Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

ZPPHiU zadowolony z rządowej regulacji czynszów

- Cieszy nas ruch rządu mogący uchronić nas od wieloletniego braku rozstrzygnięć w czasie trwania procesów sądowych - mówi Zofia Morbiato, dyrektor generalna Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

O kolejne miliardy rosną straty branży centrów handlowych

Straty branży centrów handlowych pogłębiają się o kolejne miliardy złotych - przekazała PAP w środowym komentarzu Polska Rada Centrów Handlowych odnosząc się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia. Szacowana wartość zadłużenia branży to nawet 90 mld zł.

Centra handlowe: żądamy wycofania się rządu z decyzji

- Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni ogłoszonymi dzisiaj przez rząd, niekonsultowanymi uprzednio z branżą, kolejnymi planami wsparcia najemców kosztem wynajmujących - oto stanowisko Polskiej Rady Centrów Handlowych ws. ustawowej regulacji czynszów w centrach handlowych.

Rząd obniża czynsze w galeriach!

Podczas czwartkowej konferencji premier zapowiedział obniżki czynszów w galeriach handlowych na czas zamknięcia sklepów i także po nich.

Ulice handlowe w dobie pandemii

W lokalizacjach centralnych najwięcej pustostanów stanowią miejsca po lokalach gastronomicznych. O tym jak wygląda sytuacja na ulicach handlowych opowiada Beata Kokeli, partner, head of retail agency, Cushman & Wakefield.

Galerie chcą nowych terminów niedziel handlowych

Branża centrów handlowych apeluje do władz o wyznaczenie nowych terminów niedziel handlowych, w zamian za te, które przypadły na okres ograniczeń w handlu. Inicjatorem apelu jest Polska Rada Centrów Handlowych.

W Kępnie powstanie nowy park handlowy

Rozpoczęły się przygotowania do realizacji w Kępnie największego w regionie Parku Handlowego - CityMall Kępno.

Trzecia fala pandemii może zatopić najemców galerii handlowych

Tymczasowe odmrożenie funkcjonowania galerii handlowych nie pomogło w uzdrowieniu sytuacji finansowej najemców.

Obroty w centrach handlowych w 2020 r.: w dół o miliardy złotych

Spadła odwiedzalność galerii handlowych, a w związku z tym i obroty. Według PRCH konsekwencją lockdownów jest luka w budżetach właścicieli centrów handlowych w wysokości ok. 5 mld zł, co stanowi 45% ich rocznych przychodów.

Od soboty 20 marca zamknięte galerie w całym kraju

Zaledwie dwa dni dał rząd najemcom i zarządcom centrów handlowych na pogodzenie się z myślą o wprowadzanym czwartym lockdownie. Przepada im też kolejna z nielicznych niedziel handlowych.

PRCH apeluje o usunięcie art. 15 ze

Polska Rada Centrów Handlowych, która zrzesza ponad 200 największych firm działających w branży nieruchomości handlowych, ponownie apeluje o pilne usunięcie artykułu 15 ze (abolicja czynszowa) z tzw. ustawy covidowej i udzielenie wsparcia branży w formie dopłat do kosztów stałych.