Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Do Sejmu trafił projekt PiS ws. zakazu handlu w niedzielę!

Do Sejmu został wniesiony projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, który ma wyeliminować nieprawidłowe stosowania wyłączeń od zakazu - wynika z informacji na stronie Sejmu. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek (PiS).

IV fala a przywileje dla zaszczepionych. Będą?

Przepisy mające na celu zahamowanie pandemii Covid-19, które byłyby wprowadzane w trakcie ewentualnej IV fali będą uwzględniały to, czy ktoś przebył chorobę, jest zaszczepiony, bądź ma negatywny wynik testu, powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Lekarz i profesor apeluje do handlu: noście maseczki

W przypadku handlu noszenie maseczek jest niezwykle ważne zarówno w odniesieniu do pracowników sklepu, jak i klientów - uważa profesor Andrzej Gładysz, specjalista chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych, ekspert BISAF.

Zakaz handlu w niedziele: jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, czy przepisy ustanawiające niedzielne ograniczenia w handlu są zgodne z Konstytucją RP.

Pollster: Polacy gotowi na opłatę depozytową

Aż 74% ankietowanych popiera system depozytowy i wiążącą się z nim opłatę, która będzie doliczona do butelek PET, gdy zacznie on działać - wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Instytut Pollster.

Ponad połowa Polaków popiera ograniczenia dla niezaszczepionych

Jak wynika z badania Polacy są mocno podzieleni w sprawie konkretnych ograniczeń dla niezaszczepionych. Najwięcej respondentów nie popiera zakazu wstępu do centrów handlowych dla osób, które nie przyjęły preparatu przeciw COVID-19.

Powołane przez rząd Forum Akcyzowe tylko dla wybranych

Ministerstwo Finansów pominęło małe i średnie firmy w pracach nad nową akcyzą tytoniową. Według branży będą tam reprezentowane interesy tylko jednego koncernu. Kontrowersje związane z powoływaniem i działaniem grup roboczych spowodowały, że z udziału w nich rezygnują też inni członkowie.

23 lipca wchodzą nowe przepisy dotyczące galerii handlowych

Wchodzi w życie nowelizacja ustawy covidowej, która wprowadza nowe rozwiązania dla najemców galerii handlowych. Przepisy analizuje mec. Łukasz Kasza z kancelarii Causa Finita.

Zakaz handlu w niedziele znów w Sejmie

Projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele przewiduje, że w niehandlową niedzielę otwarte mogą być te placówki, w których działalność pocztowa będzie przeważająca i wyniesie powyżej 50% przychodów - powiedział PAP poseł PiS Janusz Śniadek. Projekt trafił do Sejmu.

MF: każdy płyn do e-papierosów podlega akcyzie

Przy sprzedaży płynów, które mogą zostać użyte w e-papierosach na właścicielach sklepu spoczywa obowiązek podatkowy - informuje Ministerstwo Finansów.

Biedronka jak poczta: pracownicy protestują

Związkowcy z biedronkowej "Solidarności" zbierają podpisy pod petycją, w której pracownicy sieci protestują przeciwko otwieraniu Biedronek jako placówek pocztowych w niedziele z ograniczeniem w handlu.