Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Vollmart rozgląda się po Białymstoku

Mimo szumnych zapowiedzi polska sieć hardyskontów w ciągu ostatnich miesięcy nieco przystopowała z rozwojem. Teraz jednak - jak ustalił HandelExtra.pl - szuka dla siebie lokalizacji w Białymstoku.

Lidl może w tym roku mieć już 800 sklepów

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku Lidl przekroczy liczbę 800 sklepów. Przybliżają go do tego szykujące się do otwarcia cztery nowe placówki w Kielcach, Gdyni, Rokietnicy i Bydgoszczy. Ruszają już w czwartek 28 października.

Wyspy handlowe - czy to się opłaca?

Obecność w centrum handlowym ze względu na wysokie koszty, umowy i kwestie organizacyjne często bywa zaporą w rozwoju lub początkach działalności. Wyspa może być rozwiązaniem tymczasowym dla małych lub większych firm, miejscem na show-room lub zakupy impulsowe.

Klopsiki z IKEA będzie można zamówić do domu

A to dzięki współpracy z Glovo. Ruszyły właśnie pierwsze testowe dostawy dań z restauracji IKEA na terenie wybranych miast. Dostawy obejmują także produkty ze Sklepiku Szwedzkiego dostępne w sklepach stacjonarnych sieci.

Deloitte: Polacy wybierają "zielone" produkty [RAPORT]

Rośnie świadomość zmian klimatycznych. Ponad 80% ankietowanych deklaruje, że troskę o środowisko wyraża w proekologicznych zachowaniach, a 58% wybiera produkty marek zaangażowanych w zrównoważony rozwój.

Odido Elevate: Makro rusza z nowym konceptem sklepów

23 października 2021 r. w miejscowości Wrząca (woj. łódzkie) otwarty został pierwszy sklep marki Odido, powstały w ramach Elevate - międzynarodowego projektu rozwoju detalicznych sieci franczyzowych. W kolejnych trzech latach Makro zamierza otwierać ponad 200 takich sklepów rocznie.

Każdy Lidl jest już placówką pocztową

Od poniedziałku 25 października klienci DHL mogą nadawać i odbierać paczki już we wszystkich 787 sklepach Lidla w Polsce. A to oznacza, że każda z tych placówek może być otwierana przez operatora w niehandlowe niedziele. Przynajmniej do czasu wejścia w życie uszczelnionych niedawno przepisów.

Aldi stawia na zachodniopomorskie

W środę 27 października swoje podwoje dla klientów otworzy pierwszy sklep sieci w Szczecinie.

Galeria Północna: o 10% wyższe obroty niż przed rokiem

Warszawska Galeria Północna ma za sobą bardzo udany III kwartał. Mimo trwającej pandemii odnotowała wzrost obrotów, rosnący wskaźnik odwiedzalności oraz najwyższy dotąd poziom komercjalizacji, wynoszący ponad 92%.

W sklepach jest coraz drożej

Drożeją zwłaszcza mięso, warzywa i używki.

Żapkka Store, czyli zakupy z AI [PORTRET SKLEPU]

Bez kas, bez kolejek, bez gotówki - w ten sposób Żabka reklamuje nowy wymiar zakupów. Nazwała go Żappka Store. Do końca roku może być 30 takich placówek.