Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Carrefour z eko-misją

Z okazji Dnia Walki z Marnowaniem Jedzenia, który przypada 29 września Carrefour włączył się w akcję "Marnowanie 1/3 nie ma sensu!".

Auchan w Polsce: 11 mld zł przychodów

W 2019 r. spółka Auchan Polska poprawiła wyniki finansowe w stosunku do poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 3,1% do poziomu 11 mld zł, co pozwoliło sieci wzmocnić pozycję na rynku hipermarketów w Polsce.

Auchan wprowadza etykiety żywieniowe Nutri-Score

To kolejna po Carrefourze sieć, która zdecydowała się na to rozwiązanie.

Kaufland musi zmienić model sprzedaży

Sieć dyskontowych hipermarketów wykorzystuje zagraniczne rynki do testowania różnych form dostaw zakupów online.

Stokrotka rozdała już dwa miliony Minionków!

Wystarczył miesiąc, aby klienci Stokrotki odebrali dwa miliony figurek "Runners", przedstawiających bohaterów filmu "The Minions". Gadżety dystrybuowane są w ramach najnowszej akcji lojalnościowej sieci Stokrotka.

Auchan i jego działania zero waste

Auchan Retail Polska zostało partnerem Śniadania zero waste - live cooking, które odbędzie się podczas Targów Zero Waste Warszawa 2020, w niedzielę 27 września, o godz. 11.00, w Hali Gwardii. Pokaz gotowania poprowadzi Sylwia Majcher, dziennikarka i autorka popularnych poradników kulinarnych.

Za chwilę będzie 700. Stokrotka

W czwartek 24 września Stokrotka otworzyła trzy nowe sklepy. Tym samym liczba placówek tej sieci spożywczej wzrosła do 685.

Carrefour: nie będzie zwolnień większych niż ogłaszaliśmy

Sieć informowała w sierpniu, że planuje zwolnić ok. 400 osób. Według portalu Money.pl w istocie zmiany dotkną znacznie większej grupy pracowników. Carrefour w stanowisku przesłanych do HandelExtra zaprzecza tym doniesieniom.

Grupa Piotr i Paweł - sąd zatwierdził układ z wierzycielami

Sąd Restrukturyzacyjny w Poznaniu wydał 3 postanowienia o zatwierdzeniu układu w postępowaniach sanacyjnych spółek z Grupy Piotr i Paweł. Obecnie kluczowe jest uprawomocnienie postanowień, co pozwoli na wypłatę należności wierzycielom.

Carrefour zmienia umowy

Francuska sieć planuje zwolnienia i zmianę umów dużej liczbie pracowników.

Kaufland ma chrapkę na kolejny sklep Tesco

Detalista właśnie złożył do UOKiK-u wniosek o przejęcie części mienia Pearl Jewel z siedzibą w Warszawie.