Handel - wyposażenie i technologie

Drony testowo tak, w praktyce - nie

W Decathlonie Lublin odbył się zakończony sukcesem testowy lot dronu, ale ciągu dalszego nie ma. Żadna inna sieć nie jest zainteresowana tym rozwiązaniem.

Visa zmienia logo i rusza ze światową kampanią

Informuje w niej o zaplanowanej na lata ewolucji marki - od kart płatniczych do wspierania inkluzywnego rozwoju gospodarczego i wspierania różnorodnych przepływów pieniędzy. Podkreśla też swój znaczący udział w rozwoju handlu.

Pierwsza bezstykowa biometryczna karta płatnicza

Firma Thales opracowała już ponad 20 projektów kart płatniczych. Biometria odcisków palców ma być preferowaną metodą uwierzytelniania kart płatniczych EMV.

TryPay wprowadzi płatności odroczone dla przedsiębiorców

W ramach systemu działający w branży e-commerce partnerzy firmy będą mogli oferować przedsiębiorcom finansowanie zakupów o wartości 15 tys. zł, z odroczeniem spłaty o 60 dni lub jej rozłożeniem na 12 miesięcy. TryPay informuje o pierwszych wdrożeniach testowych i zapowiada, że na tym nie koniec.

Aplikacja AXIS zlicza klientów w sklepie. I nie tylko

Optymalizacja efektywności obsługi klienta, identyfikowanie trendów odwiedzin sklepów, szacowanie poziomu natężenia ruchu czy ocena operacyjna funkcjonowania obiektów - oto zalety bezpłatnej aplikacji AXIS People Counter.

Wiemy, gdzie powstaną terminale paczkowe Allegro

Modern - Expo Group, polski producent terminali paczkowych dla Allegro ujawnia, w jakich miastach staną one lada moment.

Do Lewiatana wjeżdżają inteligentne wózki zakupowe

Sklep PSH Lewiatan w Galerii Matejki w Łodzi wprowadził innowacyjne rozwiązanie - połączenie wózka na zakupy z kasą samoobsługową. Klient ma możliwość zrobienia zakupów całkowicie samodzielnie - od skanowania artykułów aż po płatność.

Co w POS piszczy [WYWIAD]

Jakie obecnie trendy panują na rynku, opowiada Przemysław Kaczmar, prezes firmy Albus zajmującej się produkcją POSM.

Płatności odroczone na Empik.com

Ten jeden z największych sklepów internetowych udostępnił właśnie klientom opcję odraczania płatności z PayPo. W 2020 r. jego platformę odwiedzało co miesiąc nawet 11 mln unikalnych użytkowników, co oznacza, że co czwarty Polak pojawił się choć raz na Empik.com.

Euronet z doładowaniem ukraińskich telefonów

Dzięki umowie Euronetu z Ding będzie możliwy zakup doładowania telefonów komórkowych na kartę ukraińskich operatorów w ponad 3500 punktach sprzedaży w całej Polsce.