Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

Rozwój rynku magazynowego w logistyce

Polski rynek magazynowy wciąż jest w fazie hossy i nie zwalnia. Świadczą o tym zarówno duża ilość nowych powierzchni w budowie, jak i rekordowy popyt, który generują głównie najemcy z sektora e-commerce, sieci handlowe i operatorzy logistyczni.

Detail picking w centrum Auchan

Teraz w magazynie sieci w Mszczonowie, oprócz dostaw całych kartonów albo palet w ramach jednego asortymentu, realizowane są zamówienia pojedynczych sztuk, np. w jednym pudełku może znaleźć się kilka czekoladek lub butelka wina.

Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu

Dachser uruchomił specjalny rejs na trasie Frankfurt-Szanghaj-Frankfurt. Dzięki temu firmy z Polski i innych krajów Europy Środkowej oraz Chin mają zapewnione cotygodniowe połączenia w obie strony podczas szczytu sezonu w transporcie lotniczym.

JAS-FBG z nowym cross-dockiem

Obiekt dla firmy logistycznej powstaje na terenie Segro Business Park Łódź.

Agility Logistics wprowadza on-board courier

Polski oddział Agility wzmacnia ofertę usług lotniczych. Operator, który specjalizuje się we frachcie lotniczym, teraz rozszerza swoją ofertę także o usługi specjalne i zindywidualizowane, w tym serwis on-board courier.

Terminal DHL na lotnisku w Gdańsku

W Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy został otwarty największy międzynarodowy terminal kurierski DHL Express na północy kraju.

Bricomarché uruchomiło kolejny skład budowlany

Otwarty 9 października w Tarnobrzegu skład budowlany jest czwartą lokalizacją nowego konceptu magazynów sieci. Pozostałe składy znajdują się w Śremie, Lubawie oraz Złocieńcu.

Panattoni: kolejny dobry rok za nami

1,6 mln mkw. powierzchni w budowie i 7 mln mkw. wybudowanych dotychczas - tak wygląda ostatni rok obecności Panattoni na rynku europejskim. Firma doceniła także partnerów biznesowych, przyznając im nagrody w 14 kategoriach.

Polski rynek magazynowy przyciąga inwestorów

W ostatnich pięciu latach aktywność inwestycyjna w sektorze nieruchomości magazynowych i przemysłowych w Polsce rośnie w tempie ok. 20 proc. rocznie

Panattoni buduje giganta na Podbeskidziu

Panattoni Europe rozwija rynek obiektów magazynowych Górnego Śląska. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Bielsko-Biała III o powierzchni blisko 68,5 tys. mkw. To największa inwestycja na Podbeskidziu.

Rośnie liczba upadłości w branży transportowej

O 29 proc. wzrosła liczba upadłości firm sektora transportowego w 2018 r. w stosunku do roku ubiegłego. Tymczasem firmy nawołują do podniesienia cen usług średnio o 6 proc. Ma to być odpowiedź na rosnące koszty paliw, korki, zatory płatnicze oraz problemy ze znalezieniem chętnych do pracy.

} }