U producenta - asortyment

Asortyment w sklepie bez tajemnic: sezonowość, nowe trendy zakupowe, bestsellery. Sprawdź nas.

Zbliża się sezon lodowy: znów inny niż wszystkie

W ostatnich latach kategoria lodów notowała imponujące wzrosty sprzedaży i gwarantowała szybką otację. Wpływ na to miały zarówno wyższe liczby transakcji i ceny, nowe smaki i marki, ale także rozwój ategorii lodów familijnych. Pandemia zmieniła rozwój rynku, ale go nie zatrzymała.

Wielka słodyczy moc

Z okazji świąt konsumenci chętnie kupują czekoladowe prezenty. Sobie i bliskim.

Wawel w 2020 roku wprowadził 33 nowe receptury

Wśród nich znalazły się okrągłe pianki w czekoladzie, czekolady z linii "Ziarna Świata" czy czekolady o smaku Big Milka.

Opłata cukrowa, czyli woda na młyn [ANALIZA]

Pandemia, a potem wprowadzenie opłaty cukrowej zmieniają model spożycia w szeroko rozumianym sektorze napojów. Czy przyczynią się do wzrostu zainteresowania wodą?

Nestlé wyprodukuje wegański batonik

Największy dostawca FMCG na świecie, szwajcarski koncern Nestlé zapowiedział, że wprowadzi w tym roku na rynek wegańskiego KitKata.

Rynek wina: banderole do liftingu

Jest finał długich dyskusji branży winiarskiej na temat banderol. Będzie nie tylko łatwiej, ale i estetyczniej. Papierowe znaki akcyzy naklejane na opakowania już niebawem przejdą poważny lifting. Tak zdecydowało Ministerstwo Finansów.

Rynek piwa: wyzwań bez liku, końca nie widać

Za branżą piwowarską bardzo trudy rok - namieszały pandemia, ale i pogoda.

Okazjonalnie, słodko, z procentami

Po świątecznym szale zakupowym też pojawiają się okazje do wzmożonego popytu na słodycze czy dobre alkohole. Po Dniu Babci i Dziadka w styczniu, w lutym i marcu są dwa takie szczególne dni - walentynki i Dzień Kobiet.

Orient Express ruszył, i to pełną parą

Produkty orientalne to już więcej niż obowiązkowa pozycja na sklepowej półce. Bo konsumenci również w małych sklepach szukają azjatyckiego asortymentu.

Buh stał się faktem

Piwo konopne - flagowy produkt spółki "Przyjazne Państwo" stworzonej przez Janusza Palikota, Kubę Wojewódzkiego i Tomasza Czechowskiego właśnie trafia na półki w sklepach sieci Żabka w całej Polsce.

Wege, on-the-go i słodkie

Mleczne i do wcinania w domu dla przyjemności? Tak... ale też dokładnie na odwrót! W kategorii słodyczy dominują zupełnie sprzeczne trendy, a pandemia jeszcze pomieszała im szyki.