U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

BIEC: Widać zwiastuny wzrostu bezrobocia

Przez poprzednie pięć miesięcy odnotowywano spadek wskaźnika, choć o różnej dynamice. Jeśli jednak poddać analizie średniookresowe tendencje, to widoczne są symptomy odwrócenia trendu w kierunku wzrostu bezrobocia.

Koronawirus podbija ceny kawy

Importerzy kawy w krajach o największej konsumpcji gromadzą zapasy, zwiększając zamówienia nawet o miesięczne spożycie, aby uniknąć niedoborów, gdyby łańcuchy dostaw zostały zakłócone przez koronawirusa.

Hochland Polska: staramy się realizować zwiększone zamówienia

Producent serów topionych, pleśniowych i żółtych, a także twarożków kremowych i puszystych spotkał się ze zwiększonym popytem na swoje produkty. Wprowadził też zwiększone procedury bezpieczeństwa

Koral: czekamy, nie wpadamy w panikę

Lody impulsowe to szczególna kategoria, bo taka, która swoje 5 minut ma właśnie w sezonie wiosenno-letnim. W dodatku nieodzownie łączy się z wyjściem z domu. - Sezon jeszcze przed nami - mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu PPL Koral.

Coty rozpoczyna produkcję płynu do dezynfekcji rąk

Firma szacuje że produkcja żelu, który będzie następnie przekazany w formie darowizny, osiągnie skalę do kilkudziesięciu tysięcy opakowań tygodniowo.

W Europie może zabraknąć świeżych produktów

Choć na razie europejscy, także polscy detaliści zapewniają, że na bieżąco uzupełniają zaopatrzenie sklepów, dostawcy ostrzegają, że świeże owoce i warzywa będą coraz mniej dostępne w miarę przedłużenia się pandemii.

KUPS: podatek cukrowy i koronawirus dobiją polskie firmy

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków po raz kolejny apeluje do posłów i rządzących o odrzucenie ustawy cukrowej.

Związek pracodawców prosi prezydenta o pomoc

Apelujemy o wsparcie dla podejmowanych przez nas działań w celu ochrony setek tysięcy miejsc pracy w rdzennie polskich firmach - napisał zarząd Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług w piśmie do prezydenta Andrzeja Dudy.

Iglotex: zmieniamy strukturę produkcji

Producent i dystrybutor wyrobów mrożonych, chłodzonych oraz suchych dla detalu i gastronomii, odczuwa negatywne skutki zamknięcia restauracji. Więcej jednak dostarcza do sklepów.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Pomoc dla MSP

Tzw. tarcza antykryzysowa ma ulżyć małym firmom. Podpowiadamy, jak przedsiębiorcy mogliby skorzystać z pomocy.

Henkel: globalny program pomocy

Producent Breefa i Clina przekaże na walkę z pandemią na świecie 2 mln euro i 5 mln sztuk środków czystości i higieny osobistej.