Visa, jeden z czołowych graczy płatności cyfrowych, planuje otworzyć w Polsce globalny Hub Technologiczno-produktowy, który będzie pierwszym tego rodzaju projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. Póki co nie wiadomo jednak gdzie hub powstanie ani kiedy. Firma uruchomiła już natomiast rekrutację, gdyż w ciągu najbliższych kilku lat w Hubie ma pracować 1500 specjalistów z obszaru technologii.

Inwestycja wpisuje się w podobne projekty Visa, realizowane na całym świecie, mające na celu wsparcie modelu rozwoju innowacji opartego na działaniu w trybie 24/7 oraz dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności.

– Polska posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT. Właśnie dlatego jest idealnym miejscem do pozyskiwania nowych talentów oraz tworzenia we współpracy z naszymi partnerami i firmami nowych rozwiązań płatniczych – mówi Rajat Taneja, prezes ds. Technologii, Visa. – (...) Skupiamy się obecnie na sztucznej inteligencji następnej generacji, cyberbezpieczeństwie oraz odporności i dostępności naszej sieci, z myślą o wszystkich, którzy z niej korzystają.

Inwestycja będzie piątym globalnym Hubem Technologiczno-produktowym Visa o dużym znaczeniu strategicznym.

– Jako firma prowadząca działalność w ponad 200 krajach i terytoriach, przywiązujemy dużą wagę do inwestowania w lokalne talenty i tworzenia regionalnych hubów technologicznych, bo pozwala nam to obsługiwać naszą globalną sieć klientów coraz lepiej – uważa Charlotte Hogg, CEO Visa w Europie. – Różnorodność oraz inkluzywność są dla nas istotnymi wartościami i w miarę rozwoju Visa dbamy o to, by nasza organizacja coraz bardziej odzwierciedlała bogaty potencjał, płynący ze społeczności, w których żyjemy i pracujemy. W Polsce oznacza to rekrutację z różnorodnej puli talentów, w tym plany dotyczące kandydatów z Ukrainy i innych części regionu - dodaje.

Więcej szczegółowych informacji o nowym globalnym Hubie Technologiczno-produktowym Visa będzie dostępnych w nadchodzących miesiącach. Otwarte rekrutacje w Polsce będzie można znaleźć tutaj.

Jak tłumaczy Jakub Kiwior, dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa, rekrutacja oparta na lokalnej zróżnicowanej grupie talentów technologicznych podkreśla zaangażowanie firmy w promowanie integracji cyfrowej i umożliwianie jednostkom rozwoju w erze cyfrowej. - Wspieramy również Unię Europejską i polskie władze w ich wysiłkach na rzecz zapewnienia pracownikom większej biegłości w technologiach cyfrowych oraz konkurencyjności na rynkach pracy. Z dumą mogę powiedzieć, że kolejna fala globalnych innowacji Visa, służących społecznościom na całym świecie, będzie powstawała także w Polsce – zaznacza Jakub Kiwior.

Visa napędza rozwój płatności cyfrowych od ponad 60 lat, a w Polsce prowadzi działalność od 1995 r.