E-commerce

Informacje e-commerce. Bądź na bieżąco ze światem sprzedaży przez internet.

DHL rozszerza współpracę z Zalando

Klienci Zalando będę mogli dokonywać zwrotów paczek zarówno u kuriera, jak i w 6000 punktów partnerskich DHL Parcel: Żabkach, Freshmarketach, Inmedio, Relay i 1Minute.

Z Amazona do Allegro: jest nowy prezes

Nowym prezesem zarządu największej polskiej internetowej platformy handlowej został Francois Nuyts, który dołączy do zespołu zarządzającego od 1 sierpnia br. Dotychczasowy prezes, Przemysław Budkowski, opuszcza firmę i planuje zaangażować się w inne przedsięwzięcia.

Zakaz handlu w niedziele napędza obrót e-sklepów

Obowiązujący od 1 marca 2018 r. zakaz handlu w wybrane niedziele zintensyfikował ruch i sprzedaż internetową w te dni. Według danych z raportu Traffic Trends, 62 proc. e-sklepów zanotowało wzrost ruchu, natomiast 55,5 proc. skok sprzedaży.

Zalando wprowadza program partnerski

To nowa usługa dla polskich e-konsumentów.

Spory konsumenckie w internecie

Komisja Europejska po dwóch latach funkcjonowania platformy rozwiązywania sporów przy zakupach internetowych opublikowała wyniki jej działania.

Seniorzy na e-zakupach

Wzrasta liczba internautów powyżej 65 roku życia - według raportu CBOS z 2017 r. było to już 23 proc. najstarszych Polaków. Czy e-sklepy są gotowe na ten trend?

Lewandowska uruchamia e-sklep dla rodziców

Anna Lewandowska uruchamia portal Baby by Ann. Ma on łączyć funkcje serwisu poradnikowego dla rodziców oraz sklepu internetowego, którego start zaplanowano na połowę maja.

Handel napędza reklamę cyfrową

Reklama online warta była w Polsce w 2017 r. prawie 4 mld zł. Jeśli utrzyma się obecne tempo wzrostu w 2018 r. będzie to 4,3 mld zł. Liderem wydatków jest branża handlowa.

eBay: sztuczna inteligencja napędza e-commerce

Amerykańska platforma sprzedażowa eBay poinformowała o pracach nad rozwiązaniami z zakresu sztucznej inteligencji.

Amazon idzie jak burza

Amerykański gigant internetowy w samym tylko pierwszym kwartale roku miał przychody netto większe niż połowa założonych na br. dochodów budżetu państwa polskiego.

Szopi.pl: służymy kobietom

Szopi.pl jest serwisem, który zarabia na fizycznym robieniu zakupów klientom, a następnie dostarczaniu ich do domów. Okazuje się, że wśród klientów Szopi.pl przeważają panie, głównie młode mamy, które nie mają z kim zostawić dziecka, by wybrać się na większe zakupy.

} }