Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Sieci nagradzają pracowników i skracają czas pracy

Kolejne sieci deklarują, że pracownicy, którzy pozostają na placu boju zostaną dodatkowo wynagrodzeni. Skracane są też godziny pracy placówek [TEKST AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO].

Orlen podwoi poziom produkcji płynu do dezynfekcji

Zakład Orlen Oil w Jedliczu wyprodukuje dwa razy więcej płynu do dezynfekcji rąk. Jego produkcja w marcu osiągnie poziom 2,5 mln litrów, natomiast w kwietniu do Agencji Rezerw Materiałowych, innych instytucji oraz klientów indywidualnych ma trafić ok. 5 milionów litrów produktu.

Nielsen: jak wprowadzać nowości na rynek

Firma badawcza właśnie przygotowuje kolejną edycję raportu Nielsen Breakthrough Innovation i radzi, co zrobić, żeby nowy produkt nie skończył tak jak większość, czyli poza sklepowym regałem

Nie tylko koronawiadomości: Nielsen i najważniejsze trendy

Czego potrzebuje konsument? Tłumaczy Joanna Rogalska, knowledge manager z Nielsen Connect Polska.

Społem: nie popieramy czasowego otwarcia handlu w niedzielę

Mamy pełne magazyny, sklepy uzupełniły towar, a ludzi jest zdecydowanie mniej. Opanowaliśmy trudną sytuację - usłyszeliśmy w KZRSS "Społem". Aby ułatwić wszystkim funkcjonowanie i zdecydowanie zwiększyć ogólne bezpieczeństwo, spółdzielnie Społem wprowadziły jednak w swoich placówkach szereg zmian.

W niedzielę zmiana czasu na letni. Dyskusja czy warto to robić, na razie ucichła

W nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do przodu - z 2:00 na 3:00. Może to być przedostatnia taka zmiana.

Orlen zwiększa dotację dla szpitali

Fundacja Orlen zwiększyła do 10 mln zł pomoc dla szpitali walczących z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby placówek, głównie na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej.

Netto nie wyklucza wprowadzenia limitu klientów w sklepach

Sieć handlowa Netto przyznaje, że w razie konieczności wprowadzony zostanie limit 50 klientów przebywających jednocześnie w danej placówce.

W sklepach sieciowych trudno już o zakup pieczywa luzem

Sklepy wprowadzają obostrzenia mające za zadanie ochronę klientów przed rozprzestrzenianiem się wirusa i ... przed nimi samymi. Nie ma więc już dotykania pieczywa i sprawdzania czy odpowiada nam miękkość lub kruchość produktu [GALERIA].

Uber Eats rozszerza wsparcie dla restauracji i użytkowników aplikacji

Oprócz przedłużenia darmowej dostawy do końca tygodnia, firma stawia na pomoc lokalnym partnerom, m.in przez zniesienie opłaty aktywacyjnej dla nowych restauracji.

Są wytyczne GIS dla targowisk

Jaja nie powinny być przekładane do innych opakowań niż te, w których zostały dostarczone. Nie należy też kłaść produktów typu ser, wędliny, mięso etc. bezpośrednio na wadze - oto jedne z wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego dla bazarów i targowisk.