U producenta - rynek

description

Danone i To Good To Go razem w Krakowie

Użytkownicy aplikacji To Good To Go mogą zamówić produkty mleczne i roślinne w formie paczek-niespodzianek od Danone, a następnie odebrać je w w Krakowie i okolicach. To początek współpracy obu firm.

Browary Polskie mają nowego prezesa

14 czerwca Simon Amor, kierujący Grupą Żywiec, rozpoczął dwuletnią kadencję prezesa zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie.

Coca-Cola: nic się nie stało!

Coca-Cola i Heineken to dwie globalne firmy, które sponsorują mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W ostatnich dniach musiały przełknąć gorzką pigułkę antyreklamy, a Coca-Cola dodatkowo rzekomy nius o spadku 4 mld dol. wartości jej akcji. Jak jest naprawdę?

Największe innowacje FMCG wg NielsenIQ [LISTA]

Kto wprowadził najlepiej sprzedającą się nowość alkoholową, a kto przekąskową? Oto oni, najwięksi innowatorzy zeszłego, pandemicznego, roku.

NielsenIQ: Nadchodzi wysyp innowacji

Rok pandemii namieszał trochę w kategoriach - było więcej innowacji, a nawet debiuty tam, gdzie od lat nic spektakularnego się nie działo. Czego należy się spodziewać i gdzie szukać wzrostu - opowiada Grzegorz Olkusznik z NielsenIQ BASES.

Trwa przemeblowanie na półkach z nabiałem

Kiedyś roślinne zamienniki nabiału pojawiały się tylko na talerzach zagorzałych wegan. Dziś po jakąś alternatywę nabiału, przynajmniej raz w miesiącu, sięga aż 44% Polaków - zwraca uwagę BNP Paribas Food & Agro powołując się na dane firmy badawczej Mintel.

Badanie: klienci coraz częściej polegają na etykietach

Decyzje zakupowe millenialsów o zakupie żywności wegańskiej i wegetariańskiej są w dużej mierze zależne od certyfikatów i etykiet - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez V-Label.

Makarony Sun Yan: więcej azjatyckich smaków

Grupa KG, jedna z wiodących grup produkujących produkty rolno-spożywcze w krajach bałtyckich, unowocześniła swoją markę makaronów błyskawicznych Sun Yan. Produkty dostępne będą także w Polsce.

Grupa Żywiec zamienia niesprzedane piwo w zieloną energię

Zamiast marnować piwo, które nie sprzedało się w trakcie zamknięcia gastronomii, Grupa Żywiec zamieniła je w biogaz, który zasili zieloną energią kolejne warki w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu.

Eksport do Wielkiej Brytanii będzie trudniejszy po wrześniu

Już tylko cztery miesiące dzielą Unię Europejską i Wielką Brytanię od przywrócenia kontroli celnych i paszportowych. Dlatego eksporterzy prowadzą rozmowy, jak ułatwić wymianę towarów.

Kawa coraz droższa

To widać gołym okiem: żywność drożeje. Nie tylko w Polsce. Niemiecki producent kawy i operator sklepów firma Tchibo zapowiedział na połowę czerwca podwyżki cen "małej czarnej".