Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Sfinks z mniejszymi obrotami

Restauracje działające w ramach sieci zarządzanych przez Sfinks Polska w I kw. 2020 r. wypracowały przychody ze sprzedaży gastronomicznej w wysokości 39,88 mln zł wobec 44,66 mln zł w tym samym okresie rok wcześniej.

Hillwood Polska zakończył budowę centrum magazynowo-produkcyjnego w Słubicach

Deweloper uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie.

Mariusz Świtalski znowu na celowniku

Sąd Okręgowy w Poznaniu udzielił trzeciego zabezpieczenia na roszczenia Forteam Investments wobec biznesmena. Tym razem chodzi o 45,94% akcji spółki Czerwona Torebka.

Action otwiera aż 12 nowych sklepów!

Sieć dyskontów niespożywczych Action w ciągu 1,5 miesiąca otworzy 12 nowych sklepów, w tym drugi market w Szczecinie i czwarty we Wrocławiu, a także dwa kolejne w województwie łódzkim.

Jutro otwarcie Lidla w Gorzowie

W czwartek 6 sierpnia otwarta zostanie 7. placówka Lidl w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Walczaka 23G. Według wyliczeń portalu handelextra.pl będzie to 732. placówka sieci w Polsce.

Poszukiwany najstarszy Kärcher

Ruszyły poszukiwania zakrojone na szeroką skalę. Masz w swojej firmie stare urządzenie ciśnieniowe Kärcher lub inne? Wymień je teraz w ramach akcji "Stare na nowe".

Aldi testuje automat vendingowy

Przez całą dobę można w nim kupić produkty wymagające chłodzenia.

Zobacz, jak Primark (nie) szykuje się do otwarcia [GALERIA]

W czwartek 20 sierpnia o godz. 10.00 irlandzka sieć Primark uruchomi swój pierwszy sklep w Polsce. Na razie w warszawskiej Galerii Młociny witryny są zasłonięte, nie ma też informacji dla klientów o dacie otwarcia.

Aldi: najważniejszy jest odpowiedni balans

O zachowaniach zakupowych konsumentów i ich stopniowym powrocie do preferencji zakupowych sprzed czasów pandemii opowiada Agata Biernacka, kierownik działu komunikacji i PR w Aldi Polska.

Amazon inwestuje w kolejne sklepy bezgotówkowe

Dziesięć podpisanych umów i negocjacje w sprawie kolejnych 20 lokalizacji - to plany rozwoju sieci Amazon Go w Londynie. Polska, przynajmniej na razie, jest zapleczem logistycznym giganta.

Rusza konkurs "Świat bez odpadów - recyklomat w Twojej gminie"

W jego ramach samorządy będą mogły powalczyć o recyklomaty, czyli automaty do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, które nagradzają mieszkańców za każde wrzucone opakowanie poprzez specjalną aplikację.