Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Nowe koncepty piekarnicze w Warszawie

Grupa marek z branży piekarniczo-cukierniczej podpisała w grudniu trzy nowe umowy najmu: w Browarach Warszawskich, w Galerii Młociny oraz w kompleksie biurowym Lixa.

Starbucks w sercu Poznania

Sieć kawiarni wynajęła 226 mkw. powierzchni w nowoczesnym budynku handlowo-usługowym Półwiejska 2.

Deloitte: atrakcyjne wyprzedaże to mit

Najwięksi internetowi detaliści reklamowali noworoczne obniżki na poziomie do 70%. W rzeczywistości sięgnęły one średnio 9-12% - informuje Deloitte.

Jest nowy prezes UOKiK-u

Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów został Tomasz Chróstny, obecny wiceprezes Urzędu - poinformowała w środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Prezesa UOKiK na stanowisko powołuje premier.

GfK: dyskonty nie tracą rezonu

W 2020 r. dyskonty nadal będą rosnąć. Drugi kanał, który według naszych prognoz będzie zyskiwał w najbliższych miesiącach, to supermarkety lokalne - mówi handelextra.pl Michał Maksymiec, retailers vertical client director, Panel Gospodarstw Domowych w GfK Polonia.

Blix: 2019 rok był czasem wzrostów i rekordów

Portal gazetek reklamowych zanotował aż 632 mln wyświetleń gazetek w 2019 r., 2,5 mln aktywnych użytkowników miesięcznie oraz 6 mln nowych instalacji.

Inflacja: od wieprzowiny droższy tylko wywóz śmieci

O tym, że inflacja, zwłaszcza żywności, w grudniu wystrzeliła pod sufit, wiadomo było już od ponad tygodnia. Jednak wszelkie rekordy pobiły ceny wieprzowiny.

MAX Premium Burgers wkrótce w Złotych Tarasach

22 stycznia w warszawskim centrum handlowym otwarta zostanie kolejna restauracja tej szwedzkiej sieci restauracji.

Nowa szefowa w Cushman & Wakefield Polska

Beata Kokeli stanęła na czele działu powierzchni handlowych międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield Polska.

Primark rekrutuje! Na razie na stanowiska kierownicze

Sieć, która swój pierwszy sklep w Polsce planuje otworzyć wiosną br. w warszawskiej Galerii Młociny właśnie uruchomiła stronę internetową i rozpoczęła poszukiwanie pracowników.

PMR: rośnie wartość sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych

To głównie dzięki rządowemu wsparciu, a więc między innymi rozszerzeniu w 2019 r. programu 500+ na każdego dziecko, rośnie sprzedaż produktów spożywczych w Polsce.

} }