U producenta

Znajdziesz tu wszystko, co dotyczy firm producenckich z branży FMCG: wyniki finansowe, nowe inicjatywy, plany na przyszłość.

Polska zaniepokojona przepisami dot. sprzedaży żywności w Czechach

Polska jest mocno zaniepokojona kierunkiem zmian w ustawie o produktach spożywczych i wyrobach tytoniowych w Republice Czeskiej - powiedział w środę PAP minister rolnictwa Grzegorz Puda.

Orient Express ruszył, i to pełną parą

Produkty orientalne to już więcej niż obowiązkowa pozycja na sklepowej półce. Bo konsumenci również w małych sklepach szukają azjatyckiego asortymentu.

Carlsberg Polska stawia na kobiety

18 stycznia br. stanowisko wiceprezesa ds. sprzedaży w Carlsberg Polska objęła Joanna Glonek. Od 1 lutego do zespołu na stanowisko wiceprezesa ds. marketingu dołączy też Izabela Głodek. Tym samym w zarządzie firmy 4 na 6 osób to kobiety.

Lantmännen Unibake inwestuje w Polsce

Globalny dostawca świeżych i mrożonych produktów piekarniczych, kontynuuje inwestycje w Polsce i rozbudowuje piekarnię w Nowej Soli.

Helio zarobiło zdrowo

IV kwartał roku kalendarzowego zawsze jest dla producentów bakalii kluczowy, ale w 2020 r. Helio zbiło kokosy.

Dawid Borowiec nowym dyrektorem marketingu w Żywiec Zdrój

Pokieruje działaniami marki, w misję której wpisana jest troska o środowisko i zachęcanie ludzi, by pili zdrowiej.

Zmiana na czele Grupy Żywiec

Druga największa grupa piwowarska w Polsce, należąca do holenderskiego Heinekena Grupa Żywiec, ma nowego prezesa.

Mazurska Manufaktura idzie na giełdę

Spółka planuje swój debiut na NewConnect jeszcze w I kwartale br. Ponadto pomimo pandemii COVID-19 i związanych z tym zawirowań na rynku alkoholi, firma wypracowała także dobre wyniki finansowe.

SwipBox gotowy na nową normalność

W ciągu ubiegłego roku firma odnotowała gwałtowny wzrost liczby paczek dostarczanych do swoich automatów na całym świecie. Pandemia sprawiła, że branża KEP oraz wzorce zakupowe użytkowników końcowych uległy diametralnej zmianie.

Niemcy zastępują piwo winem

W przeciwieństwie do branży piwnej, która ucierpiała podczas pandemii, niemieccy sprzedawcy wina mają za sobą dobry rok.

Sawex Foods wkracza na Frisco.pl

Wyprane produkty z portfolio producenta od połowy stycznia dostępne są w internetowym sklepie na terenie Warszawy i okolic.