U producenta - rynek

description

Lody Ekipa od Korala poszukiwane w całej Polsce!

Ze sklepów znikają w mgnieniu oka, na Allegro opakowania po nich sprzedawane są po kilkaset złotych jako produkty kolekcjonerskie. Na FB powstają prywatne grupy, które dzielą się informacjami, gdzie jeszcze można je kupić. O co chodzi? O lody Koral firmowane idolami młodzieży - Ekipą Friza.

Nivea z nową misją

Ma ona na celu zwiększenie świadomości jak ważny jest dotyk międzyludzki.

Arla Foods: impuls z impetem

70% sprzedaży kaw na zimno generowane jest w miesiącach od kwietnia do września - mówi Roman Jawczak, regional commercial manager w Global Milk Based Beverages Team, Arla Foods.

Pilsweizer idzie do sieci

Browar zadebiutował ze swoimi piwami w sieci sklepów Kaufland.

W USA zabrakło keczupu. Winny Covid-19

W wyniku obostrzeń w USA brakuje keczupu, a popyt na jednorazowe saszetki z keczupem sprawił, że ich cena rośnie. Firma Heinz zdecydowała się na otworzenie dwóch kolejnych linii produkcyjnych, zwiększając tym samym swoje możliwości o 25%.

Gorzka prawda o czekoladzie

Rolnicy uprawiający kakao, z którego robi się czekoladę, w krajach globalnego Południa - głównie w Ghanie i Wybrzeżu Kości Słoniowej - żyją na skraju ubóstwa. Przeciętny rolnik zarabia mniej niż dolara dziennie.

Zmiana w zarządzie Yope

Karolina Kuklińska-Kosowicz prezeską firmy.

Lżejsze życie kur niosek, a to dopiero początek

Stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało trzecią edycję raportu dotyczącego zmian w branży spożywczej i na rynku jajecznym. Sukcesywnie spada udział pogłowia kur niosek w chowie klatkowym, rośnie liczba kur w chowie alternatywnym - najwięksi producenci jaj nie inwestują już w chów klatkowy.

W pandemii Polacy kupują więcej alkoholu

W pandemii o 10,5 mln zł spadły długi firm handlujących alkoholami - poinformował PAP BIG InfoMonitor. Dodano, że w ub.r. Polacy przeznaczyli na trunki ponad 39 mld zł, czyli o 7% więcej niż w 2019 r.

Pudu Pudu już działa. Co to takiego?

Grupa Oetker uruchomiła pierwszy bar z... budyniem. Na razie w Los Angeles.

Krynica Vitamin ma nową dyrektor handlową

Agnieszka Patejczyk obejmie 5 kwietnia stanowisko dyrektora handlowego w Krynicy Vitamin.