Handel

KRD: wzrasta liczba bankructw osób prywatnych

W minionym roku sądy ogłosiły upadłość 6 570 konsumentów, którzy mieli na koncie łącznie 141,5 mln zł zaległych płatności. Większość zadłużonych bankrutów to kobiety, mieszkańcy dużych miast i osoby w kwiecie wieku.

Program Lidl Plus w Niemczech

Po Austrii, Danii, Polsce i Holandii przyszedł czas na Niemcy.

RODO: kolejne zmiany od 4 maja

Od 4 maja pracodawca nie może żądać od kandydata do pracy informacji o miejscu zamieszkania. Z pomieszczeń związków znikną też kamery.

Pracownicy Poczty Polskiej domagają się podwyżek

Pracownicy Poczty Polskiej domagają się 500 zł podwyżki, tymczasem - informuje "Gazeta Wyborcza" - prezes Poczty zarabia samej podstawy 49 tys. zł miesięcznie. Na razie nie ma porozumienia między związkowcami a zarządem, dlatego w dniach 6-10 maja trwa akcja "Żółta kartka dla Zarządu".

Outlety ze wzrostem sprzedaży

I to pomimo negatywnego wpływu ograniczeń handlu w niedzielę.

Mastercard walczy z "szyldozą" i potykaczami

W ramach drugiej edycji inicjatywy Dobry Znak, internauci z całej Polski mogą głosować na jedno z sześciu miast, w którym przeprowadzona zostanie renowacja szyldów oraz witryn placówek handlowych i usługowych.

Echo Investment buduje Fuzję na terenie fabryki Scheiblera

Na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera przy ul. Tymienieckiego w Łodzi wbito pierwsze łopaty i tym samym rozpoczęto budowę Fuzji - miastotwórczego projektu realizowanego przez Echo Investment.

NBP: rośnie liczba kart płatniczych i płatności nimi

Stale rośnie liczba kart płatniczych w Polsce. Na koniec IV kwartału 2018 r. na rynku było już 41,2 mln kart płatniczych, czyli o 817 tys. kart więcej niż we wrześniu 2018 r. (wzrost o 2%) - podał Narodowy Bank Polski.

Łódzka IKEA otwiera się na niepełnosprawnych klientów

Grupa pracowników łódzkiej IKEI nauczyła się języka migowego, aby łatwiej było im obsłużyć osoby głuche i słabosłyszące. Ponadto dla osób starszych i z niepełnosprawnością ruchu w restauracji IKEI powstała strefa dostosowana do ich potrzeb.

Chata Polska ma nowego szefa

Z dniem 6 maja dyrektorem generalnym firmy został Grzegorz Górecki.

} }