Alimentaria 2021

Najbliższa edycja targów Alimentaria odbędzie się w Barcelonie w dniach 17-20 maja 2021 r.

Jak zauważa J. Antonio Valls, dyrektor zarządzający Alimentariów, polskie firmy spożywcze widzą potencjał hiszpańskiego rynku. Świadczy o tym m.in. wykładniczy wzrost udziału polskich wystawców na barcelońskich targach w ostatnich latach.

https://handelextra.pl/artykuly/230086,kierunek-barcelona

Zielony Tydzień

Zielony Tydzień
» dla konsumentów: 19-25 kwietnia
» dla sklepów i producentów: 12-19 kwietnia

Zielony Tydzień Polskiej Izby Żywności Ekologicznej to akcja zachęcająca do zakupu ekożywności związana z Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi 22 kwietnia. To także akcja, dzięki której sklepy PIŻE będą mogły w promocyjnych cenach nabyć produkty od producentów PIŻE.

W Zielony Tydzień mogą zaangażować się członkowie PIŻE – sklepy (online i stacjonarne) i producenci, ale akcja przede wszystkim skierowana jest do osób, które dbają albo chcą zacząć dbać o naszą planetę – czyli do konsumentów.

Działając w ramach swoich celów statutowych, Polska Izba Żywności Ekologicznej planuje szerokie działania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi 22 kwietnia. Jest to szczególne święto przypominające o tym, że powinniśmy dbać o naszą planetę, zwłaszcza w dobie globalnego ocieplenia.

Do 25 marca przyjmowane są zgłoszenia od sklepów i producentów, którzy chcą wziąć udział w kampanii promocyjnej – czyli działania w mediach społecznościowych, publikacja u patronów medialnych.

Więcej informacji na: https://jemyeko.com/zielony-tydzien/

Forum Zakupy - Zmierz się z nowymi wyzwaniami działu zakupów!

Zmierz się z nowymi wyzwaniami działu zakupów!
Z usług działu zakupów korzystają prawie wszyscy w firmie, mało kto jednak rozumie, że efekt ich pracy – często niewidoczny na pierwszy rzut oka – ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej organizacji. To przede wszystkim strategiczne planowanie wydatków, szukanie oszczędności, utrzymywanie dobrych relacji z dostawcami czy negocjowanie warunków współpracy.

W trudnych czasach umiejętne zarządzanie zakupami stanowi nie lada wyzwanie, z drugiej strony może być kluczowe dla funkcjonowania firmy w kryzysie. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby chronić organizację przed zewnętrznymi zagrożeniami takimi jak zmiany geopolityczne czy pandemia. Działy zakupów mogą skutecznie wspierać firmę poprzez ograniczanie ryzyka, generowania oszczędności i znajdowania innowacyjnych rozwiązań w dobie niepewności.

Weź udział w Forum Zakupy:
• dowiesz się, jak współpracować z całą organizacją by wypracować oszczędności,
• poznasz strategie zakupowe skuteczne w "nowej rzeczywistości",
• przygotujesz się na różne kryzysy w przyszłości,
• sprawdzisz, czy dział zakupów może być bardziej ekologiczny,
• nauczysz się automatyzować procesy, by chronić łańcuchy dostaw,
• dowiesz się, jak UOKiK walczy z zatorami płatniczymi i co to oznacza dla Twojej firmy.

Posłuchaj praktyków, skorzystaj z doświadczenia m.in.: mBanku, eobuwie.pl, Grupy Żywiec, ArcelorMittal Poland, Belini Group Poland, RUCHu.

Więcej: www.ForumZakupy.pl

Zapraszamy!

Strategia Poczty Polskiej na lata 2021-2023

STRATEGIA POCZTY POLSKIEJ NA LATA 2021-2023

w której wezmą udział:

Andrzej Śliwka, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych
Marek Zagórski, Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa
Ireneusz Zyska, Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii
Tomasz Zdzikot, Prezes Poczty Polskiej S.A.

Debata odbędzie się: 17.02.2021r., o godz. 13:00 

na kanale youtube Poczty Polskiej   LINK AKTYWNY DO DEBATY

Browary - wyniki i podsumowanie

Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie zaprasza na konferencję prasową online, podczas której podsumuje działalność i wyniki browarów w 2020 r. Wkrótce link do wydarzenia. 

Rozwój branży mleczarskiej w czasie epidemii COVID-19

10 lutego (środa), godz. 11.00 odbędzie się  konferencja prasowa online „Rozwój branży mleczarskiej w czasie epidemii COVID-19”. W konferencji wezmą udział:

  • Edmund Borawski – Prezes Zarządu SM Mlekpol
  • Zbigniew Groszyk – Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji SM Mlekpol
  • Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu SM Mlekpol

e-Izba i Microsoft - nowa współpraca

Link do spotkania na Livestorm: https://app.livestorm.co/izba-gospodarki-elektronicznej/konferencja-prasowa-new-technology-for-omnicommerce

Nielsen - podsumowanie roku w branży FMCG

Webinar podsumowujący rok 2020, podczas którego Nielsen przedstawi dynamikę sprzedaży kategorii produktowych i formatów handlu detalicznego, oraz przyjrzymy się zmianom w  zachowaniach konsumenckich.

