Handel - inne

70-letnie siostry dorabiały kradzieżami perfum

70-letnia mieszkanka warszawskiej Pragi i jej o 5 lat starsza siostra mieszkająca naprzeciwko zostały zatrzymane przez wilanowskich policjantów na kradzieżach drogich perfum w drogeriach. Teraz o dalszym losie obu pań zadecydują sąd, które może je skazać nawet na 5 lat pozbawienia wolności.

GfK: siła sile nierówna

Średnia siła nabywcza w Polsce w 2018 r. wyniosła 7 228 euro na mieszkańca, czyli mniej więcej połowę średniej europejskiej. Dało to Polsce 29. lokatę w europejskim rankingu.

Starbucks rozpycha się na rynku

Sieć otworzyła właśnie 70. kawiarnię.

Empik pędzi z ekspansją

Nowe salony w koncepcie Future Store, księgarnie Mole Mole, marka Papiernik by Empik i format dla mniejszych miejscowości to aktywności Empiku w 2018 r. Grupa zapowiada ich kontynuację.

Jasna czy ciemna?

Nowa możliwość wyboru w Starbucks

Przysmak z mórz południowych

Krewetki, zwłaszcza te większe, uważane są wciąż przez wiele osób za danie wykwintne. Tymczasem z niewielką pomocą detalistów mogą trafiać na polskie stoły równie często jak ryby czy mięso.

Poczta rozwija sieć odbioru przesyłek w dowolnym punkcie

Już co piąta paczka w Poczcie Polskiej odbierana jest w systemie click&collect, który obejmuje 11 tys. punktów. Jest to najszybciej rosnący kanał dostaw w Poczcie Polskiej.

Way To Beauty w Avenidzie

W pierwszym salonie tej marki w Poznaniu klienci znajdą m.in. kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów, lakiery hybrydowe i akcesoria kosmetyczne renomowanych marek.

PizzaPortal.pl podwaja wielkość biznesu

W 2018 r. najdłużej działający na polskim rynku serwis do zamawiania jedzenia online mimo dobrych wyników wciąż widzi potencjał wzrostu zamówień przez internet.

Polacy handel mają w genach

Przyszłość rodzimego handlu zależy nie tylko od strategii największych sieci handlowych, ale i samych producentów. Czy tak jest w istocie? Oto szczegóły gorącej na ten temat debaty.

} }