Handel - dyskonty

W dyskontach siła. Przyciągają klientów towarami o obniżonej cenie zapewniając szybką zbywalnośc towarów.

Aldi i Lidl korzystają na inflacji i pandemii

W ostatnich latach Lidl i Aldi prawie potroiły swój udział w rynku w UK, poinformował "Lebensmittel Zeitung". Niemieckie dyskonty są najtańsze w tym kraju. W dobie brexitu, inflacji i kolejnej fali koronawirusa to krzepiąca wiadomość.

Netto z ponad 600. sklepami w Polsce

20 stycznia ruszą kolejne placówki w ramach konwersji Tesco. Wśród nich znajdzie się 600. Netto w naszym kraju - zlokalizowane w Bielsku-Białej przy ul. Kierowej 11.

Aldi Shop & Go: sklep Aldi bez kas w Londynie

Piąty co do wielkości supermarket w Wielkiej Brytanii ruszył w Londynie na Greenwich High Street z pierwszym punktem bezkasowym Aldi Shop & Go. Klienci robią w nim zakupy bez skanowania produktów, konieczności przechodzenia przez kasę i stania w kolejkach.

Spółka Tesco Polska znika z rynku

17 stycznia 2022 r. nastąpiła zmiana nazwy spółki Tesco Polska, która od tej pory nosi nazwę Netto Indygo. Zmianie uległ także adres siedziby, która obecnie mieści się w Motańcu 30, w Kobylance, tak samo jak spółki Netto Polska.

Rusza pierwszy nowy Lidl w tym roku

W czwartek, 20 stycznia, Lidl otworzy swój pierwszy obiekt w Andrychowie. Będzie to 804. placówka sieci w Polsce.

Obniżka VAT-u w Lidlu obejmie 2000 artykułów

Od 1 lutego br. ustawodawca obniża stawkę VAT do 0% na wszystkie artykuły spożywcze, na które do tej pory obowiązywała stawka 5% VAT. Lidl poinformował więc, że w jego sklepach obniżka będzie dotyczyć co najmniej 2000 artykułów.

Biedronka z silnym wzrostem w 2021 r.

W całym 2021 r. sprzedaż sieci w stosunku do roku poprzedniego wzrosła o 8% i wyniosła 14,5 mld euro, a sprzedaż LFL zwiększyła się o 8,3%.

Netto z nową dyrektor HR

Joanna Lenartowicz objęła stanowisko dyrektor HR w Netto Polska. Wcześniej, przez kilkanaście lat, odpowiadała za zarządzanie personelem w Tesco, gdzie trafiła z innej sieci spożywczej - HIT.

To już pewne: przy Lidlu staną książkomaty!

Już za kilka tygodni czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu będą mogli wypożyczać książki przy okazji… zakupów w Lidlu. Wszystko to, dzięki instalowanym właśnie książkomatom, o których powstawaniu HandelExtra.pl napisał jako pierwszy.

Biedronka zamyka rok z przytupem

Tylko w grudniu sieć otworzyła 40 nowych placówek, a kolejne 10 zacznie działać jeszcze przed tegorocznym Sylwestrem.

Netto w 2021 r. otworzyło 200 sklepów i weszło w convenience

Tym samym koniec roku sieć zamyka prawie 600. placówkami, w tym pierwszym w nowym formacie.