Tylko u nas

Ekskluzywne newsy, analizy i ekspertyzy ze świata handlu i branży dóbr konsumenckich.

Too Good To Go: chcemy dotrzeć do mniejszych miejscowości

Jak mówi Anna Kurnatowska, country managerki Too Good To Go w Polsce, pandemia jeszcze uwypukliła problem marnowania żywności. Dzięki aplikacji "uratowano" ponad pół miliona paczek z żywnością.

Everli: e-zakupy są wybawieniem dla wielu osób

- W 2020 r. weszliśmy do 13 nowych miast, czyniąc usługę dostępną dla ok. 8 mln mieszkańców Polski i 17 miejscowości. Nawiązaliśmy również nowe współprace, m.in. z Carrefourem, Kauflandem i siecią Spar - mówi Anna Podkowińska-Tretyn, dyrektor generalna Everli.

Pijalnie czekolady E. Wedel: liczymy na drugą połowę roku

Już wiadomo, że działalność m.in. lokali gastronomicznych pozostaje ograniczona do końca stycznia. Daniel Kucharski, prezes spółki Pijalnie Czekolady E.Wedel, mówi czy i jak marka radzi sobie z lockdownem.

SelfMaker: nie najemy się wirtualnym chlebem

- Pandemia przeniosła znaczną część transakcji w sferę online. Jednak realizacja zamówień i usług musi przejść do offline, ponieważ nie najemy się wirtualnym chlebem - mówi Marek Wieteska, prezes firmy SelfMaker Technology [WYWIAD].

Many Mornings: biznes nie do pary [WYWIAD]

O swojej przygodzie ze skarpetkami, które sprzedawane są m.in. na wyspach handlowych w centrach, opowiadają Maciej Butkowski i Adrian Morawiak, założyciele firmy Many Mornings.

Co ze szczepieniami dla pracowników handlu?

Mamy deklarację Ministerstwa Zdrowia odnośnie do szczepień kasjerów i sprzedawców.

Jak wygrywają małe sklepy [ANALIZA]

Miesiące pandemii pokazały jasno - małe sklepy są na fali, to do nich szerzej zwracają się konsumenci, a w ślad za nimi producenci. I to pomimo szeregu niekorzystnych okoliczności. Jak wyglądają te kolejne tygodnie?

Apetyt na giełdę - co nas czeka w 2021?

Po debiucie giełdowym Allegro, szumnie ogranym w mediach oraz głośnym, choć niejednoznacznie ocenionym Cyberpunku 2077 polska giełda nieco się ożywiła. Czego się spodziewać w 2021 r.?

Dr hab. Krzysztof Walczak o pracy zdalnej: zmiana miejsca wykonywania pracy zmienia niewiele

Czy gdy pracownik wyleje kawę podczas pracy zdalnej jest to wypadek przy pracy? Czy pracodawca może oczekiwać od pracownika włączonej kamery podczas spotkania online? Czy podczas pracy zdalnej można ugotować obiad? I wreszcie, czy praca zdalna w ogóle jest uregulowana w Kodeksie pracy?

Wodzireje parkietu 2020, czyli debiuty minionego roku

Wydarzeniem roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie był debiut Allegro. A jednak to nie właściciele tej platformy brylowali w 2020 r. na warszawskim parkiecie, a całkowicie analogowe Dino.

Ach, co to był za rok! Debiuty i odwroty 2020

Rok 2020 okazał się absolutnie nieprzewidywalny. Są jednak marki, które mimo trudności, zgodnie z planem zadebiutowały na polskim rynku. Nie wszyscy mieli tyle szczęścia.