Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Finał konsultacji społecznych ws. należytej staranności

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy ze stroną społeczną wypracowały wskazówki pomocne urzędnikom skarbowym w ocenie dochowania należytej staranności w VAT przez przedsiębiorców.

Lewiatan zaskarżył do Trybunału zakaz handlu w niedziele

Konfederacja Lewiatan złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Żabka: franczyzobiorcy sami decydują o otwieraniu sklepów w niedziele

W przesłanym do handelextra.pl oświadczeniu Żabka Polska przeczy wszelkim doniesieniom o obligowaniu swoich franczyzobiorców do otwierania sklepów w niehandlowe niedziele.

Rząd obniżył próg karania za kradzieże w sklepach

Rada Ministrów przyjęła propozycje zmian w Kodeksie wykroczeń, które zakładają m.in. wprowadzenie elektronicznego rejestru osób popełniających wykroczenia, a także obniżenie limitu do kwoty 400 zł, od której kradzież jest uznawana za przestępstwo, a nie za wykroczenie.

PRCH: Za mało informacji nt. zakazu handlu w niedziele

Większość społeczeństwa nie zna szczegółów obowiązywania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele - wynika z ogólnopolskiej ankiety przeprowadzonej na zlecenie Polskiej Rady Centrów Handlowych.

PIH: Konsumenci mają prawo do informacji

Wedle obowiązującej od 1,5 roku ustawy sprzedawca w sklepie nie może udzielić żadnej informacji na temat ewentualnych dostępnych w sklepie alternatyw dla tradycyjnych papierosów.

Handlowa Solidarność chce wzmocnienia kontroli PIP

Handlowa Solidarność zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka o zintensyfikowanie kontroli w sklepach, które obchodzą zapisy ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Płatne reklamówki nie przeszkadzają Polakom

6 na 10 konsumentów uważa, że pobieranie opłaty za reklamówki jest uzasadnione, wynika z badania firmy Nielsen i Payback.

Minister zapowiada zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedziele

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu. - Będziemy dokonywać zmian w przepisach - powiedział podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego money.pl Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Krystyna Pawłowicz interweniuje w sprawie franczyzy

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz (na zdjęciu) wystosowała interpelację poselską, w której zwraca uwagę na niekorzystne dla detalistów - jej zdaniem - zapisy umów franczyzowych.

Nocna prohibicja zatacza coraz szersze kręgi

Kolejne miasta oraz radni poszczególnych dzielnic zastanawiają się czy i jak ograniczyć nocną sprzedaż alkoholu oraz spożycie tego trunku w miejscach publicznych.

} }