Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

GfK: czas wielkiej próby dla centrów handlowych [OPINIA]

Eksplozja e-commerce sprawiła, że rozdrobniony handel zaczął realnie odciągać uwagę konsumentów od centrów handlowych. Jaka jest więc ich przyszłość? Zastanawia się Przemysław Dwojak, senior directora w GfK.

Garażówki zagościły w Galerii Północnej

23 stycznia, w niedzielę niehandlową, w warszawskiej Galerii Północnej odbędzie się wyprzedaż garażowa. Kolejne tego typu akcje planowane są na każdą 3. niehandlową niedzielę miesiąca.

Policja zatrzymała 41-latka, który ukradł z galerii handlowej ... sofę

41-latka z powiatu tczewskiego, który ukradł sofę wartą 5 tysięcy złotych z galerii handlowej zatrzymali policjanci z komisariatu na Śródmieściu. Złodziej noc spędził w policyjnym areszcie, a w środę usłyszy zarzut kradzieży.

Wyprzedaże: galerie kreślą różne scenariusze przecen

W tysiącach sklepów trwają już zimowe wyprzedaże. Wyczekiwany przez konsumentów sezon obniżek czeka jednak sporo zmian, zapowiadają handlowcy.

ZPPHiU: nie zamykajcie galerii handlowych

Zdaniem organizacji przy zachowaniu obecnych obostrzeń, szczególnie że ruch w galeriach jest niewielki, nie ma takiej konieczności.

Coraz więcej Holendrów zamieszkuje ... w centrach handlowych

Ze względu na kryzys mieszkaniowy coraz więcej osób decyduje się zamieszkać w opustoszałych centrach handlowych - informuje dziennik “NRC".

Wiceprezes Blue City: to jeszcze nie koniec centrów handlowych

- Covid przyspieszył transformację centrów handlowych. Nikt już nie ma wątpliwości, że nie mogą już być obiektami, gdzie ludzie przychodzą wyłącznie na zakupy. Muszą się stawać centrami lokalnej społeczności - zaznacza Yoram Reshef, wiceprezes Blue City.

Trei otworzył obok Lidla park handlowy w Radzyminie

Mieszkańcy podwarszawskiego Radzymina mogą już zrobić zakupy w nowym Vendo Parku zlokalizowanym przy ul. Jana Pawła II, tuż obok supermarketu Lidl. W obiekcie o powierzchni ponad 2000 mkw. działają cztery sklepy. Wartość inwestycji to 3,1 mln euro.

Centra handlowe nie zainwestowały 1 mld zł rocznie

Wszystko przez ograniczenia epidemiczne i ustawowe regulacje czynszów - wynika z raportu autorstwa PwC i Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Rembertów w rodzinie obiektów handlowych Era Park

Od 18 listopada w parku handlowym sieci Era Park mieszkańcy tej dzielnicy mogą korzystać z oferty sprzedażowej marek nieobecnych do tej pory w tej części stolicy. Obiekty sieci działają też w Radomsku i Wieluniu, a w Iławie inwestycja jest w fazie komercjalizacji.

Czarny Piątek okazał się czarny, ale dla centrów handlowych

Firmy handlowo-usługowe prowadzące działalność na terenie centrów handlowych podsumowują wyniki jednego z najbardziej aktywnych sprzedażowo dni w roku - niestety Czarny Piątek ‘21 okazał się wyjątkowo ponury: footfall w niektórych sklepach spadł nawet o połowę.