U producenta

W poszukiwaniu polskiego wina, czyli Winnica Płochockich

O produkowanych przez siebie winach Marcin i Barbara Płochoccy mówią, że są autorskie, autentyczne, czyste, świeże, aromatyczne.

Trendy w żywieniu w Europie szansą dla producentów z Polski

Popularność zdrowych produktów w Europie może być biznesową sugestią dla rodzimych producentów zainteresowanych rozwojem sprzedaży zagranicznej.

Bez jaj ani rusz

Jajko jako symbol odrodzenia i nowego życia jest głównym aktorem wielkanocnego stołu. GUS sprawdził, jak wygląda polski rynek jaj.

Nielsen o tym, co jest na świątecznych stołach

Żurek jest nadal najbardziej tradycją potrawą na świątecznym stole, podobnie jak i majonez, czy słodkie wypieki. Polacy chętnie popiją też likier i zajadają się czekoladą.

Spadły marże w branży olejowej

GK Kruszwica zakończyła rok 2017 zyskiem ponaddwuipółkrotnie niższym niż poprzedni.

Czy Colianowi uda się zejść z giełdy?

Po tym jak w czwartek 29 marca prezes spółki Colian Jan Kolański ogłosił wezwanie na pozostałe w wolnym obrocie akcje spółki, ich kurs wzrósł do ok. 3,8 zł, czyli 4 groszy więcej niż wynosi cena z wezwania i 49 groszy więcej niż średnia z ostatnich sześciu miesięcy.

Global Cosmed z odpisami

Producent takich marek jak Apart Natural, Bobini, Sofin czy Kret, dokonał odpisów na utratę wartości spółek z grupy. Będą one miały wpływ na wyniki za 2017 rok.

Kawa z ostrzeżeniem

Sąd w Kalifornii wydał wstępną decyzję nakazującą firmom sprzedającym kawę informowanie konsumentów o możliwym wpływie napoju na powstawanie raka.

Pasze GMO będzie można stosować do 2024 r.

Resort rolnictwa przygotował projekt nowelizacji ustawy o paszach, który przedłuża stosowanie pasz genetycznie modyfikowanych do 2024 r. Według obecnych przepisów paszami GMO można karmić zwierzęta do końca 2018 r.

Polacy zjedli (jeszcze) mniej ryb

W 2017 r. statystyczny Kowalski zjadł o 0,6 kg ryb i owoców morza mniej niż rok wcześniej.

} }