Dzieje się

Ciekawostki, wydarzenia, eventy. Z rynku, w galeriach, sieciach RTV i AGD, marketach budowlanych. Bądź na bieżąco!

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Pomoc dla MSP

Tzw. tarcza antykryzysowa ma ulżyć małym firmom. Podpowiadamy, jak przedsiębiorcy mogliby skorzystać z pomocy.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: naruszenie umowy

Czy można uniknąć naruszenia umowy handlowej z kontrahentem zagranicznym ze względu na pandemię? Podpowiadamy, kiedy i na podstawie jakich przepisów przedsiębiorca może zwolnić się z odpowiedzialności.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Nowe terminy sprawozdawczości

Nowe terminy mają znaleźć się w tzw. tarczy antykryzysowej. Wiemy, jakie są projekty ich zmian.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: płynność finansowa, cz.1

Zanim zostanie wdrożony rządowy pakiet wsparcia dla przedsiębiorców, można skorzystać z dostępnych rozwiązań prawa podatkowego. Jedną z opcji jest ulga za złe długi.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: płynność finansowa, cz. 2

Nieściągalne wierzytelności jako koszty to kolejna z opcji poprawy płynności, nim zostanie wdrożony pakiet ustaw antykryzysowych. Tu potrzebne jest orzeczenie sądu.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: płynność finansowa, cz. 3

Rozłożenie na raty i umorzenie to inne z rozwiązań do zastosowania nim rząd wdroży pakiet ustaw antykryzysowych. Wyjaśniamy, jak to zrobić i co powinien zawierać wniosek.

PGS: kupujcie w lokalnych sklepach

Polska Grupa Supermarketów zwraca się z apelem do klientów o wsparcie drobnych, lokalnych przedsiębiorców. Jednocześnie dziękuje swoim współpracownikom, którzy każdego dnia obsługują tysiące klientów.

Iglotex: zmieniamy strukturę produkcji

Producent i dystrybutor wyrobów mrożonych, chłodzonych oraz suchych dla detalu i gastronomii, odczuwa negatywne skutki zamknięcia restauracji. Więcej jednak dostarcza do sklepów.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: niewykonane umowy

Jak uchronić się przed konsekwencjami niewykonania lub nieprawidłowego wykonania zawartych umów? Oto wskazówki dla przedsiębiorców.

Tesco rekrutuje do obsługi sprzedaży internetowej!

Sprzedaż produktów spożywczych przez internet cieszy się obecnie na tyle dużą popularnością, że Tesco musi zatrudniać nowych ludzi. Firma wdraża też zasady "bezpiecznej obsługi" na Tesco E-Zakupy.

Społem: nie popieramy czasowego otwarcia handlu w niedzielę

Mamy pełne magazyny, sklepy uzupełniły towar, a ludzi jest zdecydowanie mniej. Opanowaliśmy trudną sytuację - usłyszeliśmy w KZRSS "Społem". Aby ułatwić wszystkim funkcjonowanie i zdecydowanie zwiększyć ogólne bezpieczeństwo, spółdzielnie Społem wprowadziły jednak w swoich placówkach szereg zmian.