Handel

Najnowsze informacje ze świata handlu. Dowiedz się więcej, bądź na bieżąco!

Niedziele bez dużego handlu nie zrewolucjonizowały rynku

W 2018 r. sklepy w Polsce będą otwarte łącznie o 39 dni krócej niż w roku ubiegłym. W 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a od 2020 r. takich niedziel będzie już tylko siedem.

Nowe Lidle w Kielcach i Radzyminie

W czwartek 26 kwietnia przy Al. Ks. Jerzego Popiełuszki 15 otwarty zostanie piąty sklep sieci Lidl w Kielcach oraz pierwszy w Radzyminie przy ul. Jana Pawła II 21.

Kara za przejęcie Empiku bez zgody UOKiK

73 zgody na koncentrację wydał UOKiK w okresie grudzień-marzec. W dwóch decyzjach urząd nałożył na przedsiębiorców kary finansowe. Jedna z nich dotyczyła braku zgłoszenia przejęcia sieci Empik.

Analitycy: W I kwartale Biedronka znów urosła

W czwartek 26 kwietnia przed sesją Jeronimo Martins, właściciel Biedronki, opublikuje wyniki za I kw. 2018 r. Według analityków sprzedaż w Biedronce nadal rosła.

Kolporter rozwija system ajencyjny

W pierwszym kwartale br. firma podpisała umowy z 64 nowymi ajentami. Część z nich już prowadzi saloniki prasowe, pozostali kończą szkolenia i lada dzień rozpoczną pracę.

Biedronka wspiera młodych piłkarzy

28 kwietnia w Warszawie rozegrana zostanie IX edycja turnieju, w trakcie której o tytuł Mistrza Polski powalczą dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Sphinx z wiosennymi nowościami

Sieć restauracji wprowadziła sezonową wkładkę "Bób, cytryny i szparagi". Pojawiło się w niej pięć dań inspirowanych bliskowschodnimi pomysłami Samar Khanafer.

ID Logistics obsłuży E. Leclerca we Francji

Operator uruchomił właśnie nowy magazyn e-commerce z którego będą obsługiwane zamówienia składane w sklepie internetowym przez klientów z rejonu Paryża (dostawy do domu oraz click-and-collect).

Eurocash liderem wśród hurtowni spożywczych

Z badania PMR na temat rynku hurtowni spożywczych oraz poziomu satysfakcji z ich usług wynika, że właściciele oraz kierownicy sklepów najwyżej oceniają firmę Eurocash Dystrybucja.

Spar z ponad miliardowym obrotem

Zgodnie z zapowiedziami firma zrealizowała zakładane cele, jednocześnie odnotowując liczbę 250 sklepów.

Nowości od Jungheinrich

Jungheinrich, dostawca rozwiązań z zakresu logistyki wewnątrzmagazynowej, zaprezentuje szereg nowości na targach CeMAT 2018. Wydarzenie odbędzie się w Hannoverze (Niemcy) 23 - 27 kwietnia.

} }