U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Na rynku debiutuje nowa polska marka kosmetyków

Marka nazywa się AMVI Cosmetics i na razie jest dostępna wyłącznie w sklepie internetowym.

To nie jest łatwy czas dla rynku kawy

Po szoku na globalnym rynku kawy, która jest jednym z najczęściej sprzedawanych surowców rolnych na świecie, wciąż ciężko o optymistyczne prognozy. Rynek wciąż zmaga się z presją wynikającą z globalnego spowolnienia gospodarczego i ograniczonego ożywienia konsumpcji poza domem.

Prezydent: pandemia w Polsce pod kontrolą

Pandemia nie jest w odwrocie, ale jest pod kontrolą w naszym kraju - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. Z przekazanych mu informacji wynika, że można się spodziewać, iż do połowy października mogą być jeszcze wzrosty zachorowań. Od połowy października spodziewamy się wypłaszczenia - dodał.

Browar Zamkowy Cieszyn idzie pod młotek

Grupa Żywiec zamierza zamknąć najdłużej i nieprzerwanie działający obiekt. Powód? Pandemia.

Znakowanie mięsa: gdzie się podziała wołowina?

Od 30 września przy mięsie ze świń, owiec, kóz i drobiu sprzedawcy muszą umieścić grafikę przedstawiającą flagę kraju pochodzenia produktu. A co z wołowiną? Dlaczego w rozporządzeniu ją pominięto?

Arla Foods pełna obaw co do braku postępów w sprawie brexitu

W nowym raporcie London School of Economics (LSE), zleconym przez wiodącą spółdzielnię mleczarską, stwierdzono, że bez praktycznych działań ze strony rządu Wielkiej Brytanii i UE, sektor spożywczy i konsumenci będą bardzo dotknięci skutkami brexitu.

Mięso i mleko po pandemii. Oceniają prezesi

Producenci nabiału i mięsa, mocno uzależnieni od eksportu, komentują skutki pandemii dla swoich branż, ale też rysują ścieżki przyszłego rozwoju. Co mają z tym wspólnego mieszkania bez kuchni?

Mlekovita inwestuje 100 mln zł

Zgodnie z przyjętą i realizowaną strategią firmy nowe przedsięwzięcia jakie koncern zaplanował na ten rok mają sięgnąć 100 mln zł.

Kosiniak-Kamysz: nie dla piątki dla zwierząt, tak dla piątki dla rolników

Trwa dorzynanie polskiej wsi i polskiego rolnictwa; nie ma na to naszej zgody, dlatego dziś wspólnie podpisujemy się pod prawdziwą "piątką dla rolników" - powiedział w środę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Propozycja ludowców to odpowiedź na proponowaną przez PiS "piątkę dla zwierząt".

SM Mlekpol zdobywa trzy medale

W Kulinarnym Konkursie Sera Good Cheese 2020.

Medale "Good Cheese" dla serów Hochland

Sery Hochland zdobyły medale w kilku kategoriach w konkursie sera "Good Cheese" zorganizowanym w ramach kolejnej edycji Polskiego Kongresu Serowarskiego, który odbył się we wrześniu w Lublinie, w Between Hotelu.