Handel - centra handlowe

Wszystko o centrach handlowych. Gdzie powstają, co planują, jak się zmieniają?

JLL: możliwy rekord w parkach handlowych

Parki handlowe oraz centra convenience okazały się najbardziej odpornymi formatami handlowymi w czasie pandemii COVID-19. Tylko w pierwszej połowie tego roku urosły aż o ponad 183 000 mkw.

Rusza rozbudowa retail parku Carrefour w Sochaczewie

Sieć otrzymała już pozwolenie na budowę i jest na etapie finalizacji wyboru generalnego wykonawcy oraz podpisywania pierwszych umów na nowe powierzchnie.

Najemcy: nie dostajemy informacji o odwiedzalności w galeriach

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) apeluje, aby najemcy otrzymywali od właścicieli lub zarządców centrów systematycznie dane o odwiedzalności obiektu, w którym działają. Obecnie podawane są tylko zagregowane dane o ruchu w galeriach dla całej Polski.

Galeria Mokotów przestaje być Galerią Mokotów

29 września warszawska Galeria Mokotów dołączy do światowego grona centrów handlowych Westfield, oficjalnie zmieniając nazwę na Westfield Mokotów.

Toruń: staną dwa parki handlowe obok siebie

Przy centrum handlowym Nowe Bielawy w Toruniu wyrośnie drugi park handlowy. Prace nad inwestycją już wystartowały. Jednocześnie na półmetku jest budowa pierwszego parku, którego otwarcie planowane jest na koniec listopada 2022 r.

VRG zamyka nierentowne sklepy Wólczanki, ale otwiera nowe

We wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park ruszył największy w województwie dolnośląskim salon marki Wólczanka (Grupa VRG). To pierwszy w regionie i szósty w Polsce sklep działający w nowym formacie.

W Karpaczu powstanie nowe centrum handlowe

Rozpoczęła się komercjalizacja regionalnego parku handlowego w Karkonoszach. Otwarcie Przystanku Karkonosze zaplanowano na 2024 rok.

Gemini: klient wraca, ale wyzwaniem jest inflacja [WYWIAD]

Rosną obroty galerii, restauracje znów są pełne, kina też. Jak dziś, pół roku po zniesieniu obostrzeń, wyglądają zakupy Polaków w centrach handlowych? Rozmawiamy o tym z Anną Malcharek, dyrektorem zarządzająca Gemini Holding.

DLA Piper: rośnie liczba sporów pomiędzy najemcami a galeriami

Właściciele centrów handlowych coraz częściej spotykają się z próbami negocjacji przez najemców stawek czynszów. Prawnicy DLA Piper spodziewają się, że niespotykana wcześniej fala sporów między galeriami a najemcami, będzie w najbliższych miesiącach narastać.

Retalia już otwarta, wynajęta w 100%

Największy w Grodzisku Mazowieckim park handlowy - Retalia - otworzył się w piątek 26 sierpnia. Obiekt jest wynajęty w 100%.

PRCH: centra handlowe znów mają swoje pięć minut

W czerwcu br. obroty galerii handlowych były o 12% wyższe niż w analogicznym okresie w 2019 r., czyli ostatnim roku przed pandemią - poinformowała PRCH. Czerwiec był czwartym miesiącem z rzędu z takim wynikiem.