Handel - prawo

Kasy fiskalne - jakie zmiany czekają podatników w 2020 r.?

Dotyczą one m.in. poszerzenia obowiązku posiadania urządzeń online na nowe podmioty oraz zapowiadanego przez Ministerstwo Finansów wprowadzenia kas w telefonach.

Prohibicja nie uderzyła do głowy

Dla handlu, dla mieszkańców, dla turystów - różne są powody wprowadzania i likwidowania nocnej prohibicji w miastach. Wśród sprzedających alkohol - próżno szukać beneficjenta.

Podatek handlowy zawieszony do 1 lipca 2020 r.

Sejm przyjął w czwartek nowelizację ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która zawiesza pobór tzw. podatku handlowego do 1 lipca 2020 r. Za nowelą głosowało 429 posłów, nikt nie był przeciw, wstrzymało się trzech.

"Solidarność" dalej walczy o niedziele i składa pisma

18 grudnia handlowa Solidarność złożyła pisma do Marleny Maląg, minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz do przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS Ryszarda Terleckiego. Apeluje w nich o pilne uszczelnienie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

ANALIZA: jak niedziele zmieniły polski handel

Siedem niedziel - tylko tyle będzie handlowych w 2020 r. Tym samym ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która zaczęła obowiązywać w marcu 2018 r., zacznie funkcjonować w pełnym zakresie. Przez ten czas pokazała jedno - Polacy są bardzo kreatywnym narodem.

TYLKO U NAS: Bujara podsumowuje zakaz handlu

Ustawa ograniczająca handel w niedziele spełniła swe założenia i oczekiwania, choć wymaga pilnej nowelizacji - Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność", podsumowuje blisko 2-letni okres obowiązywania nowego prawa.

Brak handlu w niedziele nie przeszkadza większości Polaków

Osobami, które chciałaby otwartych w niedziele sklepów są głównie mieszkańcy metropolii i te z wyższym wykształceniem - wynika z badania przeprowadzonego na potrzeby raportu ,,Polaków portfel własny - kochamy okazje" Santander Consumer Banku.

Małpki i cukier na cenzurowanym: ceny pójdą w górę?

W Ministerstwie Zdrowia trwają konsultacje w sprawie projektu ustawy o podwyższeniu cen alkoholu. Biorą w nich udział instytucje branżowe, w tym Polska Izba Handlu. - Branża handlu nie zgadza się kolejną podwyżkę w tym roku - podaje PIH na Twitterze. Resort zapowiada także tzw. podatek cukrowy.

PIP chce zaostrzenia zakazu handlu w niedziele

Państwowa Inspekcja Pracy chce wprowadzenia zakazu handlu w niedziele dla sklepów posiadających status placówek pocztowych oraz tych, które sprzedają głównie alkohol i artykuły spożywcze, ale także papierosy.

Niedziele na stacjach paliw: rząd dementuje

"Rząd nie przyjął takich rozwiązań i nie ma takich planów. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd" - tak skomentował na Twitterze rzecznik rządu informacje o rzekomych planach ograniczenia handlu w niedziele na stacjach paliw.