Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

Top Market przyłącza i odświeża

Polska Grupa Supermarketów, właściciel ogólnopolskiej sieci sklepów działających m.in. pod marką Top Market, tylko w styczniu 2020 r. przyłączył 64 nowe punkty. Do końca roku sieć chce liczyć ponad 700 sklepów.

Żabka otwiera mini placówkę

Żabka otworzyła nowy sklep w hali biletowej dworca PKP Poznań Główny. To najmniejszy sklep tej sieci w Polsce.

Robert Rękas z Lewiatana o prognozach dla handlu na 2020 roku

Nadal w centrum uwagi będzie klient, a jednym z priorytetów branży handlowej pozostanie dopasowanie się do jego zwyczajów i potrzeb zakupowych.

Żabka otwiera pawilon pod skocznią w Wiśle

Sieć Żabka uruchomiła pierwszy sklep pawilonowy pod skocznią narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Placówka o powierzchni 68 mkw. ma pozwolić na szybkie i wygodne zakupy turystom, narciarzom czy kibicom skoków narciarskich.

Wasz Sklep Spar: 400 sklepów w 4 lata

Spar Group, operator licencji Spar na terenie Polski zakłada, że do sieci rocznie dołączać będzie przynajmniej 50 nowych placówek. Detalistów mają przyciągać m.in. elastyczne warunki współpracy.

Jest ugoda ws. Spara

Spór o Spara zakończony. Holenderski Spar International, południowoafrykańska Spar Group i należący do Bać-Polu Spar Polska porozumiały się ws. przyszłości marki.

Auchan stawia na franczyzę

W ciągu najbliższych 5 lat sieć chce otworzyć około 300 sklepów w tym formacie.

Studenci twórcami nowego asortymentu dla Żabki

Młode i kreatywne osoby po raz kolejny w ramach projektu "Kreatorzy produktu" wymyślili nowe produkty w kategorii Quick Meal Solutions (gotowe przekąski i posiłki).

Polska Grupa Detalistów przyciąga kolejnych zainteresowanych

Topaz, Prim Market, Api Market oraz Twój Market to sieci, które wystąpiły kilka dni temu do UOKiK-u o zgodę na wspólne działania w ramach nowej Polskiej Grupy Detalistów (PGD).

Lewiatan uruchomił swój pierwszy samoobsługowy sklep

Sieć Lewiatan we współpracy z franczyzobiorcami otworzyła w Krakowie samoobsługowy sklep, który umożliwia robienie zakupów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, w tym w święta i niehandlowe niedziele. Podobne rozwiązanie wcześnie wprowadził już Carrefour.

Żabka z nową siedzibą

Firma właśnie zakończyła proces wprowadzenia się do nowoczesnego biurowca w kompleksie Nowy Rynek w Poznaniu.

} }