Handel - dyskonty

W dyskontach siła. Przyciągają klientów towarami o obniżonej cenie zapewniając szybką zbywalnośc towarów.

Kaufland wprowadza markę własną świątecznych słodyczy

Sieć handlowa Grupy Schwarz po raz pierwszy będzie sprzedawać czekoladowe mikołaje i marcepan w wersji private label. Dotąd w Kauflandzie prym wiodły w tym segmencie produkty świąteczne znanych brandów. Analitycy rynku wskazują, że w obliczu rosnących cen zyskują na popularności marki własne.

Lidl otwiera 830. sklep w Polsce

Już w czwartek Lidl otworzy swój pierwszy obiekt w Rawie Mazowieckiej. Według wyliczeń HandelExtra.pl od 6 października sieć będzie mieć w naszym kraju 830 sklepów.

Lidl zaczepia producentów

Dyskont zdecydował się na reklamę porównawczą i zestawia marki producentów z własnymi. Pokazuje przy tym różnice w cenie, ale tylko w cenie.

Roślinny Qurczak wkracza na półki Biedronki

Firma wprowadza do sieci Biedronka wegańską szarpaną "wieprzowinę" wytwarzaną na bazie białka pszenicy i fasoli, oraz znany już konsumentom roślinny zamiennik kurczaka.

Wojciech Łubieński, Aldi: w grę wchodzą przejęcia

Koszty operacyjne nadal przewyższają przychody dyskontera, ale to ma się zmienić. Kiedy i dzięki jakim działaniom? Na to pytanie odpowiada Wojciech Łubieński, prezes zarządu Aldi.

Lidl chce zatrudnić ponad 1000 osób

"Jesteś LIDLealny? Dla nas tak!" - brzmi hasło najnowszej kampanii wizerunkowo-rekrutacyjnej Lidl Polska. Sieć, świętująca obecnie w Polsce swoje 20-lecie, poszukuje 1000 osób do pracy w sklepach i magazynach.

UOKiK: Biedronka zapłaci 115 mln zł kary

To pokłosie sprawy sprzed kilku lat, w której Biedronka uwidaczniała na półce cenę za produkt niższą niż ta, która ostatecznie była egzekwowana przy kasie.

Konkurs Biedronki Piórko 2022 rozstrzygnięty

Do tegorocznej, 8. edycji, zgłosiło się ponad 3 tys. początkujących pisarzy i ponad 4 tys. ilustratorów.

Właściciel Netto z nową siecią

Basalt - bo o niej mowa - ma być tańsza niż dyskonty.

Lidl sprzedaje jabłka prosto z drzew

Do sklepów Lidl trafiają już jabłka od polskich sadowników "prosto z drzew", które sprzedawane są w atrakcyjnej cenie. Niekoniecznie mają idealny wygląd.

Biedronka Ultra Mini w Elektrowni Powiśle w Warszawie

Na poziomie -1 w Elektrowni Powiśle, przy ulicy Dobrej 42 w Warszawie, w czwartek 29 września otwiera się nowa Biedronka Ultra Mini. To format, który powstaje tam gdzie jest duże zapotrzebowanie na zakupy, ale dostępność działek budowlanych jest ograniczona.