Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Nowy właściciel centrum dystrybucyjnego Leroy Merlin

Savills Investment Management kupił od Invesco Real Estate centrum dystrybucyjne Leroy Merlin pod Łodzią. Wartość transakcji wyniosła 71 mln euro.

Jak utrzymać ciągłość łańcuchów dostaw na rynku beverage?

Komentuje Ellina Lolis, wiceprezes Hillebrand Poland, globalny operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów.

E-commerce korzysta na koronawirusie

Ze wstępnych obserwacji ekspertów Colliers International odpornością na koronawirusa wykazuje się rynek magazynowy, głównie z uwagi na znaczne ożywienie handlu e-commerce.

Jak zachować płynność finansową w sytuacji zaburzonego łańcucha dostaw?

Sytuacja epidemiologiczna w Chinach ulega stopniowej poprawie, jednak jeszcze długo będziemy odczuwać skutki przestoju w chińskich fabrykach.

CEVA wyczarterowała 86 samolotów

CEVA Logistics wyczarterowała 86 samolotów cargo aby wesprzeć światowe łańcuchy dostaw i gospodarkę.

Cechy idealnego magazynu wg Cushman & Wakefield

Już 25% całkowitych zasobów powierzchni magazynowej w Polsce przeznaczona jest pod obsługę rynku e-commerce donosi ostatnie badanie Cushman & Wakefield "Jak ugryźć e-commerce w magazynie".

Nowa inwestycja Hillwood w Słubicach

Hala o powierzchni ok. 21,5 tys. mkw. zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

Dachser inwestuje we Wrocławiu

Dolnośląski oddział globalnego dostawcy logistycznego przeniósł się do nowo wybudowanego przy A4 obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Żabka wdroży elektroniczny podpis w logistyce

Operator pracuje nad wprowadzeniem elektronicznego obiegu dokumentów w dostawach do swoich ponad 6 tysięcy sklepów. Ma to usprawnić proces, a także zoptymalizować czas i koszt działań logistycznych.

Nowa sortownia InPostu

InPost uruchomi swoje dwunaste centrum logistyczne w kraju. Tym razem w Lublinie.

Żabka kupuje elektryczne e-Craftery

Pierwsze na rynku specjalnie przystosowane dla Żabki e-Craftery będą dostarczać produkty spożywcze do sklepów sieci w Poznaniu i Warszawie. W ramach kontynuacji testu z ub.r. Żabka i Volkswagen Samochody Dostawcze wykonały dedykowaną zabudowę aut.