Wystarczy, że w ramach programu Poleć Pracownika osoby już zatrudnione w firmie wskażą nowego kandydata - informuje w medium społecznościowym dyskonter.

Zatem co trzeba zrobić?

Osoba zgłaszająca wypełnia zgłoszenie, a polecana wpisuje swoje dane w formularzu rekrutacyjnym. Za polecenie można zyskać 500 zł.

Warunek - nowo zatrudniony pracownik musi przepracować miesiąc. Jeżeli czas ten wydłuży się do 6 miesięcy polecający otrzyma kolejne 1000 zł. W sumie może to być 1500 zł.

- Na początku grudnia ubiegłego roku postanowiliśmy objąć zasadami Programu wszystkie rekrutacje zewnętrzne. Dodatkowo papierowe formularze zastąpiliśmy zgłoszeniami online w zakładce Poleć Pracownika w naszej apce We Are Lidl - informuje Lidl na LinkedInie.

Z wyliczeń HandelExtra.pl wynika, że Lidl ma w Polsce 863 sklepy. Z każdym nowym otwarciem liczba osób pracujących w sieci powiększa się. W 2022 r. pracę w lidlu znalazło ok. 1000 osób, podczas gdy w 2023 r. sieć planuje utworzyć łącznie 1400 nowych etatów. Lidl zatrudnia nie tylko w sklepach, ale i centrach dystrybucyjnych, których także przybywa - np. do końca 2023 r. Lidl otworzy w Piorunowie koło Błonia swoje 13. centrum dystrybucji w Polsce, które ma ułatwić obsługę warszawskich i podwarszawskich sklepów. Firma rozpoczęła proces rekrutacji do nowego magazynu [szczegóły TUTAJ].

W sieci Lidl wynagrodzenia przypisane są do danego stanowiska, a jedynym czynnikiem je różnicującym jest staż pracy, ponieważ zarobki w Lidlu rosną z każdym rokiem. Początkujący pracownik magazynu, zajmujący się kompletowaniem towaru, otrzymuje pensję w wysokości od 4800 zł brutto do 5250 zł brutto. Po pierwszym roku pracy płaca wzrasta do poziomu od 5050 zł brutto do 5500 zł brutto. Po upływie dwóch lat zarobki wynoszą od 5300 zł brutto do 5800 zł brutto.