Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Sfinks z mniejszymi obrotami

Restauracje działające w ramach sieci zarządzanych przez Sfinks Polska w I kw. 2020 r. wypracowały przychody ze sprzedaży gastronomicznej w wysokości 39,88 mln zł wobec 44,66 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej.

Mariusz Świtalski znowu na celowniku

Sąd Okręgowy w Poznaniu udzielił trzeciego zabezpieczenia na roszczenia Forteam Investments wobec biznesmena. Tym razem chodzi o 45,94% akcji spółki Czerwona Torebka.

Zobacz, jak Primark (nie) szykuje się do otwarcia [GALERIA]

W czwartek 20 sierpnia o godz. 10.00 irlandzka sieć Primark uruchomi swój pierwszy sklep w Polsce. Na razie w warszawskiej Galerii Młociny witryny są zasłonięte, nie ma też informacji dla klientów o dacie otwarcia.

Amazon inwestuje w kolejne sklepy bezgotówkowe

Dziesięć podpisanych umów i negocjacje w sprawie kolejnych 20 lokalizacji - to plany rozwoju sieci Amazon Go w Londynie. Polska, przynajmniej na razie, jest zapleczem logistycznym giganta.

POHiD za noszeniem masek ochronnych w placówkach handlowych

Organizacja zrzeszająca największe sieci handlowe w Polsce wypowiedziała się na temat propozycji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Ruszyły pierwsze chlebomaty. Kto za tym stoi?

Najpierw był Asprod Drive, czyli firmowy sklep typu drive thru, w którym można kupić pieczywo bez wysiadania z samochodu, potem ruszył projekt pieCARnie. Teraz w Szczecinie stanęły cztery chlebomaty.

Intermarché rozwija stacje paliw

Pod koniec czerwca sieć uruchomiła kolejny, 68. obiekt.

Tych państwa nie obsługujemy!

Jeszcze w sierpniu wejdzie w życie rozporządzenie pozwalające właścicielowi sklepu odmówić obsłużenia klienta bez maseczki.

Znamy datę debiutu sieci Primark w Polsce

Miejsce debiutu od dawna jest znane - to warszawska Galeria Młociny. Dziś poznaliśmy datę otwarcia pierwszego sklepu sieci Primark w Polsce.

Maseczki w sklepach: będą wzmożone kontrole

Sanepid i policja będą kontrolować sklepy i sprawdzać, czy klienci noszą maseczki. Pewnie posypią się mandaty - poinformował dziś Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas.

Circle K wspiera młode talenty

Sieć stacji paliw rusza z nowym projektem przygotowanym we współpracy z Tomaszem Kucharem.