Handel - hiper- i supermarkety

Wiadomości z segmentu hiper- i supermarketów. Nowe inicjatywy, kto traci a kto zyskuje?

Wielka transformacja Auchan Retail!

Detalista ogłosił biznesplan "Auchan 2022", który zakłada dostosowanie modelu, oferty i organizacji firmy do nowych oczekiwań konsumentów.

Tesco znów zamyka [ANALIZA]

Liczba sklepów pod szyldem Tesco po raz ostatni zwiększyła się sześć lat temu. Sieć: "obecnie zapraszamy klientów do 119 hipermarketów kompaktowych i 213 supermarketów"

Polski rynek w oczach Tesco

Oto co w swoich raportach finansowych brytyjska sieć pisała na temat swojej działalności w Polsce w ciągu ostatnich pięciu lat.

Zmiany w Piotrze i Pawle

Zakupiona przez Spar Group z RPA sieć Piotr i Paweł ma nowego członka zarządu i nowy skład rady nadzorczej.

Tesco wspiera edukację żywieniową

Trwa 4. edycja programu "Od uprawy do potrawy" realizowanego przez detalistę.

Polomarket inwestuje miliony w systemy SAP

Grupa Polomarket sfinalizowała zakup licencji i rozpoczęła wdrażanie systemu SAP S/4 HANA for Retail. Rozwiązanie to jest uznawane za najnowocześniejszy i najlepszy na świecie standard systemu dla dużych firm. Grupa przeznaczyła na nowe rozwiązania kilka milionów dolarów.

Tesco zamyka swoje hipermarkety w centrach handlowych

Kolejne sklepy Tesco w Polsce idą pod młotek, a to oznacza zwolnienia grupowe. NSZZ Solidarność Tesco ujawnia, które lokalizacje znikają z mapy naszego kraju. Wiadomo też już, że przynajmniej na jedną z nich ma chęć Carrefour.

Odzież na bazie plastiku z recyklingu w Kauflandzie

W ofercie sieci Kaufland zadebiutowała nowa kolekcja odzieży sportowej marki Newletics, powstała m.in. z wykorzystaniem butelek PET pochodzących z recyclingu. To kolejny element kampanii Kaufland "Zróbmy to razem", zachęcającej do ochrony środowiska i aktywnego trybu życia.

Sprzedaż Tesco w Europie Centralnej dalej spada

Brytyjski detalista rośnie na Wyspach, wyszedł na zero w Azji, traci w pozostałych segmentach. Najsłabiej wypada Polska.

Zarząd Polomarketu znów w poprzednim składzie

Od 8 stycznia do zarządu Polomarket wracają trzej byli członkowie od wielu lat związani z siecią. Ich powrót jest konsekwencją zakończonego w grudniu sporu korporacyjnego w spółce, który był bezpośrednim powodem złożenia przez nich przed rokiem rezygnacji z pełnionych funkcji.

Pracownicy Tesco przejdą do Kauflandu

NSZZ "Solidarność" w Tesco poinformowała, że pracownicy trzech hipermarketów kupionych przez Kaufland zmienią pracodawcę od 1 lutego 2020 r.

} }