Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Grupa Eurocash ujawnia swoje plany wobec sieci Arhelan

Docelowo sklepy sieci Arhelan zostaną włączone w struktury franczyzowe Delikatesów Centrum, jednak będą działać pod logo Polskie Sklepy Arhelan oraz Delikatesy Centrum.

Techniczna rewolucja w Społem WSS Praga Południe

Zarząd warszawskiego Społem WSS Praga Południe połączył 25 sklepów jednym systemem księgowym.

Teksas uzna bitcoina na równi z tradycyjnym pieniądzem

Teksas chce dołączyć do stanu Wyoming i całościowo uregulować status bitcoina i innych kryptowalut. Cyfrowa waluta ma zostać uznana za środek płatniczy na równi z tradycyjnymi pieniędzmi.

Ratuj bracie, nie wyrzucaj!

Jedzenie wyrzucamy na potęgę. Bo zepsute, stare lub po prostu ugotowaliśmy za dużo. Im więcej nowych inicjatyw ograniczających skalę marnowania żywności, tym wyraźniej widać skalę problemu. I końca nie widać.

Darmowe testy na koronawirusa dla wszystkich w Anglii

Od piątku wszyscy mieszkańcy Anglii mogą dwa razy w tygodniu wykonywać za darmo szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa, niezależnie od tego, czy wykazują objawy zakażenia, czy też nie.

Poczta Polska ostrzega przed oszustami

Poczta Polska ostrzega przed kolejnymi próbami wyłudzenia przez oszustów danych wrażliwych lub informacji poufnych, apelując o rozwagę i uważne sprawdzanie rozszerzeń otrzymywanych e-maili oraz odwiedzanych stron www.

Maxi Zoo: w 2020 r. Polacy wydali na zwierzęta ok. 1 mld euro!

Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo, opowiada jak zmieniły się zwyczaje zakupowe właścicieli zwierząt. Bardzo wyraźny i stosunkowo nowy trend to wzrost wydatków na higienę i pielęgnację zwierząt. Ale nie tylko ta kategoria dynamicznie rośnie.

W sektorze food delivery szykuje się rewolucja

Na rynek wkracza nowy gracz.

IKEA startuje z zakupami na żywo

8 kwietnia na Facebooku sieci pojawi się pierwszy odcinek z serii IKEA Zakupy Na Żywo, podczas których można będzie skorzystać z ofert dostępnych tylko w trakcie transmisji.

Właściciel Stokrotki kwitnie w Polsce

Firma znacząco poprawiła wyniki w naszym kraju, gorzej sytuacja wygląda w krajach bałtyckich.

Zielony Tydzień Polskiej Izby Żywności Ekologicznej

Polska Izba Żywności Ekologicznej, której jednym z głównych celów jest edukacja na temat żywności ekologicznej, już w kwietniu szykuje akcję Zielony Tydzień.