Handel - prawo

Regulacje, które zmieniają i kształtują handel w Polsce i na świecie. Bądź na bieżąco!

Morawiecki: bronimy się przed lockdownem. Dziś szczegóły

Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo, jak to będzie możliwe - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej. W piątek ma być ogłoszona decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na cmentarzach w najbliższych dniach.

Forteam zajmuje pałac rodziny Świtalskich

Sąd Okręgowy w Poznaniu udzielił kolejnego, czwartego zabezpieczenia roszczeń Forteam Investments Ltd., spółki inwestycyjnej należącej do amerykańskiego funduszu private equity Delta Capital Partners Management, w trwającym sporze z Mariuszem Świtalskim.

Polacy chcą uwolnienia niedzielnego handlu [BADANIE]

Prawie 6 na 10 Polaków opowiada się za czasowym zawieszeniem zakazu handlu w niedziele - wynika z najnowszego badania opinii publicznej, zrealizowanego przez UCE RESEARCH i SYNO Poland.

PIH: liberalizacja zakazu handlu uderzy w małe sklepy

Polska Izba Handlu z zaskoczeniem przyjmuje skierowanie do Sejmu projektu ustawy znoszącego zakaz handlu w niedzielę w stanie epidemii oraz w okresie 90 dni po jego zakończeniu.

Senat: brak maseczki podstawą odmowy sprzedaży

Wczorajszy dzień i noc były bardzo pracowite dla senatorów. Przegłosowali oni ponad 40 poprawek w ramach tzw. ustawy covidowej. Teraz zajmie się nimi Sejm.

Premier o niedzielach handlowych

Rząd nie bierze na razie pod uwagę zniesienia zakazu handlu w niedziele - powiedział we wtorek rano na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

System depozytowy: jest wspólny głos

Organizacje skupiające producentów z różnych branż oraz handlu wypracowały wspólne stanowisko w zakresie ramowych założeń systemu depozytowego w Polsce. Znamy szczegóły.

Maseczki w sklepie: Senat zdecyduje w poniedziałek

26 października Senat ma procedować przyjęty przez Sejm pakiet ustaw covidowych. Reguluje on m.in. kwestie noszenia maseczek, w tym w placówkach handlowych. Rozpoczęcie obrad o godz. 17.

Morawiecki: Cała Polska strefą czerwoną

Niepokoi nas tempo przyrostu zachorowań. Dlatego wprowadzamy nowe obostrzenia. Spodziewamy się, że one przyniosą skutek za około 10-14 dni - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej. Co warte podkreślenia, nie ma nowych ograniczeń bezpośrednio dotyczących handlu.

Premier zapowie dziś "prawie lockdown"

Dziś o 11.00 premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń. Spodziewane jest zamknięcie branży gastronomicznej.

W zmianach czasu zmian nie widać

Pandemia koronawirusa odciągnęła uwagę rządzących i polityków od kwestii zaniechania zmiany czasu. Tymczasem w niedzielę znów cofniemy zegary.