LINK DO REJESTRACJI 

Czy Polska Wódka podbije Chiny?

UE i Chiny podpisały umowę o ochronie 100 europejskich oznaczeń geograficznych w Chinach i 100 chińskich oznaczeń geograficznych w Unii. Wśród chronionych w Chinach oznaczeń znalazła się Polska Wódka, a także m.in. Cava, Porto, Champagne, Ouzo, Feta, Irish Whiskey, Rioja, Brandy de Jerez, Scotch Whisky.

W mieniu Stowarzyszenia Polska Wódka serdecznie zapraszamy do akredytacji na wirtualną konferencję prasową: Czy Polska Wódka, chronione oznaczenie geograficzne, podbije Chiny?, która odbędzie się w środę 3 lutego o godz. 11.00.
Gośćmi spotkania będą:

Michał Rzytki – Dyrektor Departamentu Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Andrzej Szumowski – Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka
Łukasz Karmowski – Prezes Związku Gorzelni Polskich
Maria Spuz-Szpos – Brand Director Global Polish Vodkas w Wyborowa S.A.

Uczestnictwo w konferencji możliwe będzie jedynie po zarejestrowaniu się na stronie:
http://rejestracja.pva.org.pl/

"Ochrona dzieci w telewizji i internecie" – samoregulacja rynku

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadziła monitoring serwisów VOD pod kątem zgodności ich oferty z kodeksem dobrych praktyk dotyczącym skutecznych zabezpieczeń technicznych uniemożliwiających małoletnim dostęp do szkodliwych dla nich treści oraz monitoring programów telewizyjnych i serwisów VOD w zakresie efektywności samoregulacji „Karta Ochrony Dzieci w Reklamie”. W najbliższy poniedziałek 18.01.2021, na wspólnej konferencji prasowej zostaną przedstawione wyniki monitoringu skuteczności samoregulacji mających na celu ochronę dzieci w telewizji i internecie.

 Link do dołączenia do konferencji z opcją uczestnictwa w dyskusji https://zoom.us/webinar/register/WN_gmQMIzqfSbGXxBHXyrNAZQ

Wpływ COVID-19 na branżę spożywczą

Webinarium podczas którego eksperci z EIT Food oraz firm związanych z branżą spożywczą omówią wpływ COVID-19 na sektor spożywczy oraz zachowania konsumenckie, a także przedstawią strategie rozwoju w 2021 roku.

ZAPISZ SIĘ DO WEBINARIUM TUTAJ

Jak Polska dogania kraje UE pod względem wynagrodzeń?

Raport zaprezentuje Tomasz Wróblewski, partner zarządzający Grant Thornton w Polsce.

CZWARTEK, 10 grudnia, godzina 10:00

>>Link do spotkania<<

 

„Marnowanie żywności to nasz wspólny problem. Jak go rozwiązać?

Spotkanie odbędzie się w dniu 8 grudnia 2020 r. (wtorek) o godzinie 10:00 pod linkiem  https://event.webcaster.pl/live/jedz-bez-wyrzutow/

W gronie ekspertów omówimy wyniki przełomowego w Polsce badania, a także dowiemy się jak ograniczyć straty na każdym etapie od tzw. pola do stołu.

Eksperci i goście wydarzenia:

dr inż. Krystian Szczepański - Dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska-PIB

dr inż. Sylwia Łaba– ekspert Instytutu Ochrony Środowiska-PIB

dr inż. Beata Bilska – ekspert Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Marek Borowski – Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

Agnieszka Cegielska - dziennikarka

Andrzej Polan - szef kuchni

Spotkanie poprowadzi Paweł Oksanowicz.

Podsumowanie pierwszych dni handlu

Polska Rada Centrów Handlowych oraz Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług

zapraszają na spotkanie prasowe
w środę, 2 grudnia o godz. 10:30

LINK - SPOTKANIE PRCH I ZPPHiU.

Mrożone, suszone i liofilizowane

Zapraszamy na konferencję prasową online „Narodowych badań konsumpcji warzyw i owoców". Temat: przetwory mrożone, suszone czy liofilizowane? Omówimy percepcje tych kategorii wśród konsumentów i zaprezentujemy opinie naszych wybitnych producentów owoców w tych kategoriach. Transmisja na żywo w poniedziałek 30 listopada, godz. 10:30, na stronie: www.transmisje.videopr.pl/kantar