Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

Kina Helios wznawiają działalność, ale nie wszędzie!

W piątek 3 lipca br., kina sieci Helios wznowią po 3,5-miesięcznej przerwie działalność z nowym cennikiem, seansami prywatnymi oraz ofertą projektów specjalnych. Jednak nie w każdym mieście kina Helios znów będą otwarte.

Łódzka Sukcesja pierwszą ofiarą Covid-19

30 czerwca łódzkie centrum handlowe Sukcesja zostało zamknięte, o czym poinformował syndyk masy upadłościowej. Podpowiadamy najemcom, co w takiej sytuacji mogą a czego nie zwłaszcza, że kondycja centr handlowych wciąż nie wróciła do stanu sprzed pandemii i nie wiadomo, czy na Sukcesji się skończy.

Pasaże Tesco i Mateusz Gessler

Znany kucharz i restaurator wraz z siecią centrów handlowych zabiorą klientów w kulinarną podróż.

Klienci wracają do Factory

Rośnie wartość sprzedaży w outletach Factory w Polsce. Odwiedzający w pięciu outletach w Warszawie (Annopol i Ursus), Poznaniu, Krakowie i Gliwicach wydali w maju ponad 50 mln zł. Na zakupy do Factory ruszyło wtedy 650 tys. osób.

Atrium Reduta: spokojnie, to tylko remont

Po lockdownie wiele sieci renegocjowało umowy z operatorami centrów handlowych. Tymczasem w warszawskim centrum Reduta w oczy rzuca się szereg zamkniętych lokali. Właściciel uspokaja: nie ma mowy o likwidacji.

Jarmark Produktów Regionalnych w Blue City

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa lokalni wytwórcy ponownie zapraszają po swoje wyroby do warszawskiego centrum handlowego.

Centrum Handlowe Auchan Mikołów rozszerza ofertę gastronomiczną

18 czerwca do grona najemców obiektu dołączyła restauracja Ha-Long oferująca dania kuchni azjatyckiej.

Empik dogadał się z właścicielami galerii handlowych

25% tych lokalizacji Empiku, które były zamknięte z powodu odstąpienia od umów najmu, wznawia działalność.

Protest w Północnej: mamy oświadczenie zarządcy galerii

- Epidemia COVID-19 nie powstrzymała naszych planów rozwojowych - informuje GTC, inwestor i zarządca Galerii Północnej. - Ale jesteśmy otwarci na negocjacje - dodaje.

Protest najemców Galerii Północnej [OPIS, GALERIA]

Znane polskie marki protestują i obawiają się bankructw. Do tych mają doprowadzić, ich zdaniem, właściciele galerii handlowych, którzy nie chcą renegocjować wysokości czynszów.

W czwartek protest najemców w Galerii Północnej!

Kilkadziesiąt firm zrzeszonych w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług w czwartek 18 czerwca będzie protestować w warszawskiej Galerii Północnej przeciwko ich zdaniem "rujnującym czynszom". Zapowiadają duży happening, którego częścią będzie zamknięcie niektórych sklepów dla klientów.