Handel

Aldi rośnie dwa razy szybciej niż rywale

W ciągu 12 tygodni zakończonych 21 kwietnia niemiecka sieć w Irlandii zwiększyła sprzedaż rok do roku o niemal 12%.

Badanie: rośnie polski rynek reklamy online

Szczególnie przyspiesza rozwój reklamy na urządzeniach mobilnych, która w 2018 r. przekroczyła rekordową wartość 1,2 mld zł przy dynamice wzrostu sięgającej 35% - wynika z badania AdEx2018.

Ruszają dwa nowe Lidle

W czwartek 9 maja przy ul. Karolewskiej 53 otwarty zostanie 18. sklep sieci w Łodzi i 16. Lidl w Gdańsku - przy ul. Kartuskiej 224. Dzięki tym otwarciom Lidl Polska będzie mieć 675 placówek w naszym kraju.

Castorama przyspiesza

Teraz wszystkie produkty dostępne w wybranym sklepie sieci będą spakowane i przygotowane do odbioru w mniej niż 2 godziny.

Lody marzeń w CH Arkadia

Nowy koncept lodziarni - pod nazwą Ice Dream - zadebiutował właśnie w warszawskim CH Arkadia.

Kulinarna Szeherezada w Lidlu

Część z nas jako dzieci fascynowała się opowieściami o Aladynie i Szeherezadzie. Teraz wspomnienia mogą powrócić za sprawą kulinarnej podróży przez 1001 nocy, do której zaprasza Lidl. Sieć ruszyła z Tygodniem Orientalnym.

Nowy Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay

Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay, łączący funkcje drukarki fiskalnej, kasy i terminala płatniczego, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeba urządzenia obsługującego transakcje bezgotówkowe, mobilnego i zajmującego niedużo miejsca.

Eksperci: 500+ nie spełnia swojej roli

Od momentu uruchomienia programu "Rodzina 500+" do końca kwietnia 2019 r. wydatki państwa na ten cel przekroczyły 70 mld zł. Po rozszerzeniu programu o pierwsze dziecko jego roczny koszt, w przeliczeniu na jednego pracującego, wyniesie prawie 2,5 tys. zł. To nie jedyne minusy programu.

Rynek magazynowy bliski 17 mln mkw.

Pod koniec I kwartału 2019 r. zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowej w 11 głównych regionach Polski osiągnęły poziom 16,6 mln mkw.

Makro Polska poszerza ofertę produktów ekologicznych

Sieć hurtowni Makro wprowadziła do sprzedaży nowe produkty marki Rioba - herbaty i syropy pochodzące z rolnictwa ekologicznego. W ofercie firmy znalazły się artykuły w kilku wariantach smakowych, stworzone z myślą o lokalach gastronomicznych.

} }