Tylko u nas

Ekskluzywne newsy, analizy i ekspertyzy ze świata handlu i branży dóbr konsumenckich.

RTV Euro AGD: Nadchodzi a-commerce [WYWIAD]

Lockdown potraktowaliśmy jak wyzwanie - mówi portalowi handelextra.pl Grzegorz Wachowicz, dyrektor ds. handlu i marketingu, RTV Euro AGD.

Biedronka jak ze stacji kosmicznej

Niezwykły sklep sieci rozpoczął w sierpniu działalność w części usługowo-handlowej stołecznego biurowca The Warsaw Hub. Można do niego wejść bezpośrednio ze stacji metra Rondo Daszyńskiego, choć początkowo trzeba się było trochę naszukać.

Lidl testuje nową usługę i wchodzi w konkury z Biedronką

W wybranych sklepach sieci pojawiły się stojaki z prasą. Wcześniej na ten sam ruch zdecydowała się Biedronka.

Rozgrzewająco, bez zmian [ANALIZA KATEGORII]

Kawa i herbata to napoje, które kupujemy i pijemy przez okrągły rok. Oba produkty znajdziemy właściwie w każdym sklepie. Pandemia nie sprawiła, że Polacy zaczęli pić kawę i herbatę inaczej. Co najwyżej gdzie indziej, a więc w domu. Ale i ten trend wraca na dawne tory.

Lodówkomaty: jest ich mało, będzie więcej

Auchan testuje lodówkomaty InPostu od kwietnia. Na razie w tej sieci nie przybyło nowych maszyn, ale przybędzie. Ich rozwój przyspiesza pandemia.

Ekspedientka a klient bez maseczki

Ministerstwo zdrowia ma własną interpretację obwiązującego rozporządzenia, i radzi sklepom, jak postępować "zgodnie z prawem" z klientami, którzy nie chcą zakładać maseczki .

Glovo: Chcemy iść do przodu, niezależnie od sytuacji

- Przed COVID-19 sfinalizowanie umów z największymi detalistami i dużymi firmami trwało nawet 3 lata. W trakcie pandemii proces ten skrócił się do ... kilku tygodni. Carlos A. Silván, główny manager Glovo Polska, zdradza kulisy działalności tej coraz popularniejszej aplikacji [WYWIAD].

Sklepiki szkolne wciąż w zawieszeniu

Pod koniec września szkoły miały wrócić do rozmów z prowadzącymi sklepiki. Czy tak się stało? Pytamy o to Natalię Bujak, prezes Fundacji Polskiedzieci.org, która prowadzi 10 sklepików szkolnych ze zdrową żywnością Zdrowik.