U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Marka chipsów Doritos wkracza do Polski

Ta uwielbiana przez konsumentów w ponad 55 krajach na całym świecie słona przekąska dostępna jest już w wybranych sklepach w naszym kraju.

Założyciel firmy Dilmah nagrodzony

Światowe Stowarzyszenie Społeczności Szefów Kuchni (World Association of Chefs’ Societies - WACS) przyznało Merrillowi J. Fernando,­ założycielowi firmy Dilmah nagrodę za całokształt pracy - Lifetime Achievement Award.

E-papieros czy tradycyjny? Oto jest pytanie

17 sierpnia Komisja Nauki i Technologii Parlamentu brytyjskiego opublikowała raport poświęcony e-papierosom. Wynika z niego, że odsetek osób, które przerzuciły się z tradycyjnego palenia na e-papierosy w Wielkiej Brytanii wzrósł z 1,1 proc. w 2012 r. do 9,5 proc. w 2017 r. i nadal rośnie.

Ukraińcy w Polsce to też konsumenci

Większość Ukraińców mieszkających w Polsce (59 proc.) wiąże swoją przyszłość z naszym krajem. Trzy czwarte ma stałą pracę, co trzeci pracuje w swoim zawodzie. Zakupy spożywcze najczęściej robią w dyskontach - wynika z badań ARC Rynek i Opinia.

Polski miód popularnym towarem eksportowym

Coraz większa część miodu wyprodukowanego w Polsce kierowana jest na eksport, który w 2017 r. wyniósł 15,2 tys. t i był o 11 proc. większy niż rok wcześniej. Najwięcej miodu trafia do Francji i Niemiec.

Alkohol też tuczy

Każdy 1 proc. alkoholu w napoju oznacza, że spożywamy kolejne 5,5 kalorii w 100 ml. Stąd "setka" 40-procentowej wódki to 5,5 kalorii pomnożone przez 40, czyli 220 kcal

Seko nadal płynie w górę

Przychody producenta przetworów rybnych wyhamowały w II kwartale, ale zyski rosną.

Henkel aktualizuje prognozy

Henkel chwali się wynikami w II kwartale: znaczącym wzrostem przychodów ze sprzedaży w ujęciu organicznym, dalszą poprawą marży i wyższym poziomem zysku.

Kurczak i indyk mogą podrożeć w ślad za kaczką

Ceny kaczki poszły w górę. Kurczak i indyk na razie są w miarę stabilne, ale jesienią mogą być podwyżki - pisze MondayNews.

Herbapol-Lublin mocno inwestuje w markę Big-Active

Evangelos Evangelou, prezes Herbapolu-Lublin zapowiada rozwój nowych dla producenta kategorii produktowych.

Jesień korzystna dla batonów

- Dwa miesiące z najwyższą sprzedażą przypadają na powroty do szkół i na uczelnie - mówi Magdalena Mucha, client consultant, Nielsen

} }