U producenta - rynek

description

Mars z większymi przychodami niż Coca-Cola

Grupa Mars wygenerowała roczną sprzedaż w wysokości prawie 45 mld dol. Jak donosi "Lebensmittel Zeitung", pod względem przychodów firma wyprzedziła Coca-Colę.

Zmiany na szczycie PepsiCo Polska

4 lipca Dagmara Piasecka Ramos zostanie nową dyrektor generalną i prezes zarządu, natomiast Michał Jaszczyk awansuje na wiceprezesa ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych w Europie obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora generalnego rynków franczyzowych w Europie Centralnej.

Pinta inwestuje w browar w Wieprzu

Środki w wysokości miliona złotych zostaną zainwestowane w cztery dodatkowe zbiorniki oraz urządzenia usprawniające pracę warzelni i fermentowni. Zwiększy to sprawność operacyjną browaru i podniesie jego możliwości produkcyjne o ok. 10%.

Kluczowe awanse w Philip Morris

Karolina Gębura-Nowak dołączyła do zespołu zarządzającego Philip Morris w Polsce oraz objęła stanowisko dyrektorki działu kapitału ludzkiego i kultury organizacyjnej Polska i Kraje Bałtyckie. Do tej pory rolę tę pełniła Anita Rogalska, która teraz ma zarządzać strategią rozwoju przywództwa w PM.

Ostatni dzwonek na zainwestowanie w biznes Janusza Palikota

Jeszcze tylko do 24 czerwca można skorzystać z możliwości ulokowania środków finansowych w ramach IV transzy Inwestycji Palikota.

W Polsce z dymem idą miliardy, ale miliardy legalne

Według KPMG w 2021 r. Polacy wypalili 41,9 mld sztuk papierosów, czyli o 1,32 mld sztuk więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie udział papierosów nielegalnych był historycznie niski i wyniósł zaledwie 4,9%.

Carlsberg szykuje rewolucję w opakowaniach

Firma rozpoczęła testy nowej butelki Fibre Bottle, po raz pierwszy udostępniając konsumentom opakowanie do piwa oparte na biotechnologii i w pełni nadające się do recyklingu.

Jak Polacy odżywiają się podczas wakacji? Nie żałujemy sobie jedzenia!

Podczas urlopu pozwalamy sobie na więcej kulinarnych przyjemności i mniej przejmujemy się zdrowym odżywianiem - wynika z badania marki Cateromarket. 43% ankietowanych stosowało dietę odchudzającą przed sezonem letnim, ale prawie połowa wróciła z urlopu z poczuciem przybrania na wadze.

Izba Zbożowo-Paszowa: rodzimy handel ziarnem zachwiany

Handel ziarnem na krajowym rynku zbóż jest mocno zachwiany, istnieją spore rozbieżności w odniesieniu do cen oferowanych przez kupujących oraz tych oczekiwanych przez sprzedających - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Jednocześnie w Polsce zapasy ziarna są większe niż w końcu minionego sezonu.

Kary dla producentów marek Finish i Nivea

Spółki Reckitt Benckiser i Beiersdorf mają problem z terminowymi płatnościami i przyczyniają się do tworzenia zatorów płatniczych w Polsce, orzekł UOKiK nakładając na tych producentów kary finansowe.

Paweł Gurgul, CEO Grupy Hortex, odchodzi z firmy w te wakacje

Do Grupy Hortex dołączył w 2018 r.