Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Za kratki za czekoladki

W Warszawie złodzieje czekoladek pobili ochroniarza; usłyszeli już zarzuty.

Jak to się robi po amerykańsku

Czyli szczepienia w handlu.

31 stycznia niedzielą handlową. Ale tylko dla wybranych

W najbliższą niedzielę większość sklepów w galeriach handlowych wciąż pozostanie zamknięta.

Nieoficjalnie: 1 lutego otwarcie sklepów w galeriach

W ramach luzowania obostrzeń sanitarnych od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych mają zostać otwarte - wynika z informacji RMF FM.

Impreza w jednym z lokali; interweniowała policja

Duża impreza odbyła się pomimo obostrzeń w jednym z lokali w centrum stolicy. W sobotę bawiło się na niej - według policji - kilkadziesiąt osób. Są wnioski o ukaranie.

Otwarte mimo obostrzeń: co o tym sądzą Polacy?

PMR spytał Polaków, co sądzą o protestach różnych branż w związku z zakazem prowadzenia działalności narzuconym, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 i otwierania się niektórych placówek.

Sprzedaż alkoholu - jakie formalności?

Jeśli zamierzasz sprzedawać alkohol musisz uzyskać stosowne zezwolenie. Bez niego nie możesz handlować trunkami ani w sklepie, ani w restauracji. Podpowiadamy, co zrobić, by uzyskać stosowny dokument.

GS Bukowina: zamknięcie turystyki pogrąża nas

Szacujemy, że tylko od stycznia do marca 2021 r. spadki obrotów w naszych sklepach mogą sięgnąć ponad 50%, czyli około 5 mln zł - informuje zarząd GS Bukowina Tatrzańska, który w liście do premiera prosi o wparcie sklepów w miejscowościach turystycznych.

Gowin: nie ma podstaw do dalszego zamrożenia handlu

- W moim odczuciu nie ma podstaw utrzymania zamrożenia sklepów wielkopowierzchniowych po 31 stycznia. Taka jest rekomendacja Ministerstwa Rozwoju, ale dzisiaj deklaracji w tej sprawie nie złożę - powiedział w piątek wicepremier Jarosław Gowin.

Wiadomo, ile lokali się otworzyło

W skali całego kraju mamy około 70-80 obiektów z branży gastronomicznej, które mimo obostrzeń postanowiły się otworzyć - poinformowała w piątek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Branża handlowa domaga się szczepień nie tylko w Polsce

Sprawdziliśmy, jak wygląda kwestia szczepionek na COVID-19 dla pracowników handlu detalicznego w innych krajach.