Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Dino: bacznie obserwujemy rynek, wprowadzamy testy Primacovid

Dino również rozpoczyna sprzedaż testów na obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Testy Primacovid dostępne są już w drogeriach Hebe, Biedronce, Lidlu i na stacjach Shell. Testy innej marki w ofercie miały sieci Kaufland, Netto i Aldi.

Piotr i Paweł: dwie spółki wykonały już układy z wierzycielami

Grupa Piotr i Paweł oraz Piotr i Paweł Detal wykonały już układy z wierzycielami i dokonały należnych wypłat. Łącznie zrealizowano ponad 1250 przelewów. Trzecia spółka czeka na postanowienie sądu o stwierdzeniu prawomocności.

Carrefour inwestuje w sklepy samoobsługowe, czynne 24 h

Carrefour wzmacnia ofertę handlową swoich całodobowych sklepów samoobsługowych oraz wprowadza rozwiązania, które mają ułatwić dokonywanie w nich zakupów.

Stokrotka jest już online w 18 miastach

Gdańsk jest kolejnym miastem, w którym można zrobić zakupy w sklepie internetowym Stokrotki z dostawą do domu. Tym samym liczba miast w Polsce, gdzie dostępna jest taka usługa, wzrosła do 18.

Carrefour otwiera kolejne strefy Outlet

Carrefour pokazał nową strefę Outlet w hipermarkecie Carrefour CH Wileńska w Warszawie, ale to nie jedyna jaka powstała w ostatnich dniach.

Carrefour ułatwia segregację odpadów

W tym celu sieć wprowadza oznakowanie Koalicji 5 Frakcji.

Polomarket wprowadza odroczone płatności

Jako jedna z pierwszych sieci w Polsce, Polomarket wprowadza model "kup teraz - zapłać później" w aplikacji mobilnej. Klienci sieci robiąc zakupy mają możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni bez dodatkowych opłat i prowizji.

W Tesco przejętym przez Netto kolejne 1200 osób do zwolnienia

W procesie przejęcia Tesco przez Netto nie obejdzie się bez zwolnień grupowych. Firmy poinformowały właśnie, że m.in. z powodu likwidacji biura głównego Tesco w Krakowie i Warszawie, a także wybranych sklepów, pracę straci 1200 osób.

Polomarket kontynuuje modernizację

Po gruntownej przebudowie sieć otworzyła sklep w Rakoniewicach (woj. wielkopolskie).

Postępowanie sanacyjne Piotra i Pawła (prawie) zakończone

Sąd oddalił zażalenia na zatwierdzenie układu. Do zakończenia postępowania potrzeba już tylko postanowienia sądu o stwierdzeniu prawomocności.

Stokrotka rezygnuje z kolportażu gazetek

Ale nie tylko. Starając się ograniczyć zużycie plastiku Stokrotka wprowadza też torebki wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.