E-commerce

Informacje e-commerce. Bądź na bieżąco ze światem sprzedaży przez internet.

Tylko 4% internautów nie kupuje w sieci

Klienci w sklepach wirtualnych najczęściej kupują ubrania, sprzęt RTV/AGD oraz kosmetyki i perfumy. Żywność zamawia już co dziesiąta osoba.

Black Week na Allegro wystartował

Trwający 8 dni festiwal zakupowy, rozpoczął się na Allegro 23 listopada i skończy w Cyber Monday, 30 listopada. Dostępne są setki tysięcy ofert w specjalnych cenach. Nowe okazje będą pojawiać się każdego dnia.

Krosno Glass zwiększa sprzedaż online

Krosno Glass współpracuje z Amazonem od 2018 r. Produkty marki są dostępne na 6 rynkach w Europie, wkrótce sprzedaż zostanie rozszerzona o kolejne kraje: Szwecję i USA.

Sprzedaż przez internet nieustannie rośnie

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, w październiku br. w porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowano wzrost wartości sprzedaży detalicznej przez internet w cenach bieżących o 9,1%.

Zwroty w e-sklepach: jak je zminimalizować

Idzie sezon zakupów. Jak sklepy internetowe poradzą sobie ze zwrotami? Z tym pytaniem mierzy się raport merce.com.

Black Friday i Cyber Monday 2020: festiwal e-zakupów

Koniec roku to tradycyjnie najgorętszy czas w e-commerce. Również festiwale zakupów internetowych z okazji Czarnego Piątku i Cyber Monday czy też własna akcja Allegro - Smart! Week - z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Zakupy w e-sklepach: listopaczka zamiast tradycyjnej przesyłki

Zbyt wysokie koszty dostawy, to często główny powód rezygnacji z e-zakupów w ogóle. Niezależny operator pocztowy Speedmail proponuje więc rozwiązanie tańsze niż przesyłka kurierska, ale jednocześnie skuteczniejsze niż zwykły list.

Chiński gigant rośnie jeszcze bardziej

Jeden z dwóch największych detalistów online chińskiego rynku, platforma JD.com, zaliczyła doskonały III kwartał pomimo ustąpienia pandemii.

Skuteczny e-sklep: 4 zasady, których warto się trzymać

Prowadzenie sklepu internetowego to niemałe wyzwanie. O czym należy pamiętać ruszając ze sprzedażą w e-commerce i dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne? Oto porady przygotowane przez ekspertów z Visa.

Z paczkomatu odbierzesz zakupy z IKEI

InPost udostępnił ponad 9000 paczkomatów sieci sklepów IKEA. Klienci mogą zamawiać produkty, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38 cm i o wadze do 24 kg.

PayU: pandemia szansą dla polskiego e-eskportu

Lokalne metody płatności - oto zdaniem PayU klucz do sukcesu polskich e-sklepów na zagranicznych rynkach.