U producenta - asortyment

Asortyment w sklepie bez tajemnic: sezonowość, nowe trendy zakupowe, bestsellery. Sprawdź nas.

Powrót króla

Polacy znów chętnie kupują majonez. Ich roczna sprzedaż wynosi 652 mln zł.

Nielsen: kawa coraz cenniejsza

W każdym z segmentów można zauważyć wzrosty lub tendencję wzrostową cen - o najważniejszych zmianach na rynku kawy - mówi Przemek Maciejewski, client specialist w Nielsen Polska.

Już nie tylko procenty

Z jednej strony rosnące zarobki i rekordowo niskie bezrobocie sprawiają, że konsument więcej może wydać na używki, z drugiej jednak kolejne ograniczenia prawne w handlu alkoholem mogą jego sprzedaż skutecznie zmniejszyć.

Dla pań w każdym wieku

Chcąc sprostać zróżnicowanym potrzebom konsumentek wobec artykułów higienicznych, ich producenci wciąż pracują nad innowacjami.

Na przekór aurze

Nieważne, jaki scenariusz napisze pogoda.Już na początku marca zamrażarki w sklepach powinny być gotowe na przyjęcie lodów. Wystarczy kilkanaście stopni na plusie, by ich sprzedaż szybowała w górę.

Nielsen: mała czarna i nie tylko

- W hipermarketach na półkach można znaleźć średnio ok. 400 różnych herbat. Dynamicznie rozwija się też sprzedaż szałwii, pokrzywy, czystka czy morwy białej - mówi Aleksandra Kret, client specialist w Nielsen Polska.

Dodatkowe benefity

Sprzedaż żeli pod prysznic przekroczyła 710 mln zł w 2017 r., zwiększyła się w ciągu roku o 9 proc. To efekt nowości, szczególnie tych wyspecjalizowanych, bliskich naturze, których poszukują konsumenci.

Szampony: pod włos

Rośnie zainteresowanie produktami, które dbają nie tylko o włosy, ale i o skórę głowy.

Mięso z kaczki i buraczki

Wielkanoc obchodzona jest przy suto zastawionym stole i bynajmniej nie ryby, ale właśnie dania mięsne królują wówczas na talerzach Polaków.

Eko trend w branży winiarskiej

Wina eko stanowią już 4-5 proc. światowego rynku wina.

Ryby mają głos

Producenci poszerzają grono odbiorców, kierując nowości do młodszych konsumentów. Liczą też na trend zdrowego odżywiania.

} }