W sklepie - portrety

Subiektywny przegląd najlepszych sklepów na rynku. Jakie i dlaczego? Nie przegap!

Spichlerz: jedyny taki w Warszawie [PORTRET SKLEPU]

Tylko w soboty każdy może tu zrobić zakupy. Od poniedziałku do piątku wstęp do Spichlerza mają jedynie klienci kierowani z ośrodków społecznych.

Jadłostacja: slow life w handlu [WYWIAD]

Czy to w ogóle możliwe? Małgorzata i Artur Górniccy, właściciele tworzącej się sieci Jadłostacja, udowadniają, że tak.

Sklep Luzem, czyli ukraińsko-krakowskie zero waste [GALERIA]

Ukraińskie małżeństwo - Elina i Jarek Cherkasowie - prowadzą w Krakowie sklep zero waste, jak na razie jedyny taki w tym mieście. O wyzwaniach i planach, co do tego miejsca opowiadają w rozmowie z Handel Extra.

Sieć DH Tarchomin: na posterunku lokalności

Tak można określić działalność warszawskiej sieci DH Tarchomin. Jak funkcjonować wśród wszechobecnych dyskontów i jak uruchomić e-sklep, będąc małą siecią lokalnych sklepów - tłumaczą jej właściciele Małgorzata Tuzinowska i Arkadiusz Kozicki.

Przystanek Piekarnia: jest popyt na zdrowe, dobre pieczywo

W pandemii powstały dwa nowe punkty, ale jeden już istniejący trzeba było zamknąć. O koncepcie, który jest czymś więcej niż tylko sklepem i planach z nim związanych opowiada Marta Anusz, współzarządzająca rodzinną siecią Przystanek Piekarnia.

ReStore: sklep meblowy non profit. W planach kolejne

ReStore to sklep non-profit z otrzymanymi w postaci darowizn meblami artykułami wyposażenia wnętrz oraz materiałami wykończeniowymi. O projekcie i planach na przyszłość opowiada Maria Malinowska-Sikora, ReStore Development Director.

Kierunek na EMI [PORTRET SKLEPU]

Mówi się, że to sklepy w wielkich miastach wyznaczają trendy, m.in. w ich wyposażeniu i aranżacji. Nic bardziej mylnego. Dowodzi tego sklep EMI Market w Zabłociu w województwie śląskim.

Warszawska perełka [PORTRET SKLEPU]

Mieszkał tu Bolesław Leśmian, ostatnio działał tu sklep jubilerski. W maju Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek uruchomiła w zabytkowej warszawskiej kamienicy sklep z serami połączony z lokalem gastronomicznym.

Co dwie głowy, to nie jedna

Jedną z naszych przewag nad konkurencją jest to, że jest nas dwóch. Napędzamy się nawzajem swoją energią i działamy jak perpetuum mobile - mówią Grzegorz Wojciechowski i Sebastian Zysnarski, wspólnicy prowadzący dwa sklepy w Wielkopolsce. A działają tak również w dobie koronawirusa.

Złapali wiatr w żagle

Szynka za 15 zł za kilogram już się u nas nie sprzeda - mówią Edyta i Mirosław Loskowie, właściciele 11 sklepów EMI Market na Śląsku. Wbrew rynkowym kierunkom otwierają duże sklepy, zgodnie z trendami stawiają zaś na świeżość i lokalność.

Gekon jest eko [PORTRET SKLEPU]

Mięsa z ekologicznych hodowli, certyfikowane owoce, warzywa i kosmetyki czy produkty wpisujące się w rend zero waste - oto przykładowa oferta ekosklepu Gekon w Warszawie.