Handel - inne

Z duchem czasu

Kluczem do sukcesu na Facebooku jest nie tyle zdobycie dużej liczby fanów, ile ich aktywność. To pierwsza i najważniejsza zasada, o której trzeba wiedzieć przy próbie budowania aktywnego i przyciągającego konsumentów profilu sklepu.

Orlen może zostać inwestorem Ruchu

Nowy zarząd, Alior Bank, PZU i Orlen, mają doprowadzić do poprawy sytuacji firmy.

InPost: chcemy być nr 1 w Polsce

W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o połowę więcej niż rok wcześniej. Sieć paczkomatów liczy obecnie prawie 4500 maszyn. Firma nie spoczywa jednak na laurach.

Z Nielsena do GfK

Od 3 stycznia Panelem Gospodarstw Domowych GfK kieruje dotychczasowy dyrektor zarządzający Nielsena w Polsce Szymon Mordasiewicz. Magdalena Zimna (na zdjęciu) awansowała w strukturach GfK.

Plastikowa, papierowa czy żadna?

Od 7 stycznia w wybranych lokalach sieci McDonald’s klienci będą mieli możliwość wyboru słomki lub w ogóle z niej zrezygnować.

Cztery razy "C"

Coca-Cola zakończyła proces przejmowania brytyjskiej sieci barów kawowych Costa Coffee.

Nowe smaki w Galerii Echo

Restauracja Lepione - nowy koncept z szerokim wyborem dań kuchni polskiej, świeżych i ręcznie robionych na oczach gości - wzbogacił niedawno ofertę gastronomiczną kieleckiego centrum handlowego.

Dziś nie ma uniwersalizmu

- Handel spożywczy idzie w kierunku gastronomii, szeroko pojęty handel - w usługi, a tradycyjna sprzedaż w e-commerce - mówi Bogdan Łukasik, przewodniczący rady nadzorczej Modern Expo Group, międzynarodowego producenta i dostawcy kompleksowego wyposażenia dla branży handlowej.

Tylko 2% Polaków nie korzysta z promocji

Co najmniej 300 zł - tyle średnio Polacy wydają podczas noworocznych i generalnie posezonowych wyprzedaży. Część z tej kwoty wydawana jest online.

Bać-Pol w restukturyzacji

Leszek Bać (na zdjęciu), prezes Bać-Polu potwierdził w rozmowie z "Pulsem Biznesu", że firma złożyła wniosek o sanację i postępowanie zostało otwarte. Procedura ta chroni spółkę przed wierzycielami, zajęciami konta przez komorników i wnioskami o upadłość.

} }