Handel - dyskonty

W dyskontach siła. Przyciągają klientów towarami o obniżonej cenie zapewniając szybką zbywalnośc towarów.

Aldi zmienia sklepy w Polsce. I otwiera nowe

Aldi wprowadza nowy koncept sklepów w całej Polsce - Aniko 1.1, i testuje kolejny - Aniko 2.0. Zapowiada też kolejne otwarcia.

Nowy prezes Netto w Polsce. Przeszedł z Biedronki

Hugo Mesquita obejmie stanowisko dyrektora generalnego Netto Polska i będzie odpowiedzialny za rozwój sieci Netto po przejęciu Tesco w Polsce. Po 11 latach w Biedronce, Mesquita ma dołączyć do zespołu Netto od stycznia 2022 r.

Biedronka 3.0 w Ińsku

Sieć uruchomiła właśnie kolejną placówkę w swoim najwyższym standardzie 3.0.

Lidl w Kaliszu - to już 4. sklep sieci

21 października Lidl otworzy swój 4. obiekt w Kaliszu, tym razem przy ul. Stawiszyńskiej 26. Według monitoringu serwisu HandelExtra po czwartkowym otwarciu sieć będzie miała 786 sklepów w Polsce.

Odwiedziliśmy dark store Biedronki [GALERIA]

Jedno z 14 działających obecnie minicentrów dystrybucyjnych Biedronki dla usługi BIEK działa przy ul. Rodziewiczówny 1 w Warszawie. Czy różni się od tradycyjnych placówek sieci? Diametralnie.

Czarne chmury nad Mere - nie chcą go na Ukrainie

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony nałożyła restrykcyjne sankcje na rosyjską sieć sklepów Mere. Dlatego nie może ona już działać na Ukrainie. Sekretarz rady na Ukrainie Aleksiej Daniłow poinformował o tym podczas briefingu na temat wyników spotkania RBNiO.

Lidl obrał kierunek na Ukrainę

Grupa Schwarz upatrzyła sobie kolejny duży rynek: Ukrainę. Największym lokalnym konkurentem dla Lidla byłby dyskont ATB, który ma już sieć oddziałów liczącą około 1200 sklepów.

Netto chce zagwarantować jak najlepsze, dyskontowe ceny

W tym celu eksperci sieci prowadzą cotygodniowe badania cen na rynku, dostosowując do nich ceny produktów dostępnych na półkach Netto.

Biedronka w duecie z Glovo - BIEK wystartował

Zgodnie z zapowiedzią nowa usługa Biedronki - BIEK, 15 października rusza w sześciu największych miastach Polski. W jej ramach Glovo dystrybuuje gamę produktów dostępnych w sklepach Biedronki w tych samych cenach. Trzeba doliczyć jedynie koszt dowozu.

Lidl zamknął ponad 100 sklepów

W Belgii. A to z powodu strajku pracowników.

The Lidl Way to Career: firma daje szansę młodym

W ramach programu The Lidl Way to Career od początku lipca do końca września grupa studentów i absolwentów zdobywała pierwsze doświadczenie zawodowe. Ponad połowa dostała propozycję pracy w strukturach firmy w Polsce.