Tylko u nas

Ekskluzywne newsy, analizy i ekspertyzy ze świata handlu i branży dóbr konsumenckich.

Maxi Zoo o rynkowych zmianach [WYWIAD]

- Mamy wrażenie, że pandemia jeszcze bardziej wzmocniła więź człowieka ze zwierzęciem - mówi w rozmowie z "Handlem" Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska.

Kompania Piwowarska: Najważniejsza jest stabilizacja [WYWIAD]

Uzdrawianie branży potrwa kilka lat, ale konsumenci i tak mogą się spodziewać od nas nowych propozycji - mówi Igor Tikhonov, prezes Kompanii Piwowarskiej.

Limonka: jak wzrosły obroty w miejscowościach turystycznych [NOWY CYKL]

Półmetek wakacji za nami, Polacy odpoczywają głównie w Polsce. Wojciecha Grzeszczaka, prezesa zarządu spółki Elita Kupców, organizatora sieci Limonka, pytamy, czy można mówić o najeździe Polaków na polskie morze i tamtejsze sklepy.

Handel w miejscowościach turystycznych [NOWY CYKL]

Półmetek wakacji za nami, Polacy odpoczywają głównie w Polsce. Pytamy detalistów z miejscowości turystycznych, czy i w jakim stopniu odczuwają wzmożony ruch w swoich sklepach. Dziś odpowiada właściciel sieci Paleo z Małopolski, Wojciech Śliwa.

Gospodarstwo Ludwik Majlert: Fantazja na warzywa

Gospodarstwo Ludwika Majlerta znane jest wszystkim szanującym się szefom kuchni i foodies w Warszawie. Po szparagi, kwiaty cukinii czy młody bób pielgrzymują zarówno rodziny z dziećmi, jak i restauratorzy. Niszowe warzywa uprawiane przez pana Ludwika stają się głównymi bohaterami kart dań.

Zobacz, jak Primark (nie) szykuje się do otwarcia [GALERIA]

W czwartek 20 sierpnia o godz. 10.00 irlandzka sieć Primark uruchomi swój pierwszy sklep w Polsce. Na razie w warszawskiej Galerii Młociny witryny są zasłonięte, nie ma też informacji dla klientów o dacie otwarcia.

Coca-Cola: ponad połowa restauratorów wróciła do regularnych zamówień

Naszym celem jest osiągnięcie podobnego poziomu sprzedaży do tego z zeszłego roku - zapowiada spółka, wprowadzając kolejne nowości do sklepów i restauracji.

Przetasowania w handlu - to jeszcze nie koniec?

To był intensywny handlowy tydzień: zamknięcia i zwolnienia grupowe oraz debiut harddyskontu, który przypomina sklepy z lat 90.

Kaufland: kluczowe stało się bezpieczeństwo zakupów oraz szybkość i wygoda

Sieć opowiada o nowych, pandemicznych i postpandemicznych trendach zakupowych.

Intermarché zmodernizuje wszystkie sklepy

Jak informuje sieć będą one dostosowywane do najnowszego konceptu firmy - Power.

Zobacz jak wygląda pierwszy sklep Mere w Polsce [GALERIA]

25 lipca otworzył się w naszym kraju pierwszy sklep tej harddyskontowej, rosyjskiej sieci. Znajduje się on w Częstochowie przy ul. 1 Maja.