U producenta - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują przemysł spożywczy i chemiczno-kosmetyczny w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Nestlé zmniejsza udziały w L'Oréal

Firma spożywcza Nestlé sprzedała 22,26 mln akcji L'Oréal tej francuskiej spółce kosmetycznej za kwotę 8,9 mld euro (9,3 mld franków), zmniejszając w ten sposób udział w grupie kosmetycznej do 20,1%. Szwajcarzy ogłosili nowy program skupu akcji własnych za 20 mld franków.

Kto może sprzedawać złotego zajączka?

Złoty odcień słynnej czekoladowej figurki wielkanocnej Lindta jest chroniony znakiem towarowym.

SE: "Król kiełbasianego imperium" zatrzymany

Henryk K., zwany przez media "królem kiełbasianego imperium" został zatrzymany w Buenos Aires na podstawie listu gończego. Jak ustalił "Super Express", trwa procedura ekstradycyjna. Biznesmen przebywa w areszcie domowym.

Na podatku cukrowym skorzystają najwięksi [OPINIA]

- O bankructwo proszę mnie zapytać pod koniec drugiego kwartału 2021 roku - mówi Michał Borecki, prezes spółki Wild Grass, produkującej napoje na bazie herbaty i yerba mate.

Prezes Coliana pisze do premiera

Półtora miesiąca pozostało do wejścia w życie podatku cukrowego. Producenci jednak wciąż walczą o jego odroczenie.

Czy praca zdalna wejdzie na stałe do kodeksu pracy?

W ramach tarcz antykryzysowych pojawiły się przepisy regulujące pracę zdalną. Teraz, gdy wiemy już, że koronawirus zostanie z nami na dłużej, praca zdalna ma na dobre zagościć w kodeksie pracy.

System depozytowy w Polsce: sprawa robi się pilna

Polski rząd stoi przed koniecznością implementowania do krajowego systemu prawnego unijnych dyrektyw, wprowadzających Rozszerzoną Odpowiedzialność Producenta, a w jej ramach musi stworzyć także dobrze działający system depozytowy obejmujący jednorazowego użytku opakowania po napojach.

Żywiec Zdrój: zamknięcie obiegu plastiku jest możliwe

Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój, uważa, że wprowadzenie systemu depozytowego w Polsce przyniesie 65 mln euro rocznie oszczędności. Optymalny dla kraju model tego systemu przedstawił on podczas tegorocznej edycji międzynarodowej inicjatywy Circular Week.

Ustawa o ochronie praw zwierząt wraca do Sejmu

Senat w środę 15 października poparł wraz z poprawkami nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

Piwa kraftowe cierpią przez zakaz sprzedaży online

Wywodzący się z Trójmiasta Browar Brodacz mimo problemów spowodowanych przez obostrzenia zakończył wakacje na plusie.

Senat: dlaczego zgoda na ubój rytualny drobiu, a bydła nie?

Senacka komisja rolnictwa głosowała za odrzuceniem ustawy o ochronie zwierząt, bo nie zgadza się z tym, by dopuścić ubój rytualny drobiu, a nie zgodzić się na taki ubój bydła - mówił w Senacie sprawozdawca Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi senator Jerzy Chróścikowski (PiS).