Handel

"Uszyj Jasia" w Avenidzie Poznań

300 metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia, pomocne ręce - już po raz drugi w CH Avenida odbędzie się charytatywny maraton szycia, czyli akcja "Uszyj Jasia". Uszyte poszewki trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

McMuffin z jajkiem i bekonem za darmo

Można go otrzymać gratis w dniach 14-19 maja w restauracji McDonald’s przy zakupie dowolnej kawy bądź herbaty.

LZ Retailytics: Dino urośnie najmocniej

Według przewidywań LZ Retailytics w 2024 r. polskiemu rynkowi minimarketów łeb w łeb przewodzić będą Żabka, Lewiatan i Dino.

UOKiK doszukał się zmowy cenowej u producenta suplementy diety

Postępowanie wszczęto nie tylko przeciwko konkretnej firmie - Solgar Polska, ale i dwóm zatrudnionym w niej menadżerom. Łącznie grozi im kara do 2 mln zł, choć w praktyce podobne orzeczenia nie miały miejsce. Dotkliwych sankcji można bowiem uniknąć dzięki specjalnemu programowi łagodzenia kar.

Deserowe szaleństwo u Grycana

Od 18 maja w lodziarnio-kawiarniach sieci pojawią się słodkie nowości.

Trwa batalia o Spara w Polsce

Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że wypowiedzenie przez Spar International głównej umowy licencyjnej zawartej ze spółką Spar Polska było sprzeczne z prawem i nosi znamiona czynu nieuczciwej konkurencji. Według tego orzeczenia, prawo do marki Spar pozostaje w rękach Bać-Polu.

Rohlig Suus Logistics: AGD Polacy kupują przez internet

Jeden z największych polskich operatorów logistycznych sprawdził nawyki i zachowania Polaków kupujących duży sprzęt gospodarstwa domowego przez internet. Okazuje się, że kupujemy coraz więcej droższego sprzętu za który najczęściej płacimy ... gotówką.

Specjał ze strategicznymi celami na lata 2019-2021

Są wśród nich: wzrost obrotu, rozwój własnych sieci franczyzowych oraz zacieśnienie współpracy z producentami. 

Nielsen analizuje, jak zmienia się handel w Polsce

Karolina Zajdel-Pawlak (na zdjęciu), managing director Nielsena, podczas tegorocznej edycji kongresu Poland & CEE Retail Summit wskazywała, jak zmienia się handel w Polsce. Skoncentrowała się na ostatnich 10 latach, okresie ewolucji formatów sklepów i rewolucji technologicznej.

PRCH pracuje nad kodeksem RODO w handlu

Polska Rada Centrów Handlowych rozpoczęła prace grupy roboczej złożonej z przedstawicieli firm członkowskich, której celem jest wypracowanie Kodeksu postępowania dla centrów handlowych w Polsce w zakresie RODO. Pierwsze wnioski zostaną ogłoszone już 30 maja br.