E-commerce

Informacje e-commerce. Bądź na bieżąco ze światem sprzedaży przez internet.

Właściciel Pyszne.pl zwalnia kurierów na etacie

Grupa Just Eat Takeaway, mająca w swoim portfolio Pyszne.pl, odchodzi zatrudniania kurierów. Jak donosi "Financial Times", to powrót do systemu samozatrudnienia preferowanego przez koncerny, np. Uber Eats. A rezygnacja z tego modelu była dotąd wyróżnikiem i atutem JET. Skąd zmiana strategii?

Druga fala zwolnień w Amazonie

W styczniu br. koncern ogłosił, że zlikwiduje 18 tys. miejsc pracy. Teraz będą kolejne. Znamienne, że redukcje etatów odbywają się nie tylko w dziale detalicznym, zarówno w e-commerce i sklepach stacjonarnych, ale i w bardziej lukratywnych jednostkach firmy.

Glovo powołuje Impact Fund. Z inicjatywy 5 mln euro do końca 2023 r.

Impact Fund to nowatorska w tej branży inicjatywa, w ramach której niewielka kwota z każdego zamówienia Glovo wesprze projekty związane z ekologią i wywieraniem pozytywnego wpływu na społeczność.

Zakupy w Bolt Market w niedzielę i święta, w tym w Wielkanoc

To nie jedyna zmiana w działalności dostawcy zakupów Bolt Market. Od połowy marca br. zakupy można w tej aplikacji zamawiać dłużej - od wczesnych godzin rannych do późnych, nocnych.

Too Good To Go zmienia logo

Aplikacja Too Good To Go zaprezentowała odświeżoną identyfikację wizualną wraz z nowym pozycjonowaniem marki. Wprowadzenie zmian związane jest z dalszym rozwojem mającym na celu dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

Stuart dowiezie zakupy z Organic Market

Sieć samoobsługowych eko-delikatesów oraz platforma logistyczna oferująca szybkie dostawy, nawiązały współpracę. - Ta współpraca pozwala nam (...) znacząco ograniczyć dotychczasowe koszty związane z logistyką - mówi Kamil Linoż z OrganicMarket.pl.

InPost na Wyspach ma już 5 tys. paczkomatów

I jak zapewnia Rafał Brzoska, prezes InPostu, na tym nie koniec.

Lisek.app ma już 730 tys. pobrań aplikacji. Ujawnia, ile mają inni gracze

Aplikacja Liska została pobrana już ponad 730 000 razy na telefony z systemami Android i iOS. To ponad 3 razy więcej od świadczącego usługi szybkiej dostawy Żabka Jush i prawie 2,5 raza więcej od Frisco.

Marketplace przyszłością e-commerce?

Santander Bank w badaniu "Polaków portret własny" pyta ich o to czy korzystają z e-platform sprzedażowych, co na nich kupują i gdzie szukają o nich informacji.

Duże miasta nie chcą dark store'ów

Najpierw w Amsterdamie, a teraz w Barcelonie władze wprowadziły zakaz lokowania dark store'ów ich w miastach. Czy podobnych rozwiązań można spodziewać się w Warszawie? Na to pytanie odpowiada Krzysztof Wykrzykowski, senior associate w dziale powierzchni hndlowych w Colliers.

Delikatesy Ceneo to już 73 tys. produktów spożywczych

Na początku roku zawsze mamy wzrost wyszukiwani produktów z tak zwanej "zdrowej żywności", co najpewniej związane jest z noworocznymi postanowieniami zadbania o zdrowie i sylwetkę - mówi w rozmowie z HandelExtra.pl Grzegorz Górkowy z Ceneo.pl.