U producenta - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują przemysł spożywczy i chemiczno-kosmetyczny w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Rynek nalewek na rozstaju dróg

Od dłuższego czasu trwa boom na nalewki. Popularność zyskują zarówno tradycyjne smaki, jak i zupełnie niecodzienne wersje alkoholi. Na przeszkodzie dalszego wzrostu tego rynku stoją jednak obowiązujące przepisy.

Pierwsze problemy ze split payment

Było wiadomo, że split payment wywoła przejściowe problemy z płynnością zwłaszcza u małych przedsiębiorców, którzy rozliczają się z VAT-u w systemie kwartalnym, nikt jednak nie przewidział, że już pierwszego dnia pieniądze nie będą docierały do adresatów.

Powstanie inspekcja czuwająca nad bezpieczeństwem żywności

- Jeszcze w tym roku chcę doprowadzić do powstania jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności - powiedział PAP minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Wina owocowe wciąż kością niezgody

Jest postęp w sprawie klasyfikacji wyrobów fermentowanych w nomenklaturze scalonej. To największy aktualnie problem branży winiarskiej. Debaty na ten temat toczą się od ok. trzech lat.

Rosną dzięki podatkowi

Podatek od cukru, wprowadzony na początku kwietnia w Wielkiej Brytanii napędził sprzedaż napojów dietetycznych.

Komisja Europejska chce zakazać plastiku

W poniedziałek 28 maja Komisja Europejska zaproponowała zakaz używania na terenie wspólnoty jednorazowych produktów z plastiku. Mowa głównie o słomkach i piknikowych naczyniach, w Polsce bardzo popularnych kategoriach.

Jak palili tak palą, jak kupowali tak kupują

Nie pomogły drastyczne zdjęcia na opakowaniach papierosów. Ich sprzedaż wciąż utrzymuje się na tym samym poziomie. Rząd nie składa broni i szykuje kolejne obostrzenia. Tym razem na celowniku są papierosy typu slim.

Cudzoziemcy z Dalekiego Wschodu i Azji ratunkiem dla polskiego rynku pracy

Rośnie liczba nieobsadzonych miejsc pracy. Na koniec 2017 r. było blisko 120 tys. wakatów. Luki na rynku pracy nie są już w stanie zapełnić pracownicy ze Wschodu.

PIH w obronie papierosów slim

Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy antynikotynowej. Chce ujednolicić do standardowych wymiary opakowań papierosów typu slim. Stanowczo sprzeciwia się temu Polska Izba Handlu podpierając się najnowszymi badaniami.

Rząd zapowiada kolejne zastrzyki gotówki

Podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy mocno wybrzmiały zapowiedzi kolejnych programów społecznych, w tym m. in. wsparcie dla seniorów i rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Będzie też podatek od galerii handlowych.

Mniej akryloamidu w żywności

11 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy ograniczające zawartość rakotwórczego akryloamidu.

} }