Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Orlen: postawimy 500 automatów paczkowych w tym roku

PKN Orlen uruchomił już 200 automatów paczkowych, a w ciągu roku ma ich powstać nawet 2 tys. - ujawnił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

HalfPrice wkracza na Podlasie

Nowy sklep, należącej do Grupy CCC, sieci został otwarty w Galerii Veneda w Łomży.

GfK: turyści są bardzo ważni dla handlu

Już 10% sieciowych i zrzeszonych sklepów spożywczych w Polsce mieści się w pobliżu atrakcji turystycznych i obiektów noclegowych. Procentowo najwięcej jest ich w Małopolsce (23% wszystkich punktów handlowych), z kolei najmniej - w województwie lubelskim (4%) i mazowieckim (5%) - informuje GfK.

Operator drogerii Koliber rozwija Shelf Program

Ambra, dystrybutor chemii gospodarczej i kosmetyków, poza rozbudową drogerii Koliber, stawia na rozwój swojego flagowego projektu Shelf Program, w ramach którego instaluje i zarządza kompleksowo półką chemiczno-kosmetyczną w sklepach spożywczych.

Ciche Godziny we wszystkich salonach Empik

Empik wprowadza Ciche Godziny we wszystkich salonach. Sprawdź, od kiedy i w jakich godzinach będą obowiązywać.

IKEA otwiera Centrum Urządzania Wnętrz

To lokalna inicjatywa sklepu IKEA, pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, gdzie klient w jednym miejscu może poznać oraz skorzystać z wszystkich usług planowania/projektowania, jakie oferuje sieć.

"Równi w Biznesie" i Grupa Eurocash murem za lokalnym handlem

Blisko dwie trzecie największych producentów i dostawców FMCG w Polsce czerpie część dochodów z produkcji artykułów wyłącznie dla sieci handlowych - wynika z rankingu "Równi w Biznesie" za drugi kwartał 2021 r. Wydaje się, że niezależne sklepy zaczynają mieć szansę w tej nierównej walce.

Costa Coffee przejęta od Coca-Coli

Na mocy podpisanej umowy Lagardère Travel Retail obejmuje masterfranczyzę marki na rynkach polskim i łotewskim.

IKEA odprowadziła 140 mln zł podatku

W 2020 r. Inter IKEA Group i Ingka Group odprowadziły łącznie 140 mln zł podatku dochodowego, a wartość eksportu mebli i akcesoriów IKEA wyniosła 12 mld zł - wynika z raportu IKEA Made in Poland 2021.

Warszawska restauracja tylko dla zaszczepionych

Restauracja Der Elefant, jako pierwsza w Polsce, od 1 października będzie przyjmować jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h testem Covid. Artur Jarczyński, właściciel restauracji tłumaczy powody tej decyzji.

Targi GK Specjał w Jasionce już 3-4 listopada

W dniach 3-4 listopada 2021 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce, odbędzie się XXIV edycja Targów Biznes-Żywność- Medycyna-Auto Flota Rzeszów 2021 r. Wydarzenie organizowane jest przez GK Specjał oraz sieci: Nasz Sklep, Livio i Rabat Detal.