Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Nowe technologie a dane klientów

Systemy, które stoją za nowinkami technologicznymi, dysponują złożonymi danymi klientów, a tym samym stanowią cenny cel dla cyberprzestępców. Ekspertka z Axis Communications podpowiada więc, na jakie technologie postawić, aby zabezpieczyć dane klientów.

Sklepy przyszłości: pojawią się szybciej, niż się wydaje

Pojawienie się na rynku pierwszych sklepów bez obsługi pracowników, to dopiero początek zmian w handlu. Wizyta w sklepie stanie się niebawem w pełni spersonalizowanym, wręcz interaktywnym doświadczeniem - uważają eksperci z Checkpoint Systems.

Prawnik: właściciele centrów handlowych zostali opuszczeni przez państwo

By ratować najemców, rząd poświęca galerie handlowe. Te należące do międzynarodowych graczy raczej sobie poradzą, gorzej będzie z polskimi, lokalnymi galeriami - uważa mecenas Diana Kalita z kancelarii prawnej Causa Finita.

Czy najbliższa niedziela jest handlowa?

W 2020 r. jest tylko siedem niedziel handlowych. Tym samym ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele, która zaczęła obowiązywać w marcu 2018 r., funkcjonuje już w pełnym zakresie.

Detalistka Krystyna Skupień: nie możemy zawieść pracowników

Miasto się wyludniło, nikt już nie wpada na drobne zakupy, tylko uzupełnia zapasy - Krystyna Skupień, właścicielka dwóch małych sklepów w Andrychowie opowiada nam o swoich zmaganiach z koronawirusem i jego następstwami.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: kredyty pomocowe

Gdzie szukać pomocy i na jakie kwoty? Pakiet ustaw tzw. tarczy antykryzysowej oferuje firmom-kredytobiorcam dwie ścieżki, tłumaczy Filip Szewczyk, doradca w Grant Thornton.

[Tylko u nas] Tarcza: plusy i minusy dla MSP

Kamil Rybikowski, radca Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców wskazuje dobre i złe rozwiązania ustawy o tzw. tarczy, przyjętej przez Sejm z 27 na 28.03 i przesłanej do Senatu.

BBC: potrzebna tarcza antykryzyzysowa 2

- W najbliższych dniach i tygodniach trzeba będzie na bieżąco reagować i nowelizować przepisy składające się na obecną tarczę, a nawet uchwalenie Tarczy Antykryzysowej nr 2 - ocenia BBC.

Zakupy pod kontrolą, czyli Ministerstwo Zdrowia radzi

- Rękawiczki jednorazowe nie są rozwiązaniem, bo, jeśli nie potrafisz ich odpowiednio zdjąć, możesz się zakazić tym, co na nich zbierzesz - czujnie zwraca uwagę Ministerstwo Zdrowia. Oto rady jak bezpiecznie robić zakupy.

Godzina dla Ziemi: Żabka wyłączy oświetlenie zewnętrzne

28 marca o godzinie 20.30 gasimy światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi. Żabka Polska kolejny rok z rzędu bierze udział w akcji WWF, tym razem gasząc na 60 minut oświetlenie zewnętrzne wszystkich ponad 6000 sklepów oraz neony na budynku firmy w Poznaniu.

Sieci nagradzają pracowników i skracają czas pracy

Kolejne sieci deklarują, że pracownicy, którzy pozostają na placu boju zostaną dodatkowo wynagrodzeni. Skracane są też godziny pracy placówek [TEKST AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO].