U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Mars z większymi przychodami niż Coca-Cola

Grupa Mars wygenerowała roczną sprzedaż w wysokości prawie 45 mld dol. Jak donosi "Lebensmittel Zeitung", pod względem przychodów firma wyprzedziła Coca-Colę.

Zmiany na szczycie PepsiCo Polska

4 lipca Dagmara Piasecka Ramos zostanie nową dyrektor generalną i prezes zarządu, natomiast Michał Jaszczyk awansuje na wiceprezesa ds. rozwoju i transformacji rynków franczyzowych w Europie obejmując jednocześnie stanowisko dyrektora generalnego rynków franczyzowych w Europie Centralnej.

Pinta inwestuje w browar w Wieprzu

Środki w wysokości miliona złotych zostaną zainwestowane w cztery dodatkowe zbiorniki oraz urządzenia usprawniające pracę warzelni i fermentowni. Zwiększy to sprawność operacyjną browaru i podniesie jego możliwości produkcyjne o ok. 10%.

Kluczowe awanse w Philip Morris

Karolina Gębura-Nowak dołączyła do zespołu zarządzającego Philip Morris w Polsce oraz objęła stanowisko dyrektorki działu kapitału ludzkiego i kultury organizacyjnej Polska i Kraje Bałtyckie. Do tej pory rolę tę pełniła Anita Rogalska, która teraz ma zarządzać strategią rozwoju przywództwa w PM.

Mondelēz wznawia produkcję chipsów w Ukrainie

Mondelēz International planuje ponownie otworzyć fabrykę chipsów ziemniaczanych na obrzeżach Kijowa, poinformowała rzeczniczka koncernu. Produkcję zamknięto po inwazji Rosji na naszych sąsiadów. Mondelēz przyznaje, że wojna nadwyrężyła zyski globalnej spółki.

Ostatni dzwonek na zainwestowanie w biznes Janusza Palikota

Jeszcze tylko do 24 czerwca można skorzystać z możliwości ulokowania środków finansowych w ramach IV transzy Inwestycji Palikota.

W Polsce z dymem idą miliardy, ale miliardy legalne

Według KPMG w 2021 r. Polacy wypalili 41,9 mld sztuk papierosów, czyli o 1,32 mld sztuk więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie udział papierosów nielegalnych był historycznie niski i wyniósł zaledwie 4,9%.

Jak chronić się przed owadami i insektami w sezonie [HE WEEKEND]

Środki odstraszające insekty oraz owadobójcze osiągają swój pik sprzedażowy od czerwca do września. Coraz częściej preparaty z tej kategorii dodatkowo mają właściwości pielęgnacyjne. Najczęściej sięgamy po spraye, a rzadziej po żele i kremy. Na znaczeniu zyskują produkty dla dzieci.

Carlsberg szykuje rewolucję w opakowaniach

Firma rozpoczęła testy nowej butelki Fibre Bottle, po raz pierwszy udostępniając konsumentom opakowanie do piwa oparte na biotechnologii i w pełni nadające się do recyklingu.

Jak Polacy odżywiają się podczas wakacji? Nie żałujemy sobie jedzenia!

Podczas urlopu pozwalamy sobie na więcej kulinarnych przyjemności i mniej przejmujemy się zdrowym odżywianiem - wynika z badania marki Cateromarket. 43% ankietowanych stosowało dietę odchudzającą przed sezonem letnim, ale prawie połowa wróciła z urlopu z poczuciem przybrania na wadze.

Izba Zbożowo-Paszowa: rodzimy handel ziarnem zachwiany

Handel ziarnem na krajowym rynku zbóż jest mocno zachwiany, istnieją spore rozbieżności w odniesieniu do cen oferowanych przez kupujących oraz tych oczekiwanych przez sprzedających - informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Jednocześnie w Polsce zapasy ziarna są większe niż w końcu minionego sezonu.