Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Marka SIX Payment Services znika z rynku

Działający na polskim rynku SIX Payment Services przekształca się w Worldline, tym samym ujednolicając i wzmacniając globalną markę.

Ekorewolucja w branży opakowań - etykieta "bio" nie wystarczy [WYWIAD]

Ekoskóra z ananasa czy włókna z wodorostów i chmielu to rozwiązania na razie drogie. Póki co przyszłością gospodarki, w tym także handlu, są materiały z recyklatu oraz przeprojektowywanie opakowań plastikowych tak, by trafiły do drugiego obiegu - mówi Beata Pyś-Skrońska z Polskiej Izby Opakowań.

ExitGates produkcji Wanzl

Bramki wyjściowe do strefy kas samoobsługowych.

Sieć Pan Steskal inwestuje w ekrany LED

Ekrany transparentne LED to rozwiązanie w branży digital signage, które pozwala na zaprojektowanie nośników w taki sposób, by co do centymetra wykorzystać przeznaczoną na nie powierzchnię. Sieć handlowa Pan Steskal we współpracy z firmą Solix zainstalowała właśnie takie ekrany o łącznej powierzch

eService: pandemia zmieniła zwyczaje płatnicze

W Polsce aż 22% badanych przewiduje, że po pandemii będzie częściej korzystać z płatności kartami, a jedynie 5% wskazuje, że będzie to robić rzadziej niż przed pandemią. W przypadku gotówki trend jest odwrotny - zauważa eService.

Still NXV - nowość do obsługi wąskich korytarzy

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na magazyny o wysokiej gęstości składowania firma Still wprowadza na rynek wózek łączący cechy reach trucka i wózka VNA.

DS Smith sprawdzi, czy wodorosty mogą być surowcem do opakowań

Dostawca opakowań DS Smith bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych. To odpowiedź na rosnące oczekiwania ze strony klientów i konsumentów na ekologiczne rozwiązania w produktach.

Wirtualna kasa fiskalna wchodzi na rynek

Pierwsze tego typu urządzenie do zastosowania ogólnego pod nazwą iPOS pocket właśnie uzyskało homologację.

eService ma ponad pół miliona terminali płatniczych

Centrum Elektronicznych Usług Płatniczych eService - lider polskiego rynku akceptacji kart płatniczych oraz rozliczania transakcji elektronicznych i największy agent rozliczeniowy w Europie Środkowo-Wschodniej, procesuje już transakcje dla 515 tys. terminali płatniczych w 11 krajach Europy.

Odroczone płatności: Klarna debiutuje w Polsce

Ten globalny bank detaliczny, dostawca płatności i serwis zakupowy z ponad 90 milionami użytkowników na całym świecie, oficjalnie uruchomił dziś w Polsce popularną na świecie opcję "Zapłać za 30 dni". Dzieje się to we współpracy z H&M i obejmuje również dedykowaną, polskojęzyczną aplikację Klarny.

Euronet z doładowaniem ukraińskich telefonów

Dzięki umowie Euronetu z Ding będzie możliwy zakup doładowania telefonów komórkowych na kartę ukraińskich operatorów w ponad 3500 punktach sprzedaży w całej Polsce.