U producenta - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują przemysł spożywczy i chemiczno-kosmetyczny w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

(Nie) jawne wynagrodzenie

W Polsce toczy się debata, której oś wyznacza propozycja, aby na pracodawców nałożyć obowiązek informowania w ogłoszeniach rekrutacyjnych o wysokości oferowanego wynagrodzenia. Projekt nowelizacji Kodeksu pracy został złożony w sejmie.

Cydr przeżywa boom, ale nie w Polsce

Jak mówią producenci zrzeszeni w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa, mimo urodzaju na jabłka ograniczenia prawne skutecznie wstrzymują rozwój tej kategorii w Polsce.

Parlament Europejski bierze się za podwójne standardy produktów

Bliski koniec "chemii z Niemiec".

Umowa kontraktacyjna - pomoże czy zaszkodzi?

KUPS jest przeciwny nierynkowym regulacjom skupu i przetwórstwa owoców.

Pracodawcy powinni udzielić zaległych urlopów do 30 września

Pracodawcy powinni udzielić pracownikom zaległych urlopów do 30 września, w przeciwnym razie popełniają wykroczenie - przypomina Państwowa Inspekcja Pracy. Związkowcy natomiast zwracają uwagę, że pracodawca w wyjątkowych sytuacjach ma prawo odwołać pracownika z urlopu.

E-papieros czy tradycyjny? Oto jest pytanie

17 sierpnia Komisja Nauki i Technologii Parlamentu brytyjskiego opublikowała raport poświęcony e-papierosom. Wynika z niego, że odsetek osób, które przerzuciły się z tradycyjnego palenia na e-papierosy w Wielkiej Brytanii wzrósł z 1,1 proc. w 2012 r. do 9,5 proc. w 2017 r. i nadal rośnie.

Zmiany w ustawie o przewadze kontraktowej

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął nowelizację ustawy o przewadze kontraktowej. Według UOKiK, zmiany w przepisach to lepsza ochrona rolników i skuteczniejsze ściganie podmiotów wykorzystujących przewagę kontraktową.

Kształt KitKata bez ochrony

Negatywnym dla koncernu Nestlé wyrokiem kończy się kilkunastoletnia batalia z Cadbury (obecnie Mondelēz) o ochronę kształtu poczwórnego batonika KitKat.

Rynek nalewek na rozstaju dróg

Od dłuższego czasu trwa boom na nalewki. Popularność zyskują zarówno tradycyjne smaki, jak i zupełnie niecodzienne wersje alkoholi. Na przeszkodzie dalszego wzrostu tego rynku stoją jednak obowiązujące przepisy.

Pierwsze problemy ze split payment

Było wiadomo, że split payment wywoła przejściowe problemy z płynnością zwłaszcza u małych przedsiębiorców, którzy rozliczają się z VAT-u w systemie kwartalnym, nikt jednak nie przewidział, że już pierwszego dnia pieniądze nie będą docierały do adresatów.

Powstanie inspekcja czuwająca nad bezpieczeństwem żywności

- Jeszcze w tym roku chcę doprowadzić do powstania jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności - powiedział PAP minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

} }