Polagra Food

W 2018 roku targi Polagra Food odbędą się w dniach 8-10 maja.

Targi Polagra Food 2018 to formuła mocno nastawiona na rozwój biznesowych relacji z kupcami z zagranicy. Organizatorzy wydarzenia będą koncentrować działania na rynkach perspektywicznych dla polskiej branży spożywczej poprzez współpracę z ambasadami i instytucjami branżowymi. Kluczową rolę ma jednak odegrać autorski program Hosted Buyers, w ramach którego, już od kilku lat, Poznań odwiedza kadra kierownicza dużych grup hurtowni, sieci supermarketów, importerów lub dystrybutorów produktów spożywczych z całego świata.

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki.

W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie - sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze - ciasta, castka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

 

5. edycja „Food Service Summit"

5. edycja „Food Service Summit"

Food Service Summit to jedyne spotkanie w gronie najbardziej doświadczonych, przedsiębiorczych i ambitnych praktyków branży HoReCa w Polsce organizowane od 2013 roku w Warszawie. To niepowtarzalna okazja do merytorycznej wymiany poglądów, inspiracji, jak również do niezobowiązujących rozmów, które mogą zapoczątkować nowe relacje biznesowe. Oprócz bloku wykładowego, prowadzone są także warsztaty dla szefów kuchni, sommelierów i menedżerów. Zakończeniem dnia jest wieczorne after party dla wszystkich uczestników konferencji.

Szczegóły na: www.foodservicesummit.pl

Alimentaria i Hostelco

Większa powierzchnia, więcej wystawców, więcej imprez towarzyszących wydarzeniu - targi, które odbędą się w Barcelonie w dniach 16-19 kwietnia 2018 r., zapowiadają się na rekordowe. To dzięki strategicznej decyzji połączenia dwóch wydarzeń – międzynarodowych targów Alimentaria oraz Hostelco.

Zainteresowanie wystawieniem się na targach wykazało już ponad 4,5 tys. firm, z czego 27 proc. spoza Hiszpanii. Wystawcy i goście będą mieć do dyspozycji 100 tys. mkw. powierzchni. Podczas ostatniej edycji targów – w 2016 r. – było 3,9 tys. wystawców, a powierzchnia wyniosła ponad 83 tys. mkw.

W 2018 r. największymi sektorami targów będą Intervin, Intercarn i Restaurama, a także Expoconser, Interlact oraz Multiple Foods.
 
Targom towarzyszyć będą specjalne pokazy, wystawy, konferencje, seminaria, łącznie około 200 dodatkowych aktywności.
 

Retail Summit 2018

Konferencja odbędzie się w dniach 13-14 marca i będzie podzielona na sesje tematyczne. W każdej z nich w ciągu dwóch dni odbędzie się kilkanaście prezentacji i dyskusji.

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji będzie silna reprezentacja firm detalicznych i hurtowych, m.in.: Pedro Martinho, wiceprezes Eurocashu; Leszek Bać, prezes zarządu Spar Polska; Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Stokrotki; Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Robert Krzak, przewodniczący rady nadzorczej Piotr i Paweł; Michał Sadecki, prezes zarządu Polskiej Grupy Supermarketów, Michał Seńczuk, prezes zarządu, dyrektor operacyjny Polomarketu; Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding oraz Martin Beháň, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

W gronie przedstawicieli producentów branży FMCG będa m.in.: Iwona Pawłowska, head of trade marketing L’Oreal; Paweł Głowniak, wiceprezes zarządu, dyrektor handlowy Bakalland; Sebastian Szewczyk, dyrektor ds. sieci Madej Wróbel; Adam Libera, dyrektor ds. rozwoju kategorii Wrigley Poland; Tomasz Mazur, e-retail manager Danone; Iwona Wojna, e-commerce manager CE PepsiCo Poland; Marcin Chmura, supply chain manager Bahlsen czy Radosław Nowak, supply chain director Nivea Polska.

3. edycja Multiscreen Day

3. edycja Multiscreen Day

To już trzecia edycja konferencji Multiscreen Day - najlepszego i najważniejszego wydarzenia branżowego dotyczącego reklamy i komunikacji marketingowej na różnych platformach.

Tym razem przyjrzymy się trendom związanym ze zjawiskiem cord cuttingu, czyli rezygnacji konsumentów z klasycznej telewizji - na rzecz platform internetowych.
Podczas konferencji zaprezentujemy też premierowo wyniki badania dotyczącego postaw konsumentów wobec telewizji, reklamy i możliwości rezygnacji przez nich z TV na rzecz internetu. Badanie przygotowały "Media & Marketing Polska" oraz Panel Ariadna.

Więcej na: www.multiscreenday.pl

Gala firmy Partnerski Serwis Detaliczny

Uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 10–lecia firmy Partnerski Serwis Detaliczny odbędzie się w dniach 27-28 lutego w Hotelu "Warszawianka" w Serocku.

