Handel - hurt

Dominik Branny nowym prezesem Makro

1 lipca 2018 r. Dominik Branny (na zdjęciu) obejmie funkcję prezesa zarządu Makro Cash and Carry Polska.

Makro wspiera małych i średnich przedsiębiorców

Firma rusza z akcją "Twój sukces to nasz biznes", której celem jest pokazanie, że sieć hurtowni wspiera niezależnych przedsiębiorców oraz docenia ich za wysiłek, jaki wkładają w prowadzenie swoich biznesów.

Selgros i galicyjskie smaki

W roli głównej dziczyzna, smaki regionów i produktów pod marką "Dobre z lasu".

Makro na ostro

Sieć hurtowni poszerzyła ofertę papryczek chili o odmiany Trinidad Scorpion i Carolina Reaper.

Z Eurocashu odchodzi Paweł Musiał

Paweł Musiał, który 1 kwietnia 2018 r. objął stanowisko członka zarządu Eurocashu i był odpowiedzialny za rozwój detaliczny Grupy, zrezygnował ze swoje funkcji z dniem 31 lipca br.

Hurt lubi kredyty

Średnio co piąty mikroprzedsiębiorca (zatrudniający do 9 osób) w Polsce ma kredyt bankowy. Hurtownicy prowadzący sprzedaż artykułów spożywczych biorą go częściej.

Związkowcy z Makro wyjdą na ulicę

19 sierpnia, czyli w niedzielę wolną od handlu, związkowcy z "Solidarności" w Makro Cash and Carry Polska zorganizują w Warszawie wiec protestacyjny. Jego powodem jest fiasko rozmów płacowych z pracodawcą. Makro chce wrócić do rozmów po 30 września - mamy komentarz sieci.

Posłowie pytają o Orlen i Eurocash, rządzący odpowiadają wymijająco

14 posłów złożyło interpelację do prezesa Rady Ministrów w sprawie ograniczenia przez koncern PKN Orlen swobody wybierania dostawców dla prywatnych - franczyzowych stacji. Jest już odpowiedz sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zarządca parkingu blokuje protest przed Makro

Nie mamy zgody na organizację protestu przed parkingiem Centrum Wsparcia Biznesu. Policja dostała w tej sprawie wniosek z firmy Buma, która reprezentuje właściciela parkingu pracowniczego przed CWB - poinformował nas Daniel Cichocki, członek zarządu regionu gdańskiego NSZZ "Solidarność".

Pracownicy Makro wręczyli zarządowi emocjonalne memorandum

381 pracowników Makro protestowało 19 sierpnia, czyli w niedzielę wolną od handlu, przed warszawską siedzibą swojego pracodawcy. Domagali się m.in. wzrostu płac i zatrudnienia. Dzień później złożyli memorandum zarządowi.