Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Logistyka inwestuje mimo pandemicznych trudności

60% firm logistycznych zamierza w tym roku zainwestować w nowe rozwiązania. Czy to pomoże w odbiciu się od dna, które dotknęli w 2020 r.?

TJX Europe otworzył tymczasowy magazyn

21 lipca TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx, uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu firmy w Europie kontynentalnej, który powstanie w Sulechowie.

ID Logistics przedłuża umowę z Auchan

Na jej mocy operator specjalizujący się w zarządzaniu projektami logistycznymi w ramach kompleksowych łańcuchów dostaw będzie nadal zarządzał centrum dystrybucyjnym detalisty w Mszczonowie.

Biedronka modernizuje centrum dystrybucyjne w Wojniczu

Koszt inwestycji wynosi ponad 69 mln zł.

Biedronka reklamuje się przez naczepy

Flota transportowa Biedronki należy do jednej z największych w Polsce, a oprócz funkcji logistycznej pełnić będzie jeszcze dodatkową rolę - stanie największą platformą marketingową posiadającą docelowo ponad 1600 pojazdów z elastycznym systemem nośników reklamowych.

Allegro planuje uruchomić nową usługę logistyczną dla firm

Allegro pracuje nad nową usługą logistyczną dla sprzedawców, która obejmie przechowywanie, pakowanie i wysyłanie produktów poprzez centrum logistyczne A2 Warsaw Park (tzw. fulfillment).

E.Leclerc z nowym operatorem logistycznym

Blisko 20 tys. mkw. magazynu (w tym chłodnia) z miejscem na 15 tysięcy palet, 38 doków załadunkowych - to tylko niektóre fakty o nowym centrum dystrybucyjnym sieci.

Hillebrand Poland z rekordowym wzrostem przychodów

Tym samym firma umocniła się na pozycji lidera na polskim rynku.

Eurocash Serwis zostaje w Panattoni Park Janki I

Spółka Eurocash Serwis, specjalizująca się w dystrybucji wyrobów tytoniowych i produktów strefy przykasowej, renegocjowała umowę najmu powierzchni w Panattoni Park Janki I. Łącznie do dyspozycji najemcy pozostaje ponad 5.400 mkw. powierzchni magazynowej i 660 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Auchan uruchomi magazyn na Górnym Śląsku

Auchan Retail Polska uruchomi kolejny magazyn, który otwarty zostanie przy trasie ekspresowej S1, w nowo powstającym centrum logistycznym GLP w Lędzinach - jednej z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce.

Rosną pensje osób pracujących w magazynach

Według CBRE pensje w magazynach sięgają nawet 14 tys. zł. A pracy przybywa - w całej Polsce w budowie jest ponad 2,5 mln mkw. takich powierzchni.