Handel - hurt

Handel hurtowy w Polsce i na świecie. Nowe trendy i inicjatywy.

Makro przekazało ponad 3,3 mln kg produktów

Za pośrednictwem Federacji Polskich Banków Żywności trafiły one do osób potrzebujących.

Metro pozytywnie o I kwartale 2017/2018

O 0,8 proc. like-for-like wzrosła sprzedaż Metro AG, skupiającego hurtownie Metro/Makro cash and carry oraz hipermarkety Real.

Ruszyły Miksery Kulinarne Makro

Tematem przewodnim pierwszego w tym roku spotkania były tłuszcze.

Grupa Eurocash: Będzie to kolejny rok inwestycji

- 2018 r. w Grupie Eurocash będzie przebiegać m.in. pod znakiem integracji sklepów Eko i Mila z siecią Delikatesy Centrum - mówi Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash.

Delko rezygnuje ze spółki ze Specjałem i Polskim Tytoniem

Dystrybutor chemii i kosmetyków firma Delko poinformowała o rezygnacji z zamiaru zawiązania wspólnej spółki z PPHU Specjał oraz PT Dystrybucja (dawniej PHP Polski Tytoń).

Analitycy: W 2018 r. Eurocash powróci do wzrostów

Po słabych wynikach III kwartału 2017 r. i spodziewanym IV kw. na poziomie sprzed roku Eurocash ma dzięki oszczędnościom i konsolidacji rynku poprawić wyniki.

Makro poleca różne formy karpia

Żywy, patroszony, tusze, filety ze skórą lub nacinane oraz steki - sieć hurtowni Makro poleca na święta szeroki wybór karpia w różnych formach. Przy okazji informuje o walorach zdrowotnych tego mięsa.

Selgros funduje Wigilię dla niemal 10 tys. osób

Tegoroczne wigilijne spotkania dla osób ubogich, samotnych i potrzebujących, które co roku organizuje niemal w całej Polsce Caritas, wesprze Selgros przekazując produkty niezbędne do ich przygotowania. Wieczerze odbędą się w największych miastach w całym kraju.

Metro zwalnia za aferę

Jest pierwsza "ofiara" afery insiderskiej w Metro. Grupa handlowa odsunęła od obowiązków eksperta rynku kapitałowego, który miał zdradzić informację o planowanym podziale firmy.

MLP Group buduje trzeci magazyn dla Makro

MLP Group przekazało teren pod budowę kolejnego już centrum dystrybucyjnego dla Makro Polska, które powstanie na terenie parku logistycznego MLP Czeladź.

Pracowity rok Selgrosa

Jubileusz 20 lat obecności firmy w Polsce, nowa hala w Piasecznie pod Warszawą i wprowadzenie ekskluzywnych produktów marki własnej - tak dla Transgourmet Polska, właściciela sieci hurtowni Selgros Cash&Carry w Polsce, minął 2017 r.