Handel - dyskonty

W dyskontach siła. Przyciągają klientów towarami o obniżonej cenie zapewniając szybką zbywalnośc towarów.

Lidl promuje bezpieczne płatności zbliżeniowe

Sieć została partnerem ogólnopolskiej akcji Visa.

Kwiecień pod znakiem polskich produktów w Biedronce

W 2020 r. wśród produktów świeżych Biedronka sprzedała aż: 99,9% ryb, 93% mięsa oraz 67% owoców i warzyw pochodzących od polskich dostawców. Teraz rusza z akcją promocyjną rodzimych produktów świeżych.

Biedronka, Carrefour, teraz Lidl - przybywa outletów dużych sieci

Po cichu i bez rozgłosu. W połowie marca Lidl otworzył w Polsce swój pierwszy outlet. W Opolu. Biedronka taki ruch ma już za sobą - jej pierwszy outlet powstał w lipcu 2018 r. w Poznaniu. Podobny koncept rozwija od niedawna Carrefour.

Aldi Nord otworzył swój 5-tysięczny sklep

W Cala Millor na Majorce ruszył właśnie 5. tysięczny sklep pod szyldem Aldi. Jest to 336 sklep tej sieci w Hiszpanii. A jak Aldi rozwija się w Polsce?

Sosy Makłowicza premierowo w Lidlu

Od 12.04 na klientów Lidla czekają interesujące nowości - sosy od znanego i cenionego autorytetu kulinarnego, Roberta Makłowicza.

Dyskonty w Polsce coraz silniejsze. Dlaczego?

Pozycja dyskontów w Polsce od lat się wzmacnia, a pandemia sprawiła, że cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem. Jakie są możliwości dalszego ich rozwoju? O kierunku, w jakim zmierzają dyskonty i twarde dyskonty, opowiada Jakub Sadowski z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Słodkości Fairtrade w Lidlu nie tylko od święta

12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. W tym roku to nie tylko święto dla smakoszy tego przysmaku, ale jednocześnie pierwszy dzień Miesiąca Fairtrade, o czym informuje sieć Lidl.

Aldi promuje zero waste

W tym celu sieć rozpoczyna stałą współpracę z Sylwią Majcher - dziennikarką i ekspertką od niemarnowania żywności.

Aldi bardziej roślinne

Sieć poszerza ofertę dla wegetarian i wegan oraz osób chcących ograniczyć spożycie produktów odzwierzęcych. Wspólnie z Fundacją ProVeg startuje też z kampanią dotyczącą zdrowego i świadomego odżywiania.

W Biedronce nocny koszyk wyższy niż dzienny!

Jak dużo klientów korzysta z możliwości zrobienia zakupów nocą, w jakich godzinach jest ich najwięcej i co najczęściej kupują? O to zapytaliśmy sieci Lidl i Biedronka, które przed Wielkanocą w wybranych sklepach umożliwiły robienie zakupów non stop.

Netto rozszerza swoją autorską ofertę "Go Eko"

W sklepach sieci większa ma być oferta produktów eko i bio.