U producenta

Substytuty mięsa przemodelują rynek spożywczy?

Niewykluczone, że popularność zamienników mięsa będzie rosnąć w Polsce w tym samym tempie, co w krajach, które są trendsetterami nowych wzorców konsumpcji, uważają analitycy International Food & Agri Hub BNP Paribas.

Spotkanie z CEO Lotte Wedel

Reklama dźwignią handlu? Jak to jest w pandemii z punktu widzenia producenta? Zapraszamy na rozmowę na żywo z Maciejem Hermanem, szefem Wedla.

Piwowarzy: branża piwna będzie się odradzać powoli

Europejski przemysł piwowarski mocno ucierpiał w 2020 r., przede wszystkim z powodu zamknięcia gastronomii. Producenci nie liczą na szybką odbudowę branży.

Polska spółka Excellence dostarczy syropy Jeronimo Martins

Polski producent soków, syropów, napojów oraz produktów biobójczych Excellence podpisał 3-letnią umowę ze wszystkimi business unitami Jeronimo Martins w Europie, w Polsce operatora sieci Biedronka.

Delko z rekordami i planami

Mimo wzrostu kosztów spowodowanych pandemią chemiczno-kosmetyczna grupa hurtowo-detaliczna Delko miała rekordowe wyniki. Ma też zamiar wejść w nowe branże.

Polacy wydają na papierosy więcej niż na chleb!

Prawie 26 mld zł, a więc więcej niż na jakikolwiek inny produkt z kategorii FMCG - tyle według Nielsena Polacy wydają rocznie na papierosy. I to mimo zniknięcia z rynku słynnych mentoli czy rosnącej oferty produktów alternatywnych.

Jacek Olczak już oficjalnie CEO Philip Morris International

Jacek Olczak, zgodnie z zapowiedzią z grudnia, został nowym prezesem (CEO) Philip Morris International (PMI). To pierwszy Polak w historii, który objął stery globalnej firmy.

Radosław Majdan idzie w ślady Janusza Palikota

Spółka Radosława Majdana Vabun, sprzedająca perfumy i żele pod prysznic dla mężczyzn wchodzi w fuzję z firmą produkującą wyroby z konopi i zmienia profil działalności oraz nazwę.

Otmuchów wraca na ścieżkę wzrostu

Pierwszy kwartał 2021 r. jest kolejnym, kiedy Grupa Otmuchów generuje zysk netto. Wynik 1,8 mln zł zysku netto po wielu latach strat pokazuje, że firma zyskała nową jakość i jest gotowa na rozwój.

ZPC Otmuchów i PWC Odra w tureckich rękach

Kervan Gıda podpisał warunkową umowę nabycia większościowego pakietu udziałów polskiego producenta słodyczy ZPC Otmuchów wraz z jego spółką zależną PWC Odra.