Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Panattoni buduje giganta na Podbeskidziu

Panattoni Europe rozwija rynek obiektów magazynowych Górnego Śląska. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Bielsko-Biała III o powierzchni blisko 68,5 tys. mkw. To największa inwestycja na Podbeskidziu.

Rośnie liczba upadłości w branży transportowej

O 29 proc. wzrosła liczba upadłości firm sektora transportowego w 2018 r. w stosunku do roku ubiegłego. Tymczasem firmy nawołują do podniesienia cen usług średnio o 6 proc. Ma to być odpowiedź na rosnące koszty paliw, korki, zatory płatnicze oraz problemy ze znalezieniem chętnych do pracy.

Nowy dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce

Wojciech Sienicki (57 l.) został nowym dyrektorem zarządzającym Kuehne + Nagel w Polsce. Ma prawie 30- letnie doświadczenie w branży logistyki i transportu.

Trudy logistyki w 2018 r.

Wojny cenowe wśród firm kurierskich, walka o dominację między pocztą a paczkomatami, a do tego rynek pracownika zwiększający koszty firm. Na rynku logistycznym nie jest lekko. Ta sytuacja odbija się na klientach - to wnioski z raportu "Logistyka w sklepach internetowych 2018".

Intermarché zostaje w Distribution Park Portfolio w Mysłowicach

Francuska sieć supermarketów renegocjowała umowę na wynajem 28 000 mkw. powierzchni magazynowej.

ID Logistics zacieśnia współpracę z firmą Mieszko

Obecnie magazyn wyrobów gotowych w Gliwicach, zarządzany przez ID Logistics, jest jedynym centrum dystrybucyjnym Mieszko. Stąd realizowane są dostawy do wszystkich klientów w Polsce oraz w ponad 60 krajach w Europie, a także m.in. do Arabii Saudyjskiej, USA czy Japonii.

Dwucyfrowy wzrost przychodów Agility

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki za II kwartał i podsumował swoją działalność na świecie i w Polsce w pierwszej połowie 2018 r.

Grupa Transporeon i TIM Consult łączą siły

Połączenie umożliwi zaoferowanie klientom na całym świecie, opartej na chmurze platformy dla inteligentnej logistyki transportu oraz rozwiązań w zakresie zarządzania realizacją zamówień na przewozy.

Magazyny w budowie

Leroy Merlin, Zalando i Amazon to trzy firmy, które w pierwszej połowie 2018 r. podpisały trzy największe umowy najmu powierzchni w obiektach typu BTS.

DHL Parcel obsłuży Zalando Lounge

Spółka zajmie się kompleksową obsługą logistyczną e-sklepu.

Carrefour usprawnia logistykę

Sieć wdrożyła Transport Management System (TMS), zmniejszyła liczbę pustych przejazdów ciężarówek i zoptymalizowała ich załadunek.

} }