Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Podatek handlowy: Polsce przeszło 4,5 mld zł koło nosa

Gdyby dialog z Komisją Europejską prowadzony był na wcześniejszym etapie, byłaby szansa, że Komisja ostatecznie nie zakwestionowałaby podatku handlowego - uważa Magdalena Porzeżyńska (na zdjęciu) z Kancelarii Brysiewicz i Wspólnicy.

"Solidarność" pyta kandydatów na posłów do PE o handel w niedziele

Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność" wystosował list otwarty do wszystkich kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego.

Podatek handlowy: Polska wygrała z Komisją Europejską

Sąd Unii Europejskiej stwierdził 16 maja nieważność decyzji Komisji Europejskiej dotyczących podatku od sprzedaży detalicznej w Polsce. Orzekł, że KE popełniła błąd, uznając sporny środek za pomoc państwa.

Raport: niedziele krzyżują Polakom szyki

Zakaz handlu w niedziele decyduje nie tylko o tym, gdzie robimy w tym dniu zakupy. Wpływa także na nasze codzienne życie, wybory i sposób spędzania czasu. Dowodzą tego wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez dwie agencje badawcze - Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research i Danae.

PIH na temat zatorów płatniczych ma własne propozycje

14 maja Rada Ministrów rozpatrzy ustawę, która ma ograniczyć zatory płatnicze. Według PIH, proponowane zmiany są celowe i pożądane, jednak nie uwzględniają specyfiki niektórych branż oraz są zbyt ogólne. Może to doprowadzić do ograniczenia udziału małych i średnich przedsiębiorców w rynku.

RODO: kolejne zmiany od 4 maja

Od 4 maja pracodawca nie może żądać od kandydata do pracy informacji o miejscu zamieszkania. Z pomieszczeń związków znikną też kamery.

PIH: detaliści nie wiedzą, co robić

Jak mamy się przygotować do sprzedaży wyrobów tytoniowych? - pytają mali i średni przedsiębiorcy. Odpowiedzi na razie brak.

Pierwszy elektroniczny sąd polubowny rozpoczął działalność

Arbitraż dla firm, w którym sprawy są prowadzone wyłącznie przez internet powstał dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Notariuszy Rzeczypospolitej i spółki Causa Finita. Arbitrzy są gotowi do wydawania kilku tysięcy wyroków miesięcznie. Wyrok zgodnie z regulaminem ma być znany w trzy tygodnie.

Wraca kwestia podatku handlowego

W harmonogramie posiedzenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na 16 maja zaplanowano rozprawę, podczas której ma on rozstrzygnąć, czy Komisja Europejska miała prawo zakazać Polsce poboru podatku od sprzedaży detalicznej.

Ministerstwo Środowiska: ustawa o foliówkach do nowelizacji

Szykuje się uszczelnienie ustawy recyklingowej w części dotyczącej opłaty środowiskowej za torby foliowe sprzedawane w sklepach. Powód? Zbyt małe wpływy w stosunku do tych planowanych.

Minister Kowalczyk: pracujemy nad opłatą za opakowania

Najwcześniej w 2020 r. producenci, którzy wprowadzają na rynek opakowania, będą musieli zapłacić za ich zbiórkę i późniejszy recykling - poinformował PAP minister środowiska Henryk Kowalczyk (na zdjęciu).

} }