Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

GUS: sprzedaż detaliczna wyhamowuje

A będzie jeszcze gorzej. Piąta fala pandemii, w tym ograniczone wizyty w sklepach, oraz wzrost kosztów życia prawdopodobnie przełożą się na spadek dynamiki sprzedaży detalicznej w kolejnych miesiącach.

Roślinne zamienniki mięsa i nabiału: czy do nich też dotarła inflacja?

Obecna sytuacja w sektorze spożywczym może nasilić trend odchodzenia od mięsa i nabiału na rzecz ich roślinnych alternatyw. Dariusz Haraj, CEO OneDayMore mówi dlaczego.

Seniorzy też mają długi [Badanie BIG]

Coraz więcej Polaków żyje na kredyt i z ratami. Nie inaczej jest wśród seniorów. Na koniec 2021 r. w bazie Biura Informacji Gospodarczej ERIF znajdowały się dane o prawie 600 tys. konsumentach w wieku 65 +, co stanowiło 12,2% wszystkich uwzględnionych w bazie osób.

Społem będzie na TikToku! [NEWS HE]

Jednym z nowych celów Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem jest przybliżenie marki Społem młodszemu pokoleniu. - Już w najbliższych latach chcemy przesunąć granicę wieku kupujących o 15-20 lat - usłyszeliśmy w Związku.

Action ma już 2000 sklepów, w tym 176 w Polsce

Sieć dyskontów niespożywczych Action wraz z otwarciem nowego sklepu w Pradze przekroczyła liczbę 2000 sklepów. Firma kontynuuje również rozwój w Polsce.

Przedświąteczny ruch w sklepach spożywczych wzrósł o 9,2% rdr

W grudniu 2021 r. spożywcze sieci handlowe odnotowały o 9,2% większy ruch rok do roku i o 23,9% mniejszy niż w 2019 r. - wynika z raportu "Zakupy świąteczne 2019-2021". Polacy częściej wybierali dyskonty kosztem innych sklepów - podano.

Część mikro- i małych firm może nie przetrwać podwyżek cen gazu

370% - o tyle zgodnie z cennikiem PGNiG wzrosły stawki za gaz dla przedsiębiorstw w ciągu ostatniego półrocza. To może wpłynąć na większą skalę upadłości, szczególnie wśród mniejszych podmiotów. Doraźne krótkoterminowe inicjatywy rządu mogą nie poprawić sytuacji - ocenia Konfederacja Lewiatan.

Boston Wings & Pizza

Nowa sieć franczyzowa na polskim rynku gastronomicznym.

Everli rozpoczyna współpracę z siecią bi1

Platforma zakupowa Everli, która łączy działanie aplikacji i strony internetowej, umożliwia zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu, z dowozem pod wskazany adres i na określoną godzinę. W styczniu poszerza grono partnerów, nawiązując współpracę z siecią sklepów wielkopowierzchniowych bi1.

ASM: najdroższy Selgros, najtańsze Auchan, stabilna Biedronka

Początek roku stoi pod znakiem wzrostu cen żywności. Najnowsze badanie i Raport Koszyk Zakupowy ASM Sales Force Agency podsumowuje, jak w minionym roku kształtowała się polityka cenowa poszczególnych sieci handlowych.

Donald Tusk odwiedził lokalną piekarnię

Polacy potrzebują uczciwej informacji od rządzących, skąd takie ceny gazu - mówił we wtorek w Kościanie (wielkopolskie) lider Platformy Donald Tusk. Przewodniczący PO odwiedził w tym dniu lokalną piekarnię.