Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Aplikacje zakupowe walczą o klienta. Nie zawsze skutecznie

Niemal co drugi użytkownik ma zainstalowaną na swoim telefonie lub tablecie choć jedną aplikację zakupową. Większość aplikacji traci jednak w pierwszych miesiącach nawet 80 proc. pozyskanych użytkowników.

Apple Pay: kolejna rewolucja wkroczyła do Polski

Płatności z Apple Pay są od 19 czerwca dostępne dla użytkowników kart Visa i Mastercard. Wdrożenie usługi w Polsce to kolejny krok na drodze rozwoju innowacyjnych form płacenia za towary i usługi.

System bezpieczeństwa w sklepie. Jak go wybrać?

W branży retail rośnie znaczenie kompleksowego podejścia, w tym integracji dodatkowych usług, gwarantujących wyższy poziom bezpieczeństwa klientom oraz pracownikom obiektów handlowych. Eksperci z IteCom wskazują na kluczowe tendencje związane z systemami bezpieczeństwa w sklepach.

Społem bardziej samoobsługowe

Na wdrożenie nowych rozwiązań w postaci kas samoobsługowych, zdecydowały się Społem PSS w Kaliszu oraz Społem Poznańska Spółdzielnia Spożywców w Poznaniu.

Payback z promocją na BP i w Kauflandzie

W jej ramach za zakupy na stacjach paliwowych BP oraz w marketach Kaufland będzie można otrzymać rabaty na paliwo oraz pakiety punktów promocyjnych Payback.

Payback, który ma 8 milionów użytkowników a RODO

Stopień trudności procesu przygotowawczego do wdrożenia przepisów RODO w danej organizacji jest zależny od dotychczasowego podejście do kwestii ochrony danych osobowych. Im więcej zaniedbań, tym większe wyzwanie, ocenia Piotr Zgierski, prawnik w Payback Polska (na zdjęciu).

Nowości wśród urządzeń czyszczących - daj się zaskoczyć technologii!

Warto wiedzieć, jakie możliwości oferują obecnie urządzenia czyszczące i w związku z tym na jakie parametry sprzętu dobrze jest zwrócić uwagę.

Aplikacja dla kierowców przewożących towar

Firma C.H. Robinson wprowadza w Europie aplikację Navisphere Driver - rozwiązanie mobilne dla kierowców, które zapewnia podgląd i możliwość aktualizacji danych przewożonego ładunku.

Nie ma odwrotu od cyfrowej transformacji działów zakupów

CPO są zgodni że nowoczesne technologie mogą istotnie zwiększyć wydajność procesów zakupowych.

Mastercard podwyższy limit płatności bez PIN do 100 zł

Mastercard otrzymał od Narodowego Banku Polskiego zgody na podwyższenie do 100 zł limitu płatności zbliżeniowych bez podawania kodu PIN. Organizacja przewiduje, że zmiana ta nastąpi nie wcześniej niż w II kwartale 2019 r.

Paczkomaty nie zrobią rewolucji w handlu. Branża ma przed sobą większe wyzwania

Możliwość odbioru czy też wysyłki produktów przy okazji zakupów może zachęcić konsumentów do częstszych wizyt w sklepach m.in. Biedronki. Pomysł portugalskiej firmy to jeszcze nie jest rewolucja. Tę przyniosą dopiero błyskawiczne dostawy.

} }