Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

Zakupy w galeriach handlowych: są wyniki

Są analizy, które pokazują jak od 4 maja, czyli od dnia zakończenia ostatniego wiosennego lockdownu wygląda odwiedzalność galerii handlowych. Wyniki zaskakują.

Jest nowy właściciel i zarządca Galerii Malta

Jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Poznaniu, zarządzany przez Sierra Balmain, ma nowego inwestora. Umowa finalizująca transakcję została podpisana 22 września.

Lockdown staje się realną groźbą

Rośnie dzienna liczba zakażeń oraz osób hospitalizowanych. Czwarta fala, zgodnie z prognozami, przybiera na sile. Rzecznik rządu Piotr Müller pytany był w piątek w Radiu Plus, czy tej jesieni możemy spodziewać się kolejnego lockdownu. Rząd takiej opcji nie wyklucza.

CH Plaza Rzeszów ma najlepsze wyniki od 2015 r.

Przebudowa CH Plaza Rzeszów oraz pojawiający się ciągle nowi topowi najemcy wpływają na rosnącą popularność tej galerii. Świadczą o tym ostatnie badania odwiedzalności pokazujące 30-proc. wzrost liczby klientów w sierpniu br. licząc aż od 2015 r.

PRCH krytykuje działania władz

Około połowa najemców skorzystała z nowelizacji ustawy covidowej. W przypadku ostatniego, czwartego lockdownu liczba oświadczeń rezygnujących z przedłużenia umowy najmu, przy jednoczesnym zwolnieniu z opłat czynszowych, była wyższa niż w przypadku drugiego i trzeciego lockdownu.

Stop Shop podpisały duże umowy najmu

Trwa dobra passa polskich parków handlowych, należących do Immofinanz.

Blue City wznawia organizowanie eventów

Przed pandemią Blue City organizowało ponad 70 wydarzeń rocznie - koncertów, wystaw, targów, imprez tanecznych i sportowych, akcji charytatywnych, lecz pandemia je zastopowała. Od września eventy wracają.

W stolicy trzy galerie będą wielofunkcyjnymi centrami

W Warszawie trzy duże centra handlowe najprawdopodobniej przejdą niedługo gigantyczną metamorfozę. Ich właściciel, firma Atrium, chce aby wokół nich powstała zabudowa wielofunkcyjna z mieszkaniami na wynajem, handlem i usługami. I zapewnia, że centra te nie zostaną zamknięte.

Centra handlowe jednym głosem: noś maseczkę

Polska Rada Centrów Handlowych zaprasza klientów galerii oraz całe społeczeństwo do solidarnego noszenia maseczek i zachowania zasad sanitarnych, aby zapobiec kolejnej fali pandemii. Inicjuje w tym celu projekt "Bezpieczna witryna - bierz przykład z manekina".

LEGO otworzyło swój drugi sklep w Warszawie

Unikatowa figura warszawskiej Syrenki, wykonana w całości z klocków LEGO, powitała gości z witryny nowego "klockowego" sklepu, który ruszył w 26 sierpnia w centrum handlowym Galeria Mokotów w stolicy.

VRG odzyskuje wigor w segmencie odzieżowym

W pierwszej połowie 2021 r. odzieżowo-jubilerska Grupa VRG, której salony operują głównie w centrach handlowych, wypracowała zysk netto w wysokości 2,8 mln zł, przy 31,8 mln zł straty w roku 2020. Po 4 maja Polacy wrócili do zakupów stacjonarnych.