Spod lady

Wydarzenia, akcje, ciekawostki i porady ze świata żywności.

Na przekąskę

Serowy humus z sałatką.

Jesień w Costa Coffee

8 września sieć kawiarni startuje z kampanią "Jesienna Costa Coffee", w której do odkrycia będą nowe produkty w menu.

Duże wzrosty produktów bezglutenowych na rynku

Kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o nietolerancji glutenu. Dziś półki są pełne produktów bezglutenowych, a nawet pojawiają się restauracje gluten free. Czy rozwój tego segmentu rynku jest ograniczony ilością osób z celiakią i alergią na gluten?

Polacy zamawiają coraz więcej gotowych posiłków

Convenience food, czyli paczkowane dania gotowe do odgrzania, szturmem zdobywają serca konsumentów na całym świecie.

8 rzeczy, których nie wiesz o czekoladzie

Okazuje się, że czekolada bez sztucznych dodatków jest nie tylko rozkoszą dla podniebienia. Poleca się ją ze względu na liczne wartości odżywcze. Wcale nie trzeba więc rezygnować z przyjemności, by o siebie zadbać. Ale ten przysmak bywa też trujący dla niektórych zwierząt.

5 rzeczy, których nie wiesz o lodach czekoladowych!

Okazuje się, że deser wykonany tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami jest nie tylko rozkoszą dla podniebienia, ale kryje w sobie wartości odżywcze i działa na organizm prozdrowotnie. Wcale nie trzeba rezygnować z przyjemności, by dobrze się odżywiać.

Szturm na apteki, żeby wejść do restauracji

We Włoszech kolejki stoją do aptek, w których wykonywane są testy na obecność koronawirusa. Rośnie też sprzedaż testów w supermarketach.

Chef na Kołach: od fine diningu do food trucka

Mateusz Sokołowski, szef kuchni z wieloletnim stażem, postanowił otworzyć food trucka 40 minut od Grudziądza. Wraz z narzeczoną smaży w Chefie na Kołach naprawdę nietypowe burgery.

Afera o… wegetariańską decyzję Volkswagena

Słynny koncern rezygnuje z kiełbasek w pracowniczej stołówce, a w "obronę" prawa do currywurstów włączył się sam były kanclerz Niemiec. Kiełbaski te są na tyle kultowe, że dostępne w handlu.

McVeggie, McVegan, Veggie Burger czy McPlant? [FELIETON]

Burgery roślinne można kupić dziś już prawie wszędzie, tymczasem w ofercie McDonald's znajduje się tylko jeden burger odpowiedni dla wegetarian, chociaż już nie dla wegan. Jakie są przyczyny tak opóźnionych prac sieci nad wegetariańskimi produktami?

Wolt wita się z Lublinem

Mieszkańcy Lublina mogą już zamawiać dania ze swoich ulubionych restauracji za pośrednictwem platformy Wolt. To 12. miasto, w którym firma zdecydowała się na uruchomienie swojej usługi.