Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Czynnik ludzki niezbędny

Wobec powszechnej w transporcie i logistyce automatyzacji pojawiają się wątpliwości o los pracowników.

FM Logistic buduje nowy magazyn w Lućmierzu

Na ukończeniu jest już nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpi on do tej pory wykorzystywany obiekt w tej samej miejscowości.

ID Logistics rozwija współpracę z Zebra Technologies

W ostatnim czasie we Francji operator wdrożył w swoich magazynach w Les Mureaux i Berre-I’Etang terminale mobilne najnowszej generacji, które usprawniają i modernizują cały proces zarządzania operacyjnego.

Dachser uruchomił nowy magazyn w Sosnowcu

Jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowy magazyn klasy A w Śląskim Centrum Logistycznym i przeniósł do niego swój sosnowiecki oddział.

Oto najlepsze kobiety w logistyce

Podczas 7. Forum Kobiet w Logistyce ogłoszono dwie laureatki. "Kobietą w Logistyce 2017 - dostawca usług TSL" została Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager, Agility Logistics a "Kobietą w Logistyce 2017 - odbiorca usług TSL" Dorota Borowska, kierownik realizacji dostaw w Grupie Rafako.

Galicja Tomaszek z nowym magazynem

Specjalizująca się w sprzedaży hurtowej sprzętu agd i rtv dla sklepów oraz mebli kuchennych pod zabudowę firma Galicja Tomaszek wynajęła ponad 11 tys. mkw. w obiekcie magazynowo-przemysłowym Panattoni Park Sosnowiec V.

Magazyny szyte na miarę

Amazon potrzebuje wyższych budynków niż standardowo realizowane 10 m netto. Podobne wymagania stawia sobie Zalando, którego nowy magazyn w Gryfinie ma różne wysokości, w niektórych punktach dochodzące do 16 m.

ID Logistics chce wejść w nowe obszary

Firma chce rozwijać usługi w obszarach, w których już jest aktywna, czyli FMCG i detal, oraz zająć się nowymi branżami, takimi jak kosmetyki, e-commerce czy moda.

Leroy Merlin wchodzi do Pomorskiego Centrum Logistycznego

Francuska sieć hipermarketów budowlanych wynajęła 3,4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Pomorskim Centrum Logistycznym. W poszukiwaniu lokalizacji oraz przygotowaniu długoterminowej strategii najmu Leroy Merlin reprezentowali eksperci JLL.

Rozwój magazynów typu BTS w e-commerce

- Silnie rozwijający się rynek e-commerce wpływa na sposób budowania obiektów magazynowych - mówi Krzysztof Czekalski, dyrektor ds. technicznych w dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie Cresa (na zdjęciu).

Logistyka i handel w oczekiwaniu na Brexit

Obecnie granica nie jest przygotowana na postój ciężarówek czekających na przepuszczenie przez celników czy pograniczników - brakuje np. parkingów.

} }