Handel - wyposażenie i technologie

Innowacyjne technologie wspierające biznes.

Nowy Jork broni płatności gotówką

Radni miejscy w Nowym Jorku zagłosowali za zakazem dyskryminacji osób, które chcą płacić gotówką. Tym samym w handlu i usługach nie będzie możliwe przyjmowanie płatności wyłącznie w formie cyfrowej - donosi serwis cashless.pl.

Drukarka foliowa FX810e

Nadaje produktom błyszczącej elegancji.

ERP w Polsce: jesteśmy na 6. miejscu od końca w UE

Mniej niż co trzecia firma w Polsce korzysta z ERP. W handlu nie jest tak źle, choć oczywiście mogłoby być lepiej - wynika z analiz firmy Xplus, specjalizującej się we wdrożeniach systemów ERP.

Powstała platforma łącząca detalistów z producentami

Grupa Comp wdraża program M/platform łączący producentów FMCG z właścicielami małych sklepów detalicznych. Z cyfrowej platformy usługowej korzystają już m.in. Maspex, Mlekovita, Grupa Żywiec czy Coca-Cola HBC Polska. Aktualny zasięg platformy wynosi ponad dziewięć tysięcy punktów sprzedaży.

Visa namawia do płatności bezgotówkowych, nawet bardzo drobnych

"2 na 3 sprzedawców woli, gdy za zakupy płacisz kartą lub telefonem" - pod takim hasłem ruszyła nowa kampania Visa promująca mobilne płatności zbliżeniowe i zakupy kartą w internecie.

Wiemy, jaki zasięg miała awaria drukarek Delio

6000 drukarek Delio firmy Novitus zostało zgłoszonych do akcji serwisowej po ich awarii 1 stycznia 2020 r. Usterka dotknęła nieco ponad 700 firm - wynika z podsumowania pierwszego etapu akcji serwisowej.

NBP: stabilizuje się rynek kart płatniczych

Dalszy wzrost transakcji zbliżeniowych i liczby wypłat cash back, ale także spadek liczby bankomatów - NBP podsumował III kwartał ub.r. W raporcie po raz pierwszy odnotowano mniejszą liczbę punktów, w których klienci mogli zrealizować usługę wypłaty sklepowej.

Noworoczna "pluskwa" dotknęła sklepy Dino. Sklepy pracują już normalnie

1 stycznia 2020 r. w drukarkach Delio Novitus wystąpił "błąd zegara" blokujący możliwość wystawienia paragonów z właściwą datą. Konieczna była interwencja serwisu producenta. Awarią dotknięte były m.in. sklepy Dino i sieć Multikino.

5 trendów w branży płatności na 2020 rok

Będziemy świadkami m.in. pojawiania się coraz większej liczby "usług dodanych", które będą uzupełniać transakcje na terminalach płatniczych i oferować dodatkowe bonusy dla sprzedawców oraz konsumentów. Ingenico zdradza szczegóły swojej analizy.

Mastercard testuje nową usługę cyfrową

Umożliwia ona natychmiastową weryfikację tożsamości danej osoby w bezpieczny sposób, zarówno w świecie cyfrowym, jak i rzeczywistym.

Zimą Euronet postawi sezonowe bankomaty

Od połowy grudnia w popularnych, zimowych ośrodkach turystycznych staną dodatkowe bankomaty Euronet Polska. Sezonowe urządzenia znajdą się m.in. w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej oraz Krynicy Zdrój. Będą dostępne tam do końca marca 2020 r.

} }