U producenta - profil

Plany, fuzje i przejęcia firm działających w branży FMCG w Polsce i na świecie. Monitorujemy zmiany na bieżąco!

Milka sponsorem skoczków narciarskich

Należąca do Mondeleza marka czekolady Milka, na rynku od 25 lat, została oficjalnym sponsorem Polskiej Reprezentacji Skoczków Narciarskich. Pod hasłem "Sercem z naszymi" rusza szereg aktywności marki.

Mondelez inwestuje

4 grudnia firma otworzy pilotażową fabrykę gum i cukierków w Bielanach Wrocławskich.

Pernod Ricard proekologicznie

Grupa Pernod Ricard dołącza do międzynarodowej inicjatywy proekologicznej "Nowa Gospodarka Tworzywami Sztucznymi" i określa swoje zobowiązania do 2025 r.

Dr. Oetker: jeśli wanilia, to z Madagaskaru

Dr. Oetker rozwija ofertę dodatków do pieczenia w segmencie premium i zapowiada silne wsparcie ich sprzedaży już od listopada br.

PepsiCo wchodzi w superfood

Producent nie szczędzi wydatków na działania środowiskowe i prozdrowotne. W tym tygodniu kupił start-up zajmujący się produkcją naturalnych produktów roślinnych.

Henkel zaprzyjaźnia się ze środowiskiem

Henkel chce, aby do 2025 r. plastikowe opakowania jej produktów, oferowanych na rynku europejskim aż w 35 proc. były wytwarzane z plastikowych odpadów.

Zmiany w Coca-Coli

Nikos Koumettis został prezesem koncernu na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Segment z potencjałem

Polska jest największym importerem win mołdawskich nie tylko w Europie, ale także na świecie.

Łukasz Kalinowski: Piątnica jako marka jest w dobrym miejscu

Między innym o tym czego oczekują dzisiejsi konsumenci i czy jest sens być obecnym w każdej kategorii produktów opowiada Łukasz Kalinowski, wiceprezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

Nestlé na lodzie

Koncern ogłosił, że w marcu zostanie zamknięta fabryka Froneri w miejscowości Beauvais w pobliżu Paryża produkująca lody.

Spomlek - specjalista od serów żółtych

- Niebezpieczne jest naśladowanie czy bicie się z silniejszym. Mleczarnie, które próbują produkować wszystko nie dadzą rady - uważa Edward Bajko, prezes SM Spomlek (na zdjęciu).

} }