Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Pierwszy Kaufland w Głogowie

W Głogowie (woj. dolnośląskie) u zbiegu ulic gen. Władysława Sikorskiego i Wojska Polskiego rozpoczął działalność jedyny w mieście market spożywczy Kaufland. Jest on pierwszą częścią kompleksu Multibox, który otworzy się na wiosnę 2019 r.

Duże zmiany w Piotrze i Pawle

1 czerwca br. prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki Piotr i Paweł zostanie Marek Piętka, podczas gdy twórcy sieci - Piotr i Paweł Woś - przejdą do rady nadzorczej firmy.

Emperia schodzi z GPW

Na 13 czerwca zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Emperia Holding, które ma podjąć decyzję o wycofaniu spółki z warszawskiej giełdy. Kończy się ponadszesnastoletnia historia notowań Emperii.

Grupa Eurocash ma zgodę na przejęcie sieci Mila

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Grupę Eurocash 100 proc. udziałów w cypryjskiej spółce Domelius Limited kontrolującej Mila, właściciela sieci 187 supermarketów zlokalizowanych głównie w centralnej Polsce.

Tesco przeciw marnowaniu owoców i warzyw

Detalista ogłosił wprowadzenie na rynek brytyjski nowej gamy soków tłoczonych na zimno, Waste NOT, wyprodukowanych z "nieidealnych" owoców i warzyw, które w innym przypadku mogłyby się zmarnować.

Carrefour na Warszawskich Targach Książki

W tym roku pod hasłem "Cyfrowy Carrefour" sieć zaprezentuje swoją nową ofertę książek dostępnych online w ramach konceptu marketplace na platformie Carrefour.pl.

Dino z 41-proc. wzrostem przychodów

Pierwszy kwartał br. sieć Dino zakończyła liczbą 800 marketów, czyli o 161 więcej w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. Początek roku to także okres zwiększonej liczby odwiedzin klientów i rosnącej wartości zakupów w sklepach Dino.

Carrefour promuje zdrowe odżywnianie

Sieć startuje z inicjatywą "Porozmawiajmy o jakości".

Pożegnanie z Emperią

Właściciel Stokrotki po raz ostatni ogłosił raport finansowy. Trwa przymusowy wykup reszty akcji spółki przez Maxima Grupė, po czym po ponad 16 latach obecności na GPW, zniknie ona z giełdy.

Kaufland promuje Payback maskotkami

Kaufland przygotował dla użytkowników programu Payback specjalną akcję, w ramach której można kupować maskotki w promocyjnej cenie.

Premiera drogeryjnej marki własnej

Kaufland poszerza swoją ofertę o nową markę własną. Bevola obejmuje produkty drogeryjne dla całej rodziny. Setka nowych artykułów pojawi się w sklepach Kaufland 10 maja br.

} }