U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Awans w Henklu

Krzysztof Brabander objął stanowisko senior brand managera i będzie odpowiadać za tworzenie i realizację strategii marketingowych dla marek Persil i E oraz ich wdrażanie na polski rynek.

GK Gobarto: Jest zysk, rosną przychody

Po trzech kwartałach 2019 r. Grupa Kapitałowa Gobarto wypracowała ponad 20 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Rosnące ceny żywca wieprzowego sprawiają, że produkcja trzody chlewnej znów zaczyna być opłacalna.

Arla Foods: Z energią na zimno

Głównym motorem napędowym kategorii kaw na zimno jest marka Starbucks, która odpowiada za ponad 76% dynamiki wzrostu - mówi Roman Jawczak, bussiness & category development manager, Arla Foods.

Akcyza na alkohol i papierosy 2019: drastyczny wzrost

Podczas wtorkowego expose premier Mateusz Marowiecki zapowiedział m.in. nową politykę cenową wobec rynku alkoholowego. Wcześniej do Sejmu wysłał projekt nowelizacji ustawy o akcyzie. Mowa w nim o podwyżce podatku na alkohol i wyroby tytoniowe o 10%. Przedstawiciele branży nie kryją oburzenia.

Iglotex wybuduje nowy zakład produkcyjny

Będzie to najnowocześniejszy obiekt w tej części Europy.

Jak korzystać z ulgi badawczo rozwojowej i IP Box

Choć ulga badawczo-rozwojowa obowiązuje już od 2016 r., a Innovation box od początku 2019 r., to pierwszy raz ta druga zostanie rozliczona dopiero w zeznaniu rocznym.

Janusz Palikot zebrał już ponad milion

Zbiórka crowdfundingowa Tenczyńskiej Okovity, promowana na platformie Crowdway.pl, trwa nadal, a jej cel to 4,18 mln zł.

Marka Polskie Mięso. Polska smakuje. Edycja 2.0

Związek Polskie Mięso rozpoczyna II edycję ogólnopolskiej kampanii informacyjnej.

Kylie Cosmetics w rękach Coty

Za większościowy pakiet należącej do Kylie Jenner firmy koncern zapłaci 600 mln dolarów.

Wina Makłowicz Poleca w Biedronce

Krytyk kulinarny, gawędziarz, dziennikarz i podróżnik w ramach projektu Makłowicz Poleca rusza z misją przekonania Polaków do tego, że wcale nie trzeba być wytrawnym znawcą, aby rozsmakować się w aromatach i smakach ukrytych w winie oraz tego, że dobre nie musi oznaczać drogie.

Najwięksi producenci FMCG świata

Międzynarodowa firma doradcza OC&C Strategy Consultants opublikowała najnowszy, już 17., ranking największych firm konsumenckich na świecie.

} }