Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Aplikacja AXIS zlicza klientów w sklepie. I nie tylko

Optymalizacja efektywności obsługi klienta, identyfikowanie trendów odwiedzin sklepów, szacowanie poziomu natężenia ruchu czy ocena operacyjna funkcjonowania obiektów - oto zalety bezpłatnej aplikacji AXIS People Counter.

Do Sejmu trafił projekt PiS ws. zakazu handlu w niedzielę!

Do Sejmu został wniesiony projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta, który ma wyeliminować nieprawidłowe stosowania wyłączeń od zakazu - wynika z informacji na stronie Sejmu. Przedstawicielem wnioskodawców jest Janusz Śniadek (PiS).

Jest już Kodeks Dobrych Praktyk dla franczyzy

Franczyzobiorcy, franczyzodawcy oraz organizacje branżowe przyjęły Kodeks Dobrych Praktyk dla rynku franczyzy. Jest to pierwsza inicjatywa w obszarze podnoszenia standardów współpracy w tym sektorze, wspólna dla obu stron.

Aldi stawia na lokalność

Obecnie w asortymencie sieci jest ponad 1200 produktów oznaczonych logotypem z biało-czerwoną flagą, kupowanych po sąsiedzku od lokalnych producentów.

IV fala a przywileje dla zaszczepionych. Będą?

Przepisy mające na celu zahamowanie pandemii Covid-19, które byłyby wprowadzane w trakcie ewentualnej IV fali będą uwzględniały to, czy ktoś przebył chorobę, jest zaszczepiony, bądź ma negatywny wynik testu, powiedział pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Ruszył najmniejszy Lidl na świecie [ZDJĘCIA]

Sklep o którym mowa jest najmniejszym z ponad 11 000 marketów Lidl na świecie. Powstał w Danii. Jest wyjątkowy ze względu na powierzchnię, ale nie tylko.

Biedronka tradycyjnie nie zwalnia tempa

Z pandemią czy bez Biedronka każdego roku poprawia wyniki sprzedaży. Sieć otwiera nowe sklepy, przebudowuje "stare", inwestuje - w tym roku także w mniejszy format sklepów - i zarabia. Jeronimo Martins, operator sieci, opublikował wyniki za pierwszą połowę 2021 r.

Lekarz i profesor apeluje do handlu: noście maseczki

W przypadku handlu noszenie maseczek jest niezwykle ważne zarówno w odniesieniu do pracowników sklepu, jak i klientów - uważa profesor Andrzej Gładysz, specjalista chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych, ekspert BISAF.

Już 50 sklepów Netto otwartych w miejsce Tesco

Od końca maja w wyniku konwersji co tydzień w czwartek otwieranych jest w Polsce sześć kolejnych placówek Netto. Jedna trzecia założonego planu jest już wykonana.

TryPay wprowadzi płatności odroczone dla przedsiębiorców

W ramach systemu działający w branży e-commerce partnerzy firmy będą mogli oferować przedsiębiorcom finansowanie zakupów o wartości 15 tys. zł, z odroczeniem spłaty o 60 dni lub jej rozłożeniem na 12 miesięcy. TryPay informuje o pierwszych wdrożeniach testowych i zapowiada, że na tym nie koniec.

ZUS: pierwsze zwolnienia z opłacania składek dla sklepików szkolnych

Na kwotę około 300 tys. zł ZUS zwolnił z opłacania składek przedsiębiorców prowadzących sklepiki szkolne. W ramach świadczenia postojowego trafiło do takich firm ponad 700 tys. zł składek - poinformował w środę PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych.