Spod lady

Too Good To Go wkracza do Poznania

To kolejne miasto, które włączyło się do walki z marnowaniem żywności.

Włochy/ Konkurs w pluciu pestką czereśni na odległość, mimo pandemii

W pobliżu Viterbo w środkowych Włoszech, mimo ograniczeń z powodu pandemii, odbyły się w weekend zawody w pluciu pestką czereśni na odległość.

Tesco ruszyło z Letnią Zbiórką Żywności

Odbędzie się ona w terminie 1 lipca - 31 sierpnia, a zebrana żywności, dzięki wsparciu Banków Żywności i Caritas Polska, trafi do najbardziej potrzebujących.

Wyższy VAT na owoce morza, czyli jak drożeją ośmiorniczki

Od 1 lipca obowiązuje wyższy VAT na homary, ośmiornice, krewetki, ostrygi, kawior itp. oraz ich przetwory, a także na przygotowywane z nich potrawy w lokalach gastronomicznych. Stawka wzrosła do 23%. Czy podniesienie podatku zrewolucjonizuje cenniki w restauracjach?

13 lipca - Międzynarodowe Święto Frytek

Chrupiące i złociste z zewnątrz, w środku miękkie i puszyste, idealne w towarzystwie burgera albo spożywane jako osobne danie. Topowa przekąska znana przez ludzi na całym świecie, a przez większość kochana.

Małopolskie/ W ten weekend ruszają Dni Otwartych Winnic

Pięć winnic leżących na Małopolskim Szlaku Winnym uczestniczy w tegorocznej edycji Dni Otwartych Winnic, które rozpoczną się w najbliższą sobotę. Z powodu pandemii koronawirusa, ograniczono liczbę gospodarstw oraz wprowadzono dodatkowe wymogi sanitarne.

Francja ponownie zawita do Polski

French Touch - bo o nim mowa - to akcja promująca francuską kulturę i sztukę, połączona z promocją najlepszych francuskich produktów, która po raz 6. rozpoczyna się w naszym kraju.

W weekend 2 mln Polaków ma imieniny!

Taki weekend nie zdarza się często. W sobotę i niedzielę imieniny będzie świętować w sumie ponad 2 miliony osób. W ruch pójdą bombonierki i kwiaty. Sprawdź, komu w tych dniach warto złożyć życzenia.

Costa Coffee zaprasza na lunch

Będzie zdrowo, orzeźwiająco i pysznie.

Joanna Krupa z nowym biznesem

Modelka i gospodyni programu Top Model wprowadza na rynek produkty pod marką Beesweet.