Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Henkel znacząco powiększył magazyn w Raciborzu-Studziennej

Producent pozyskał dodatkowe 9 tys. mkw.

Żabka rekrutuje

Sieć poszukuje pracowników do swojego nowego centrum logistycznego. Pracę w nim znajdzie ponad 600 osób.

FedEx Express z nową lokalizacją w Gdańsku

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, otworzyła nową lokalizację w Gdańsku. Obiekt stanowi część wielomilionowego programu inwestycyjnego realizowanego obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Frigo Logistics planuje podwojenie liczby kierowców

Krajowy lider w obsłudze logistycznej produktów głęboko mrożonych, ale również specjalista od przewozu produktów fresh i dry oraz płynnych produktów spożywczych, a także farmaceutyków, ma ambitne plany na rozwój.

Nowe centrum dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim już działa

Nawet 8 milionów sztuk ubrań i akcesoriów tygodniowo - tyle może obsłużyć działające już centrum dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim, które zbliża się do osiągnięcia pełnej mocy operacyjnej.

Morele inwestuje miliony w robotykę

Kosztem 20 mln zł e-platforma Morele inwestuje w zrobotyzowaną logistykę. Plan modernizacji centrum logistycznego w Sosnowcu ma być zrealizowany na początku 4 kwartału tego roku.

Żabka poszerza portfolio o kolejną spółkę

Cool-Logistics - bo o niej mowa - będzie się zajmować świadczeniem usług logistycznych przewozu żywności, zwłaszcza dań gotowych w temperaturze kontrolowanej.

Stabilne łańcuchy dostaw: jak je utrzymać?

Kompania Piwowarska, producent takich piw, jak Tyskie, Lech czy Żubr, podpowiada, że receptą na uelastycznienie operacji logistycznych może być partnerstwo we współwynajmie nośników paletowych.

Żabka z nowym obiektem logistyczno-magazynowym

Firma Macquarie Asset Management podpisała umowę kupna obiektu logistyczno-magazynowego pod Warszawą - będącego na etapie budowy - od spółki Logistic Property Investment, należącej do Grupy Żabka i zarządzanej przez Żabka Property Fund.

Amazon rozwija logistykę - wydał już 100 mld dol.

Firma kontynuuje rozwijanie swojej sieci logistycznej na całym świecie. W samych Niemczech w 2022 r. mają powstać cztery nowe centra logistyczne, w Polsce działa 10. Ponadto coraz większą rolę odgrywa automatyzacja w lokalizacjach - zarówno w planowanych, jak i istniejących punktach.

Wpływ wojny w Ukrainie na transport i logistykę

Wybuch wojny miał natychmiastowy wpływ na logistykę i zerwanie łańcuchów dostaw. Chodzi nie tylko o zatrzymanie produkcji w samej Ukrainie, ale również m.in. fakt, że w krótkim czasie Polskę opuściło ok. 400 tys. Ukraińców.