Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Polacy wciąż kochają fajerwerki

Mimo pandemii sklepy wyprzedały race do zera - branża pirotechniczna podsumowała właśnie Sylwestra.

Najlepiej strzeżony skarbiec otwiera się na klientów [GALERIA]

Mennica Skarbowa uruchamia nową usługę - depozyt w skrytkach w jednym z największych i najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce. Dla spółki to nowe źródło dochodów i możliwość poszerzenia bazy klientów kupujących złoto.

Nie otwierają się, walczą i czekają na decyzje rządu

Green Caffè Nero chciałoby zamknąć trzy, może nawet cztery lokale, ale nie może ze względu na długoterminowe umowy najmu. Sieć Starbucks zmniejszyła się na razie o trzy placówki. Grycan zamknął jedną.

Z powodu przełowienia tracimy pożywienie dla 72 mln ludzi

Zrównoważone zarządzanie zasobami ryb i owoców morza oznaczałoby więcej pożywienia, które mogłoby zaspokoić potrzeby rosnącej populacji mieszkańców naszej planety.

Mastercard i niezwykła akcja "Bezcenne Babcie"

Firma realizuje właśnie pilotażową odsłonę kampanii pod hasłem "Bezcenne Babcie", w której nowe technologie pomagają łączyć pokolenia w czasie pandemii. W niesamowity sposób i nie tylko z okazji zbliżającego się Dnia Babci.

Costa Coffee przedłuża akcję #KawaDlaMedyka

W jej ramach sieć kawiarni zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia na rozgrzewający napój.

Andrzej Czarnecki zasilił szeregi Neonet

Objął stanowisko dyrektora działu rozwoju sieci detalicznej w Neonet. Manager od 24 lat związany jest z branżą RTV/AGD.

Danie z restauracji sieci Sphinx trafi do 1500 sklepów!

Dania gotowe w sklepach to rosnąca i dynamicznie sprzedająca się kategoria produktów. A, że restauracje nie mogą prowadzić normalnej działalności, Sfinks Polska, operator sieci Sphinx, wpadł na pomysł jak wykorzystać ten trend.

Too Good To Go: chcemy dotrzeć do mniejszych miejscowości

Jak mówi Anna Kurnatowska, country managerki Too Good To Go w Polsce, pandemia jeszcze uwypukliła problem marnowania żywności. Dzięki aplikacji "uratowano" ponad pół miliona paczek z żywnością.

Trójgłos ze Społem: zadania na ten rok

3x3 - prezesi trzech spółdzielni Społem wskazują, czego oczekują w najbliższych miesiącach od rządu, ale też od Krajowego Związku Rewizyjnego Społem i własnych spółdzielni.

Mr.Pancake i Pizza Boyz ze wzrostem sprzedaży

Pomimo pandemii dzięki silnej marce i stabilnemu biznesowi sieciom udało się utrzymać pozycję lidera w kategorii restauracji comfort food.