Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Kasjerzy podzieleni w kwestii wydłużenia zakazu handlu

Projekt wydłużenia czasu zakazu handlu niedzielnego do 31 godzin, proponowany przez NSZZ "Solidarność", budzi kontrowersje wśród pracowników.

Procenty kontra paragrafy

Mijający rok był trudny dla sklepów alkoholowych. Przybywa obostrzeń prawnych, zmienia się rynek i oczekiwania konsumentów.

Kradzież za 500 zł - nowy próg przestępstwa

Od 15 listopada kradzież, której wartość zostanie wyceniona na co najmniej 500 zł, przestaje być wykroczeniem a staje się przestępstwem.

Pogodzeni z niedzielą

Ograniczenie handlu w niektóre niedziele dla większości konsumentów nie miało zbyt dużego znaczenia. Na braku możliwości pójścia na zakupy 7 dni w tygodniu nie zyskuje też e-commerce - wynika z badania wykonanego na potrzeby raportu Santander Consumer Bank “Polaków portfel własny - kochamy okazje".

12 listopada dniem wolnym od handlu

W ekspresowym tempie w środę Sejm przyjął ustawę o ustanowieniu 12 listopada świętem narodowym i tym samym dniem wolnym od pracy. Kilka godzin później prezydent RP Andrzej Duda ją podpisał.

Pracodawcy chcą wstrzymania prac nad ustawą o 12 XI 2018

W listach do prezydenta RP, premiera, marszałka Sejmu, przewodniczących klubów poselskich, Konfederacja Lewiatan, BCC, Pracodawcy RP i Związek Rzemiosła Polskiego, postulują wstrzymanie prac nad ustawą ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

Koniec z folią bąbelkową w e-przesyłkach?

Od stycznia 2019 r. Niemcy wprowadzają ograniczenia ilości plastiku w opakowaniach. Dotyczy to również przesyłek pocztowych, także tych z polskich sklepów internetowych.

POHID apeluje o handlowy 12 listopada

Zdaniem Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji tryb procedowania ustawy o Święcie Narodowym jest sprzeczny z Konstytucją Biznesu.

Wolne 12 listopada cieszy Polaków

Pracodawcy i eksperci rynku pracy załamują ręce, ale informacja o dodatkowym dniu wolnym od pracy - mowa o 12 listopada - raczej ucieszyła pracujących Polaków.

Bieg przez płotki, czyli historia zakazów w handlu

1 listopada 2007 r. był pierwszym dniem, w którym sklepy objęte nowymi przepisami musiały być zamknięte. Od tego czasu ograniczań w handlu przybywa.

Duda za wolnym 12 listopada w handlu

Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy - poinformował na Twitterze w poniedziałek rano rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

} }