Handel - hurt

Handel hurtowy w Polsce i na świecie. Nowe trendy i inicjatywy.

Selgros24.pl: e-commerce rośnie w tempie dwucyfrowym

Ożywienie kategorii, które stanowiły zaledwie uzupełnienie zamówień i nawet 60% więcej sprzedanych produktów - to tylko część niespodzianek. Jak zmieniają się zakupy - podsumowuje Wojciech Strózik.

Makro coraz bardziej bio

Produkty wybranych marek własnych z oferty Makro Polska zyskały nowe, bardziej ekologiczne opakowania. Można je już znaleźć na półkach w halach sieci w całym kraju.

Jest nowy dyrektor sprzedaży i operacji w Makro

1 lutego br. stanowisko dyrektora pionu sprzedaży i operacji oraz członka zarządu w Makro Polska objął Jerzy Cichostępski. Zastąpił na tym stanowisku Emmanuela Pruvosta.

Metro i Selgros otwierają się na konsumentów

Podobnie jak w pierwszej fazie lockdownu w kwietniu, niemieckie Metro cash and carry ponownie otwiera swoje sklepy dla klientów końcowych. Podobnie Selgros Austria.

IV kwartał podciaga wyniki Metro

Właściciel hurtowni Makro cash and carry osiągnął w całym roku 2019/2020 wyniki w górnych granicach prognoz.

Dzień Własnego Biznesu: oświetlony katowicki Spodek

13 października wypada międzynarodowy Dzień Własnego Biznesu. Wydarzenie ma na celu docenienie i wsparcie przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego oraz celebrowanie przedsiębiorczości.

Mniej za Eurocash

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 26 lipca, obniżyli cenę docelową Eurocashu do 22,80 zł z 25,50 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "kupuj".

Metro dało nową prognozę

Wobec znacznego ożywienia sprzedaży, zarząd Metro AG podjął decyzję o opublikowaniu prognozy na cały rok obrotowy 2019/20, kończący się na wrześniu.

Colliers: pandemia nie zaszkodziła rynkowi magazynowemu

W pierwszej połowie 2020 r. deweloperzy ukończyli inwestycje o łącznej powierzchni ok. 1,06 mln mkw., co było wynikiem zbliżonym do osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego (1,09 mln mkw.).

Eurocash: 50 mln euro na przejęcie

Grupa Eurocash i EBOiR zawarły umowę kredytu w kwocie stanowiącej w złotych ekwiwalent 50 mln euro, Środki zostaną wykorzystane do finalizacji transakcji nabycia spółki Frisco.

Hale Metro otwierają się na wszystkich klientów

Do 19 kwietnia hurtownik Metro Deutschland tymczasowo udostępnił pięć sklepów Metro Gastro w Wolgast, Greifswald, Wismar, Neustrelitz i Waren wszystkim klientom, nie tylko hurtowym. W Polsce nie zdecydowano się na taki krok.