W sklepie - portrety

Drugie życie

Historia ostatnich lat LD Holdingu, operatora sieci Livio i Sieć 34, pełna jest ostrych zakrętów. Wygląda na to, że teraz spółka podąża już prostą drogą.

Demokracja w sieci

Ponad 90 proc. sklepów sieci Detal Warmia-Mazury graniczy z Żabkami. - Mimo tak ogromnej konkurencji nie myślimy o przetrwaniu, ale o rozwoju - mówi Sylwia Barbarowicz, dyrektor zarządzająca siecią.

Kuszenie klientów

Modernizacja i zmiana szyldu na Delikatesy Sezam opłaciła się spółdzielcom w Strzyżowie. Klienci w drodze do parku wodnego chętniej robią zakupy w odnowionym sklepie

Z Podlasia w Polskę

Chorten coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na rynku i wchodzi w nowe rejony.

Wzorzec z Cynamonowej

Z jednej strony Żabka, z drugiej sklep z wędlinami Olewnik. Dalej m.in. Tesco, Małpka, bazarek. Lokalizacja modelowego sklepu Odido na warszawskim Ursynowie jest nieprzypadkowa.

Wędliny na cześć dziadka

Dwaj wnukowie z Karczewa reaktywowali firmę wędliniarską dziadka. Kiszeczka zaopatruje ponad 40 sklepów na Mazowszu, otwiera też własne placówki.

W odróżnieniu od Biedronki

Małą łyżką, ale cały czas - Alfred Tanasiewicz stara się pamiętać o maksymie swojej babci przy inwestowaniu w sklep Delikata w Rybnie. Placówka jest zrzeszona w sieci Detal Warmia-Mazury.

Dajemy sobie radę

Nowe wizualizacje sklepów, reklamy w mediach i 47 nowych placówek - sieć franczyzowa Eden nabrała w ub.r. wiatru w żagle. Plany na ten rok są równie ambitne. ­­­­­Być może uda się przekroczyć magiczną liczbę tysiąca sklepów.

Nie owijam w bawełnę

- Robię swoje, i to już od 40 lat - mówi Anna Tylkowska, prezes WSS Społem "Śródmieście". Kontynuujemy cykl wywiadów z liderkami polskiego handlu i przemysłu.

Na lokalną skalę

Bardzo dużą rolę odgrywają u mnie marki regionalne, a także dział z owocami i warzywami - mówi Mirosław Gawryluk, prowadzący w Zaściankach sklep należący do sieci Chorten.