E-commerce

Informacje e-commerce. Bądź na bieżąco ze światem sprzedaży przez internet.

Atak hakerski na home.pl

Home.pl ma za sobą atak hakerski, największy w ponad 20-letniej historii firmy.

Empik.com - 20 lat minęło

Przez dwie dekady działania ten e-sklepów odnotował 770 mln wizyt, za jego pośrednictwem odbiorcy kupili między innymi 12,5 mln egzemplarzy książek, 5,7 mln płyt muzycznych oraz prawie 3 mln filmów na DVD.

Polacy stworzyli wielokanałowe narzędzie e-commerce

Startuje nowa platforma e-commerce 1koszyk.pl, która wedle jej twórców, wychodzi poza schemat klasycznego e-sklepu. Kładzie nacisk na zintegrowaną sprzedaż wielokanałową. Kupujący logują się jednym kontem do różnych sklepów, korzystając z raz wprowadzonych danych i wspólnej historii zakupów.

Z eBay paczka z Chin w 15 dni

Jedna z największych platform sprzedażowych na świecie, wprowadziła kolejne usprawnienie dla kupujących.

Szybkość działania stron WWW kluczem do sukcesu

Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41 proc. z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Kluczem jest m.in. szybkość otwierania strony WWW.

40 milionów konsumentów na wyciągnięcie ręki

W Polsce, Rumunii czy na Węgrzech nasycenie sklepami online jest wciąż bardzo niskie - cztery razy mniejsze niż np. w Niemczech. A to oznacza olbrzymi potencjał, czyli prawie 40 mln niekupujących jeszcze przez internet konsumentów.

Zmierzch ery sklepów?

Opinia, że nad stacjonarnymi sklepami spożywczymi w Europie krąży widmo e-commerce, zwiastujące koniec fizycznych sklepów, jest często spotykana. LZ Retailitics zbadało prawdziwość tej tezy.

Zakupy spożywcze wciąż bardziej w realu niż w sieci

Ponad połowa polskich konsumentów (56 proc.) nie rozważa w ogóle zakupów żywnościowych w sieci, a mniej niż 1 proc. wszystkich produktów spożywczych jest sprzedawana online, wynika z badań Nielsena "Shopper omnichannelowy na rynku FMCG".

Komerso.pl o e-commerce

Powstaje portal komerso.pl, który ma stać się unikalnym miejscem na redakcyjnej mapie e-commerce. To właśnie tu czytelnicy znajdą merytoryczne i aktualne informacje o branży.

Allegro Smart! kupiony ponad 100 tys. razy w ciągu tygodnia od startu

Zaledwie w tydzień od startu usługi ponad 100 tys. osób zaczęło korzystać z Allegro Smart! aby cieszyć się bezpłatną i wygodną wysyłką. Klienci z wykorzystaniem tej usługi kupili w tym czasie ponad 850 tys. produktów.

Cashback - nowy etap w rozwoju goodie

Użytkownicy bezpłatnej aplikacji zakupowej goodie (którą pobrano już ponad pół miliona razy) i strony www.goodie.pl od poniedziałku 10 września będą mogli korzystać z nowej funkcji - cashback - pozwalającej na otrzymanie zwrotu części pieniędzy wydanych w niemal tysiącu sklepów internetowych.

} }