U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Winiarze też zazdroszczą piwowarom

To wzbudza nasz protest - tak pomysł resortu zdrowia dotyczący nałożenia specjalnej opłaty na alkohole w małych pojemnościach, komentują szefowie firm zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. I podobnie jak producenci wódki, wytykają władzy faworyzowanie piwowarów.

Lokalnie i światowo

Jakość, naturalny skład produktów, elastyczne reagowanie na potrzeby konsumentów i całe pokolenia pracowników zaangażowanych w budowanie wizerunku firmy i marki - to recepta na sukces Bielmaru. Opowiada o niej Marcin Skowron, wiceprezes spółki.

Mania chrupania

Konsumenci pokochali słone przekąski. Spożycie chipsów, chrupek i prażynek ciągle rośnie.

Kalifornia mówi nie kosmetykom testowanym na zwierzętach

To pierwszy stan w USA z takim zakazem.

Colgate bardziej eko

Koncern wprowadził właśnie na rynek wegańską pastę do zębów w tubce nadającej się do recyklingu.

Sprzedaż w grudniu wzrosła, ale nie w żywności

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, wartość sprzedaży detalicznej była w grudniu 2019 r. wyższa o 5,7% w cenach stałych. Ekonomiści spodziewali się odczytu na poziomie 5,9%.

Norweski łosoś - to Polacy lubią najbardziej

Polska jest największym rynkiem zbytu ryb i owoców morza z Norwegii - w 2019 r. do naszego kraju dostarczono 230 tys. ton tych produktów.

Producenci napojów owocowych walczą z podatkiem cukrowym

Ledwo udało się wywalczyć 5-proc. stawkę VAT na napoje z zawartością 20% i więcej soku, a ich producenci znowu muszą dawać odpór fiskusowi. Tym razem ws. podatku cukrowego.

Nestlé wyprodukuje kiełbaski na bazie soi i grochu

Od marca na jedenastu europejskich rynkach i w Stanach Zjednoczonych pojawią się w sprzedaży roślinne "kiełbaski". Zawierają soję, buraki, marchew, papryką oraz olej rzepakowy i kokosowy. Według deklaracji producenta smakują jak "prawdziwe".

1431,48 zł - tyle wyniosą składki, które od lutego będą płacić przedsiębiorcy

- Składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne dla przedsiębiorców w 2020 r. w ujęciu kwotowym wzrosną najwięcej od 11 lat - wskazują Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

Polskie zapachy w malezyjskiej sieci drogerii

Polski producent kosmetyków zapachowych - Uroda Polska - podpisał kontrakt na dystrybucję w Malezji. Zapachy będą dostępne nie tylko w 50 punktach stacjonarnych sieci Shins, ale też w e-sklepie.

} }