Handel - hurt

Handel hurtowy w Polsce i na świecie. Nowe trendy i inicjatywy.

Makro głównym sponsorem 7. edycji "MasterChefa"

Sieć hurtowni Makro Polska po raz siódmy została głównym sponsorem polskiej edycji "MasterChefa". Zmagania kucharzy-amatorów można oglądać w każdą niedzielę o godz. 20:00 na antenie TVN.

Makro ma już 24 lata

Z tej okazji sieć hurtowni przygotowała szereg atrakcji - w tym "Karuzelę okazji" obejmującą specjalne promocje oraz loterię w wersji cyfrowej, w której do zdobycia jest 100 000 nagród.

Eurocash z bardzo dobrymi wynikami, szczególnie w hurcie

Segment hurtu na ścieżce wzrostu, a detal pod znakiem akwizycji i integracji przejętych sklepów - tak Grupie Eurocash minęło pierwsze półrocze. Firma zdecydowała też o udzielaniu franczyzy i agencji na koncepty Duży Ben oraz Kontigo.

Amazon zagrozi hurtowi?

Nikt nie może czuć się bezpieczny od ekspansji Amazona - pisze analityczka LZ Retailytics Frauke Vor dem Berge. W najnowszym raporcie analizuje możliwy wpływ tego internetowego giganta na handel hurtowy w Europie.

Makro poszerza ofertę dla gastronomii

W sieci hurtowni pojawiły się obrane, krojone i kalibrowane warzywa, gotowe do dalszej obróbki termicznej.

Pracownicy Makro wręczyli zarządowi emocjonalne memorandum

381 pracowników Makro protestowało 19 sierpnia, czyli w niedzielę wolną od handlu, przed warszawską siedzibą swojego pracodawcy. Domagali się m.in. wzrostu płac i zatrudnienia. Dzień później złożyli memorandum zarządowi.

Zarządca parkingu blokuje protest przed Makro

Nie mamy zgody na organizację protestu przed parkingiem Centrum Wsparcia Biznesu. Policja dostała w tej sprawie wniosek z firmy Buma, która reprezentuje właściciela parkingu pracowniczego przed CWB - poinformował nas Daniel Cichocki, członek zarządu regionu gdańskiego NSZZ "Solidarność".

Posłowie pytają o Orlen i Eurocash, rządzący odpowiadają wymijająco

14 posłów złożyło interpelację do prezesa Rady Ministrów w sprawie ograniczenia przez koncern PKN Orlen swobody wybierania dostawców dla prywatnych - franczyzowych stacji. Jest już odpowiedz sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Związkowcy z Makro wyjdą na ulicę

19 sierpnia, czyli w niedzielę wolną od handlu, związkowcy z "Solidarności" w Makro Cash and Carry Polska zorganizują w Warszawie wiec protestacyjny. Jego powodem jest fiasko rozmów płacowych z pracodawcą. Makro chce wrócić do rozmów po 30 września - mamy komentarz sieci.

Hurt lubi kredyty

Średnio co piąty mikroprzedsiębiorca (zatrudniający do 9 osób) w Polsce ma kredyt bankowy. Hurtownicy prowadzący sprzedaż artykułów spożywczych biorą go częściej.

Z Eurocashu odchodzi Paweł Musiał

Paweł Musiał, który 1 kwietnia 2018 r. objął stanowisko członka zarządu Eurocashu i był odpowiedzialny za rozwój detaliczny Grupy, zrezygnował ze swoje funkcji z dniem 31 lipca br.

} }