U producenta - prawo

KUPS: podatek cukrowy i koronawirus dobiją polskie firmy

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków po raz kolejny apeluje do posłów i rządzących o odrzucenie ustawy cukrowej.

Tarcza antykryzysowa: złożono już 340 tys. wniosków

W planach jest już tarcza antykryzysowa roboczo nazywana tarczą 2.0, ale z tej "pierwszej" polscy przedsiębiorcy też chętnie korzystają.

Emilewicz: ulga w składkach do ZUS dla firm od 10 do 49 pracowników

- Przedsiębiorca zatrudniający od 10 do 49 pracowników będzie mógł liczyć na 50-proc. ulgę przez trzy miesiące w składkach na ubezpieczenia społeczne - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Projekty ustaw uzupełniających tarczę antykryzysową przyjęte

Rząd przyjął i przesłał do Sejmu projekty ustaw uzupełniających tarczę antykryzysową. Sejm zajmie się nimi w środę 29 kwietnia.

Setki tysiące firm nie skorzystają z tarczy antykryzysowej. Dlaczego?

Jednym z elementów tarczy antykryzysowej jest zwolnienie z obowiązku odprowadzania składek ZUS za okres trzech miesięcy od marca do maja. Zwolnienie z ZUS, choć pomocne, nie należy się wszystkim przedsiębiorcom.

[PORADNIK] PIP: jak bezpiecznie wrócić do pracy

Polacy wracają do biur, a inspektorzy wydali listę zaleceń do zrealizowania na tę okoliczność, Są wśród niech te mniej oczywiste.

Rząd przyjął tarczę antykryzysową 3.0

Wakacje kredytowe i kontrola przejęć polskich spółek przez zagraniczny kapitał to główne punkty trzeciej odsłony tarczy antykryzysowej, przyjętej 20 maja przez rząd.

Tarcza antykryzysowa w pytaniach i odpowiedziach

Rzecznik MŚP otrzymał wydane przez MRPiPS objaśnienia prawne dotyczące warunków skorzystania przez mikro, małych i średnich przedsiębiorców z dofinansowania na podstawie tzw. Tarczy antykryzysowej. Oto one.

1400 zł miesięcznie dodatku solidarnościowego

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o dodatku solidarnościowym, przyznawanym w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19 i o podniesieniu zasiłku dla bezrobotnych. Projekt tej ustawy skierował do Sejmu prezydent Andrzej Duda.

Nie ma planów powrotu do mrożenia gospodarki

Nie ma planów powrotu do ograniczeń, mrożenia gospodarki - poinformowała w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zaapelowała przy tym o stosowanie się do ograniczeń.