Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Kaufland przejmuje kolejne sklepy Tesco

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie czterech marketów Tesco, które wziął pod lupę w drugim etapie postępowania antymonopolowego.

"Psi Patrol" zawitał do E.Leclerc - akcja lojalnościowa w sklepach

Serial animowany stał się motywem przewodnim akcji, w ramach której można kolekcjonować spinnery, naklejki oraz otrzymać rabat uprawniający do zakupu poduszek z bohaterami "Psiego Patrolu".

Ekspansja Kauflandu w Polsce

Należąca do Grupy Schwarz sieć marketów Kaufland nie zwalnia tempa i zgodnie z ogłoszoną ostatnio strategią koncentruje się na europejskim rynku, w tym Polsce. Powstają nowe placówki, sieć szuka rąk do pracy.

Polomarket rusza z wielką maskotkową akcją

19 lutego wystartowała akcja lojalnościowa Polomarketu. Będzie można w niej otrzymać Polozaury, czyli maskotki w kształcie dinozaurów. Podobnie jak w przypadku sieci Biedronka, Polomarket zdecydował się na wiele digitalowych aktywności związanych ze swoimi nowymi bohaterami.

Tesco daje podwyżki pracownikom

Od 1 marca tego roku miesięczne wynagrodzenia w sklepach oraz centrach dystrybucji Tesco w Polsce wzrosną średnio około 6% brutto w przeliczeniu na pełny etat. Być może to odpowiedź operatora na tegoroczne podwyżki w sieciach Biedronka, Lidl i Kaufland.

Zarządca Piotra i Pawła zabiera głos ws. propozycji układowych

21 lutego w Poznaniu odbędzie się zgromadzenie wierzycieli Piotra i Pawła. Zarządca sieci zamierza pozytywnie zarekomendować propozycje układowe.

Kaufland w trzech lokalizacjach po Tesco

13 lutego sieć otworzy sklepy w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Tym samym placówek pod szyldem w całej Polsce będzie już 216.

Carrefour wycofuje popularne produkty z oferty

Sieć wprowadza też zmiany w produktach higienicznych marki własnej. Dowiedz się, co zniknie z półek tej sieci.

Większy skład zarządu Carrefoura

Na początku lutego do zarządu Carrefoura dołączyli: Marek Lipka, Michał Sacha oraz Jean-François Dohogne. Każdy odpowiada za inny dział sieci.

Kaufland podwyższa płace

W tym roku przeznaczy na nie niemal 50 mln zł. Nowy poziom wynagrodzeń będzie obowiązywał od 1 marca i będzie proporcjonalny do stanowiska i stażu w pracy.

Polomarket rośnie na Dolnym Śląsku

5 lutego nowy sklep sieci został otwarty w Mieroszowie (powiat wałbrzyski).

} }