Handel - inne

Nabici w promocje

Prawie połowa osób zrezygnowała z zakupu wybranego towaru pod wpływem krótkiej rozmowy z "tajemniczym klientem", który wskazał, że ten sam produkt jest tańszy w pobliskim sklepie. Takie wnioski pochodzą z badania Grupy AdRetail i Hiper-com Poland.

Ukradli oscypki i wpadli

Nowy Rok okazał się pechowy dla dwóch młodych mężczyzn z Łodzi, którzy postanowili ukraść ... oscypki, włamując się od jednej z budek jarmarku bożonarodzeniowego na ulicy Piotrkowskiej.

Z duchem czasu

Kluczem do sukcesu na Facebooku jest nie tyle zdobycie dużej liczby fanów, ile ich aktywność. To pierwsza i najważniejsza zasada, o której trzeba wiedzieć przy próbie budowania aktywnego i przyciągającego konsumentów profilu sklepu.

Orlen może zostać inwestorem Ruchu

Nowy zarząd, Alior Bank, PZU i Orlen, mają doprowadzić do poprawy sytuacji firmy.

InPost: chcemy być nr 1 w Polsce

W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o połowę więcej niż rok wcześniej. Sieć paczkomatów liczy obecnie prawie 4500 maszyn. Firma nie spoczywa jednak na laurach.

Z Nielsena do GfK

Od 3 stycznia Panelem Gospodarstw Domowych GfK kieruje dotychczasowy dyrektor zarządzający Nielsena w Polsce Szymon Mordasiewicz. Magdalena Zimna (na zdjęciu) awansowała w strukturach GfK.

Handlowe niedziele w 2019 roku

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązuje tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu - ta ostatnia, z wyjątkami przed świętami. Natomiast od 1 stycznia 2020 r. zakaz handlu dotyczyć będzie wszystkich niedziel z wyjątkiem 7 w roku. Sprawdź, kiedy bez przeszkód będzie można zrobić zakupy.

Plastikowa, papierowa czy żadna?

Od 7 stycznia w wybranych lokalach sieci McDonald’s klienci będą mieli możliwość wyboru słomki lub w ogóle z niej zrezygnować.

Cztery razy "C"

Coca-Cola zakończyła proces przejmowania brytyjskiej sieci barów kawowych Costa Coffee.

Nowe smaki w Galerii Echo

Restauracja Lepione - nowy koncept z szerokim wyborem dań kuchni polskiej, świeżych i ręcznie robionych na oczach gości - wzbogacił niedawno ofertę gastronomiczną kieleckiego centrum handlowego.

} }