Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

Duży Ben otwiera 250. sklep

Tym samym Grupa Eurocash, która jest właścicielem tej sieci alkoholowych marketów specjalistycznych, przyspiesza ekspansję marki.

Bricomarché stawia na nowy koncept sklepów

Zarządzana przez Grupę Muszkieterów sieć na nowo zaprojektowała układ sklepu, tworząc wyraźną ścieżkę klienta i ułatwiając mu zapoznanie się z pełną ofertą produktową w jak najwygodniejszy sposób.

Żabka ma już 8500 sklepów

W pierwszym półroczu 2022 roku sieć otworzyła 577 placówek. Wieś Boguchwałowice w woj. śląskim jest najmniejszą miejscowością, w której znajduje się Żabka.

Żabka testuje elektryczny pojazd dystrybucyjny Scania

Żabka kontynuuje wdrażanie cichego i bardziej przyjaznemu środowisku transportu miejskiego, nawiązując współpracę z kolejnym producentem aut elektrycznych - Scanią.

Spar z nową marką własną prosto ze Szwajcarii

Fresh to go at Spar oferuje produkty gotowe takie jak: pierogi, makarony, tortille, sałatki typu lunch box i soki.

Delikatesy Centrum: marki własne to rękawica rzucona dyskontom

Jak podaje Grupa Eurocash, obroty sklepów Delikatesy Centrum po remodelingu rosną. To efekt m.in. wprowadzenia do sprzedaży szerszej oferty marek własnych sieci, usług kurierskich i optymalizacji układu wnętrza sklepów.

Spółka Ren już w strukturach Grupy Specjał

Tym samym Specjał rozszerza działalność o segment dystrybucji żywności mrożonej.

Koszyk Cen HandluExtra: Nadchodzą kolejne wzrosty cen żywności

Rekordzista, jeśli chodzi o podwyżki, to cały czas olej, ale coraz więcej podstawowych produktów jest już prawie o 50 proc. droższych niż rok wcześniej. Nie drgnęły tylko dwa z ponad 30, które monitorujemy.

Żabka: kierunek na ekologię i start-upy

Grupa Żabka w dorocznym raporcie poinformowała, że odprowadziła do budżetu państwa i samorządów 281 mln zł w formie podatków, składek i opłat, a jej udział w tworzeniu wartości dodanej Polski wyniósł ponad 5 mld zł. Jednocześnie spółka stawia na ekologiczną żywność marek własnych i nowe technologie.

Żabka wprowadza kolejny benefit dla franczyzobiorców

Przedsiębiorcy współpracujący z siecią mogą skorzystać z Karty MultiSport.

Stacje paliw Intermarché w nowej odsłonie

Muszkieterowie, jak informuje operator Grupy, są liderem rynku przymarketowych stacji benzynowych. Teraz placówki te uruchamiane są w nowym koncepcie.