U producenta - rynek

description

Żywiec zwiększył zysk o osiem procent

Zysk netto Grupy Żywiec przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 roku wzrósł do 118,4 mln zł ze 109,6 mln zł przed rokiem - podała spółka w raporcie kwartalnym.

Producenci chcą odbierać opakowania także od małych sklepów

Rozszerzona odpowiedzialność producentów powinna zafunkcjonować razem z systemem depozytowo-kaucyjnym, a a systemu zbiórki opakowań nie mogą być wyłączane małe sklepy - uważają przedsiębiorcy.

Kimberly-Clark ogłasza zmiany w zarządzie

Wejdą one w życie 1 listopada.

Hochland z nową edycją kalendarza firmowego

"Kuchnia bez resztek, czyli zero waste z Hochland" - bo właśnie taki ma tytuł kalendarz firmowy - to 12 autorskich pomysłów kulinarnych na gotowanie bez resztek, przypisanych kolejnym miesiącom, wykonanych i sfotografowanych przez pracowników firmy, w ramach 14. edycji konkursu fotograficznego.

Sektor owocowo-warzywny na drugiej fali pandemii

Europejscy, w tym polscy producenci warzyw i owoców obawiają się skutków drugiej fali koronawirusa.

Procter & Gamble wprowadza innowację w dziedzinie opakowań

Od 2021 roku produkty marek Head & Shoulders, Pantene, Herbal Essences i Aussie będą dostępne w aluminiowych butelkach, które będzie można wielokrotnie napełniać.

Drób będzie tańszy

Według Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w IV kw. ceny mięsa drobiowego powinny spadać, potem jednak możliwy jest ich wzrost.

Wawel: niższe przychody, niższe zyski

Pandemia zaszkodziła producentowi czekolady. Konsumenci kupują mniej słodyczy niż przed koronawirusem.

Trzeci kwartał lepszy dla kosmetyków

Producent m.in. kosmetyków pod marką Garnier, francuska firma L’Oréal miała w III kwartale sprzedaż wyższą niż przed rokiem. Wciąż jednak nie nadrobiła ubytków z I półrocza.

Coca-Cola traci przychody, ale zarabia

Przychody Coca-Coli w III kwartale spadły o 9%. Zysk był jednak wyraźnie wyższy niż spodziewali się analitycy.

Niemcy znów kupują więcej papieru i mydła

Nastroje konsumentów znacząco się pogarszają z powodu pandemii koronawirusa - wynika z analizy Federalnego Urzędu Statystycznego, omawianej przez "Der Spiegel".