Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Żabka jako poczta - dla sądu w porządku

Inspektorzy pracy, mając wątpliwości czy dany sklep można uznać za placówkę pocztową, skierowali do sądów aż 182 wnioski o ukaranie detalistów, głównie franczyzobiorców sieci Żabka. Sądy zaczynają jednak stawać po stronie sklepów.

Sporne niedziele: co można, a co nie

Nie milkną telefony w naszej redakcji odnoszące się do zakazu handlu w niedziele. Najczęściej powtarzające się pytanie dotyczy skorzystania z pomocy rodziny w ten dzień wolny od handlu.

Brak handlu w niedziele: największe sieci dają radę

Zakaz handlu w niedziele, wbrew obawom, nie wpłynął na pogorszenie wyników finansowych największych sieci handlowych. Według szacunków DNB Bank Polska, średnioroczna stopa wzrostu branży handlowej do 2020 r. powinna oscylować wokół 3 - 4 proc.

Niedziela handlowa czy nie? Podpowiadamy

Sprawdź jak jesienią i zimą pracują sklepy w Polsce.

Zamknięte, otwarte

- Na wzrost sprzedaży w sklepach małoformatowych większy wpływ miały wysokie temperatury niż ich praca w niedziele - mówi Elżbieta Szarejko, analityk z CMR.

Włochy też chcą wprowadzić zakaz handlu w niedziele!

W niedziele i święta sklepy we Włoszech znów mają być nieczynne.

Pierwsze jaskółki nocnej prohibicji

Do nadmorskiego Mielna zaczęły wracać rodziny z dziećmi, spokojniej jest też na poznańskiej starówce. Oto pierwsze efekty możliwości zakazania przez samorządy handlu alkoholem w nocy.

Żarówki halogenowe zakazane od 1 września

Od 1 września 2018 r. w całej UE, także w Polsce będzie obowiązywał zakaz wprowadzania na rynek żarówek halogenowych.

Świdnica porządkuje reklamy i szyldy

Około 550 różnego rodzaju niepożądanych reklam zniknęło z ulic Świdnicy. Pojawiły się natomiast stylizowane szyldy i inne nośniki reklam - pochwalił się tamtejszy urząd miejski.

Wiemy już, kto zyskał na zakazie handlu w niedziele

Analitycy Haitong Bank przeprowadzili coroczną analizę kondycji polskiego sektora detalicznego. Nastroje na tym rynku są nieco mniej optymistyczne niż rok temu, głównie z powodu niepewności związanej z konsekwencjami wprowadzonego zakazu handlu w niedzielę.

Jednorazowe sztućce i naczynia z tworzyw sztucznych mogą zniknąć z użycia

Komisja Europejska chce zakazać produkcji i sprzedaży plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku. Specjalnie dla handelextra.pl sprawę tę komentują prawnicy.

} }