U producenta - prawo

Projekt ws. zwiększenia limit u produkcji wyrobów winiarskich trafił do konsultacji

Zwiększenie limitu produkcji wyrobów winiarskich do 100 tys. litrów z 10 tys. litrów dla przedsiębiorców wyrabiających niewielkie ilości win przewiduje projekt ustawy o wyrobach winiarskich, który został skierowany do konsultacji publicznych - wynika ze strony Rządowego Centrum Legislacji.

MR: ponad 130 mld zł pomocy przyznano z tarczy antykryzysowej

Ponad 130 mld zł trafiło do przedsiębiorców dzięki tarczy antykryzysowej - poinformowało w czwartkowym komunikacie Ministerstwo Rozwoju.

Jan Kolański, prezes spółki Colian z listem otwartym do prezydenta RP

Jako reprezentant branży napojowej prezes spółki Colian, która jest producentem m.in. oranżady Hellena, wystosował list otwarty do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zorganizowanie otwartej debaty w sprawie ustawy cukrowej.

Błędy popełniane przy rozliczaniu wsparcia z tarczy

Duże zainteresowanie rządowymi tarczami antykryzysowymi sprawiło, że kontrole ich rozliczenia mogą potrwać do 2026 r. Sprawdź jaki błędów przy tym nie popełnić, aby nie być zagrożonym karami i odsetkami od zaległości podatkowych.

Prezydent podpisał ustawę o tzw. opłacie cukrowej

Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów nakładającą m.in. podatek na napoje słodzone podpisał w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Jak Kolański, Colian: dwa razy więcej za napój [WYWIAD]

- Rząd zadziałał bezkompromisowo, nie przejmując się zagrożeniami, jakie czekają nas po wprowadzeniu podatku [od napojów słodzonych - przyp. red.] - mówi Jan Kolański, prezes zarządu firmy Colian.

Będzie 2800 zł płacy minimalnej. Rząd przyjął rozporządzenie

Mimo pandemii i zaplanowanych deficytów budżetowych na bieżący i przyszły rok w wysokości niemal 200 mld zł, rząd przyjął wyższą płacę minimalną.

Zmiany w sklepach: znakowanie mięsa krajem pochodzenia

30 września wchodzą w życie przepisy nakładające obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego na wagę grafiką przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu.

Sejm wieczorową porą, czyli zwierzęta (wreszcie) pod ochroną

Sejm uchwalił w piątek w nocy nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. W tym drugim przypadku może to mieć wpływ na kondycję polskich firm mięsnych.

Kosiniak-Kamysz: nie dla piątki dla zwierząt, tak dla piątki dla rolników

Trwa dorzynanie polskiej wsi i polskiego rolnictwa; nie ma na to naszej zgody, dlatego dziś wspólnie podpisujemy się pod prawdziwą "piątką dla rolników" - powiedział w środę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Propozycja ludowców to odpowiedź na proponowaną przez PiS "piątkę dla zwierząt".