Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

Żabka otworzyła najbardziej ekologiczny sklep na świecie! [GALERIA]

Fotowoltaika i wykorzystanie technologii kropek kwantowych czy podłoga kinetyczna zamieniająca kroki w energię - to tylko niektóre z innowacyjnych rozwiązań, jakie zostały zastosowane w Żabce przy ul. Lewandów w Warszawie.

Żabka członkiem United Nations Global Compact

Tym samym sieć podkreśla, że rozwija się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, będąc świadoma swoich zobowiązań wobec środowiska naturalnego, pracowników i franczyzobiorców oraz społeczności, w ramach których funkcjonują jej sklepy.

Lewiatan powołał Fundację

Powstała ona z inspiracji zrzeszonych w sieci przedsiębiorców i zarządu spółki.

Spar Group na fali, w Polsce na trochę mniejszej

W roku obrotowym, który zakończył się 30 września, obroty firmy wyniosły 124,3 mld randów (6,83 mld euro). Oznacza to wzrost o 13,5%.

Żabka: sprzedaż alkoholu a maseczka u nieletniego

W czasach obostrzeń związanych z epidemią oraz wynikającego z nich obowiązku zakrywania nosa i ust, identyfikacja wieku kupujących alkohol stała się dla sprzedawców jeszcze trudniejsza. Dlatego promując odpowiedzialną sprzedaż, Żabka rusza z kampanią społeczną.

Mimo pandemii Spar wciąż się rozrasta

Tylko w ostatnich dniach sieć powiększyła się o pięć nowych placówek. Marka wciąż bazuje na nowych umowach z detalistami, jak i szyldzie Piotr i Paweł.

Intermarche pod lupą UOKiK-u

UOKiK przedstawił zarzuty spółce SCA PR Polska (SCA), działającej w ramach Grupy Intermarche i odpowiedzialnej za zakupy w sieci Intermarche, zarzut wykorzystywania swojej przewagi kontraktowej wobec dostawców produktów rolno-spożywczych.

Chorten Mazowsze: mamy już ponad 300 sklepów

Mazowiecka spółka regionalna Polskiej Grupy Sklepów Spożywczych Chorten zrzesza już 300 placówek. Dzięki temu w całej Grupie działa ponad 2000 punktów detalistów. Z zapowiedzi operator wynika, że na tym nie koniec.

W Żabkach testy białej rękawiczki

Jak sklepy sieci wypadają w ocenie niezależnych audytorów? Bardzo pozytywnie.

Spar dostarczy zakupy pod drzwi

W tym celu Spar nawiązał współpracę z aplikacją Everli.

Eurocash wchłonie Milę w połowie grudnia

Firmę czeka teraz okres intensywnej pracy w zakresie wymiany i wdrożenia najlepszych praktyk obu sieci: Mila i Delikatesów Centrum.