U producenta - rynek

description

Afera w SM Gostyń: dolewali wody do mleka

Wielomilionowe straty i zatrzymanych 11 osób. Wszystkie złożyły "bardzo obszerne" wyjaśnienia i przyznały się do winy - to pierwsze efekty afery w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Śledztwo jest w toku, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Coca-Cola kupuje markę Lurisia

Coca-Cola HBC, która butelkuje produkty Coca-Coli w Europie, przejmuje włoskiego producenta wody mineralnej i napojów musujących. Koszt inwestycji wynosi 88 mln euro.

Pracodawcy boją się podwyżki płacy minimalnej

83% przedsiębiorców skupionych w organizacji Pracodawcy RP uważa, że gospodarka nie jest gotowa na wynagrodzenie minimalne na poziomie 3 tys. zł - wynika z ankiety.

Ambra zwiększa sprzedaż, ale zysk rośnie minimalnie

W zakończonym na koniec czerwca roku obrotowym Ambra sprzedała alkoholi za 10,5% więcej pieniędzy niż rok wcześniej. Zysk wzrósł o 100 tys. zł.

PAIH E. Leclerc wprowadził polską wodę mineralną Perlage do Hiszpanii

E. Leclerc wprowadził wodę mineralną Perlage - jako pierwszy polski produkt tego typu - do swojego supermarketu w Hiszpanii, poinformowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), której madryckie biuro pomogło w realizacji przedsięwzięcia.

ZM Henryk Kania: z jednej strony inwestor, z drugiej prokuratura

Cedrob chce przeznaczyć ćwierć miliona złotych na konsolidację ZM Henryk Kania. Tymczasem zarządca Kani złożył zawiadomienia w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki z Pszczyny.

Wezwanie na akcje Helio do piątku 20 września

To już ostatnie dni przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji bakaliowej spółki Helio objętych wezwaniem ogłoszonym wspólnie przez spółkę i dominującego akcjonariusza - Leszka Wąsowicza.

Top trendy na rynku żywności, czyli co nas czeka w 2020 roku?

Najważniejsze zmiany przed jakimi w najbliższych latach stanie branża detaliczna przybliża austriacki naukowiec ds. żywienia, badaczka trendów żywieniowych, pisarka i psycholog zdrowia - Hanni Rützler.

Czekolada znana jest od wieków. Czy wiesz jak powstaje?

Znasz pojęcie konszowania lub temperowania? Sprawdź, jaki jest sekret produkcji czekolady w Fabryce Czekolady E.Wedel.

Woda z kranu. Czy to bezpieczne?

Firma J.S. Hamilton, specjalizująca się w analizach i badaniach laboratoryjnych, rozpoczęła właśnie akcję edukacyjną pt. "Z kranu woda zdrowia doda", mającą na celu zachęcenie zarówno firmy, jak i konsumentów do picia wody z kranu.

Ukraińcy pracują głównie w polskim przemyśle

Od przyszłego roku ma nastąpić otwarcie niemieckiego rynku pracy dla pracowników z Ukrainy. Jak zachęcić ich do pozostania w Polsce?

} }