Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Ekspozycja alkoholi bez nadinterpretacji przepisów

Nie trzeba zasłaniać marek alkoholi na butelkach stojących na regale wewnątrz sklepu. Według POHiD-u to już nadinterpretacja przepisów.

PGS: handel spożywczy przeniesie się w weekendy na stacje paliw

- Obecny kształt ustawy jawnie wspiera zagraniczne sieci handlowe oraz koncerny paliwowe - twierdzi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów (na zdjęciu).

Ustawa krajobrazowa jest fikcją

W Polsce jest 2 478 gmin, lecz zaledwie w kilkudziesięciu rozpoczęto prace nad uchwałami krajobrazowymi - wynika z monitoringu gmin, prowadzonego przez Jet Line. - Zapanował impas - przyznaje Marcin Maszewski, członek zarządu spółki.

Sejm zdecydował: wchodzi zakaz handlu w niedziele

Ustawę czeka już tylko biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Dni, w których sklepy NIE będą czynne w 2018 r.

1 marca 2018 r. zaczynają obowiązywać częściowe ograniczenia handlu w niedziele i w niektóre inne dni. Sprawdź szczegóły.

Wszystko, co musisz wiedzieć o opłatach za torby foliowe

Opłata za wydaną torbę foliową klientowi dotyczy wszystkich detalistów - nie tylko dużych sieci handlowych. Także tych w małych lokalnych placówkach, czy piekarniach i cukierniach.

Sejm ponownie będzie dziś dyskutował o niedzielach

Zapowiada się gorąca środa dla handlu. Dziś w Sejmie odbędzie się ogólnoplenarna debata na temat zakazu handlu w niedziele z udziałem posłów wszystkich klubów. Być może będzie także głosowanie.

Szykują się kolejne ograniczenia w handlu?

Prof. Marian Zembala, poseł Platformy Obywatelskiej, w 2015 r. minister zdrowia, wystosował interpelację poselską, w której apeluje, aby Wielki Piątek (przed Wielkanocą) również był dniem wolnym od pracy.

We wtorek i środę niedziele w Sejmie

Po popołudniu zbierze się sejmowa komisja, która zaopiniuje senackie poprawki w ustawie ograniczającej handel w niedziele. W środę natomiast odbędzie się ogólnoplenarna debata na ten temat z udziałem posłów wszystkich klubów. Być może także głosowanie.

Już we wtorek niedziele wracają do Sejmu

O godz. 15.30 rozpocznie się posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Posłowie debatować będą nad poprawkami wprowadzonymi przez Senat w projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Alkohol pod specjalnym nadzorem

Tak wygląda obecnie półka z alkoholem jednego z warszawskich sklepów działających pod szyldem Carrefour Express.