W sklepie

Inspekcja Pracy: w święta ochroniarz w sklepie tylko z agencji

Pracownicy ochrony wewnętrznej zatrudnieni przez sieć tak jak sprzedawcy nie powinni pracować w dniu, w którym obowiązuje zakaz pracy w placówkach handlowych. Inspekcja pracy znalazła lukę w prawie, którą będzie starała się skorygować.

Dylematy prawne przy wypowiedzeniu

Od 1 września pani Beata przebywa na wypowiedzeniu w związku z likwidacją jej stanowiska pracy. O zamknięciu sklepu dowiedziała się zaledwie trzy tygodnie wcześniej. Poprosiła wtedy pracodawczynię, że chce jeszcze w sierpniu wykorzystać urlop (19 dni). Ta nie zgodziła się.

W przyszłym roku będzie pełnoletnia

8360 - tyle sklepów liczyła sieć Abc pod koniec września br. Jest teraz najliczniejszą siecią handlową w Polsce, a plany rozwoju nadal są szeroko zakrojone.

Świąteczne racje o dekoracjach

Nie każde istotne z handlowego punktu widzenia miejsce w sklepie powinno być ozdobione dekoracjami lub POS-ami z akcentami bożonarodzeniowymi - uważają eksperci.

Ruszają z ajencją

Sklepy Doroty wzbogaciły się w tym roku o 12 placówek i szykują się do otwarcia kolejnych trzech. Postawiły też na ajencję.

Konsumenci i okazje zakupowe

Komunikacja marketingowa w handlu detalicznym ma ogromny wpływ na decyzje zakupowe. Kiedy ankieterzy z Gfk zapytali kupujących, co wpływa na ich wybory, okazało się, że promocje są wciąż decydującym czynnikiem.

Fakty i mity o pieczywie mrożonym

Pora odczarować tę kategorię - mówi dr inż. Małgorzata Sobczyk z Wydziału Nauk o Żywności, Zakładu Technologii Zbóż Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Rok zmian

Pomysł ograniczenia handlu w niedziele, ustawa o przewadze kontraktowej, podatek obrotowy, podniesienie pensji minimalnej, JPK. Na różnym etapie procedowania jest co najmniej kilka projektów, które w mniejszym bądź większym stopniu dotkną w br. branżę handlową.

Lady GA-GA z Góry Kalwarii

Sklep Grażyny Taraszewskiej z Góry Kalwarii działał już w kilku sieciach. Cztery lata temu znalazła wreszcie w pełni ją zadowalającą. To grupa zakupowa Kupiec, której detalistka jest współzałożycielką.

Handel więcej inwestuje w oświetlenie

W sklepach coraz częściej używane są inteligentne rozwiązania oświetleniowe, które ze względu na skalę potencjalnych oszczędności były dotychczas zarezerwowane dla działających w trybie wielozmianowym zakładów przemysłowych - uważa ekspert oświetlenia Polskiego Komitetu Oświetleniowego.

} }