Polagra Food

W 2018 roku targi Polagra Food odbędą się w dniach 8-10 maja.

Targi Polagra Food 2018 to formuła mocno nastawiona na rozwój biznesowych relacji z kupcami z zagranicy. Organizatorzy wydarzenia będą koncentrować działania na rynkach perspektywicznych dla polskiej branży spożywczej poprzez współpracę z ambasadami i instytucjami branżowymi. Kluczową rolę ma jednak odegrać autorski program Hosted Buyers, w ramach którego, już od kilku lat, Poznań odwiedza kadra kierownicza dużych grup hurtowni, sieci supermarketów, importerów lub dystrybutorów produktów spożywczych z całego świata.

Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki.

W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie - sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze - ciasta, castka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.

 

5. edycja „Food Service Summit"

5. edycja „Food Service Summit"

Food Service Summit to jedyne spotkanie w gronie najbardziej doświadczonych, przedsiębiorczych i ambitnych praktyków branży HoReCa w Polsce organizowane od 2013 roku w Warszawie. To niepowtarzalna okazja do merytorycznej wymiany poglądów, inspiracji, jak również do niezobowiązujących rozmów, które mogą zapoczątkować nowe relacje biznesowe. Oprócz bloku wykładowego, prowadzone są także warsztaty dla szefów kuchni, sommelierów i menedżerów. Zakończeniem dnia jest wieczorne after party dla wszystkich uczestników konferencji.

Szczegóły na: www.foodservicesummit.pl

Alimentaria i Hostelco

Większa powierzchnia, więcej wystawców, więcej imprez towarzyszących wydarzeniu - targi, które odbędą się w Barcelonie w dniach 16-19 kwietnia 2018 r., zapowiadają się na rekordowe. To dzięki strategicznej decyzji połączenia dwóch wydarzeń – międzynarodowych targów Alimentaria oraz Hostelco.

Zainteresowanie wystawieniem się na targach wykazało już ponad 4,5 tys. firm, z czego 27 proc. spoza Hiszpanii. Wystawcy i goście będą mieć do dyspozycji 100 tys. mkw. powierzchni. Podczas ostatniej edycji targów – w 2016 r. – było 3,9 tys. wystawców, a powierzchnia wyniosła ponad 83 tys. mkw.

W 2018 r. największymi sektorami targów będą Intervin, Intercarn i Restaurama, a także Expoconser, Interlact oraz Multiple Foods.
 
Targom towarzyszyć będą specjalne pokazy, wystawy, konferencje, seminaria, łącznie około 200 dodatkowych aktywności.
 

3. edycja Multiscreen Day

3. edycja Multiscreen Day

To już trzecia edycja konferencji Multiscreen Day - najlepszego i najważniejszego wydarzenia branżowego dotyczącego reklamy i komunikacji marketingowej na różnych platformach.

Tym razem przyjrzymy się trendom związanym ze zjawiskiem cord cuttingu, czyli rezygnacji konsumentów z klasycznej telewizji - na rzecz platform internetowych.
Podczas konferencji zaprezentujemy też premierowo wyniki badania dotyczącego postaw konsumentów wobec telewizji, reklamy i możliwości rezygnacji przez nich z TV na rzecz internetu. Badanie przygotowały "Media & Marketing Polska" oraz Panel Ariadna.

Więcej na: www.multiscreenday.pl

"RODO – zmiany dla przedsiębiorców"

Już 15 lutego 2018 roku w Warszawie odbędzie się konferencja „RODO – praktyczne zmiany dla przedsiębiorców”. Wydarzenie organizowane jest przez Izbę Gospodarki Elektronicznej oraz Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB. Jak przygotować się na 25 maja 2018 roku, kiedy to zacznie obowiązywać RODO? Jakie są mity związane z tym obszarem? Jak szeroki zakres zmian każda z firm powinna wprowadzić? Jak może się do tych zmian przygotować dział marketingu, e-commerce czy telemarketingu?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci związani z branżą (praktycy) i prawnicy. 

