U producenta - profil

Plany, fuzje i przejęcia firm działających w branży FMCG w Polsce i na świecie. Monitorujemy zmiany na bieżąco!

Jan Kolański: Jesteśmy kreatorami, nie naśladowcami [WYWIAD]

- Inwestycja w nowoczesną technologię i automatyzację procesów produkcyjnych nie pokryje wzrostów cen surowców i kosztów pracy. Rzeczywistość jest taka, że prędzej czy później zmiany w cenach produktów będą nieuniknione - mówi w rozmowie z "Handlem" Jan Kolański, prezes zarządu Colian Holding.

Słodycze "Pszczółki" na stacjach Lotos

Można je już kupić na kilkudziesięciu stacjach paliwowych koncernu z Gdańska, zlokalizowanych na terenie Polski.

Spółka zależna Cedrobu sięga po Rubin Energy

Zakłady Mięsne Silesia należące do Grupy Cedrob wystąpiły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o zgodę na nabycie części majątku Rubin Energy.

Japan Tobacco utworzy w stolicy Globalne Centum Usług Biznesowych

Producent takich papierosów jak Camel, Winston i LD utworzy Globalne Centrum Usług Biznesowych, które powstanie w Warszawie. Dzięki temu w najbliższych trzech latach JTI przyjmie do pracy ponad 850 nowych pracowników, tym samym całkowite zatrudnienie w firmie przekroczy 3000 osób.

L’Oréal wprowadza papierowe opakowanie

Firma L’Oréal od dawna dąży do zmniejszenia wpływu na środowisko i ogłasza opracowanie pierwszej tubki na bazie papieru. Na rynku pojawi się ona w 2020 r.

Zmiany na szczycie w Henklu

Obecny prezes zarządu Hans Van Bylen, z powodów osobistych, rezygnuje ze sprawowania swoich obowiązków. Z dniem 1 stycznia 2020 r. jego stanowisko obejmie Carsten Knobel, który z firmą związany jest od 1995 r.

Wawel inwestuje w reklamę i dystrybucję

Producent Malagi, Tiki Taków i Kasztanków w III kwartale roku zwiększył sprzedaż, ale zyski spadły. Wszystko przez wzrost kosztów.

Tetra Pak inwestuje 25 mln euro w centrum produkcji serów

Nowy obiekt ma pełnię możliwości inżynieryjnych pozwalających na opracowywanie procesu produkcji sera, tworzenie rozwiązań z zakresu mechaniki, automatyzacji i elektryki, jak również rozwój procesów przetwórczych.

Calsberg pracuje nad papierową butelką do piwa

Podczas Szczytu Burmistrzów Miast C40 w Kopenhadze, w Danii firma zaprezentowła dwa nowe prototypy opakowań z włókna roślinnego.

Herbapol-Lublin nabywa zakład w Lubawie

Przejęcie przetwórni owoców i warzyw, dotychczas współpracującej ze spółką, to kolejny krok w strategii umacniania pozycji firmy w kategorii produktów dżemowych.

Olimp Labs wybuduje fabrykę żywności funkcjonalnej

Koszt inwestycji wynisie ponad 200 mln zł.

} }