Handel - transport i logistyka

Nowoczesna logistyka i sprawny transport wspierają biznes. Tu znajdziesz wszystko.

PepsiCo z ID Logistics

Producent wybrał tego dostawcę usług logistycznych na operatora zarządzającego swoim nowym magazynem konsolidacyjnym w Grodzisku Mazowieckim.

Czy warto wymienić wózki na nowsze?

Upowszechnienie leasingu i wynajmu długoterminowego sprawiło, że przedsiębiorcy co kilkadziesiąt miesięcy mogą wymienić flotę na nowszą. Czy to się opłaca?

IKEA z nowym centrum dystrybucji

Firma otwiera nowe Centrum Dystrybucji w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego, które zapewni realizację zamówień składanych przez internet i wysyłanych bezpośrednio do klientów.

Go Logis stawia na spedycję krajową

Polska firma spedycyjna o zasięgu międzynarodowym planuje rozszerzyć ofertę o transport cysternami do przewozu płynnych artykułów spożywczych i chemicznych oraz gazów.

Goodman na sprzedaż. Jest już kupiec

Fundusz z grupy Blackstone chce przejąć kontrolę nad 24 centrami logistycznymi w Polsce, Francji oraz w Niemczech, należącymi do Grupy Goodman.

Mastercard dla WOŚP

Podczas tegorocznego finału WOŚP zadebiutują eSkarbonki, czyli nowe narzędzie wspierające kwestowanie m.in. poprzez portfel cyfrowy Masterpass. Pomysłodawcą rozwiązania jest Mastercard.

ID Logistics uruchamia w Rosji magazyn dla Yves Rocher

Realizowane są z niego dostawy do sklepów stacjonarnych oraz zamówienia składane w ramach sprzedaży wysyłkowej.

Grupa Mainfreight otwiera kolejne centrum logistyczne

Obiekt powstał w Gandawie w Belgii.

Europa Wschodnia wyzwaniem dla firm transportowych

Rozmowa z Grzegorzem Szenejko (na zdjęciu), właścicielem firmy spedycyjnej Go Logis i ekspertem ds. wymiany handlowej z krajami WNP, na temat sytuacji na rynkach wschodnich w 2017 r. i prognozach na rok 2018.

Dobra logistyka wspiera biznes

Włoska firma EuroSpin zapowiada ekspansję na nowe rynki europejskie. W tym celu optymalizuje m.in. procesy logistyczne korzystając z najnowszych rozwiązań.

Mainfreight Poland - w 3 dni do Portugalii

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, rozwija sieć linii drobnicowych na trasie Polska - Portugalia.