Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Wiemy, kiedy jest najbliższa handlowa niedziela

W 2020 r. jest tylko 7 niedziel handlowych. Tym samym ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która zaczęła obowiązywać w marcu 2018 r., funkcjonuje już w pełnym zakresie.

[PILNE] Znikają kolejne obostrzenia, weszliśmy w IV etap odmrażania

Od soboty 30 maja w handlu i gastronomii nie będą istniały już ograniczenia związane z limitem osób, które naraz mogą przebywać w danej placówce. Rząd znosi także konieczność noszenia maseczek na świeżym powietrzu. 6 czerwca znikną kolejne obostrzenia.

Dziś premier Morawiecki ogłosi IV etap odblokowania gospodarki

Piotr Müller, rzecznik rządu, ogłosił, że już dziś, o godz. 11.00 poznamy IV etap odmrażania gospodarki. Na razie nie jest znana godzina konferencji premiera, ale zarządcy kin, siłowni czy teatrów czekają na te szczegóły z niecierpliwością.

[PORADNIK] Gwarancje dla innowacyjnych i ekologicznych

Inwestujący w innowacje czy ekologię mogą skorzystać w ramach Tarczy Antykryzysowej z gwarancji Biznesmax. Na jakich zasadach wyjaśnia Piotr Natkański, dyrektor ds. sprzedaży w departamencie Gwarancji i Poręczeń, BGK.

Od 18 maja czynne restauracje. Nie tylko z ogródkami!

To już pewne. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, od kiedy i na jakich zasadach będą w Polsce czynne lokale gastronomicznej. Sprawdź szczegóły.

Premier o III etapie odmrażania gospodarki

Od poniedziałku 18 maja czynne zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz lokale gastronomiczne, nie tylko te z ogródkami. Wszystko w reżimie sanitarnym.

Minister rolnictwa: nie ma przesłanek do wzrostu cen żywności

Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu rolnictwa wystąpił do prezesa UOKiK-u Tomasza Chróstnego o przeanalizowanie przyczyn wzrostu cen żywności w sklepach.

eParagon na telefon od sierpnia

Przyspieszyły prace nad wdrożeniem elektronicznego dowodu zakupu na urządzenie mobilne konsumenta. Zaangażowane są w nią sieci handlowe oraz producenci kas fiskalnych.

Znane są kolejne etapy odmrażania gospodarki

4 maja znów zaczną działać galerie handlowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej. Otwarte zostaną sklepy meblowe i budowlane. Wkroczymy w II etap odmrażania gospodarki.

W środę szczczegóły II etapu odmrażania gospodarki

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że szczegóły II etapu odmrożenia gospodarki poznamy w środę 29 kwietnia.

II etap odmrażania gospodarki w tym tygodniu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas piątkowej (24.04) konferencji prasowej poinformował, że na razie gospodarka nie wejdzie w tzw. drugi etap odmrażania. Dzieci pozostają w domach do 24 maja.