Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Powstaje 11 sortownia InPostu

InPost uruchomi centrum logistyczne w Krakowie. Na terenie parku KJF Park Balice stanie obiekt szyty na miarę o powierzchni 9100 mkw.

POLOmarket inwestuje w trzecie centrum logistyczne

Polska sieć supermarketów rozwija swoją siatkę logistyczną i inwestuje w nowy, trzeci już magazyn wysokiego składowania. Inwestycja o powierzchni 30,5 tys. mkw. ma przyczynić się do zoptymalizowania siatki logistycznej i wzmocnienia ekspansji w północnej Polsce.

Odpakowywanie prezentów i przesyłek to często droga przez mękę [BADANIE]

W przedświątecznym czasie kwestie opakowań mogą być źródłem frustracji nawet dla najbardziej cierpliwego Polaka i uchodzić za przekleństwo, wynika z badania zleconego przez firmę DS Smith, dostawcę zrównoważonych opakowań.

Terminal DHL Express w Poznaniu już działa

Odbywa się w nim sort międzynarodowych przesyłek drogowych i lotniczych - nawet 6 000 paczek na godzinę.

InPost - 10 sortowni w Polsce w przyszłym roku

InPost podpisał kolejne umowy z MLP Group. W ramach współpracy InPost wynajmie ponad 8,8 tys. mkw. powierzchni w parku logistycznym MLP Gliwice oraz ponad 8,6 tys. mkw. w MLP Wrocław West. Rozpoczęcie prac sortowni planowane jest na drugą połowę 2020 r.

PepsiCo buduje nowy magazyn

Otwarcie powstającego w Mszczonowie obiektu planowane jest na przełom I i II kwartału 2020 r. Proces rekrutacji do nowego magazynu już trwa.

ISS RFID nawiązuje współpracę z firmą Rossmann

Gdyński startup technologiczny zakończył jeden z pierwszych etapów wdrożenia systemu radiowej identyfikacji ładunku w magazynach sieci w Łodzi.

Dachser z nowym centrum logistycznym

Koszt inwestycji to 22 mln euro.

W ciągu pięciu lat powierzchnia magazynowa w Polsce się podwoiła

Całkowita podaż powierzchni magazynowej po III kw. 2019 r. wynosiła 17,6 mln mkw.

5-lecie Hillwood w Polsce

Hillwood - jedna z największych globalnych firm w branży nieruchomości komercyjnych - podsumowuje 5 lat swojej działalności w Polsce i planuje podwojenie wybudowanej powierzchni magazynowej w ciągu najbliższych lat.

Action otworzył pierwsze centrum dystrybucyjne

6 listopada w miejscowości Osła odbyło się otwarcie pierwszego w Polsce centrum dystrybucyjnego międzynarodowej sieci dyskontów niespożywczych Action. Firma weszła na polski rynek dwa lata temu, uruchamiając swój sklep w Lesznie i od tego czasu stale rozwija swoją działalność w naszym kraju.

} }