Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Uwaga na głowy. Drony będą liczyć produkty w sklepach

W USA część sklepów m.in. sieci Circle K i General Mills będzie wyposażonych w drony, które podobnie jak naziemne roboty zajmą się skanowaniem półek w sklepach. Jedną z pierwszych sieci handlowych, która zaczęła używać maszyn do zliczania asortymentu był Walmart.

eService pomoże w wymianie kasy fiskalnej

Najpóźniej do 1 lipca br. kolejne grupy przedsiębiorców muszą rozpocząć rejestrowanie przeprowadzanych transakcji za pomocą kas fiskalnych online. eService chce im pomóc.

Elektroniczne cenówki: gdzie są i gdzie będą

Pod koniec kwietnia Lidl ogłosił, że wprowadza elektroniczne cenówki we wszystkich swoich sklepach. Co na to inne sieci? Zapytaliśmy je, czy też zamierzają iść tym torem.

Elektroniczne cenówki to przyszłość handlu [WYWIAD]

Był okres, w którym na elektroniczne cenówki w Polsce było po prostu za wcześnie. Teraz może być inaczej i w niedalekiej przyszłości mogą one całkowicie zastąpić te papierowe, uważa Małgorzata Goszczyńska-Sobocińska, dyrektor zarządzająca Dasoft.

Biedronka, Polmlek i CHEP: razem efektywniej

Detalista, producent branży mleczarskiej i dostawca usług poolingowych usprawniają efektywność systemu zrównoważonego łańcucha dostaw, korzystnego dla środowiska i biznesu.

Sagra Technology: integracja danych motorem rozwoju

Aby firma mogła skutecznie działać w konkurencyjnym i zmiennym środowisku, musi dziś postawić na dane. Jest jeden warunek - muszą to być dane zintegrowane - przekonuje Anita Wojtanowska, menadżer ds. integracji systemów w Sagra Technology.

Checkpoint i jego pomysł na zatrzymanie klienta

Są dwa aspekty prowadzenia działalności handlowej, które w obecnych czasach mogą zdecydować o być albo nie być sklepów stacjonarnych, szczególnie tych mniejszych. Jakie to? Odpowiedz zna firma Checkpoint.

Oki C650

Najmniejsza na rynku kolorowa drukarka A4.

Pierwszy taki test: dron dostarczył paczkę z Decathlonu do klienta

Odbył się zakończony sukcesem pierwszy testowy lot dronu, który miał dostarczyć towar do klienta. Znamy szczegóły tego nowatorskiego przedsięwzięcia.

Lady chłodnicze: przewaga nowych nad starymi [PORADNIK]

Na nic zda się wysoka jakość oferowanych produktów spożywczych i przesympatyczna obsługa, jeśli towar eksponowany jest w ladach chłodniczych pamiętających słusznie minione czasy kolejek - przekonuje ekspert z eLadex.

Strefa samoobsługowa wg Wanzl: korzyści i wyzwania

Profity z prawidłowo zaaranżowanej strefy kas samoobsługowych i bramek wyjściowych ze skanerem mają zarówno zarządcy sklepów, jak i pracownicy, a przede wszystkim klienci. Ekspert z firmy Wanzl podpowiada, jak to osiągnąć.