Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

Radosław Knap żegna się z Polską Radą Centrów Handlowych

Po 12 latach Radosław Knap odszedł ze stanowisko dyrektora generalnego Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Dziękuję całej społeczności branży miejsc handlu i usług - napisał Radosław Knap.

Ulice handlowe alternatywą dla galerii?

Ożywienie handlu przy reprezentacyjnych ulicach aglomeracji wskutek pandemii jest szansą, którą właściciele lokali przy tychże ulicach powinni teraz wykorzystać.

Centra handlowe: chcemy działać, także w niedziele

Kolejne, już czwarte ograniczenie w możliwości funkcjonowania sklepów i punktów usługowych w galeriach handlowych w ciągu niespełna roku jest ciosem dla całej branży.

Lockdown przedłużony: rozpacz handlu, będą pozwy?

Informacja o przedłużeniu trzeciego lockdownu zbulwersowała przedstawicieli branży handlu i usług. Firmy rozważają pozwy wobec Skarbu Państwa. Swoje straty branża szacuje na ponad 32 mld zł.

Kto nie może skorzystać z tarczy?

Wielu pokrzywdzonych przez lockdown nie jest objętych pomocą rządową - alarmują firmy zrzeszone w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Chodzi o klasyfikację PKD.

Od poniedziałku centra handlowe otwarte tylko częściowo

Do połowy stycznia nie ma szans na poświąteczne i noworoczne wyprzedaże w galeriach handlowych. Ich właściciele i najemcy załamują ręce.

Carrefour: 211 kontraktów biznesowych

Oto bilans nowych i przedłużonych umów najmu w Galeriach Carrefour.

Trzeci tydzień grudnia: galerie nie podgoniły

W tym roku klienci rozłożyli przedświąteczne zakupy w czasie - odwiedzalność utrzymuje się na podobnym poziomie od otwarcia galerii po listopadowym lockdownie - informuje Polska Rada Centrów Handlowych.

Obecnie liczba pustostanów w Blue City wynosi tylko 3%

Blue City przeszło przez pierwszy i drugi lockdown z niemal kompletem najemców. Trzeci skłonił jego wiceprezesa Yorama Reshefa do apelu do rządzących.

Immofinanz rozszerza portfel parków Stop Shop

Łącznie ma ich już 98.

Dealz najemcą Centrum Łopuszańska 22

Otwarcie sklepu zaplanowane jest na 15 stycznia.