U producenta - profil

Plany, fuzje i przejęcia firm działających w branży FMCG w Polsce i na świecie. Monitorujemy zmiany na bieżąco!

Żywiec rozbudowuje dystrybucję i Strefę Zero

Na początku maja Grupa Żywiec zakończyła budowę swojego trzeciego centrum magazynowego - tym razem w Elblągu. Będą w nim składowane piwa ze wszystkich browarów grupy, także tegoroczne nowości.

Oceanic przejmuje

Producent kosmetyków pod marka AA, sopocka firma Oceanic, zgłosiła do UOKiK-u chęć przejęcia wyłącznej kontroli nad firmą L'biotica.

Coca-Cola działa z imPETem

O rynku napojów gazowanych w pełni sezonu, nowościach, a także wynikających z tego wyzwaniach ekologicznych, rozmawiamy z Izabelą Wanatowską, dyrektor sprzedaży Coca-Cola HBC Polska i Katarzyną Borucką, dyrektor ds. korporacyjnych i komunikacji w Coca‑Cola HBC Polska.

Hochland zmniejsza zużycie plastiku

Hochland Polska w oparciu o najnowsze wytyczne prawne, a także - jak przyznaje - wymagania ze strony klientów, między innymi sieci handlowe, wypracował listę priorytetów dotyczących opakowań zrównoważonych.

Unilever w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Pomorski oddział spółki Unilever dołączył do Polskiej Strefy Inwestycji. W zakładzie w Baninie, w którym firma produkuje lody, zainwestuje prawie 150 mln zł.

Coca-Cola zainwestuje w Polsce 0,5 mld zł

Coca-Cola HBC Polska otworzyła właśnie rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach k. Niepołomic. To jednak nie koniec inwestycji. W planach są już kolejne na łączną kwotę 0,5 mld zł.

Żywiec Zdrój wprowadza butelkę w 100% z recyklingu

To kolejny krok w kierunku realizacji zobowiązania środowiskowego firmy, ogłoszonego podczas ostatniego szczytu klimatycznego ONZ.

ETi zadowolone z pierwszego roku w Polsce

ETi, wywodzący się z Turcji producent słodyczy, działający w ponad 40 państwach na świecie, podsumowuje pierwszy rok obecności w naszym kraju.

Jawo: przez cały rok

W 2018 r. uruchomiliśmy nową halę produkcyjną i rozpoczęliśmy w niej produkcję bezglutenową - mówi Emil Dzianok, dyrektor handlowy w Jawo.

Ferrero przejmie spółki Kellogg's

Ferrero przejmie od firmy Kellogg’s spółki zajmujące się produkcją m.in. ciastek, przekąsek owocowych, lodowych różków za kwotę 1,3 mld dol. (1,16 mld euro). Spółki te w 2018 r. wygenerowały sprzedaż w wysokości prawie 900 mln dol.

Herbapol-Lublin wprowadza produkty bio

Jako pierwsze na rynku dostępne są syropy owocowe w dwóch wariantach smakowych: malina i aronia.

} }