Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Auchan z usługą Auchan Drive

Auchan Retail Polska wprowadza usługę Auchan Drive, czyli zakupy wprost do bagażnika samochodu klienta. Ale na razie tylko w jednym punkcie.

Kaufland: póki co pracujemy sześć dni w tygodniu

Ale to się może zmienić. Marcin Łojewski, członek zarządu Kaufland Polska, tłumaczy od czego zależy, czy sieć otworzy swoje sklepy w niedziele.

Carrefour rozszerza ciche godziny na kolejne sklepy

Firma podjęła ponadto decyzję o wprowadzeniu dla osób chorych na autyzm lub borykających się z nadwrażliwością sensoryczną pierwszeństwa obsługi przy kasach.

Bujara atakuje Kaufland i Orlen

Zysk za wszelką cenę i brak szacunku do pracowników - tak Alfred Bujara z "Solidarności" ostro odpowiada na piątkowe oświadczenie sieci Kaufland, która wprowadza usługi pocztowe we wszystkich swoich sklepach.

Stokrotka przejmuje sieć sklepów

Sieć podpisała umowę z P.P.H.U. "J.R.T.W.M. - Krawczyk", regulującą przejęcie dziewięciu sklepów spożywczych działających dotychczas w województwie mazowieckim.

Kaufland czynny w każdą niedzielę!

Sieć wdraża usługi pocztowe we wszystkich swoich sklepach, a to oznacza, że będą one czynne w każdą niedzielę. Takich placówek, nie tylko pod szyldem Kaufland, przybywa. Czy ustawa ograniczająca handel w niedzielę wymaga uszczelnienia?

Kaufland ułatwia świadome zakupy

Detalista do 2023 roku umieści skalę Nutri-Score na opakowaniach marek własnych.

Kaufland: uzupełnij zamiast kupować nowe

Detalista rozpoczął w swoich sklepach instalacje stacji do samodzielnego napełniania butelek detergentów i płynów do mycia naczyń. Niestety na razie rozwiązanie to nie będzie dostępne w Polsce.

Polomarket otwiera 3 nowe sklepy

W tym tygodniu klientów sieci przywitają nowe supermarkety w Swarzewie i Sztutowie (woj. pomorskie) oraz w Sobótce (woj. dolnośląskie).

Dino: zwolnione z pracy za truskawki!

Dwie pracownice sklepu Dino w Wielkopolsce zostały ukarane za to, że zamiast wyrzucić "nieładne" truskawki, poczęstowały nimi siebie i koleżanki. Straciły pracę.

Piotr i Paweł: zakończone postępowanie sanacyjne!

To niebywały sukces, będący rzadkością na polskim rynku handlowym. Wszystkie spółki z Grupy Piotr i Paweł spłaciły swoje zobowiązania układowe na rzecz kontrahentów oraz wierzycieli finansowych wynikające z układów z wierzycielami - informuje zarządca sanacyjny Grupy.