Degustacja win i produktów regionalnych z Sardynii

Podczas Sardinian Table odbędą się między innymi degustacje oraz warsztaty kulinarne.

Uczestników wydarzenia w świat sardyńskiej kuchni wprowadzi szef kuchni kuchni Davide Bonu. Na stole królować będzie bottarga, w dobrym towarzystwie makaronów, serów, oliwy extra vergine i innych lokalnych przysmaków.

Więcej informacji na: http://sardiniantable.evenea.pl?source=zaproszenie

ISM - Międzynarodowe Targi Słodyczy i Przekąsek

Zaliczane do największych imprez w branży, targi ISM potrwają od 28 do 31 stycznia 2018 r.  Organizatorzy spodziewają się około 1600 wystawców z całego świata. Pokażą oni produkty z kategorii czekolad, cukierków, ciastek, przekąsek i lodów, a także surowce do ich produkcji.

Narodowy Kongres Żywieniowy

Na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, gdzie odbędzie się Narodowy Kongres Żywieniowy (w dniach 26-27 stycznia 2018 r.) zostanie m.in. po raz pierwszy zaprezentowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej dla osób w starszym wieku, opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia. Uczestnicy Kongresu wysłuchają wykładów wybitnych ekspertów, wezmą udział w dyskusjach m.in. o wpływie żywienia na kondycję zdrowotną i długowieczność, żywieniu w określonych chorobach, interakcjach żywności i suplementów diety z przyjmowanymi lekami oraz innych problemach związanych ze starzeniem się.

W drugim dniu Kongresu zaplanowano społeczną debatę z udziałem przedstawicieli środowisk związanych z opieką nad ludźmi w starszym wieku.

Szczegółowe informacje na stronie II Narodowego Kongresu Żywieniowego.

FM Logistic - konferencja

O planach firmy oraz przyszłości rynku transportu i logistyki w Polsce opowie dyrektor zarządzający na Europę Centralną FM Logistic. 

Jak budować przewagę strategiczną w handlu - konferencja

Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur Państwowy Instytut Badawczy
oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji organizują konferencję naukową pt."Współczesne narzędzia kształtowania przewagi strategicznej przedsiębiorstw handlowych".

Konferencja zaplanowana na cały dzień poświęcona je wymianie poglądów przedstawicieli nauki i praktyki gospodarczej na temat współczesnych narzędzi budowania przewagi strategicznej
przedsiębiorstw handlowych w warunkach narastającej konkurencji, rozwoju technologii
informacyjno-komunikacyjnych, postępującej konsolidacji i usieciowienia firm, a także zmieniających się preferencji zakupowych konsumentów.

Spotkanie w najnowocześniejszym hipermarkecie Carrefour w Polsce

Guillaume de Colonges, dyrektor wykonawczy - Europa Północna i Wschodnia oraz Ronan Martin, dyrektor operacji zapraszają na spotkanie w najnowocześniejszym hipermarkecie Carrefour w Polsce.

Wódka Squadron 303 - premiera nowej wódki na polskim rynku

Podczas spotkania właściciele firmy opowiedzą o początkach swojej działalności, sposobie destylacji wódki w Anglii, a także planach biznesowych i sprzedażowych dotyczących polskiego rynku.

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zaprasza na premierę piwa

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zaprasza na premierę piwa, które zdobyło zaszczytny tytuł Grand Championa 2017 podczas Konkursu Piw Domowych w Cieszynie. Wydarzenie odbędzie się  6 grudnia o godzinie 19.30 w lokalu Sketch, który znajduje się w Warszawie przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 9.

 

ZPPP Browary-Polskie - spotkanie świąteczne

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary-Polskie organizuje świąteczne spotkanie. Weźmie w nim udział m.in. prezes Andrew Highcock oraz dyrektor generalny Bartłomiej Morzycki.

Mastercard - świąteczne spotkanie prasowe

Gospodarzem wydarzenia będzie Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe. Podczas spotkania nastąpił podsumowanie 10 lat technologii zbliżeniowej w Polsce.