U producenta - prawo

Znakowanie mięsa: gdzie się podziała wołowina?

Od 30 września przy mięsie ze świń, owiec, kóz i drobiu sprzedawcy muszą umieścić grafikę przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu. A co z wołowiną? Dlaczego w rozporządzeniu ją pominięto?

Jest akcyza na płyn do e-papierosów i wyroby nowatorskie

Akcyza na płyn do e-papierosów i tzw. wyrobów nowatorskich zaczęła obowiązywać 1 października br. Zdaniem resortu finansów nie ma argumentów dla dalszego wydłużania zaniechania poboru podatku od tych wyrobów.

VAP: koncerny tytoniowe wygrały, MŚP czeka scenariusz włoski

1 października 2020 r. weszła w życie pozytywna stawka akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych o wartości 0,55 zł /ml czyli 550 zł za litr. Drastyczne podniesienie ceny to dobre wieści dla czarnego rynku, czego przykładem może być rynek włoski.

Senat: dlaczego zgoda na ubój rytualny drobiu, a bydła nie?

Senacka komisja rolnictwa głosowała za odrzuceniem ustawy o ochronie zwierząt, bo nie zgadza się z tym, by dopuścić ubój rytualny drobiu, a nie zgodzić się na taki ubój bydła - mówił w Senacie sprawozdawca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senator Jerzy Chróścikowski (PiS).

Piwa kraftowe cierpią przez zakaz sprzedaży online

Wywodzący się z Trójmiasta Browar Brodacz mimo problemów spowodowanych przez obostrzenia zakończył wakacje na plusie.

Ustawa o ochronie praw zwierząt wraca do Sejmu

Senat w środę 15 października poparł wraz z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

Żywiec Zdrój: zamknięcie obiegu plastiku jest możliwe

Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój, uważa, że wprowadzenie systemu depozytowego w Polsce przyniesie 65 mln euro rocznie oszczędności. Optymalny dla kraju model tego systemu przedstawił on podczas tegorocznej edycji międzynarodowej inicjatywy Circular Week.

System depozytowy w Polsce: sprawa robi się pilna

Polski rząd stoi przed koniecznością implementowania do krajowego systemu prawnego unijnych dyrektyw, wprowadzających Rozszerzoną Odpowiedzialność Producenta, a w jej ramach musi stworzyć także dobrze działający system depozytowy obejmujący jednorazowego użytku opakowania po napojach.

Czy praca zdalna wejdzie na stałe do kodeksu pracy?

W ramach tarcz antykryzysowych pojawiły się przepisy regulujące pracę zdalną. Teraz, gdy wiemy już, że koronawirus zostanie z nami na dłużej, praca zdalna ma na dobre zagościć w kodeksie pracy.

Prezes Coliana pisze do premiera

Półtora miesiąca pozostało do wejścia w życie podatku cukrowego. Producenci jednak wciąż walczą o jego odroczenie.