Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Gruntowna przebudowa E.Leclerca w Rzeszowie

Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu. Po przebudowie wnętrza zakończonej w październiku ubiegłego roku, sklep rozpoczął prace nad wprowadzeniem udoskonaleń w pasażu oraz galerii handlowej.

Tesco walczy z marnowaniem żywności

W ciągu dwóch lat brytyjska sieć Tesco zmniejszyła skalę marnowanej żywności w Europie Środkowo-Wschodniej niemal o połowę.

W Kauflandzie jest już alternatywa dla plastikowych wyrobów

Na półkach sklepów sieci pojawiły się ekologiczne zamienniki jednorazowych talerzy, słomek czy sztućców. To efekt 3. odsłony akcji "Startup by Kaufland", mającej promować nowe produkty od polskich dostawców.

Stacja ładowania pojazdów przy Kauflandzie w Nowej Soli

Sieć wzbogaciła się o drugą stację ładowania samochodów elektrycznych należąca do GreenWay. Do końca maja można z niej korzystać bezpłatnie.

Piotr i Paweł stara się poprawić wizerunek Spar Group w Polsce

- Jako zarząd Piotra i Pawła głęboko wierzymy, że połączenie sił da nam nową energię oraz zapewni zasoby niezbędne do rozwoju firmy i stworzenia światowej klasy sieci detalicznej poprzez wykorzystanie najlepszych międzynarodowych praktyk - twierdzi zarząd polskiej sieci.

Carrefour organizuje kongres o żywności ekologicznej

11 czerwca w Warszawie odbędzie się pierwszy Kongres Rolnictwa i Żywności Ekologicznej Eco Food 360, którego organizatorem jest Carrefour Polska. Celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy na temat walorów żywności ekologicznej oraz promocja polskiego rolnictwa ekologicznego.

Wielka wyprzedaż w sklepach Kaufland

Kaufland hucznie świętuje rok współpracy z programem Payback. Z tej okazji sieć przygotowała specjalną wyprzedaż, która obejmuje 75 produktów. Oferta jest ważna od 16 do 22 maja br.

Auchan opuści Wietnam

Dzień po informacji o wycofaniu się z rynku włoskiego Auchan potwierdza, że jest bliski sprzedania swojego biznesu w Wietnamie.

Klienci sieci Kaufland oszczędzili już 12 mln zł

Wszystko dzięki programowi Payback.

Auchan rezygnuje z włoskiego rynku

Francuski potentat handlu detalicznego sprzedał swoją włoską sieć konkurentowi.

Robert Noceń po 21 latach żegna się z Carrefourem

Dotychczasowy wiceprezes oraz sekretarz generalny zrezygnował z pełnionej funkcji.

} }