Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

Lewiatan o sukcesji w handlu: nie jest dobrze

Tylko 36% właścicieli firm uważa, że dzieci są chętne, aby w przyszłości przejąć rodzinny biznes - wynika z badania przeprowadzonego w ramach inicjatywy "Urodzeni Przedsiębiorcy", powołanej przez sieć handlową Lewiatan.

Spar w Polsce ze wzrostem obrotów

Ale i z umiarkowanym optymizmem. Sieć buduje lojalność wobec swojej marki, idzie jej to jednak wolniej niż zakładano.

Grupa Muszkieterów: synergia jest paliwem napędowym [WYWIAD]

Formuła Muszkieterów polegająca na połączeniu sklepów, stacji paliw czy myjni świetnie się sprawdza również u mnie w Śremie - przyznaje Krzysztof Gapys, członek zarządu Grupy Muszkieterów, właściciel 2. supermarketów Intermarché w Śremie i 1. w Gostyniu oraz 4. stacji paliw Intermarché.

Do sieci Spar dołączają mini placówki

Kolejne dwa sklepy Mini dołączyły do sieci Spar. Mają one ok. 100 mkw. powierzchni, ale w jednej z nich znalazło się miejsce na nowy koncept sieci - Bean Tree Cafe.

Spar to już nie tylko sklep [WYWIAD]

Sieć wdraża w swoich sklepach nowy format. O szczegółach projektu opowiada w rozmowie z HandelExtra.pl Wayne Hodson, prezes zarządu Wasz Sklep Spar.

Szamamm Kids - Żabka sprzedaje obiady dla dzieci

Sieć rozszerza portfolio dań obiadowych marki własnej Szamamm o produkty dla najmłodszych. W ich sprzedaży ma pomóc postać z kreskówki Scooby-Doo.

Znamy ranking najpotężniejszych spółdzielni Społem

PSS Społem Białystok, PSS Społem Szczecin, SPC Warszawa - oto trzy największe spółdzielnie spożywców, które od lat nie pozwalają się zastąpić na podium. KZRSS Społem stworzył ranking spółdzielni na podstawie ich przychodów netto.

Ruch niespodziewanie zrywa umowę z Żabką

Chodzi o dostawę prasy. Dotyczy to ok. 2 tys. sklepów sieci. Pozostałe ponad 5 tys. Żabek obsługują inni kolporterzy. Operator szuka teraz na cito nowego dystrybutora.

Żabka skrytykowana za nową komunikację w social mediach

Internauci krytykują nową komunikację w social mediach Żabki. Ich zdaniem stylem przypomina konto "frogshoposting", prowadzone przez młodą dziewczynę Violę, na co dzień sprzedawczynię w jednym ze sklepów Żabka.

Żabka sprzedaje telewizyty lekarskie

Sieć oferuje klientom pierwszą w Polsce usługę przedpłaconego vouchera na telekonsultację lekarską, przygotowaną przez firmę HomeDoctor. Dzięki jej wprowadzeniu, Żabka ułatwia pacjentom w całej Polsce dostęp do lekarzy wielu specjalizacji.

Abc po zmianach - zobacz jak wyglądają teraz sklepy

Grupa Eurocash zainicjowała w ubiegłym roku proces zmian w sieci Abc. Oto jak wyglądają sklepy, które już przeszły przemianę.