Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Dzięki Mastercard Elbląg z mniejszą "szyldozą"

W drugiej edycji projektu to Elbląg zdobył najwięcej głosów internautów, dzięki czemu witryny sześciu sklepów i lokali usługowych w tym mieście przeszły metamorfozę.

BIM, czyli rewolucja w projektowaniu sklepów

Jeden z najgorętszych tematów w branży budowlanej powoli wkracza do polskich centrów handlowych. Czym tak właściwie jest BIM i jakie korzyści ze sobą niesie - wyjaśniają eksperci z Workshop.re, firmy projektującej lokale w centrach handlowych.

MF: jest projekt o kasach rejestrujących na smartfony

Ministerstwo Finansów opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach - poinformował w piątek resort finansów.

Technologia to dla detalistów kamizelka ratunkowa

Detaliści, bez względu na wielkość, muszą postawić na aktywność w Internecie i technologię jako na kluczowe sposoby rozwoju ich relacji rynkowych - uważa Przemysław Mazurkiewicz, EMEA EAST technical services director w Commvault.

Andrzej Gibas dyrektorem zarządzającym SAP Polska

SAP Polska ma nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Andrzej Gibas, menedżer z doświadczeniem w pracy w największych światowych firmach technologicznych. Zastąpi on na tym stanowisku Kingę Piecuch, która w maju br. awansowała w europejskich strukturach SAP.

Bank Millennium oferuje terminale płatnicze POS

Bank Millennium udostępnił klientom z segmentu Biznes usługę najmu terminali POS wraz z akceptacją płatności oraz serwisem terminali. Przygotował też promocję, w ramach której można otrzymać 3-miesięczne dofinansowanie dzierżawy terminala.

BLIK popularniejszy niż karty płatnicze

Tak podaje Polski Standard Płatności. W samym tylko pierwszym półroczu 2019 r. przy użyciu BLIK-a dokonano tylu transakcji co w całym 2018 r.

Mastercard przejmuje część biznesu Nets

Mastercard zakupił części biznesu Nets, europejskiej firmy z sektora PayTech. Zakupione przez Mastercard obszary biznesowe obejmują usługi rozliczeniowe, płatności natychmiastowe i e-fakturowanie w sektorze usług korporacyjnych. Kwota transakcji opiewa na 2,85 mld euro.

Nowa etykieta od Checkpointu

Checkpoint Systems, dostawca rozwiązań opartych na technologii RFID, zaprezentował nowy rodzaj etykiety na towary sklepowe.

Interaktywne ekrany reklamowe w Kauflandzie

W sklepach Kaufland instalowane są nośniki informacyjne, tzw. digital signage. Nowe ekrany umożliwiają personalizowanie reklam i informacji kierowanych do klientów. Wyświetlacze dostępne są już w 41 lokalizacjach i będą wdrażane w kolejnych marketach.

Japończycy nie lubią płacić kartą, Visa chce to zmienić

Rok przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 Visa rozpoczyna program "Bezgotówkowa Japonia". Japonia to trzecia największa gospodarka na świecie i lider wielu branż, a jednak w handlu w przeważającej mierze wykorzystuje gotówkę.

} }