Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Fintech Mokka z nowym dyrektorem marketingu

Do struktur fintechu Mokka dołączyła Żaneta Sharma. U dostawcy usług finansowania sprzedaży w regionie CEE będzie odpowiedzialna za zarządzanie komunikacją marketingową na rynkach polskim i rumuńskim.

PeP obsługuje już 200 tys. terminali płatniczych

Polskie ePłatności, jeden z czołowych operatorów płatności bezgotówkowych, procesuje transakcje już dla ponad 200 tys. terminali płatniczych w punktach sprzedaży. Koncentruje się na segmencie małych i średnich przedsiębiorstw.

W Neonet pojawiły się torby ... z ziemniaka

Są biodegradowalne i wykonane w 100% z kompostowanego biopolimeru. Na podstawie danych zebranych przez Neonet wynika, że zastąpienie foliowych reklamówek ekologicznymi torbami, sieć zmniejszy zużycie plastiku o 6,5 tony w skali roku.

Shell wprowadza roboty na stacji paliw [GALERIA]

Od 22 grudnia br. na stacji paliw Shell we Wrześni dostępne są dwa innowacyjne roboty jeżdżące. BellaBot dostarcza zamówione produkty z oferty gastronomicznej bezpośrednio do stolika. Z kolei KittyBot informuje o aktualnie trwających akcjach promocyjnych.

Bank Pocztowy jako pierwszy ma kartę biometryczną

Od 20 grudnia w ręce klientów instytucjonalnych Banku Pocztowego trafiają pierwsze w Polsce karty biometryczne EMV. Dokonanie płatności tym środkiem płatniczym możliwe jest po biometrycznej weryfikacji odcisku palca posiadacza karty.

W górach stają sezonowe bankomaty

Euronet po raz kolejny ułatwia osobom wybierającym się na zimowy wypoczynek wypłatę gotówki, udostępniając im tymczasowe bankomaty oraz wpłato-bankomaty w najpopularniejszych turystycznie miejscowościach.

DS Smith stawia na tekturę

Dostawca przyjaznych środowisku opakowań, zapowiedział właśnie intensywniejsze działania w zakresie zastępowania plastiku bardziej przyjaznymi środowisku rozwiązaniami.

IdoSell z Klarną: nowe partnerstwo dla ponad 6,5 tys. e-sklepów

Klarna, globalny bank detaliczny i dostawca usług płatniczych, wraz z platformą SaaS do otwierania i rozwijania e-sklepów - IdoSell, ogłosili dziś partnerstwo. Współpraca pozwoli ponad 6,5 tys. sklepom działającym na platformie IdoSell udostępnić swoim klientom odroczone płatności Klarny.

Płatności odroczone PayPo są już w sklepach PayU

PayU, najczęściej wybierany system płatności online przez e-konsumentów w Polsce, rozszerza ofertę swoich usług o płatności odroczone PayPo. Dostępne są już dla ponad 25 tys. sklepów internetowych.

Robot dostarczy zakupy?

Może to się stać już w niedalekiej przyszłości. W kampusie Woudestein na Erazmus University w Rotterdamie 1 grudnia wystartował pilotażowy projekt testujący dostawę przez sztuczną inteligencję.

Checkpoint: do 2030 r. kasy tradycyjne wciąż będą dominować w sklepach

Niemniej nowoczesne metody, takie jak kasy samoobsługowe, self-scan, inteligentne wózki na zakupy i rozwiązania typu walk out też zdobędą swoje miejsce na rynku - taki wniosek płynie z najnowszych badań przeprowadzonych przez Checkpoint Systems.