Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Komunikacja na linii klient - marka

98% respondentów otrzymuje niechciane treści marketingowe, 74% deklaruje, że dostaje je często. Ale aż trzy czwarte badanych nie wypisuje się z otrzymywania regularnych wiadomości e-mail czy SMS.

Europa wielu kanałów

Przez następnych pięć lat europejski handel online nadal będzie zdominowany przez brytyjskie i francuskie sieci. Chyba że Amazon dokona przejęcia.

Szybkie płatności zmieniają sklepy

Nowoczesny handel detaliczny nie może istnieć bez sprawnego systemu płatniczego.

Lidl w partnerstwie z Ikeą

W portugalskiej miejscowości Loures w aglomeracji lizbońskiej powstanie pierwszy Lidl obok sklepu Ikei.

Sprzedaż żywności i napojów spadła w grudniu

W ostatnim miesiącu 2018 roku konsumenci kupili mniej żywności, napojów i wyrobów tytoniowych w wyspecjalizowanych sklepach niż rok wcześniej. Nawet po uwzględnieniu inflacji.

Smaki orientu w Avenidzie Poznań

Centrum handlowe poszerzyło ofertę gastronomiczną. Do grona najemców poznańskiego obiektu dołączyła restauracja Berlin Döner Kebap.

Kolporter bez spadków

W 2018 r. saloniki firmy nie zanotowały zmniejszenia sprzedaży prasy.

Sypialniane rewolucje z IKEA

Tym razem sieć wraz z brytyjskim projektantem Tomem Dixonem postanowiła wnieść życie do sypialni, projektując mebel, który można uznać za jedyny niezbędny w codziennym życiu.

Informacje o klientach na wagę złota

Sieci handlowe coraz częściej zbierają dane z tablic rejestracyjnych? Takie wrażenie ma część konsumentów. Ich zdaniem, do kontrowersyjnych praktyk dochodzi zarówno na parkingach strzeżonych, jak i ogólnodostępnych. Sieci przekonują, że żadnych danych nie zbierają.

Selgros stawia na gastronomię

Bartosz Peter dołączył do zespołu Transgourmet i Selgros Cash&Carry obejmując stanowisko eksperta kulinarnego w Instytucie Kulinarnym Transgourmet.

Grudzień dobry dla małych sklepów

W grudniu 2018 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych była o 4,5% wyższa od niż rok wcześniej, mimo iż liczba transakcji spadła w tym czasie o 2,5%.

} }