Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Czy to koniec Mere w Polsce?

Na profilu jednego ze sklepów tej rosyjskiej sieci harddyskontów trzy dni temu pojawiła się informacja o jego likwidacji.

Ruszył trzeci harddyskont Vollmart

To niemałe zaskoczenie. Bez medialnych zapowiedzi 29 czerwca w Świebodzinie przy ul. Grottgera 1 ruszył nowy harddyskont sieci Vollmart.

Handel i produkcja wybierają papierowe faktury

Mimo zapowiadanego wdrożenia KSeF, z którego każdy polski przedsiębiorca będzie musiał korzystać od 2024 roku, 66% firm nadal wprowadza do obrotu setki papierowych faktur. Choć dygitalizacja w innych obszarach biznesu nie jest im obca i np. dokumenty przechowują w chmurze. Sprawdzamy dlaczego.

Delio zachęca do świadomych zakupów w duchu zero-waste

W tym celu supermarket online zorganizował warsztaty.

Stava wprowadza rewolucję na rynku franczyzy w Polsce

Jako pierwsza sieć franczyzowa, zapewnia franczyzobiorcom gwarancję zysku.

Biedronki przechodzą na zieloną energię

Sieć podpisała właśnie umowę z firmą Grow Energy, na podstawie której do końca 2025 r. jej 2 tysiące sklepów zostanie wyposażone w efektywne instalacje fotowoltaiczne. Do końca br. zostanie zamontowane przynajmniej 500 takich rozwiązań.

Sieci handlowe przyjmą elektroodpady

W Polsce póki co duże sklepy sprzedające elektronikę są zobowiązane do nieodpłatnego przyjęcia małogabarytowego zużytego sprzętu. Tymczasem w Niemczech niebawem konsumenci będą mogli zwrócić zużyte czajniki i smartfony do sklepów spożywczych. Czy ten koncept zawita i do nas, czas pokaże.

MODIVO rozszerza kompetencje zespołu eobuwie.pl.

Do kadry zarządzającej dołączyła właśnie Natalia Załęcka obejmując stanowisko dyrektorki marketingu.

HalfPrice otwiera salon w Dekadzie Nysa

Tym samym koncept w kategorii off-price należący do Grupy CCC, dołącza do grona najemców galerii. Klienci mogą korzystać z oferty marki od 30 czerwca.

Polacy pracują 62,5 minuty, aby kupić Big Maca

W 2012 roku liczba minut pracy potrzebna do zarobienia na jednego Big Maca w Warszawie wynosiła 36. Dziś potrzeba znacznie więcej wysiłku, żeby pozwolić sobie na tego popularnego burgera.

Prezes Edenu: chcemy włączyć do sieci ok. 150 sklepów

Rośniemy bez względu na to, co się dzieje na świecie, a ostatnie dwa lata pokazały, że rynek tradycyjny jest mocniejszy, niż się wydaje - Wiesław Skorupka, prezes świętującej 20-lecie partnerskiej sieci sklepów Eden, opowiada o jej recepcie na sukces [WYWIAD].