Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

Prawnik: doprecyzowanie regulacji szansą na uniknięcie bałaganu w galeriach

Przegłosowana przez Sejm rządowa tarcza antykryzysowa zakłada odgórną ingerencję w stosunki najmu w centrach handlowych. A to będzie rodziło problemy - mówi Maciej Woźniak, radca prawny w kancelarii Filipiak Babicz Legal.

Prawnik: właściciele centrów handlowych zostali opuszczeni przez państwo

By ratować najemców, rząd poświęca galerie handlowe. Te należące do międzynarodowych graczy raczej sobie poradzą, gorzej będzie z polskimi, lokalnymi galeriami - uważa mecenas Diana Kalita z kancelarii prawnej Causa Finita.

Pełną Parą i Plonoteka w Elektrowni Powiśle działają

Restauracja przygotowała dla gości możliwość zamówienia dań na wynos z odbiorem w lokalu lub z dostawą do domu, a eko targ otwarty jest dla klientów w każdy piątek i sobotę, w godz. 9:00-15:00.

Biedronka, Hebe oraz Dealz w Stop Shop Siedlce

To trójka najemców paku handlowego, która w dniu 26 marca oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.

Newbridge wspiera szpitale produktami spożywczymi i higienicznymi

Ponad 3 tys. produktów spożywczych, higienicznych i środków czystości zostało podarowane trzem szpitalom w Toruniu, Krakowie oraz Łodzi. To inicjatywa centrów należących do Newbridge: Nowych Bielaw, Nowych Czyżyn i Nowej Górnej, aby wesprzeć pacjentów i personel medyczny w czasie epidemii.

PRCH rekomenduje zamknięcie mniejszych obiektów handlowych

Polska Rada Centrów Handlowych przekazała Ministerstwu Rozwoju postulaty zmian legislacyjnych do projektów ustaw w ramach pakietu "Tarcza Antykryzysowa". Rozwiązania zostały wypracowane w wewnętrznych grupach roboczych najemców i zarządców oraz firm finansujących.

Właściciel 12 galerii przekaże środki ochrony do szpitali

NEPI Rockcastle, operator centrów handlowych, przekaże środki ochrony do szpitali w miastach, w których znajdują się jego placówki, m.in. w Białymstoku, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Piotrkowie Trybunalskim, Zabrzu, czy Zielonej Górze.

Bezpieczne Klify

Galeria Klif w Gdyni i Dom Mody Klif w Warszawie przypominają, że mimo ograniczeń wciąż działają i część zakupów można u nich zrobić.

Retail Institute apeluje o równą pomoc dla wszystkich

Centra handlowe to złożony ekosystem zależnych od siebie firm, dlatego pominięcie jakiejkolwiek branży w programie Tarczy Antykryzysowej wywoła efekt domina - przestrzegają eksperci Retail Institute.

Przynajmniej do Wielkanocy galerie handlowe nie mogą normalnie działać

Od piątku 20 marca od godz. 20.40 obowiązuje w Polsce stan epidemii. Tym samy od soboty 21 marca do odwołania - prawdopodobnie co najmniej do Wielkanocy, obiekty handlowe będą mogły działać tylko według ściśle określonych zasad.

Centra handlowe chcą rozwiązań szytych na miarę

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) wypracowało listę najważniejszych postulatów, które zostały przekazane do Ministerstwa Rozwoju. Wśród nich jest m.in. zniesienie ograniczeń handlu w niedziele.