U producenta - rynek

description

Europejska batalia o lepsze życie dla zwierząt hodowlanych

Organizacje europejskie mają 1 rok na zebranie co najmniej 1 miliona podpisów obywateli UE pod inicjatywą "Koniec epoki klatkowej". Chodzi o poprawę losu takich zwierząt jak kury nioski, króliki, brojlery hodowlane czy kaczki i gęsi.

Drugie życie opakowań zwrotnych

Ponad 1700 puszek i butelek zebrali na warszawskich Bulwarach Wiślanych pracownicy Grupy Żywiec, którzy w ramach akcji "Butelka w Grze" zbierali opakowania i przekonywali odpoczywających nad Wisłą warszawiaków, że warto dać butelce zwrotnej i innym opakowaniom drugie życie.

Producenci wódki pod lupą

Nowy ranking "Równi w biznesie" dotyczy producentów wódek. Tym razem nie chodzi jednak o wartość sprzedaży, tylko o ich politykę dystrybucyjną i cenową wobec małopowierzchniowych sklepów, w których wódka nadal jest jednym z głównych produktów zakupowych.

Pamapol ma umowę z KOWR

Producent przetworów mięsno-warzywnych i dań gotowych podpisał umowę z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na kwotę ponad 43 mln zł.

Oshee bez oleju palmowego

Firma całkowicie wyeliminowała olej palmowy ze wszystkich batonów w swoim portfolio, zastępując go olejem kokosowym i canolą -

Coca-Cola chce wejść na rynek konopi

Producent napojów zadeklarował zainteresowanie napojami na bazie nieaktywnych psychotropowo składników marihuany.

PepsiCo chwali się zaufaniem sieci handlowych

PepsiCo wiceliderem badania satysfakcji z współpracy według sieci handlowych w Polsce.

Jabłka kością niezgody

Przetwórcy owoców odpowiadają protestującym sadownikom: nie popieramy argumentów siłowych.

Drogi chleb powszedni

Mała karteczka, przypięta do faktury. "Informacja. Od września ceny wzrosną o około 25 proc.". Tak o podwyżkach pieczywa dowiedział się jeden z właścicieli sklepu spożywczego. Podwyżki już widać na półkach.

Hochland na Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa

W dniach 15-16 września, w Kortowie, na placu przed Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się 6. Ogólnopolskie Święto Sera.

Piotr i Paweł obciąży wyniki Helio

Producent bakalii, spółka Helio, powodu niezapłaconych przez sieć Piotr i Paweł faktur odnotuje stratę.

} }