U producenta - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują przemysł spożywczy i chemiczno-kosmetyczny w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Cudzoziemcy z Dalekiego Wschodu i Azji ratunkiem dla polskiego rynku pracy

Rośnie liczba nieobsadzonych miejsc pracy. Na koniec 2017 r. było blisko 120 tys. wakatów. Luki na rynku pracy nie są już w stanie zapełnić pracownicy ze Wschodu.

PIH w obronie papierosów slim

Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy antynikotynowej. Chce ujednolicić do standardowych wymiary opakowań papierosów typu slim. Stanowczo sprzeciwia się temu Polska Izba Handlu podpierając się najnowszymi badaniami.

Rząd zapowiada kolejne zastrzyki gotówki

Podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy mocno wybrzmiały zapowiedzi kolejnych programów społecznych, w tym m. in. wsparcie dla seniorów i rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Będzie też podatek od galerii handlowych.

Mniej akryloamidu w żywności

11 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy ograniczające zawartość rakotwórczego akryloamidu.

Kawa z ostrzeżeniem

Sąd w Kalifornii wydał wstępną decyzję nakazującą firmom sprzedającym kawę informowanie konsumentów o możliwym wpływie napoju na powstawanie raka.

Etykiety alkoholi na celowniku Komisji Europejskiej

Europejski sektor napojów alkoholowych proponuje UE, że będzie oferować więcej informacji o swoich produktach, ale online.

Komisja Europejska pod ostrzałem producentów

Organizacje producentów żywności apelują do Komisji Europejskiej o wprowadzenie regulacji, które uproszczą proces interwencji wobec praktyk protekcjonistycznych w krajach UE.

Polska nie jest krajem wolnym od GMO

Zgodnie z nowym prawem możliwe będą uprawy genetycznie modyfikowane (tzw. GMO). Trzeba tylko uzyskać na nie stosowne pozwolenia.

Konsumenci przeciw zakazowi reklamy piwa

Niemal sześciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że dalsze ograniczenie możliwości reklamowania piwa nie przyczyni się do rozwiązania problemów związanych z alkoholem.

Piwowarzy przeciw projektowi zmian

Znów wraca temat ograniczenia godzin emisji reklam piwa z godziny 20.00 na 23.00.

MF wykryło 85 tys. podejrzanych faktur

94,5 proc. przedsiębiorców złożyło w terminie JPK_VAT za styczeń 2018 r. Wstępna analiza przesłanych danych wykazała ponad 85 tys. podejrzanych faktur - informuje Ministerstwo Finansów.

} }