Handel - franczyza i grupy zakupowe

Franczyza w Polsce rośnie w siłę. Nie przegap ważnych inicjatyw w tej części rynku FMCG.

Aplikacja żappka prezentowała się w Nowym Jorku

Podczas największych targów technologicznych NRF 2020 w Nowym Jorku Żabka, wspólnie ze swoim partnerem technologicznym firmą Synerise, prezentowała swoją aplikację żappka, która ma już 2,5 mln użytkowników.

Sieć Mili wiąże się z Grupą Chorten

Od tego roku obowiązuje porozumienie handlowe między Grupą Chorten a spółką Pro-Detal, która prowadzi sieć sklepów Mili. To kolejny krok do konsolidacji polskich detalistów.

Nowe delikatesy Chorten w Białymstoku

Sklep ma się wyróżniać ofertą świeżego mięsa i wędlin oraz dużym wyborem piw regionalnych.

Tylko u nas: EuroSpar ma kilka tysięcy klientów dziennie

Od otwarcia sklepu EuroSpar w Blue City notujemy bardzo wysokie obroty, kilka tysięcy klientów dziennie odwiedza naszą placówkę - mówi serwisowi HandelExtra.pl Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar.

Chorten wspiera sklepy partnerskie

W tym celu wraz z nowym rokiem Grupa poszerzyła zespół i stworzyła struktury, które mają wesprzeć współpracę ze sklepami detalicznymi, których obecnie jest już prawie 1850.

Muszkieterowie bez Coca-Coli

Amerykański gigant napojowy Coca-Cola wstrzymał od nowego roku dostawy do francuskich sklepów sieci Intermarché i jej spółki zależnej Netto.

Lewiatan proponuje kartony zamiast reklamówek

Polska Sieć Handlowa Lewiatan wprowadza ekologiczne kartony z certyfikatem FSC, w które można spakować nawet duże zakupy. To kolejny krok sieci w celu ograniczenia odpadów plastikowych.

Specjał z optymizmem patrzy w przyszłość

- Ten rok jako kolejny kończymy z około 30 procentowym wzrostem obrotów. Mamy już w Polsce 19 oddziałów, to m.in. stwarza obiecującą perspektywę rozwoju - mówi Krzysztof Tokarz, prezes zarządu GK Specjał.

Lewiatan chce zwiększyć sprzedaż o ponad 14%

Sieć Lewiatan zamierza w 2020 roku uruchomić 200 nowych sklepów i zwiększyć obroty do 14,3 mld zł.

Intermarché poszerza usługę Drive

Od niedawna z zakupów click&collect mogą skorzystać klienci kolejnych sklepów sieci. Są to placówki w Kostrzynie nad Odrą i Trzebiatowie.

PGS rozszerza markę własną o wędliny

Na półkach sklepów zrzeszonych w Polskiej Grupie Supermarketów pojawiły się wędliny marki własnej sieci - Spiżarni Dworskiej.

} }