W spotkaniu wezmą udział: Spółdzielnie/Spółki/ firmy współpracujące w ramach PSD, zarząd i pracownicy PSD oraz goście specjalni,

Warsaw Pack 2018

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2018 to branżowa, specjalistyczna impreza odbywająca się w największym w Europie Środkowowschodniej Centrum Targowo - Kongresowym Ptak Warsaw Expo znajdującym się na obrzeżach Warszawy.

W dniach 27 lutego – 1 marca firmy reprezentujące prawie 200 marek pokażą swoją ofertę na powierzchni 24 tys. mkw w dedykowanych strefach tematycznych.

Więcej informacji na http://warsawpack.pl/

"RODO – zmiany dla przedsiębiorców"

Już 15 lutego 2018 roku w Warszawie odbędzie się konferencja „RODO – praktyczne zmiany dla przedsiębiorców”. Wydarzenie organizowane jest przez Izbę Gospodarki Elektronicznej oraz Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB. Jak przygotować się na 25 maja 2018 roku, kiedy to zacznie obowiązywać RODO? Jakie są mity związane z tym obszarem? Jak szeroki zakres zmian każda z firm powinna wprowadzić? Jak może się do tych zmian przygotować dział marketingu, e-commerce czy telemarketingu?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci związani z branżą (praktycy) i prawnicy. 

„Kierunki 2018: Ingerencja Państwa w wybranych sektorach gospodarki. Skala i warunki sukcesu"

DNB Bank Polska oraz firma doradcza PwC zapraszam na konferencję prasową, na której zaprezentowane zostaną wyniki raportu „Kierunki 2018: Ingerencja Państwa w wybranych sektorach gospodarki. Skala i warunki sukcesu” opracowanego przez Bank DNB i PwC Polska. Raport analizuje zakres ingerencji państwa w sektory: energetyczny, finansowy, telekomunikacyjny, handel, farmaceutyczny oraz motoryzacyjny w Polsce, USA, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Norwegii.

 

Irving - warsztaty herbaciane

Warsztaty herbaciane z marką Irving.

Uruchomienie Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego "Polska Bezgotówkowa" - konferencja

Program „Polska Bezgotówkowa” to wyjątkowa w skali międzynarodowej inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji płatniczych Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich oraz wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, dzięki której polscy przedsiębiorcy otrzymają dofinansowanie pokrywające koszty instalacji terminali oraz obsługi płatności bezgotówkowych na  12 miesięcy.

W spotkaniu prasowym wezmą udział m.in.:

  • Tadeusz Kościński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości
    i Technologii,
  • Mieczysław Groszek, Prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa,
  • Przedstawiciele Zarządu Fundacji, Rady Fundacji, a także jej Partnerów, w tym agentów rozliczeniowych.

W czasie spotkania omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • W jaki sposób przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie terminali płatniczych krok po kroku;
  • Podana zostanie lista współpracujących z Fundacją agentów rozliczeniowych, do których przedsiębiorcy mogą się zgłaszać;
  • Przedstawiona zostanie Fundacja Polska Bezgotówkowa

Komisji Etyki Reklamy - konferencja

Walne Zebranie Członków Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy uchwaliło istotne zmiany w sposobie rozpatrywania skarg wpływających do Komisji Etyki Reklamy. Podmioty, które dotychczas nie wyrażały zgody na poddawanie się procedurze weryfikowania zgodności ich reklam z zapisami Kodeksu Etyki Reklamy, będą nadal oceniane, ale w oparciu o inne normy.

W czwartek 1 lutego o godzinie 10:00, w siedzibie Rady Reklamy (ul. Koszykowa 10/11 (I piętro), Warszawa) odbędzie się konferencja prasowa, na której będzie możliwość spotkania z prezesem zarządu Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy – Jackiem Barankiewiczem i dyrektorem generalnym Rady Reklamy – Zbigniewem Gajewskim, podczas którego przedstawiona zostanie istota zmian w sposobie rozpatrywania skarg wpływających do Komisji Etyki Reklamy. 

Coca-Cola: premiera napoju Fuzetea

Spotkanie prasowe, na którym przedstawiciele systemu Coca-Cola zaprezentują najnowszy napój herbaciany firmy Coca-Cola: Fuzetea.

W spotkaniu wezmą udział m.in.: Stoyan Ivanov, dyrektor generalny Coca-Cola Poland Services i Paola Sandoval, dyrektor ds. marketingu Coca-Cola Poland Services.

Degustacja win i produktów regionalnych z Sardynii

Podczas Sardinian Table odbędą się między innymi degustacje oraz warsztaty kulinarne.

Uczestników wydarzenia w świat sardyńskiej kuchni wprowadzi szef kuchni kuchni Davide Bonu. Na stole królować będzie bottarga, w dobrym towarzystwie makaronów, serów, oliwy extra vergine i innych lokalnych przysmaków.

Więcej informacji na: http://sardiniantable.evenea.pl?source=zaproszenie

Prezydent RP podpisze ustawę ograniczającą handel w niedziele

30 stycznia 2018 r. o godz. 14:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.

Przy okazji planowane jest wystąpienie prezydenta Dudy.