U producenta - profil

Plany, fuzje i przejęcia firm działających w branży FMCG w Polsce i na świecie. Monitorujemy zmiany na bieżąco!

Yope: w 2020 r. podwoiliśmy obroty [WYWIAD]

Marka Yope powstała, bo na rynku brakowało skutecznych a jednocześnie łagodnych, bliskich środowisku kosmetyków i środków czystości. W tej drugiej kategorii w 2020 r. firma podwoiła obroty. O strategii i planach odpowiada Andrzej Mytych, dyrektor marketingu w firmie Yope.

Ferrero kupuje brytyjskiego producenta ciastek

Spółka powiązana z Grupą Ferrero poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy nabycia firmy Burton’s Biscuit od kanadyjskiego funduszu Ontario Teachers’ Pension Plan Board.

Ambra stawia na zieloną energię

Ambra podpisała umowę na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW dla swojej winiarni w Woli Dużej koło Biłgoraja.

Producent Nivei wprowadza dezodoranty w ekopuszkach

Beiersdorf, wspólnie z firmą Nussbaum, pracują nad stworzeniem bardziej przyjaznych dla środowiska puszek dezodorantów w aerozolu.

Unilever będzie sprzedawał "mięso" z grzybów

Unilever, właściciel m.in. takich marek jak: Knorr czy The Vegetarian Butcher, rozpoczął współpracę z firmą Enough (wcześniej 3F Bio).

Madej Wróbel: nadchodzi czas marek w wędlinach

O tym, czego szukają konsumenci na półce z wędlinami, na ile w branży sprawdzają się nowości i jak to jest z tym trendem roślinnym, opowiadają Igor Fortuna, członek zarządu Grupy Dworakowski i dyrektor zarządzający Madej Wróbel, oraz Tomasz Brandt, dyrektor komercyjny Madej Wróbel.

Unilever robi rewolucję w opakowaniach

Wszystkie produkty do higieny jamy ustnej Unilevera, w tym pod markami Signal, Pepsodent i Closeup do 2025 r. będą miały tubki nadające się do recyklingu.

Herbapol-Lublin z oficjalnym sklepem na Allegro

Od kwietnia klienci mogą kupować tam produkty z pełnego portfolio firmy.

Firma z Polski podbija Europę

Producent napojów dla największych sieci handlowych i firma zajmująca się rozlewem napojów dla globalnych producentów Krynica Vitamin zwiększa eksport i zwielokrotnia zyski. Ma też umowę ze Schweppesem.

To już pewne: Danone wybrał nowego szefa

Potwierdziły się pogłoski dotyczące wyboru Antoine'a de Saint-Affrique na nowego prezesa Grupy Danone. Obejmie to stanowisko w połowie września.

Danone na tropie prezesa

To już ostatnia prosta: poszukiwania nowego prezesa firmy Danone mają się wkrótce zakończyć.