Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Specjał zwiększa możliwości logistyczne

W tym celu firma wybudowała nowy budynek administracyjny wyposażony również w część magazynową.

Poczta Polska i Żabka testują największe elektryki

Poczta Polska oraz sieć sklepów Żabka jako pierwsze w Polsce przetestują Framo e-truck, największe ciężarówki zasilane prądem. Firmy chcą zweryfikować jak sprawdza się on w logistyce kurierskiej oraz w ramach sieci handlowej.

Dachser DIY-Logistics z nowym kierownictwem

Jens Wollmann objął kierownictwo nad rozwiązaniem branżowym Dachser DIY-Logistics.

Polsce przybędzie magazynów

Już w tym roku dostępna powierzchnia magazynowa osiągnie wielkość ponad 20 mln mkw. Nie oznacza to jednak, że rynek się nasyci - wynika z raportu CBRE "Market Outlook".

Wittchen rozbuduje centrum logistyczne

Producent wyrobów skórzanych, który od czterech lat regularnie współpracuje z Lidlem, podjął decyzję o rozbudowie centrum logistycznego w swojej podwarszawskiej siedzibie.

Powstaje 11 sortownia InPostu

InPost uruchomi centrum logistyczne w Krakowie. Na terenie parku KJF Park Balice stanie obiekt szyty na miarę o powierzchni 9100 mkw.

POLOmarket inwestuje w trzecie centrum logistyczne

Polska sieć supermarketów rozwija swoją siatkę logistyczną i inwestuje w nowy, trzeci już magazyn wysokiego składowania. Inwestycja o powierzchni 30,5 tys. mkw. ma przyczynić się do zoptymalizowania siatki logistycznej i wzmocnienia ekspansji w północnej Polsce.

Odpakowywanie prezentów i przesyłek to często droga przez mękę [BADANIE]

W przedświątecznym czasie kwestie opakowań mogą być źródłem frustracji nawet dla najbardziej cierpliwego Polaka i uchodzić za przekleństwo, wynika z badania zleconego przez firmę DS Smith, dostawcę zrównoważonych opakowań.

Terminal DHL Express w Poznaniu już działa

Odbywa się w nim sort międzynarodowych przesyłek drogowych i lotniczych - nawet 6 000 paczek na godzinę.

InPost - 10 sortowni w Polsce w przyszłym roku

InPost podpisał kolejne umowy z MLP Group. W ramach współpracy InPost wynajmie ponad 8,8 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Gliwice oraz ponad 8,6 tys. mkw. w MLP Wrocław West. Rozpoczęcie prac sortowni planowane jest na drugą połowę 2020 r.

PepsiCo buduje nowy magazyn

Otwarcie powstającego w Mszczonowie obiektu planowane jest na przełom I i II kwartału 2020 r. Proces rekrutacji do nowego magazynu już trwa.

} }