Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Nowe technologie a dane klientów

Systemy, które stoją za nowinkami technologicznymi, dysponują złożonymi danymi klientów, a tym samym stanowią cenny cel dla cyberprzestępców. Ekspertka z Axis Communications podpowiada więc, na jakie technologie postawić, aby zabezpieczyć dane klientów.

Sklepy przyszłości: pojawią się szybciej, niż się wydaje

Pojawienie się na rynku pierwszych sklepów bez obsługi pracowników, to dopiero początek zmian w handlu. Wizyta w sklepie stanie się niebawem w pełni spersonalizowanym, wręcz interaktywnym doświadczeniem - uważają eksperci z Checkpoint Systems.

Polska Bezgotówkowa: tysięce nowych terminali

Fundacja Polska Bezgotówkowa wraz z agentami rozliczeniowymi i bankami wyraziła gotowość do instalacji dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy urządzeń POS. Wszystkie nowo instalowane terminale obsługują podwyższony limit 100 zł dla transakcji zbliżeniowych.

Wanzl: bezpieczny system sprzedaży pieczywa

Szyby osłania pieczywo przed zanieczyszczeniami roznoszonymi drogą kropelkową, a dzięki zastosowaniu osłon i barier, które ograniczają możliwość zwrócenia towaru, klient pobiera pieczywo bez obawy, że wkładany do torebki produkt był wcześniej dotykany przez innych. Taki jest system BakeOff_by wanzl.

Mastercard zmienia limity w 29 krajach!

Chodzi o podwyższenie limitów dla transakcji zbliżeniowych bez PIN w Europie. Zmiana dotyczy 29 krajów. W większości z nich limit wzrasta dwukrotnie, co jest zbieżne z podwyższeniem go w Polsce z 50 zł do 100 zł.

Polska Bezgotówkowa: terminal do czerwca za darmo

Jest inicjatywa wspierająca tych wszystkich detalistów, którym w marcu, kwietniu lub maju kończy się 12-miesięczny okres bezpłatnego korzystania z terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Przez telefon można teraz zamówić instalację fotowoltaiczną

Firma Foton Technik, należąca do Grupy Innogy, umożliwia teraz klientom zdalne zamawianie usługi instalacji fotowoltaicznej.

Terminale płatnicze do 100 zł bez PIN już są

Uruchomił je eService.

W 2 tygodnie transakcje zbliżeniowe do 100 zł bez PIN-u w większości terminali

Najwięksi agenci rozliczeniowi oraz właściciele terminali intensywnie pracują nad dostosowaniem terminali do akceptacji płatności zbliżeniowych do 100 zł bez PIN-u. W dobie koronawirusa to teraz priorytet.

Mastercard rozszerza współpracę z cyfrowym bankiem bunq

Umożliwi to wydawanie kart Green Card w 30 europejskich krajach, w tym w Polsce.

Jest decyzja: płatności do 100 zł bez użycia PIN-u

Od czwartku 19 marca 2020 r. obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u (50 zł) zostanie podniesiony do wysokości 100 zł. Na podobny ruch, ale od 20 marca br., zdecydował się też Mastercard. To odpowiedź na pandemię koronawirusa.