Handel - prawo

"Solidarność" pyta kandydatów na posłów do PE o handel w niedziele

Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" wystosował list otwarty do wszystkich kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego.

Podatek handlowy: Polsce przeszło 4,5 mld zł koło nosa

Gdyby dialog z Komisją Europejską prowadzony był na wcześniejszym etapie, byłaby szansa, że Komisja ostatecznie nie zakwestionowałaby podatku handlowego - uważa Magdalena Porzeżyńska (na zdjęciu) z Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy.

Raport: klienci potrafią godzić zakupy i mszę w niedziele

Polacy podchodzą do kwestii wiary elastycznie, łącząc realizację obowiązku niedzielnego z zakupami w gronie najbliższych - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research i Danae.

Zatory płatnicze w Sejmie

Na środę 12 czerwca zaplanowane jest w Sejmie pierwsze czytanie ustawy, która ma ograniczyć zatory płatnicze. Zdaniem PIH nie uwzględnia ona specyfiki niektórych branż handlowych oraz jest zbyt ogólna.

Niedziele wolne od handlu to nie problem

Multipartnerski program bonusowy Payback w badaniu uczestników swojego programu zapytał ich o stosunek do ograniczeń handlu w niedziele i okazuje się, że aż 23% osób odzwyczaiło się już od niedzielnych zakupów w ogóle. Coś jednak budzi obawy ankietowanych. Sprawdź, co konkretnie.

Ministerstwo Środowiska: zmiany tak, ale szczegółów brak

Resort potwierdza, że planowane jest objęcie opłatą recyklingową toreb na zakupy o grubości materiału powyżej 50 mikrometrów. Rozważany jest też system kaucyjny za wprowadzone do obrotu butelki, choć już nie puszki. Szczegółów jednak na razie brak.

Po słomkach i wacikach zakażą pieluszek

Pierwszy na świecie kraj wprowadza zakaz korzystania z jednorazowych pieluch i to mimo protestu ze strony rodziców.

Ograniczenie handlu w niedziele zmieniło życie na wsi

Wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę nie tylko utrudnia swobodne zakupy, ale także ogranicza dostęp do oferty kulturalno-rozrywkowej, co szczególnie odczuli mieszkańcy wsi i małych miejscowości do 100 tys. mieszkańców - wynika z badania Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research oraz Danae.

Podatek od sprzedaży detalicznej obejmie przychody osiągnięte od dnia 1 września 2019 r.

Tak wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

POHiD: Podatek od handlu uderzy w budżet polskich rodzin

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD), której członkami są największe sieci handlowe, stoi na stanowisku, że podatek handlowy przyniesie więcej szkód niż pożytku. Skończy się tania żywność w naszym kraju, przez co ucierpi najuboższa część społeczeństwa.