Handel - wyposażenie i technologie

Elektroniczne cenówki to przyszłość handlu [WYWIAD]

Był okres, w którym na elektroniczne cenówki w Polsce było po prostu za wcześnie. Teraz może być inaczej i w niedalekiej przyszłości mogą one całkowicie zastąpić te papierowe, uważa Małgorzata Goszczyńska-Sobocińska, dyrektor zarządzająca Dasoft.

eService pomoże w wymianie kasy fiskalnej

Najpóźniej do 1 lipca br. kolejne grupy przedsiębiorców muszą rozpocząć rejestrowanie przeprowadzanych transakcji za pomocą kas fiskalnych online. eService chce im pomóc.

Uwaga na głowy. Drony będą liczyć produkty w sklepach

W USA część sklepów m.in. sieci Circle K i General Mills będzie wyposażonych w drony, które podobnie jak naziemne roboty zajmą się skanowaniem półek w sklepach. Jedną z pierwszych sieci handlowych, która zaczęła używać maszyn do zliczania asortymentu był Walmart.

Elektroniczne etykiety cenowe

To nowe rozwiązanie, jakie pojawiło się na naszym rynku jakiś czas temu.

TJX Europe buduje w Polsce największe centrum dystrybucyjne

Właściciel sieci sklepów TK Maxx, oferującej znane marki taniej, uruchamia swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce.

Euronet z rekordową liczbą sezonowych bankomatów

Właściciel największej sieci bankomatów w kraju zainstaluje w tym roku 200 nowych urządzeń w popularnych wakacyjnych lokalizacjach. Sezonowe maszyny staną nad morzem, w miejscowościach górskich oraz na Warmii i Mazurach.

Kasa samoobsługowa: wziął robota odkurzającego, zważył jako cebulę

Kasy samoobsługowe zmniejszają kolejki w sklepach, usprawniają też zakupy tym klientom, którym zależy na czasie i chętniej płacą bezgotówkowo. Są jednak i pułapki tych nowoczesnych rozwiązań. Przede wszystkim dla samych sklepów.

Walletmor: jest kolejka chętnych na implant płatniczy

- Płatności przy użyciu implantów podskórnych mogą sięgnąć 2-3% wszystkich transakcji bezgotówkowych - uważa Wojciech Paprota z Walletmor. I podaje, że już rozwija się ogólnopolska sieć gabinetów współpracujących z Walletmor, gotowych na przyjęcie osób zainteresowanych wszczepieniem implantu.

SelfMaker: punkt gastronomiczny w automacie

Format tzw. samoobsługowej gastronomii ma być rozwiązaniem nie tylko dla dużych sieci retailowych, ale także dla sklepów typu convenience i całej branży HoReCa.

Detalista testuje kiosk na kółkach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Niedaleko Starego Miasta w Kolonii, w centrum biznesowym Carlswerk trwają testy samochodu, będącego... automatem vendingowym. Prototyp stworzyła grupa Rewe wespół z operatorem telekomunikacyjnym Vodafone.