Spod lady

Wydarzenia, akcje, ciekawostki i porady ze świata żywności.

Pasibus serwuje w Galerii Młociny

To drugi lokal sieci w Warszawie, a pierwszy stworzony we współpracy ze spółką Helios.

Meksykańska fiesta w Placu Unii

Od 25 do 26 maja na klientów warszawskiego centrum handlowego czekać będą, między innymi, wystawa polskich plakatów o Meksyku od 1949 roku, food trucki z narodowymi przysmakami, koncerty i wiele innych atrakcji.

Mistrzostwa Polski Sommelierów 2019

Najlepsi sommelierzy po raz 19. wystartują w Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się 25 maja w salach Hotelu Regent w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

European Barista of The Year 2019 zakończony

Podczas konkursu została wyłoniona dwójka ekspertów w dziedzinie przygotowywania kawy, która będzie reprezentować Europę podczas Champion of Champions w Londynie.

Ruszyła kampania społeczna promująca weganizm “bez spiny"

Twórcy kampanii RoślinnieJemy rozpoczęli właśnie akcję “Bez spiny jem rośliny", która ma pomóc konsumentom w znajdowaniu w największych sieciach handlowych ciekawych i łatwych do przyrządzenia roślinnych produktów.

Z cyklu W OBIEKTYWIE

Gdyby ktoś miał wątpliwości, która niedziela jest handlowa...

Veganmania już w niedzielę w Warszawie

12 maja w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 odbędzie się festiwal wegański - Veganmania. Oprócz roślinnych dań na miejscu będzie można kupić nietestowane na zwierzętach kosmetyki i pozbawione materiałów o odzwierzęcych ubrania oraz wziąć udział w wykładach i warsztatach.

Z cyklu W OBIEKTYWIE

.... Mała Żabka

Nie dla psa kiełbasa

To ludowe powiedzenie w dzisiejszych czasach nie znaczy oczywiście, że pupil nie zasługuje na pyszny kąsek, ale że ludzkie jedzenie może być dla niego szkodliwe i niebezpieczne.

Dawno, dawno temu ...

Z cyklu zakupy w Peerelu, czyli dlaczego "pijany jegomość" dostał wino, a uczciwy obywatel nie mógł kupić szampana. Uwaga, historia mrożąca krew w żyłach1

Alternatywna dla tradycyjnego żurku

Krem chrzanowy z serkiem śmietankowym w bloczku.

} }