Spod lady

Startuje druga edycja kampanii "Moc Polskich Warzyw"

Producenci polskich warzyw, kontynuują działania promocyjne w ramach kolejnej odsłony projektu.

Manufaktura Czekolady i kawa? Oto nowe połączenie

Manufaktura Czekolady Chocolate Story i palarnia kawy HAYB łączą siły.

Diamant wspiera lokalne inicjatywy

Wystartował program Dobre Działania, czyli akcja pomocy dla inicjatyw społecznych, w ramach której najlepsze otrzymają dofinansowanie na rozwój regionu.

1 lipca - Międzynarodowy Dzień Owoców

Owoce to samo zdrowie. Są bogatym źródłem witamin i wielu składników odżywczych, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Nic więc dziwnego, że doczekały się swojego święta.

Badanie: 77,5 proc. hotelarzy i restauratorów spodziewa się wzrostu sprzedaży

Wzrostu sprzedaży w związku z sezonem wakacyjnym i zniesieniem obostrzeń spodziewa się 77,5 proc. hotelarzy i restauratorów; 72,5 proc. ocenia, że koronawirus zdecydowanie niekorzystnie wpływa na ich firmę - wynika z opublikowanego w środę badania Barometru EFL.

Wolt wita się z Lublinem

Mieszkańcy Lublina mogą już zamawiać dania ze swoich ulubionych restauracji za pośrednictwem platformy Wolt. To 12. miasto, w którym firma zdecydowała się na uruchomienie swojej usługi.

McVeggie, McVegan, Veggie Burger czy McPlant? [FELIETON]

Burgery roślinne można kupić dziś już prawie wszędzie, tymczasem w ofercie McDonald's znajduje się tylko jeden burger odpowiedni dla wegetarian, chociaż już nie dla wegan. Jakie są przyczyny tak opóźnionych prac sieci nad wegetariańskimi produktami?

Afera o… wegetariańską decyzję Volkswagena

Słynny koncern rezygnuje z kiełbasek w pracowniczej stołówce, a w "obronę" prawa do currywurstów włączył się sam były kanclerz Niemiec. Kiełbaski te są na tyle kultowe, że dostępne w handlu.

Chef na Kołach: od fine diningu do food trucka

Mateusz Sokołowski, szef kuchni z wieloletnim stażem, postanowił otworzyć food trucka 40 minut od Grudziądza. Wraz z narzeczoną smaży w Chefie na Kołach naprawdę nietypowe burgery.

Szturm na apteki, żeby wejść do restauracji

We Włoszech kolejki stoją do aptek, w których wykonywane są testy na obecność koronawirusa. Rośnie też sprzedaż testów w supermarketach.