Dzieje się

Ciekawostki, wydarzenia, eventy. Z rynku, w galeriach, sieciach RTV i AGD, marketach budowlanych. Bądź na bieżąco!

[PORADNIK] Nowy termin zaliczek na podatek

Przedsiębiorcy mają więcej czasu na zapłacenie zaliczek na podatek od wynagrodzeń. Podpowiadamy, do kiedy muszą to zrobić.

[PORADNIK] Procedura zwrotu podatku minimalnego

Można później zapłacić podatek minimalny, a także ubiegać się o jego zwrot. Jakie warunki trzeba spełnić, tłumaczą eksperci z KPMG.

[PORADNIK] Wnioski o pożyczki płynnościowe wstrzymane

Instytucje finansowe wstrzymały przyjmowanie nowych wniosków o pożyczki płynnościowe POIR. Wyjaśniamy, kiedy będzie można je znów składać.

[PORADNIK] Grant Thortnon dla Handlu: Kupno i sprzedaż firmy

Jak przygotować się na zakup lub sprzedaż firmy w obliczu konsolidacji rynków spowodowanej przez COVID-19? Radzi Marek Ruciński, specjalista w kancelarii prawnej Grant Thornton.

[PORADNIK] Odzyskanie strat poniesionych w czasie pandemii

Jak zabezpieczyć swoje interesy i zwiększyć szansę na odzyskanie strat poniesionych w trakcie pandemii? Radzi Marcin Klimczak, partner PwC.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: dezynfekujące płyny

Producenci lub planujący produkcję płynów dezynfekujacych muszą liczyć się z dodatkowymi obowiązkami. Jakimi - wylicza Paweł Kaczmarek, doradca w Grant Thornton.

[PORADNIK] BGK dopłaci do oprocentowania kredytów

W BGK powstanie specjalny Fundusz Dopłat do Oprocentowania. Wyjaśniamy, kto będzie mógł z niego skorzystać.

[PORADNIK] Poprawa płynności finansowej w ramach CIT

W tarczy antykryzysowej wprowadzono wiele środków, które mogą poprawić płynność finansową. Można je łączyć z rozwiązaniami dostępnymi już wcześniej. Jakimi - radzą eksperci KPMG.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Ochrona dłużników w tarczy 3.0

Tarcza antykryzysowa 3.0 zawiera zapisy dotyczące ochrony dłużników przed potrąceniami niealimentacyjnymi. Co te regulacje oznaczają w praktyce - tłumaczy Monika Smulewicz, partner, dyrektor zarządzający Grant Thornton.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Zwolnienia dyscyplinarne

Jak w czasie stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii zwolnić pracownika w trybie natychmiastowym bez zachowania okresu wypowiedzenia? Wyjaśnia Monika Smulewicz partner, dyrektor zarządzający Grant Thortnon.

[PORADNIK] Grant Thortnon dla Handlu: Tarcza finansowa PFR cd.

Czy w ramach powiązań należy brać spółkę matkę z Unii Europejskiej? Jakie znaczenie ma złożenie teraz wstępnej aplikacji do PFR? Na pytania dużych przedsiębiorców odpowiadają eksperci Grant Thornton.