W sklepie - z praktyki

Więcej wiedzy

Uczestniczenie w szkoleniach może przełożyć się na lepsze wyniki sklepu. Przekonują o tym organizatorzy Akademii Eurocashu.

Wsłuchaj się w głos klienta

Klienci nie porzucają małych sklepów. Pod warunkiem że czują się traktowani specjalnie, a personel reaguje na ich indywidualne pragnienia i potrzeby.

Walka z rekinami

Kaufland w Grudziądzu. Dwulitrowy sok Garden kosztuje tam 1,99 zł. Henryk Szram musi zapłacić za taki sok w hurtowni 2,49 zł. Od tego zaczęliśmy dyskusję

Nie każdy remont

Nakłady poniesione w związku z remontem, przebudową lub modernizacją sklepu można zaliczyć do kosztów. Nie mogą one jednak wtedy zwiększać wartości lokalu lub przekraczać kwoty 3,5 tys. zł.

Kłopotliwy sąsiad przez ścianę

Z redakcją "Handlu" skontaktowała się Zofia Przykaza z Zielonej Góry, która na parterze należącego do jej rodziny szeregowca od 15 lat prowadzi niewielki (65-m) sklep ogólnospożywczy.

Samoobsługa nie, rewolucja tak

Barbara Prasowska i jej sklep w Janowie niedaleko Radomia są laureatami IV edycji naszego programu "Wyposaż mój sklep". Byliśmy już na miejscu i razem z ekspertem z Catman Group zaproponowaliśmy małą rewolucję.

Drzwi niezgody

Pan Antoni (imię na prośbę detalisty zmienione) z handlem ma do czynienia od 22 lat. Prowadzi w okolicach Grudziądza dwa sklepy. Jeden - o 100-m sali sprzedaży - jest w budynku wolno stojącym. Drugi, 33 mkw. razem z zapleczem, działa na parterze starej kamienicy.

Tradycja z nowoczesnością

Typowy sklep "za rogiem" kryje multikanałowe przedsięwzięcie.

Kredyt we frankach

Pętla na szyi.

Węzeł trudny do rozwiązania

Zapętliliśmy się - jednoznacznie przyznają producenci i detaliści. W sklepach promocje gonią promocje, a klienci w ich poszukiwaniu odwiedzają nawet kilka placówek handlowych w tygodniu.