Tylko u nas

Ekskluzywne newsy, analizy i ekspertyzy ze świata handlu i branży dóbr konsumenckich.

Carrefour: chcemy przyspieszyć rozwój sieci convenience [WYWIAD]

- Pandemia ma niewielki wpływ na rozwój franczyzy spożywczej, ale może powodować zwiększone zainteresowanie potencjalnych inwestorów - mówi w wywiadzie dla Handel Extra Krzysztof Łagowski, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Frisco już niebawem w Poznaniu!

Zapowiedź nowego kierunku działalności tego największego e-supermarketu pojawiła się w jego aplikacji.

Firmy rodzinne: ich przewagi i wyzwania [WYWIAD]

Przed Wielkanocą pojawił się projekt ustawy o fundacjach rodzinnych. Pytamy więc dr Adriannę Lewandowską, założycielkę i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego o sytuację firm rodzinnych na polskim rynku.

W Biedronce nocny koszyk wyższy niż dzienny!

Jak dużo klientów korzysta z możliwości zrobienia zakupów nocą, w jakich godzinach jest ich najwięcej i co najczęściej kupują? O to zapytaliśmy sieci Lidl i Biedronka, które przed Wielkanocą w wybranych sklepach umożliwiły robienie zakupów non stop.

Zbliża się sezon lodowy: znów inny niż wszystkie

W ostatnich latach kategoria lodów notowała imponujące wzrosty sprzedaży i gwarantowała szybką otację. Wpływ na to miały zarówno wyższe liczby transakcji i ceny, nowe smaki i marki, ale także rozwój ategorii lodów familijnych. Pandemia zmieniła rozwój rynku, ale go nie zatrzymała.

Test Primacovid nie wykazał przeciwciał, a test laboratoryjny - tak

Wybrane stacje Shell w Polsce są kolejnym miejscem, po Biedronce i Lidlu, gdzie można kupić testy wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Chodzi o jeden i ten sam test - Primacovid, który według producenta ma 98-proc. dokładność. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Podatek handlowy: do skarbu państwa wpłynie o wiele więcej niż 1,5 mld zł

Tylko w pierwszym miesiącu 2021 r. do budżetu państwa wpłynęło niemal 200 mln zł z tytułu podatku od sprzedaży detalicznej. To sugeruje, że całoroczna danina będzie wyższa niż szacował sam rząd, który założył średnio ... 125 tys. zł na miesiąc.

E-zakupy w Warszawie: wielcy polegli przed świętami

Powtarza się historia sprzed roku. Frisco, Auchan i Carrefour już we wtorek 30 marca nie miały ani jednego wolnego terminu dostaw e-zamówień. Problemów z dostawą nie ma w mniejszych e-sklepach, które są na rynku krócej, zwykle od kilku miesięcy.