Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

W PepsiCo plastik z recyklingu

Producent podpisał umowę z firmą, która stworzyła materiały opakowaniowe umożliwiające rozdział, odzysk i nieskończony recykling tworzyw sztucznych.

Modern Expo: zakupy przyszłości będą częstsze i mniejsze

Zmiany demograficzne i dynamiczny styl życia konsumentów wpływają na kształt rynku detalicznego. Z odpowiedzią na pytanie, na co powinni postawić detaliści, by sprostać jego nowym oczekiwaniom, mierzy się Bogdan Łukasik, przewodniczący rady nadzorczej Modern Expo Group.

Tomasz Wronkowski pokieruje działem IT i operacji Sodexo

Na nowo utworzonym stanowisku będzie rozwijał kompetencje firmy w obszarze cyfrowych technologii.

Gotówka traci swoją pozycję

- Możliwość płacenia kartą lub telefonem w okolicznych sklepach i punktach usługowych jest ważniejsza przy wyborze miejsca zamieszkania niż odległość od miejsca zamieszkania rodziny i przyjaciół - wynika z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie eService.

Żywe witryny w Empiku z okazji 70. urodzin sieci

"70 lat spotkań z kulturą" - tak Empik podsumowuje swój jubileusz. Grafika, która towarzyszy obchodom zostanie odzwierciedlona w witrynach wybranych salonów i przy najczęściej uczęszczanych ulicach w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

PayLane pod parasolem marki Polskie ePłatności

W grupie Polskich ePłatności rozpoczyna się proces rebrandingu części e-commerce, do tej pory obecnej na rynku jako PayLane.

SMS-y wciąż mają głos

WhatsApp, Messenger, Skype to najbardziej popularne aplikacje do codziennego kontaktu używane przez millenialsów. Jak się jednak okazuje, nawet w czasie mody na komunikatory, dla młodych wciąż istotny jest kontakt - zarówno w aspekcie prywatnym, jak i biznesowym - za pomocą SMS-ów.

Zebra z nową serią komputerów mobilnych

Pojawiła się kolejna generacja komputerów mobilnych z ekranem dotykowym dla przedsiębiorstw m.in. z sektora handlowego. Nowe modele uzupełnią ofertę firmy Zebra obejmującą rozwiązania mobilne z Androidem klasy korporacyjnej.

Polomarket z nowymi naczepami chłodniczymi

Sieć supermarketów Polomarket wydała prawie 3 mln zł na zakup nowych naczep chłodniczych. Jest to już kolejny etap wymiany floty.

Opolszczyzna i Mazowsze liderami na mapie bezgotówkowej

Najbardziej przywiązani do gotówki są mieszkańcy woj. świętokrzyskiego i lubelskiego - wynika z badania Mastercard - a niemal co czwarty (24 proc.) ankietowany uważa, że wciąż jest zbyt mało miejsc, w których można płacić kartą.

InsERT sprzedał 700 tys. licencji własnych programów

Z tworzonych od 26 lat systemów polskiego producenta skorzystało już ponad 420 tys. firm.

} }