Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Alkohol na cenzurowanym

Rada Miasta Warszawy chce zmian liczby koncesji na sprzedaż alkoholu w stolicy. Według Polskiej Grupy Supermarketów, która w woj. mazowieckim ma ponad 100 sklepów, to zły pomysł.

PIH: każda kradzież w sklepie powinna być przestępstwem

Rząd pracuje nas zmianami w kodeksie wykroczeń - kradzież poniżej 500zł ma być wykroczeniem. Według PIH, ustalanie takiej kwoty to dla wielu sprzedawców problem, bo zachęca to złodziei do częstych kradzieży.

Nie będzie nocnej prohibicji w Krakowie

Zdecydował o tym jeden głos, informuje "Gazeta Krakowska".

Handel w niedziele w odczuciu Polaków

Konsumentów irytują kolejki do kas w piątki oraz soboty bezpośrednio poprzedzające niehandlową niedzielę. Ale nie tylko.

PIP: sklepy respektują wolne niedziele

Generalnie detaliści przestrzegają zakazu handlu w niedziele - informuje Państwowa Inspekcja Pracy, która właśnie podsumowała trzy miesiące obowiązywania przepisów ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

Jesienią nowelizacja zakazu handlu w niedziele

- Musimy znowelizować ustawę ograniczającą handel w niedziele, chociażby z uwagi na ewidentne omijanie prawa przez sieć Żabka - tak zakończył spotkanie podsumowujące pierwsze trzy miesiące obowiązywania ustawy Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Kolejne samorządy wprowadzają nocną prohibicję

Mielno, Tychy, Bytom - to kolejne miasta, w których w nocy została zakazana sprzedaż alkoholu. Coraz więcej samorządów korzysta z noweli ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Handel w niedziele: w środę rządowe spotkanie podsumowujące

27 czerwca w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" zostaną przedstawione materiały pokontrolne Głównego Inspektoratu Pracy związane ze stosowaniem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Swoje spostrzeżenia, być może nawet propozycję nowelizacji ustawy, przekaże też strona rządowa.

Wolne niedziele: skutki po pierwszym kwartale

Chaos wśród klientów, straty małych przedsiębiorców działających w centrach handlowych oraz przerzucenie na zarządzających galeriami obowiązku informacyjnego o niedzielach handlowych bądź nie - oto podsumowanie pierwszego kwartału obowiązywania zakazu handlu w niedziele.

Dni, w których w 2018 r. sklepy są NIECZYNNE

Przed nami dwie handlowe niedziele - 24 czerwca i 1 lipca. Potem znowu zakaz.

Sejm zajął się kradzieżami w sklepach

7 czerwca w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmieniającego Kodeks wykroczeń oraz niektóre inne ustawy. Zakłada on m.in. obniżenie limitu do kwoty 400 zł, od której kradzież w sklepach jest uznawana za przestępstwo, a nie za wykroczenie.

} }