Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Bezrobocie spada - rodacy garną się do prac fizycznych

W czerwcu Polska odnotowała drugą najniższą stopę bezrobocia w UE i ta tendencja utrzymuje się od kilku miesięcy. Agencje zatrudnienia tymczasem donoszą, że na stanowiska, gdzie wcześniej pracowali wyłącznie migranci zarobkowi z Ukrainy, zaczynają zgłaszać się Polacy, co tłumaczy to zjawisko.

Ministerstwo rolnictwa: mąki i cukru nam nie zabraknie

Mąki nam nie zabraknie, jesteśmy bezpieczni żywnościowo - zapewnił wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk i dodał, że mamy także odpowiednie ilości zapasów cukru.

Restrukturyzacja w Walmarcie: setki pracowników do zwolnienia

Detalista restrukturyzuje działalność centrali po niedawnym ostrzeżeniu, że zyski firmy spadły. Walmart zredukuje setki stanowisk korporacyjnych, według informacji uzyskanych przez "The Wal Street Journal".

Drogerie dm ruszają z pierwszą w Polsce "Akcją kasjerską"

6 sierpnia w godzinach 12:00-13:00 wolontariusze z Fundacji im. św. Jadwigi zasiądą przy kasie w sklepie sieci we Wrocławiu w Parku Handlowym Galaktyka, przy ul. Ślężnej 130-134.

Stacja Circle K w Jaworznie w nowej odsłonie

Zmodernizowany obiekt został wyposażony zgodnie z nowym konceptem Circle K - Horizon, który charakteryzuje się wygodną i przytulną strefą gastronomiczną. Klienci mogą zapłacić za paliwo poprzez aplikację mobilną Circle K.

Sprzedaż w dół - Salesforce podpowiada, jak się ratować

Zapewnienie jak najbardziej płynnego przejścia pomiędzy sklepami fizycznymi a wszystkimi urządzeniami cyfrowymi jest niezbędne nie tylko po to, aby zaangażować klientów, ale również po to, aby zapewnić sobie regularnych kupujących w tradycyjnych placówkach - uważają przedstawiciele Salesforce.

Wyjątkowy Prezent wprowadza bezobsługowe voucheromaty

Pierwszy w Polsce i drugi w Europie automat samoobsługowy do zakupu voucherów na prezenty w formie przeżyć został uruchomiony w Galerii Północnej w Warszawie. Do końca roku ma ich być kilkanaście.

W Rosji powstaną odpowiedniki dawnych polskich pewexów

W Federacji Rosyjskiej powstaną sklepy wolnocłowe przeznaczone tylko dla dyplomatów, ich rodzin i pracowników organizacji międzynarodowych - podał w środę niezależny portal Mediazona. Planowane są dwa punkty handlowe: w Moskwie i Petersburgu. Cenniki będą podane w rublach i walutach obcych.

Ukraińskie Lalafo: ruszył portal charytatywny dla uchodźców

Polska okazała się przystanią dla tysięcy ukraińskich firm, których przedstawiciele po wybuchu wojny musieli uciekać z kraju. Wśród nich znaleźli się twórcy startupu rozwijającego internetowy serwis wymiany rzeczy z drugiej ręki. Nad Wisłą Lalafo ruszyło z nietypowym e-serwisem.

Sieć Agata i Fabryki Mebli Forte łączą siły w proekologicznym projekcie

Polega on na możliwości bezpłatnego oddania swoich starych mebli do recyklingu, przy zamówieniu nowych kolekcji pochodzących z Fabryk Mebli Forte - producenta współpracującego z siecią meblową Agata.

Pyszne.pl wprowadza opakowania z algami morskimi

Serwis do zamawiania jedzenia online wprowadza do swojego sklepu partnerskiego opakowania z wyściółką z wodorostów. Restauracje współpracujące z Pyszne.pl zaoferują swoim klientom pudełka bez syntetycznych dodatków, które są odporne na tłuszcz i biodegradowalne.