Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Deloitte: 1521 zł na święta, z których jedna trzecia online

W tym roku na prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi zamierzamy przeznaczyć średnio  1 521 zł, czyli o 5% więcej niż wydaliśmy rok temu. Z roku na rok rośnie znaczenie zakupów internetowych. Prawie jedną trzecią budżetu świątecznego pozostawimy w sklepach online.

Gelateria Ice Dream w Galerii Katowickiej i Avenidzie

Nowe stoiska, wraz z działającą od kwietnia br. lodziarnią w warszawskiej Arkadii to początek, budowanej przez markę, ogólnopolskiej sieci lodziarni opierających się na koncepcie "self-service ice cream".

Otwierają się dwa nowe Lidle

21 listopada Lidl otworzy dwa nowe sklepy - w Bydgoszczy i Gdańsku. Od czwartku operator będzie więc miał w naszym kraju 703 markety.

McMuffin Twarożek i Rzodkiewka

Nowa propozycja na śniadanie w McDonald’s.

Kasy samoobsługowe w Deli Delikatesach

W placówce w Mińsku Mazowieckim zainstalowane zostały dwie kasy samoobsługowe z modułem płatności kartą. Rozwiązanie jest elementem systemu sprzedaży i współpracuje z programem do zarządzania sklepem firmy Insoft.

Koszyk cen: najtaniej w Auchan, najdrożej w Makro

W październiku najdroższym kanałem sprzedaży okazało się e-grocery (262,68 zł), o ponad 12 zł przewyższające cenowo najdroższy sklep stacjonarny - Makro cash&carry (240,27 zł) i aż o 48,8 zł najtańszy w tym miesiącu Auchan - informuje ASM Sales Force Agency.

Koncept "Balance & Beauty" Marta Bem w Elektrowni Powiśle

Miejsce będzie czekać na pierwszych klientów już wiosną 2020 r. w przestrzeni Beauty Hall w warszawskim obiekcie.

Sprzedaż alkoholu a sklepy samoobsługowe [ANALIZA]

Jedną z opcji jest wyposażenie placówek w alkomaty. Jeśli doszłoby tam do sprzedaży alkoholu, odpowiedzialność za to poniósłby najprawdopodobniej przedsiębiorca. Inaczej mogłoby być w sytuacji z udziałem sztucznej inteligencji. Pewne jest, że prawo nie nadąża za technologią.

DB Schenker wprowadził autonomiczne roboty

Gideon Brothers działają w oparciu o rozwiązania sztucznej inteligencji.

Vending: pierwszy na rynku terminal płatniczy "all-in-one"

Worldline oraz SIX Payment Services, europejscy liderzy rynku usług płatniczych i transakcyjnych, wprowadzają na polski rynek nowy, kompleksowy terminal do płatności samoobsługowych - Valina.

Telefon z abonamentem w RTV Euro AGD

Dzięki nowej usłudze, tzw. freepak, w salonach sieci klienci będą mogli nie tylko wybrać smartfon, zakupić go za gotówkę lub w systemie ratalnym, ale także skorzystać z abonamentu telefonicznego Premium Mobile na preferencyjnych warunkach.

} }