Handel

Aplikacja mobilna ZenCard

Należący do Grupy PKO BP ZenCard stworzył aplikację mobilną na telefony z systemami Android i iOS.

Niemiecka sieć Aldi odkryła w Rybniku schron

Schron z II wojny światowej - odkryty na początku tego roku w Rybniku przy okazji budowy sklepu Aldi - zyskał miano zabytku. Mimo że waży około 150 ton możliwe okazało się jego przesunięcie, dzięki czemu nowa placówka sieci jednak w tym miejscu powstanie. Jej otwarcie planowane jest na 4 kwartał.

IKEA Kraków daje drugie życie przedmiotom

W tym celu stworzyła w Forum Wydarzeń "Przestrzeń Pełną Dobra". Tu wszyscy zainteresowani będą mogli przynosić rzeczy, którymi chcą się podzielić. Akcja trwa od 16 do 19 maja.

Raport: niedziele krzyżują Polakom szyki

Zakaz handlu w niedziele decyduje nie tylko o tym, gdzie robimy w tym dniu zakupy. Wpływa także na nasze codzienne życie, wybory i sposób spędzania czasu. Dowodzą tego wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez dwie agencje badawcze - Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research i Danae.

"Uszyj Jasia" w Avenidzie Poznań

300 metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia, pomocne ręce - już po raz drugi w CH Avenida odbędzie się charytatywny maraton szycia, czyli akcja "Uszyj Jasia". Uszyte poszewki trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UM w Poznaniu.

McMuffin z jajkiem i bekonem za darmo

Można go otrzymać gratis w dniach 14-19 maja w restauracji McDonald’s przy zakupie dowolnej kawy bądź herbaty.

LZ Retailytics: Dino urośnie najmocniej

Według przewidywań LZ Retailytics w 2024 r. polskiemu rynkowi minimarketów łeb w łeb przewodzić będą Żabka, Lewiatan i Dino.

UOKiK doszukał się zmowy cenowej u producenta suplementy diety

Postępowanie wszczęto nie tylko przeciwko konkretnej firmie - Solgar Polska, ale i dwóm zatrudnionym w niej menadżerom. Łącznie grozi im kara do 2 mln zł, choć w praktyce podobne orzeczenia nie miały miejsce. Dotkliwych sankcji można bowiem uniknąć dzięki specjalnemu programowi łagodzenia kar.

Deserowe szaleństwo u Grycana

Od 18 maja w lodziarnio-kawiarniach sieci pojawią się słodkie nowości.

Trwa batalia o Spara w Polsce

Sąd Okręgowy w Katowicach uznał, że wypowiedzenie przez Spar International głównej umowy licencyjnej zawartej ze spółką Spar Polska było sprzeczne z prawem i nosi znamiona czynu nieuczciwej konkurencji. Według tego orzeczenia, prawo do marki Spar pozostaje w rękach Bać-Polu.

} }