Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

Grupa Spar uruchomi w Polsce centrum dystrybucyjne

Prowadzone są już warsztaty z zespołem logistycznym oraz analiza potencjalnych lokalizacji.

Nowości w marce własnej Lewiatana

W ostatnich tygodniach w sklepach Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan pojawiły się nowe produkty chemiczne marki własnej Lewiatan, a znane klientom proszki do prania zyskały lepszy skład.

Jest już 5817 Żabek. Freshmarket znika z rynku

W ciągu 12 miesięcy przybyło aż 2,2 tys. nowych Żabek. Do końca roku sieć będzie liczyć już 6000 sklepów. W przyszłym roku natomiast zakończy się modernizacja wszystkich jej placówek a szyld Freshmarket zniknie z rynku.

Bricomarché z nową aplikacją mobilną

Na potrzeby komunikacji wewnętrznej sieć stworzyła "Moje Brico", które jest adresowane zarówno do właścicieli, jak i pracowników sklepów DIY zarządzanej przez Grupę Muszkieterów.

Carrefoury na stacjach Total Polska

W ciągu pół roku powstanie co najmniej 10 sklepów Carrefour Express na stacjach paliw Total Polska. Jest to drugi po sieci Avia międzynarodowy gracz łączący siły z Carrefourem w zakresie franczyzy.

Chorten rośnie na Mazowszu

Do sieci dołączyły Delikatesy Raj. Tym samym w ramach Grupy Chorten Mazowsze współpracuje już niemal 300 detalistów, a w całej Grupie Chorten działa 1676 sklepów.

Spar Polska nagradza klientów

2 września rozpoczęła się akcja sieci pod hasłem "Wyraź swoją opinię i wygraj".

Małe sklepy sprzedają coraz więcej wina

Rynek wina w Polsce rośnie w tempie około 9% rocznie, a jego wartość w 2018 r. sięgnęła 3,1 mld zł. W sprzedaży tej kategorii produktowej na prowadzenie wychodzą sklepy małoformatowe. Ich udział w tym rynku wynosi już 36% wobec 25% w 2012 r. - wynika z danych Grupy Eurocash.

Spar otworzył się w Chochołowie

W jednej z bardziej urokliwych tatrzańskich miejscowości - Chochołowie, w czwartek 29 sierpnia swoją działalność zainaugurował kolejny sklep sieci franczyzowej Spar Polska.

Bricomarché znów otwiera

Już nie tylko w supermarkecie Intermarché, ale i w markecie budowlanym Bricomarché mogą robić zakupy chodzieżanie. Od środy 28 sierpnia.

Sieć Passa nagradza sklepy za lojalność

Wywodząca się z Łańcuta Grupa Polskich Sklepów Passa wprowadziła zmiany warunków dla partnerów sieci. Do końca 2019 r. w planach jest również spięcie sklepów Grupy wspólnym jednolitym oprogramowaniem.

} }