Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Każdy Lidl jest już placówką pocztową

Od poniedziałku 25 października klienci DHL mogą nadawać i odbierać paczki już we wszystkich 787 sklepach Lidla w Polsce. A to oznacza, że każda z tych placówek może być otwierana przez operatora w niehandlowe niedziele. Przynajmniej do czasu wejścia w życie uszczelnionych niedawno przepisów.

Niedzielski w Legnicy: mamy do czynienia z eksplozją pandemii

Z tygodnia na tydzień podwaja się liczba zakażeń, przyznał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w Legnicy. Co to oznacza dla Polaków?

Prezydent podpisał nowelę uszczelniającą zakaz handlu w niedziele

Pozwala ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów, które świadczą usługi pocztowe, ale tylko pod warunkiem, że obroty z tej działalności przekroczą 40% przychodów danej placówki.

Naczelna Rada Lekarska chce podniesiecia cen najtańszych papierosów

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało do ministrów zdrowia i finansów o podniesienie stawki akcyzy na tradycyjne papierosy. Dlaczego? Chodzi o młodzież.

"Solidarność" nawołuje pracowników wszystkich sieci handlowych do protestu

4 listopada Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność" organizuje demonstrację w Warszawie, przed Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji. Prezentujemy postulaty związkowców.

Nie ma dyskusji o obostrzeniach, także na 1 listopada

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził że zakażenia na poziomie 5, czy 7 tys. nie wymagają podejmowania decyzji skutkujących konsekwencjami dla życia społeczno-gospodarczego. Czy i kiedy może się to zmienić?

Sejm za senacką poprawką uszczelnienia handlu w niedziele

Posłowie poparli w czwartek senacką poprawkę do noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która obniża z 50 do 40% próg działalności pocztowej w sklepach, które będą mogły działać w niedziele.

Awantura w rodzinie tytoniowej? Nie dla zmian w akcyzie

Jak donosi PAP, trzy z czterech działających na polskim rynku koncernów tytoniowych protestuje przeciwko zmianom w podatku akcyzowym, które, ich zdaniem, dotkną najmniej zamożnych konsumentów i nie obejmą papierosów segmentu premium, należącego do lidera rynku wyrobów tytoniowych w Polsce.

Dziura w rodzinnym budżecie - 500 plus to już za mało [BADANIE]

Ponad 70% beneficjentów programu 500 plus chce jego podwyżki, jak wynika z badania Uce Research i Syno Poland. Ok. 40% respondentów chciałoby zwiększenia sumy nawet o 20%. Wszystkiemu winna inflacja.

Handel w niedziele: ustawa wraca do Sejmu z poprawkami Senatu

Senatorowie chcą, żeby oprócz członków rodziny właściciela w niedziele w sklepie mogli pracować uczniowie i studenci do 26. roku życia czy emeryci i renciści - parlamentarzyści zaproponował w piątek poprawki do noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Senackie komisje za uszczelnieniem handlu w niedziele

Prawo do otwarcia w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 40% jej przychodów, przewiduje poprawka zgłoszona w środę przez połączone senackie komisje do noweli ustawy, która ma uszczelnić zakaz handlu w niedziele. Dziś ciąg dalszy.