Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

To już pewne: Spar i Eurospar zamiast Piotra i Pawła

Ponieważ UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Grupę Spar sieci sklepów Piotr i Paweł, przed nami początek ekspansji dawnego Piotra i Pawła jako sklepy pod szyldem Spar i Eurospar (zależnie od lokalizacji).

Hipermarkety dalej będą rosnąć

Choć świat ogłosił już zmierzch największych sklepów i na powrót swojej złotej epoki sprzed 20 lat nie maja one co liczyć, to sprzedaż tego formatu nadal będzie wzrastać.

Do Carrefoura z własnym opakowaniem

Po udanych testach w Bydgoszczy i Toruniu, już we wszystkich hiper- i supermarketach w Polsce Carrefour wprowadza możliwość zrobienia zakupów z wykorzystaniem własnych opakowań. Dotyczy to produktów na wagę, a więc głównie serów i wędlin.

Tesco sprzedaje i zamyka

Tesco sprzedało pięć swoich sklepów i kolejny zamyka. Pod młotek poszły placówki: we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Lublinie i Krakowie. Zamknięty zostanie sklep w Gliwicach. Po finalizacji tych planów sieć będzie liczyła w Polsce 343 placówki.

POS w sklepach Auchan dostępne dla reklamodawców

POS Media Poland to pierwsza agencja na rynku polskim, która wygrała przetarg na koordynację komunikacji reklamowej na nośnikach POS w sklepach sieci Auchan.

Justyna Orzeł sekretarzem generalnym i wiceprezesem Carrefoura

Nowe funkcje objęła z początkiem lipca, poszerzając tym samym zakres odpowiedzialności.

Auchan o franczyzie

- Jesteśmy gotowi na wprowadzenie franczyzy w Polsce - mówi Stephane Delaunay, dyrektor ds. franczyzy w Auchan Retail Polska.

Kaufland dla Banków Żywności

4 lipca sieć podarowała organizacji 30 wózków paletowych, które pomogą w zapewnieniu szybszej i bardziej efektywnej dystrybucji żywności.

Powstanie Kaufland w Piastowie

Siostrzana sieć Lidla wzmacnia swoją obecność w aglomeracji warszawskiej. Nowy Kaufland w Piastowie ruszy na początku 2020 r.

Intermarché z nową marką własną

"Z sadów i pól" bo o niej mowa oferuje aż 47 produktów z kategorii owoce i warzywa.

Arhelan coraz większy

Tylko w czerwcu ta polska sieć uruchomiła sześć kolejnych sklepów.

} }