Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Stacja benzynowa promuje swoje dania

Shell Polska wystartowała z kampanią wizerunkowo-sprzedażową marki deli by Shell.

Gazetki przyciągają zwłaszcza klientów dyskontów

Klienci dyskontów mają największy wskaźnik odwiedzin w sklepach po obejrzeniu gazetki - wynika z analizy opublikowanej przez Blix. To właśnie gazetki dyskontów wywołują największy impuls zakupowy i najczęściej przekładają się na finalne zakupy w sklepach.

Nagraj singiel dla Pizza Hut

Muzyczny konkurs organizowany przez sieć wystartował 15 lutego.

Inspekcja Handlowa kwestionuje 25% partii warzyw i owoców

W 2019 r. Inspekcja Handlowa przeprowadziła ponad 800 kontroli jakości i oznakowania warzyw (w tym ziemniaków) i owoców. To ok. 10% wszystkich kontroli żywności. Wyniki nie są zadowalające.

Specjalnie dla futrzaków

17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. W Polsce mieszka 6,4 miliona mruczków.

Abc na kołach: biznes rośnie, operator szuka nowych ajentów

Abc na kołach rozwijana przez Grupę Eurocash, to sieć agencyjna prowadząca mobilną sprzedaż produktów FMCG w małych miejscowościach i wsiach w Polsce, czyli wszędzie tam gdzie dostęp do placówek stacjonarnych jest bardzo ograniczony. Od 2015 r. sieć potroiła liczbę swoich mobilnych sklepów.

Inflacja zaskoczyła nawet ekonomistów

Choć rynek spodziewał się, że w styczniu średnie ceny wzrosną powyżej dopuszczalnego pasma wahań celu inflacyjnego, to inflacja wystrzeliła z jeszcze większą siłą.

Ceny małpek w promocji mocno się trzymają

Alkohole w małych pojemnościach będą obłożone nowym podatkiem - nie wydaje się, żeby rząd w tej kwestii ustąpił. Póki co ich ceny pozostaną na niezmienionym poziomie.

Ewolucja rynku detalicznego [KOMENTARZ]

Handel detaliczny jest filarem polskiej ekonomii. Firmy handlowe, zgodnie z danymi GUS, stanowią 23% wszystkich przedsiębiorstw, ich udział w PKB szacowany jest na ponad 17%, a zatrudniają ok. 2,4 mln osób. Rynek się jednak zmienia. Tak jak oczekiwania konsumentów.

Sainsbury’s stawia na wygodne zakupy

Detalista otworzył właśnie swój pierwszy sklep w miejskim koncepcie "on the go".

Grycan na walentynki

14 lutego we wszystkich lodziarnio-kawiarniach sieci na zakochanych czekać będzie specjlana oferta "Kocha, lubi, smakuje".

} }