Handel - hurt

Handel hurtowy w Polsce i na świecie. Nowe trendy i inicjatywy.

Jest wspólny apel 25 hurtowników i dystrybutorów

Upadłości części polskich firm, zwolnienia pracowników, dewastacja łańcucha dostaw i przejęcia części rynku przez zagraniczne sieci - takie mogą być skutki minimalnego podatku dochodowego. Dlatego też hurtownicy i dystrybutorzy podpisali się pod apelem o jego likwidację.

Metro AG, właściciel Makro Cash & Carry, nie zamyka się na Rosję

Chociaż firma potępia atak na Ukrainę to jej zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu działalności rosyjskiej spółki zależnej.

Makro Cash & Carry: zatrudnimy pracowników z Metro Ukraina

Sieć samoobsługowych hurtowni otwiera się na pomoc uchodźcom i, wzorem innych sieci, rezygnuje z rosyjskich i białoruskich produktów.

POHiD: w hurcie coraz drożej, rosną koszty zaopatrzenia sieci spożywczych

W styczniu 2022 r. sieci handlowe za masło płaciły aż o 71% więcej niż przed rokiem. W tym samym okresie hurtowy zakup mięsa drobiowego podrożał o 29%, a mąki o 37%. - Ceny żywności pozostają pod ogromną presją wzrostową - alarmuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, zrzeszająca sieci.

Selgros24.pl: e-commerce rośnie w tempie dwucyfrowym

Ożywienie kategorii, które stanowiły zaledwie uzupełnienie zamówień i nawet 60% więcej sprzedanych produktów - to tylko część niespodzianek. Jak zmieniają się zakupy - podsumowuje Wojciech Strózik.

Makro coraz bardziej bio

Produkty wybranych marek własnych z oferty Makro Polska zyskały nowe, bardziej ekologiczne opakowania. Można je już znaleźć na półkach w halach sieci w całym kraju.

Jest nowy dyrektor sprzedaży i operacji w Makro

1 lutego br. stanowisko dyrektora pionu sprzedaży i operacji oraz członka zarządu w Makro Polska objął Jerzy Cichostępski. Zastąpił na tym stanowisku Emmanuela Pruvosta.

Metro i Selgros otwierają się na konsumentów

Podobnie jak w pierwszej fazie lockdownu w kwietniu, niemieckie Metro cash and carry ponownie otwiera swoje sklepy dla klientów końcowych. Podobnie Selgros Austria.

IV kwartał podciaga wyniki Metro

Właściciel hurtowni Makro cash and carry osiągnął w całym roku 2019/2020 wyniki w górnych granicach prognoz.

Dzień Własnego Biznesu: oświetlony katowicki Spodek

13 października wypada międzynarodowy Dzień Własnego Biznesu. Wydarzenie ma na celu docenienie i wsparcie przedsiębiorców z sektora handlowo-usługowego oraz celebrowanie przedsiębiorczości.

Mniej za Eurocash

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 26 lipca, obniżyli cenę docelową Eurocashu do 22,80 zł z 25,50 zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację na poziomie "kupuj".