U producenta - rynek

description

Sprzedaż szampana najniższa od 14 lat!

Perspektywa brexitu i protesty "żółtych kamizelek" we Francji spowodowały spadek sprzedaży francuskiego szampana do poziomów najniższych od 2004 r.

Polacy piją więcej wody

W 2018 r. w Polsce wyprodukowano 46,4 mln hektolitrów wód mineralnych i gazowanych niesłodzonych i niearomatyzowanych, czyli o ponad 18% więcej niż rok wcześniej i produkcja ta stanowiła 61% w całkowitej produkcji wód.

Inflacja 2019: droższa bułka z masłem

W styczniu i lutym produkty spożywcze były droższe niż przed rokiem o 1,5%, a najmocniej podrożały warzywa i pieczywo. Tymczasem ceny towarów i usługi ogółem wzrosły tylko o 1%.

Kabanosy Tarczyński znikają z półek Kauflandu

Dotyczy to rynku czeskiego. Tamtejszy Urząd Kontroli Rolnictwa i Żywności zarzuca polskiemu producentowi, że wprowadził konsumentów w błąd, gdyż kabanosy zawierały mniej mięsa niż to było podane na ich opakowaniach - donosi czeski portal irozhlas.cz.

Nowa dyrektor marketingu i komunikacji w Oceanic

Stanowisko to objęła Wioletta Wabnic-Rydz.

Spomlek inwestuje w nową linię produkcyjną

Do pakowania serów w tzw. "kopertę".

Majonez Kielecki lekki już bez trójek

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem" z dniem 11 marca wycofała z produkcji tego produktu jaja z chowu klatkowego oraz wszelkie komponenty i składniki pochodzące z tej klasy jaj. Cały proces rezygnacji z trójek potrwa do 2025 r. Jak na razie tylko spółka Colian całkowicie wycofała się z trójek.

Brexit a e-sklepy

Wielka Brytania to największy rynek e-commerce w Europie. Na jej wyjście z Unii Europejskiej z niepokojem patrzą rodzimi e-sprzedawcy. O tym, co oznacza brexit dla dalszego rozwoju sprzedaży transgranicznej w Polsce, mówi Martin Brańka, international client relations director w Blue Media.

Szokujące śledztwo na fermie gęsi

Materiał wideo pokazuje okrutnie ranione i karmione siłą gęsi, a także ignorowanie umierających na hali ptaków przez pracowników. W najbliższym czasie, w ramach nowej kampanii, stowarzyszenie Otwarte Klatki będzie namawiało sklepy i restauracje do wycofania pasztetu strasburskiego z oferty.

Rynek HoReCa coraz ważniejszy dla Hochlanda

W tym celu producent powiększa dział Food Service, zwiększa ofertę produktów pod marką Hochland Professional, a także startuje ze stroną www.hochlandprofessional.pl.

Runmageddon Kids na Saharze ze słodyczami Wawelu

Runmageddon i Wawel podęli się kolejnego wspólnego zadania - zaprosili dzieci z marokańskich szkół do biegu z przeszkodami i przygotowali słodką niespodziankę od marki Wawel.

} }