U producenta - prawo

Branża e-papierosów chce (umiarkowanej) akcyzy i koncesji

Kodeks dobrych praktyk, samoregulacja branży oraz rozsądne wykorzystanie podatku akcyzowego - to postulaty Vaping Association Polska. Stowarzyszenie chce też wprowadzenia koncesji na sprzedaż liquidów.

Koniec z naklejkami na owocach?

W Belgii niedługo zaczną obowiązywać nowe przepisy zabraniające umieszczania etykiet samoprzylepnych na owocach. Jest to sygnał, że pierwsze kraje Europy, zaczynają samodzielnie i z wyprzedzeniem przepisów unijnych wprowadzać ograniczenia w znakowaniu owoców i warzyw.

12 marca Senat zajmie się ustawą cukrową

Sadownicy i producenci apelują do senatorów o poprawkę wyłączającą nektary i napoje owocowe i warzywne z opłaty

Podatkowy sposób na koronawirusa

Konsultingowa firma Grant Thornton radzi, jak uchronić firmę przed niewypłacalnością. Przede wszystkim jest to apel do rządzących.

Kolejny apel producentów żywności do rządzących

Organizacje zrzeszające wytwórców i przetwórców żywności po raz kolejny zwróciły się z apelem do władz o zawieszenie do końca roku prac nad ustawami obciążającymi budżety firm.

Prawnik radzi: restrukturyzacja w 7 krokach

Apel powstałego właśnie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług nie pozostawia złudzeń - są firmy, które stoją na krawędzi. Restrukturyzacja może uratować przedsiębiorstwo i zabezpieczyć majątek. Jak ją przeprowadzić radzi mec. Robert Szczepanek z kancelarii Causa Finita.

Tarcza antykryzowa. Kiedy specustawa wejdzie w życie?

Specustawa dotycząca "tarczy antykryzysowej" powinna zostać przyjęta przez Sejm pod koniec tego tygodnia, w czwartek lub piątek. To by oznaczało, że w przyszłym tygodniu (po 30 marca) mogłaby już zacząć obowiązywać.

Nowy termin wprowadzenia matrycy VAT

Ministerstwo Finansów przesuwa datę obowiązywania starych stawek podatku VAT.

Podatek cukrowy wejdzie w życie bez zmian?

O takiej możliwości alarmuje "Puls Biznesu". Przed dwoma tygodniami minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała w tym samym dzienniku o przesunięciu obowiązywania daniny na koniec roku. Zdanie zmieniła.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Pomoc dla MSP

Tzw. tarcza antykryzysowa ma ulżyć małym firmom. Podpowiadamy, jak przedsiębiorcy mogliby skorzystać z pomocy.