Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Fundacja Polska Bezgotówkowa: miliard transakcji za 60 mld zł

Za pośrednictwem terminali zainstalowanych wśród małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji charytatywnych, zrealizowano już ponad miliard transakcji za łączną kwotę 60 mld zł. To efekt flagowego programu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Stacja refill z makaronem Lubella stanie w Carrefourze

Po kilku miesiącach testów w jednym z punktów handlowych sieci Carrefour stanie refillomat do makaronu. To absolutna nowość na naszym rynku.

Sklepy Reserved z opcją odroczonej płatności

Spółka LPP, właściciel marek Reserved, Sinsay, Mohito, House i Cropp w wybranych krajach europejskich, w tym w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii, zaoferuje klientom płatności odroczone. Do współpracy w tej usłudze gdańska spółka wybrała firmę Klarna.

Trwa boom na płatności odroczone, korzystają z nich już miliony

Z możliwości "Kup teraz zapłać poźniej" korzysta coraz więcej konsumentów. Potwierdzają to dane PayPo - z usług firmy korzysta już prawie milion klientów, którzy zrobili w sumie ponad 12 mln transakcji zakupowych.

RTV EURO AGD inwestuje w elektryczne auta dostawcze

Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Katowice, Wrocław, Gdańsk - to miasta, w których dostawy do klientów sieci RTV EURO AGD będą realizowane także z użyciem elektrycznych samochodów.

BLIK notuje 113 mln zł przychodu

Przychody operatora BLIK wzrosły rdr. o 60%. Spółka na tym nie poprzestaje. Skupi się na rozbudowie płatności contactless, wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych usług i rozszerzeniu działalności poza granicami kraju.

Fit Cake: robot-kurier jest nawet o połowę tańszy niż "zwykły" kurier

To nie pieśń przyszłości. Roboty-kurierzy pojawiają się na ulicach w Polsce i, jak się okazuje, są opłacalne. - Taki robot jest nawet o połowę tańszy niż zwykły kurier. Koszt jego pracy wynosi 20-25 zł za godzinę i nie ma podatków - mówi Rafał Kościuk, współwłaściciel franczyzy Fit Cake.

Tetra Pak: opakowania z mocowaną zakrętką to przyszłość

Producent opakowań Tetra Pak wprowadza w obieg zakrętki w kartonach przytwierdzone do opakowań. Jak informuje firma, to pierwsze i jedyne tego typu rozwiązanie na świecie. W Polsce Tetra Pak robi to we współpracy z producentem soków Sokpol.

Technologie dla handlu: rekordowe wzrosty

Według raportu CB Insights "The Future of the Supermarket 2022", wydatki na technologie dla handlu detalicznego w branży spożywczej w 2021 r. wyniosły 19 mld dolarów, czyli o 115% więcej niż w roku poprzednim.

Kaufland rekrutuje z chatbotem

Osoby ubiegające się o pracę w sieci Kaufland mogą korzystać z nowego, interaktywnego rozwiązania - chatbota, który ma ułatwić proces rekrutacji. Polska jest trzecim krajem w Europie, zaraz po Rumunii, w którym wdrożono tę metodę interakcji z potencjalnym kandydatem do pracy.

Wrocław wdraża płatności bezgotówkowe

Wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, dzięki czemu miasto ma szanse dołączyć do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii.