U producenta - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują przemysł spożywczy i chemiczno-kosmetyczny w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Polska nie jest krajem wolnym od GMO

Zgodnie z nowym prawem możliwe będą uprawy genetycznie modyfikowane (tzw. GMO). Trzeba tylko uzyskać na nie stosowne pozwolenia.

Konsumenci przeciw zakazowi reklamy piwa

Niemal sześciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że dalsze ograniczenie możliwości reklamowania piwa nie przyczyni się do rozwiązania problemów związanych z alkoholem.

Piwowarzy przeciw projektowi zmian

Znów wraca temat ograniczenia godzin emisji reklam piwa z godziny 20.00 na 23.00.

MF wykryło 85 tys. podejrzanych faktur

94,5 proc. przedsiębiorców złożyło w terminie JPK_VAT za styczeń 2018 r. Wstępna analiza przesłanych danych wykazała ponad 85 tys. podejrzanych faktur - informuje Ministerstwo Finansów.

Zakaz handlu w niedziele w oczach kasjerów

56 proc. pracowników sieci handlowych pozytywnie ocenia ograniczenie niedzielnej sprzedaży. Tak uważa 69 proc. tych, którzy są rodzicami. to samo zdanie ma 38 proc. bezdzietnych osób.

Na mleku kokosów nie zbijesz

Europejski Trybunał Sprawiedliwości potwierdził swoją wcześniejszą decyzję - nie można nazywać mlekiem wyrobów roślinnych, a więc z kokosów, migdałów czy orzechów.

Episkopat chce ograniczenia dostępności alkoholu

Biskupi apelują o podniesienie wieku, w którym można kupować alkohol oraz ograniczenie liczby sklepów, w których jest on w sprzedaży.

Nocna prohibicja na poznańskiej starówce

Pod koniec marca poznańscy radni zdecydują o ograniczeniach w sprzedaży alkoholu w tym mieście. Zaczną do Starego Miasta, informuje "Głos Wielkopolski".

Kaucja za butelki: resort analizuje

Na zlecenie resortu środowiska powstała "Analiza możliwości wprowadzenia systemu kaucyjnego dla opakowań". Jej wyniki podsumował wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

JPK w praktyce

26 lutego 2018 r. mija termin złożenia JPK_VAT za styczeń, również przez mikroprzedsiębiorców, którzy są czynnymi podatnikami VAT.

Po zniesieniu kwot ceny cukru spadają

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa, w listopadzie 2017 r. krajowe ceny zbytu cukru spadły o ok. 35 proc. w porównaniu do cen przed rokiem.

} }