Na zdjęciu: Primark w Krakowie, foto: mat. prasowe

Jeszcze w tym roku w Magnolia Park we Wrocławiu otworzy się znana irlandzka marka Primark, działająca na światowym rynku od ponad 50 lat. Będzie to pierwszy sklep na Dolnym Śląsku. Obecnie w centrum handlowym trwają prace adaptacyjne mające na celu przygotowanie lokalu pod dwupoziomowy salon o łącznej powierzchni najmu ponad 5300 mkw. Asortyment tej marki to odzież damska, męska i dziecięca, a także kosmetyki, artykuły gospodarstwa domowe i akcesoria. Sieć sama siebie definiuje jako taka, która podąża za najnowszymi trendami, ale w atrakcyjnych cenach. 

Sklep będzie zlokalizowany niedaleko wejścia głównego od strony ulicy Legnickiej. Obecnie lokal jest zasłonięty kolorową ścianką, na której można zrobić sobie selfie.

– Obecność tak znanej i popularnej na całym świecie marki w Magnolia Park to potwierdzenie faktu, że jesteśmy galerią pierwszego wyboru dla większości sieci handlowych, które decydują się na otwarcie swoich pierwszych salonów na Dolnym Śląsku – podkreśla Joanna Sawośko-Duda, dyrektor Magnolia Park.

Sieć Primark swój pierwszy sklep w Polsce otworzyła w sierpniu 2020 r. w centrum handlowym Galeria Młociny w Warszawie. Od tego momentu liczba placówek sieci powiększyła się do czterech. W planach na 2023 r. jest jeszcze otwarcie sklepu w Manufakturze w Łodzi. Plany sieci na 2024 r. nie są znane.

CZYTAJ TAKŻE: Maciej Podwojski, head of sales CEE w Primark, o Primarku w Polsce