Wybór spośród setek opcji klocków dla najmłodszych może nie być całkiem prosty, a pomoże w tym nowa funkcjonalność Allegro, która umożliwia wyszukanie najlepszego zestawu Lego.

Jak to działa?
 
Należy otworzyć miniapkę Lego dostępną na stronie głównej aplikacji Allegro. Następnie trzeba wybrać kryteria bądź odpowiedzieć na pytania w quizie. A dostępne filtry to m.in.: zestaw tematyczny m.in. Friends, City, Duplo; wiek osoby, dla której się kupuje klocki – do wyboru sześć grup wiekowych: 1,5+, 4+, 6+, 9+, 13+, dorośli; kwota, którą chce przeznaczyć klient na zakup – do wyboru pięć przedziałów cenowych; zainteresowania osoby, dla której ma być przeznaczony zestaw Lego – m.in. dinozaury, zwierzęta, księżniczki.

Po ustaleniu kryteriów lub udzieleniu odpowiedzi w quizie pojawiają się rekomendacje zestawów.

Miniapka Lego to kolejna z innowacji, którą wprowadza Allegro, by ułatwić użytkownikom zakupy online poprzez personalizację i dokładne dopasowanie rekomendowanych produktów do ich potrzeb, twierdzi sprzedawca internetowy.

Miniapki na każdą okazję

Poza wdrożoną właśnie miniapką Lego kupujący mogą skorzystać też z prezentownika na Dzień Matki czy oferty eBilet, które dostarczą inspiracji przy wyborze prezentów na zbliżające się święta. Więcej dostępnych miniapek znaleźć można w panelu na stronie głównej aplikacji Allegro, która jest do pobrania na systemy Android i iOS.