Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

PSH Lewiatan uruchomiła nową inicjatywę społeczną

Polska Sieć Handlowa Lewiatan realizuje inicjatywę społeczną #RazemJesteśmySilniejsi. Skierowana jest do osób, które potrzebują wsparcia, m.in. seniorów i chorych, ale także m.in. do pracowników służby zdrowia.

Żabka testuje sprzedaż internetową

Przez aplikację i dostarczanie produktów na zamówienie - podczas pandemii nowe rozwiązania mają ułatwić klientom zakupy. Sieć testuje dwie usługi - "Zamów i odbierz" oraz "Żabka do Domu". Sprawdź szczegóły.

Witold Kołodziejczak: Brakuje dozowników, termometrów, rękawiczek

Najgorsze jest to, iż mimo obietnic np. Orlenu, nie ma w powszechnej sprzedaży dozowników z płynem dezynfekującym dla ogółu Polaków, co zwiększa ryzyko przychodzących pracowników, jak i klientów do sklepu - mówi Witold Kołodziejczak, współwłaściciel 7 sklepów TopMarket na Mazowszu.

Muszkieterowie zadowoleni z wyników w Europie

Grupa Muszkieterów, zrzeszająca przedsiębiorców w czterech europejskich krajach, wypracowała w 2019 r. wzrost obrotów o 2,1%. Łączne obroty ośmiu szyldów należących do Muszkieterów oraz stacji paliw wyniosły 41,2 mld euro.

Żabka i użytkownicy aplikacji żappka zebrali ponad 1 mln zł na pomoc szpitalom

Użytkownicy aplikacji żappka wspólnie z siecią Żabka w ciągu 48 godzin zebrali ponad 1 mln zł na pomoc 15 regionalnym szpitalom zakaźnym, walczącym z epidemią koronawirusa, podała Żabka.

Lewiatan daje 10 mln zł na specjalny fundusz dla franczyzobiorców

Polska Sieć Handlowa Lewiatan ustanowiła program pomocowy dla swoich franczyzobiorców - "Fundusz Pomocy Lewiatańczykom".

Żabka zdalnie rekrutuje franczyzobiorców

Operator właśnie wprowadził zapowiadane już wcześniej zmiany w ofercie. Od kwietnia nowi franczyzobiorcy mogą liczyć na 16 tys. zł przychodu podstawowego, co miesiąc, przez pierwszy rok, niezależnie od obrotu. W związku z epidemią firma prowadzi rozmowy z kandydatami w ramach wideokonferencji.

Dobre praktyki Spar w Polsce globalnym wzorem

Spar International rekomenduje wdrożenie działań podjętych przez sieć Spar w naszym kraju związanych z epidemią koronawirusa, jako wzór we wszystkich krajach, w których działa.

Żabka: przekierujcie żappsy na pomoc szpitalom

Operator za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej żappka zachęca klientów do przekazywania zebranych punktów na wsparcie regionalnych szpitali zakaźnych. Żappsy na wsparcie szpitali można przekierowywać do końca kwietnia br.

Godzina dla Ziemi: Żabka wyłączy oświetlenie zewnętrzne

28 marca o godzinie 20.30 gasimy światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi. Żabka Polska kolejny rok z rzędu bierze udział w akcji WWF, tym razem gasząc na 60 minut oświetlenie zewnętrzne wszystkich ponad 6000 sklepów oraz neony na budynku firmy w Poznaniu.

PGS: kupujcie w lokalnych sklepach

Polska Grupa Supermarketów zwraca się z apelem do klientów o wsparcie drobnych, lokalnych przedsiębiorców. Jednocześnie dziękuje swoim współpracownikom, którzy każdego dnia obsługują tysiące klientów.