U producenta - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują przemysł spożywczy i chemiczno-kosmetyczny w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Emilewicz: ulga w składkach do ZUS dla firm od 10 do 49 pracowników

- Przedsiębiorca zatrudniający od 10 do 49 pracowników będzie mógł liczyć na 50-proc. ulgę przez trzy miesiące w składkach na ubezpieczenia społeczne - poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Tarcza antykryzysowa: złożono już 340 tys. wniosków

W planach jest już tarcza antykryzysowa roboczo nazywana tarczą 2.0, ale z tej "pierwszej" polscy przedsiębiorcy też chętnie korzystają.

KUPS: podatek cukrowy i koronawirus dobiją polskie firmy

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków po raz kolejny apeluje do posłów i rządzących o odrzucenie ustawy cukrowej.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Pomoc dla MSP

Tzw. tarcza antykryzysowa ma ulżyć małym firmom. Podpowiadamy, jak przedsiębiorcy mogliby skorzystać z pomocy.

Podatek cukrowy wejdzie w życie bez zmian?

O takiej możliwości alarmuje "Puls Biznesu". Przed dwoma tygodniami minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała w tym samym dzienniku o przesunięciu obowiązywania daniny na koniec roku. Zdanie zmieniła.

Nowy termin wprowadzenia matrycy VAT

Ministerstwo Finansów przesuwa datę obowiązywania starych stawek podatku VAT.

Tarcza antykryzowa. Kiedy specustawa wejdzie w życie?

Specustawa dotycząca "tarczy antykryzysowej" powinna zostać przyjęta przez Sejm pod koniec tego tygodnia, w czwartek lub piątek. To by oznaczało, że w przyszłym tygodniu (po 30 marca) mogłaby już zacząć obowiązywać.

Prawnik radzi: restrukturyzacja w 7 krokach

Apel powstałego właśnie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług nie pozostawia złudzeń - są firmy, które stoją na krawędzi. Restrukturyzacja może uratować przedsiębiorstwo i zabezpieczyć majątek. Jak ją przeprowadzić radzi mec. Robert Szczepanek z kancelarii Causa Finita.

Kolejny apel producentów żywności do rządzących

Organizacje zrzeszające wytwórców i przetwórców żywności po raz kolejny zwróciły się z apelem do władz o zawieszenie do końca roku prac nad ustawami obciążającymi budżety firm.

Podatkowy sposób na koronawirusa

Konsultingowa firma Grant Thornton radzi, jak uchronić firmę przed niewypłacalnością. Przede wszystkim jest to apel do rządzących.

12 marca Senat zajmie się ustawą cukrową

Sadownicy i producenci apelują do senatorów o poprawkę wyłączającą nektary i napoje owocowe i warzywne z opłaty