U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Pracownicy sezonowi 2021: co z siłą roboczą?

Rosną obawy o dostępność pracowników sezonowych i zbiory owoców w pandemii. Jak COVID-19 wpływa na sektor owocowo-warzywny?

6 mln sztuk papierosów ukrytych w transporcie lodówek!

Transport z kontrabandą jechał na Litwę a zatrzymany został podczas kontroli drogowej w Barwinku. Łącznie znaleziono i zarekwirowano 312 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

ZM Silesia: sprzedaż produktów grillowych rośnie z roku na rok

- Polacy wydają rocznie na produkty grillowe 15 mld zł - mówi Beata Mroziuk, dyrektor marketingu Zakładów Mięsnych Silesia.

Przyjazne Państwo prezentuje okowitę marki BUH z suszem konopnym

Spółka planuje, że dotychczasowa sprzedaż i zyski z linii BUH wielokrotnie wzrosną.

Danone oberwał przez pandemię

Najmocniej ucierpiał segment wody, głównie przez zamknięcie gastronomii, ale specjalistyczna żywność dla dzieci również odczuła spadki sprzedaży.

Żywiec Zdrój gotowy do sezonu [WYWIAD]

O trendach, nowościach i proekologicznych inicjatywach opowiada Marek Mierzejewski, dyrektor sprzedaży Żywiec Zdrój.

Kolejna automaty do odbioru przesyłek budowlanych

SelfMaker to kolejna firma, która tworzy własne automaty paczkowe, ale służące do odbioru dużych i ciężkich zamówień budowlanych w Leroy Merlin. Tego typu urządzenia - Bricomaty - stworzyła też Grupa Muszkieterów.

Fabryka Cukierków "Pszczółka" pozbywa się nieruchomości

To dawne lokalizacje zakładów produkcyjnychfirmy, która kilka lat temu przeprowadziła się do nowoczesnej fabryki w lubelskiej strefie ekonomicznej.

"Wegańskie" mleczarstwo i przyciąganie klientów [WYWIAD]

To był moment dla kanału tradycyjnego na poszerzanie oferty, pytanie, jak ten moment został wykorzystany i ile jeszcze może potrwać - mówi Peter Knauer, dyrektor generalny i prezes zarządu Hochland Polska. Zarządzana przez niego spółka rozpoczęła budowę dystrybucji dla wegańskich nowości.

Producenci napojów czekają na majówkę

Początek wiosny nie rozpieszcza nas pogodowo. Jednak zamknięcie hoteli na majówkę spowoduje, że większość konsumentów pewnie skusi się na grillowanie.

Fundusze private equity inwestują w gryzaki dla psów

Resource Partners, jeden z wiodących inwestorów private equity w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poinformowała o przejęciu pakietu 100% udziałów w spółce Atlantic Products.