U producenta - profil

Unilever roślinnie, czyli Vegetarian Butcher

Polacy chcą zmieniać swoją kuchnię - sukcesywnie zmniejszają spożycie mięsa, szukając roślinnych alternatyw. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi firma Unilever i wprowadza do sprzedaży detalicznej produkty pod marką The Vegetarian Butcher.

Jacek Olczak już oficjalnie CEO Philip Morris International

Jacek Olczak, zgodnie z zapowiedzią z grudnia, został nowym prezesem (CEO) Philip Morris International (PMI). To pierwszy Polak w historii, który objął stery globalnej firmy.

ZPC Otmuchów i PWC Odra w tureckich rękach

Kervan Gıda podpisał warunkową umowę nabycia większościowego pakietu udziałów polskiego producenta słodyczy ZPC Otmuchów wraz z jego spółką zależną PWC Odra.

Maspex: 500 zł premii za szczepienie

Grupa Maspex szacuje, że po uruchomieniu punktu szczepień w zakładzie pracy oraz premii zachęcającej do szczepienia, 70% pracowników Grupy będzie osobami zaszczepionymi.

Danone na tropie prezesa

To już ostatnia prosta: poszukiwania nowego prezesa firmy Danone mają się wkrótce zakończyć.

To już pewne: Danone wybrał nowego szefa

Potwierdziły się pogłoski dotyczące wyboru Antoine'a de Saint-Affrique na nowego prezesa Grupy Danone. Obejmie to stanowisko w połowie września.

Firma z Polski podbija Europę

Producent napojów dla największych sieci handlowych i firma zajmująca się rozlewem napojów dla globalnych producentów Krynica Vitamin zwiększa eksport i zwielokrotnia zyski. Ma też umowę ze Schweppesem.

Herbapol-Lublin z oficjalnym sklepem na Allegro

Od kwietnia klienci mogą kupować tam produkty z pełnego portfolio firmy.

Unilever robi rewolucję w opakowaniach

Wszystkie produkty do higieny jamy ustnej Unilevera, w tym pod markami Signal, Pepsodent i Closeup do 2025 r. będą miały tubki nadające się do recyklingu.

Madej Wróbel: nadchodzi czas marek w wędlinach

O tym, czego szukają konsumenci na półce z wędlinami, na ile w branży sprawdzają się nowości i jak to jest z tym trendem roślinnym, opowiadają Igor Fortuna, członek zarządu Grupy Dworakowski i dyrektor zarządzający Madej Wróbel, oraz Tomasz Brandt, dyrektor komercyjny Madej Wróbel.