Handel - inne

Świat handlu bez tajemnic. Ciekawostki z rynku, także gastronomicznego, z całego świata.

Galeria Młociny - nowe otwarcia

Biedronka, Empik, Hebe, Sephora.

Polacy gotowi na proximity?

Dostępne od kilku lat na naszym rynku systemy do proximity marketingu dają w parze z aplikacjami zakupowymi nieosiągalne dotychczas możliwości skutecznego dotarcia do klienta z precyzyjnie dobranym komunikatem zachęcającym do zakupów.

Raport ASM: w Internecie wcale nie jest najtaniej

Najwyższe ceny artykułów spożywczych czekają na Polaków w internecie. Wybierając sklepy offline można zaoszczędzić nawet do 16% na tych samych produktach - wynika z raportu koszyka cenowego ASM.

PIH iCMR: w kwietniu sprzedaż w sklepach małoformatowych wyższa niż w marcu

Dynamika sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 mkw. w kwietniu 2019 r. wzrosła o 4,5% miesiąc do miesiąca i o 13,7% rok do roku.

Lokalne pieczywo w Bielawach

Do grona najemców CH Bielawy dołączyła piekarnio-cukiernia Bartkowscy, która mieszkańcom Torunia jest marką znaną od prawie 100 lat. Piekarnia otworzyła w obiekcie lokal o powierzchni prawie 59 mkw.

Bezpłatna konferencja Comarch Retail 2019

Firmy handlowe wprowadzają kolejne nowości technologiczne, które ułatwiają klientom dokonywanie zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Aby przekonać odbiorców muszą sięgać po coraz to nowsze rozwiązania. Jakie? Odpowiedź na to pytanie padnie podczas konferencji "Comarch Retail 2019.

W Krakowie spada sprzedaż mocnych alkoholi

Jak poinformował krakowski ratusz, w dawnej stolicy Polski spada sprzedaż alkoholi mocnych, w tym wódki, a rośnie markowych, słabszych alkoholi, czyli tych o zawartości alkoholu od 4,5% do 18%.

Wakacyjna żonglerka

W dobie systematycznego spadku bezrobocia i braku rąk do pracy zbliżające się wakacje są niemałym wyzwaniem dla detalistów.

Stanisław Kluza: 500+ na każde dziecko to dobre rozwiązanie dla gospodarki

Statystyki GUS pokazują, że program Rodzina 500+ nie jest skutecznym narzędziem kształtowania polityki demograficznej, ale - jak podkreśla były minister finansów Stanisław Kluza - należy go pozytywnie oceniać w kontekście jego długoterminowego oddziaływania na gospodarkę.

Poczta Polska: od 2016 r. w firmie podnoszone są zarobki

Pracownicy Poczty Polskiej wciąż domagają się 500 zł podwyżki. Kolejne rozmowy między związkowcami a zarządem odbędą się w środę 22 maja. Czy uda im się porozumieć?

Aplikacja mobilna: jak ją wypromować?

Aplikacje należą do świata internetu, ale to nie znaczy, że firmy, które zdecydowały się w nie zainwestować nie mogą skutecznie promować ich tradycyjnymi kanałami komunikacyjnymi - uważa ekspert z Infobip.

} }