U producenta - rynek

description

Sezon pod znakiem bakterii

Kolejna firma, tym razem Greenyard Frozen Poland - producent mark d'aucy i Pinguin, wycofuje ze sprzedaży kilka produktów w związku z ryzykiem wystąpienia w nich bakterii Listeria monocytogenes.

OSM Piaski ma powody do świętowania

Wzrost przychodów o ponad 30 proc. w stosunku do roku ubiegłego, nowe produkty, rozszerzenie sieci sprzedaży, rebranding marki, a także inwestycje w linie produkcyjne - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach w dobrej kondycji obchodzi 70-lecie działalności.

Carlsberg wpłacił do budżetu państwa 6 mld zł

Firma podsumowuje swoje działania, także w zakresie ekologii.

Henryk Kania przedłuża umowę z Ekstraklasą

Kontrakt podpisano do końca sezonu 2018/2019.

Polmlek wprowadza ekoprodukty

Producent serów, twarożków, śmietan, masła i jogurtów uzyskał certyfikat produktów ekologicznych i wprowadza do dystrybucji linię serów ekologicznych Warmia oraz ekologiczne Masło Ekstra.

Zrównoważone ciastka od Mondelēza

Mondelēz International ogłasza rozszerzenie programu Harmony, związanego z pozyskiwaniem pszenicy w zrównoważony sposób, tak aby do 2022 r. objąć nim wszystkie ciastka firmy produkowane w Unii Europejskiej.

W Żabce można kupić lody Ptasie Mleczko

Lotte Wedel wprowadza na rynek lody inspirowane kultowymi piankami Ptasie Mleczko. Nowy produkt to ukłon w stronę miłośników tych wedlowskich słodyczy, którzy latem chcą się ochłodzić.

Żywność w czerwcu tańsza niż w maju

Produkty spożywcze były w czerwcu droższe od tych sprzed roku o 2,8 proc. To jednak mniej niż w całym półroczu.

Liderzy FMCG: w czołówce bez zmian

Czterej najwięksi na świecie producenci FMCG utrzymali swoje pozycje wobec poprzedniego roku. Są to: Nestlé, Procter & Gamble, PepiCo i Unilever.

W przygotowaniu jedzenia liczy się czas

Już nie tylko smak, cena czy czysta etykieta produktu, ale także czas potrzebny na przygotowanie posiłku ma wpływ na wybór konsumenta przy sklepowej półce czy w restauracji.

Whisky Live Warsaw w nowej lokalizacji

Tegoroczna, 5. edycja festiwalu odbędzie się w powstającym Centrum Praskim Koneser.

} }