Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Auchan rusza z usługą click & collect

Od 14 lipca klienci sześciu wybranych hipermarketów sieci Auchan mogą złożyć zamówienie na stronie internetowej a następnie odebrać swoje zakupy we wskazanym sklepie.

W Carrefourze zjesz i podgrzejesz obiad!

W wybranych ośmiu sklepach franczyzowych Carrefour Express Convenience w Warszawie sieć testuje nowy koncept do spółki z firmą Food Point. Chodzi o automaty ... gastronomiczne. Co to takiego?

Wakacje w Carrefourze

Sieć rozpoczęła letnią akcję “Ceny dla każdego, lato na całego".

Auchan porozumiało się ze związkowcami

8 lipca odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami sieci a związkami zawodowymi. Jego tematem były konsultacje w sprawie odpraw związanych z podjętą przez zarząd Auchan decyzją o likwidacji dwóch hipermarketów w Mysłowicach oraz Dąbrowie Górniczej.

Carrefour stawia na rozwój oferty lokalnych produktów

Sieć rozpoczyna projekt "Prosto z pola do 50 km", którego założeniem jest skracanie łańcucha dostaw i rozwój bezpośredniej współpracy z lokalnymi rolnikami.

Kaufland dezynfekuje w wakacyjnych kurortach

Sieć udostępniła darmowe specjalne stacje do dezynfekcji rąk w sześciu miejscowościach zlokalizowanych nad Bałtykiem i na Mazurach.

Carrefour rozwija koncept Supeco

9 lipca sieć otworzy w Jaworznie w województwie śląskim czwarty w kraju sklep w tym formacie.

Spar nie boi się dużych formatów [GALERIA]

Już 40% placówek sieci delikatesów Piotr i Paweł zmieniło logo na Spar. 8 lipca otworzył się kolejny - tym razem w Jankach pod Warszawą, w tamtejszym centrum handlowym przy placu Szwedzkim 3.

Kaufland buduje modę na butelkomaty

To działanie wyczekiwane przez klientów sklepów od dawna. Wzorem np. niemieckich rozwiązań sieć Kaufland instaluje butelkomaty we wszystkich nowych, a także w modernizowanych placówkach - dowiedział się serwis handelextra.pl.

Carrefour jeszcze mocniej stawia na ekologię

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio rozszerza swoje grono i kontynuuje działalność wspierającą środowisko rolników i przetwórców ekologicznych w Polsce.

Rewolucja w Auchan: stawiamy na kasy samoobsługowe

Do połowy 2021 r. Auchan Retail Polska planuje podwoić liczbę kas samoobsługowych w swoich sklepach, aby zapewnić docelowo ponad 1000 samoobsługowych miejsc płatniczych. Firma planuje także wprowadzić automaty na stacjach benzynowych jeszcze w 2020 r.