Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Uwaga na podróbki!

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska Mońki przestrzega: konsumenci często przepłacają za nieoryginalne produkty. Nie tylko nabiałowe.

Grupa PGE zachęca do kupowania polskich produktów

Jak to możliwe? Kampania "Polskie - kupuję to!" narodziła się z inicjatywy pracowników koncernu, a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar.

Rząd: nie będzie żadnej państwowej sieci spożywczej

W Ministerstwie Aktywów Państwowych trwają prace nad połączeniem firm z sektora rolno-spożywczego, jakie znajdują się w nadzorze państwa - podał Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. O tworzeniu sieci spożywczej nie ma mowy, poinformowano.

[PORADNIK] Procedura zwrotu podatku minimalnego

Można później zapłacić podatek minimalny, a także ubiegać się o jego zwrot. Jakie warunki trzeba spełnić, tłumaczą eksperci z KPMG.

[PORADNIK] Nowy termin zaliczek na podatek

Przedsiębiorcy mają więcej czasu na zapłacenie zaliczek na podatek od wynagrodzeń. Podpowiadamy, do kiedy muszą to zrobić.

Niemcy zarzucają Polsce protekcjonizm

Kraje Europy Wschodniej wykorzystują koronawirusa do chronienia swoich rynków - Lebensmittel Zeitung pisze o zaniepokojeniu Komisji Europejskiej rosnącym protekcjonizmem. Chodzi m.in. o Polskę.

CCC zwiera szyki po pandemii i rusza z nową ofertą

Portfolio CCC obejmuje, jak zapewnia zarząd, buty i akcesoria w każdej grupie cenowej, również premium.

Plan restrukturyzacji Ruchu zakłada rozwój sprzedaży FMCG i usług kurierskich

Rozwój spółki w kierunku nowoczesnej sprzedaży FMCG, czyli produktów szybko zbywalnych, oraz rozwoju usług kurierskich, przy optymalizacji dotychczasowej działalności - poinformowało we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Beztroski recykling kosztuje polską gospodarkę prawie 450 mln zł rocznie

Ponad 68% Polaków przyznało, że wyrzuciło do kosza na śmieci rzeczy, które ich zdaniem mogły być poddane recyklingowi. Powody są dwa - niejasne zasady recyklingu i niejasne informacje na opakowaniach dotyczące sposobu przetwarzania.

Orlen ma zgodę na przejęcie Ruchu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie Ruchu przez PKN Orlen.

Bezpieczne zakupy po zniesieniu obostrzeń: tak to możliwe

Czas wyrobić sobie nowe nawyki zakupowe, które pozwolą uchronić siebie i innych przed zachorowaniem na koronawirusa. O tym jak się zachować się w galerii handlowej, kinie, czy restauracji podpowiadają eksperci w kampanii “Bezpieczeństwo - kupuję to!".