Dzieje się

Ciekawostki, wydarzenia, eventy. Z rynku, w galeriach, sieciach RTV i AGD, marketach budowlanych. Bądź na bieżąco!

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Skuteczna rekrutacja nie tylko w czasach SARS-CoV-2. Cz.2

Kolejnym etapem rekrutacji (opisanej w cz.1) jest selekcja kandydatów i wybór najlepszego. Jak uniknąć błędów na tym etapie pozyskania pracownika radzi Wojciech Chromik, menedżer z Grant Thornton.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Skuteczna rekrutacja nie tylko w czasach SARS-CoV-2. Cz.1

Ze względu na globalny kryzys wywołany wirusem SARS-Cov2 firmy muszą dostosować swoje strategie rekrutacyjne do rzeczywistości pracy zdalnej. Co zrobić, aby pozyskać właściwych pracowników, radzi Wojciech Chromik, menedżer z Grant Thornton.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Dofinansowanie dla dużych przedsiębiorstw

Firmy zatrudniające co najmniej 250 pracowników z obrotem powyżej 50 mln zł mogą już składać wnioski o dofinansowanie, ale wg nowej wersji programu. Na najważniejsze różnice wskazują eksperci z Grant Thornton.

[PORADNIK] Pomiar temperatury pracowników a RODO

Czy pomiar temperatury pracowników możliwy jest wyłącznie na podstawie decyzji służb sanitarnych? Na pytanie odpowiada Magdalena Wikarjak, prawnik, Kancelaria prawna D.Dobkowski sp.k. stowarzyszona z KPMG w Polsce.

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Zawieranie umów w dobie koronawirusa

Jak skutecznie i bezpiecznie zawierać umowy przez e-mail, komunikator internetowy lub SMS radzi Jędrzej Kucharski, Kancelaria Prawna Grant Thornton.

[PORADNIK] Zabezpieczenie kredytów kupieckich

Jest projekt ustawy zapewniającej możliwość ubezpieczania przez polskie firmy należności z kredytu kupieckiego w większym niż dotychczas zakresie. Wyjaśniamy, kto będzie mógł skorzystać z nowych regulacji i w jakim stopniu pomogą one przedsiębiorcom.

[PORADNIK] Ruszyły dotacje na kapitał obrotowy

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości właśnie ogłosiła nabór "Dotacje na kapitał obrotowy". Wiemy, kto może się o nie ubiegać i od kiedy należy składać wnioski.

[PORADNIK] 7 Praw wyjścia z biznesowego wirażu

Jacek Sadowski, prezes Demo Effective Launching o tym jak wyjść na "prostą"?

[PORADNIK] Grant Thornton dla Handlu: Tarcza 4.0 o przejmowaniu polskich spółek

Nowa Tarcza ogranicza możliwości przejmowania polskich spółek. Co ta regulacja oznacza dla polskiego rynku fuzji i przejęć (M&A) tłumaczy Jędrzej Kucharski, kancelaria prawna Grant Thornton Legal.

[PORADNIK] 8 kroków do zdrowej firmy

Współzależność państw oraz ich gospodarek, a także ograniczone funkcjonowanie wielu firm zakłóciło funkcjonowanie łańcuchów dostaw, a co za tym idzie przepływy środków pieniężnych. Eksperci Deloitte wskazują 8 czynników, które mogą ograniczyć wpływ pandemii na finansową stabilność.

[PORADNIK] Zwrot pomocy z tarczy finansowej PFR

Czy przedsiębiorca może nie zwracać części subwencji finansowej? Co musi zwrócić mikro-, a co MŚP? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci PFR.