Skierowana do dorosłych fanów obu marek nowość wpisuje się w realizowaną przez system Coca-Cola strategię 24/7, zgodnie z którą portfolio marki oferuje produkty na każdą porę dnia i okazję. - W sezonie wiosenno-letnim takie rozwiązania są bardzo pożądane, dlatego nasz zespół zadbał o to, by Jack Daniel's Tennessee Whiskey i Coca-Cola pojawił się na półkach sklepowych w całej Polsce – zapowiada Kamil Pieniak, dyrektor kategorii premium spirits, Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.

Na opakowaniu tego gotowego do spożycia koktajlu alkoholowego zintegrowane zostały cechy charakterystyczne dla obu marek: czerwone logo Coca-Cola z czarnym Jack Daniel's Old.

Jack Daniel's jest jedną z najbardziej znanych amerykańskich marek whiskey na świecie produkowaną od 1866 r. Twórcą i pomysłodawcą receptury jest Jasper Newton Daniel, na którego znajomi wołali „Jack”. Założona przez niego gorzelnia w Lynchburgu w stanie Tennessee do dziś jest jedną z najstarszych destylarni na świecie.

20 lat po stworzeniu whiskey Jack Daniel’s Old No 7, w jednej z aptek w Atlancie John S. Pemberton z Jacobs Pharmacy opracowuje recepturę jednego z najsłynniejszych napojów świata. Nazwę Coca-Cola wymyśla księgowy firmy, Frank Robinson, uznając, że dwa CC będą tworzyły udaną kompozycję w powszechnym wówczas tzw. spencerowskim stylu kaligrafii biznesowej. W prasie ukazuje się też pierwsza reklama Coca-Cola o „pysznym i orzeźwiającym napoju”. Tak rozpoczyna się historia tego jednego z najbardziej kultowych produktów świata.

Dziś whiskey Jack Daniel’s należy do koncernu Brown Forman, a Coca-Cola – do The Coca-Cola Company. 25 kwietnia 2023 r. w restauracji The Bike Shed Moto, położonej na Starym Mieście w Londynie odbyło się wydarzenie inaugurujące połączenie tych dwóch kultowych marek, a więc Coca-Cola i Jack Daniel's Tennessee Whiskey. Było ono okazją do spróbowania nowego napoju i wspólnej celebracji wyjątkowego partnerstwa. Całość wieczoru dopełnił występ brytyjskiej wokalistki Elly Eyre.

Oficjalny launch produktu przyciągnął uwagę przedstawicieli mediów, jak i biznesu. Udział wzięli w nim miedzy innymi Lana Popović, dyrektor operacyjna The Coca-Cola Company Europe oraz Marshall Farrer, wiceprezes Brown Forman na Europę, z którymi rozmowa już wkrótce pojawi się w czerwcowym wydaniu „Handlu”.

Na wydarzeniu spotkaliśmy również Natalię Stroe, dyrektor generalną Coca-Cola Poland Services, a także przedstawicieli Coca-Cola HBC Polska - strategicznego partnera The Coca-Cola Company, który odpowiada za sprzedaż nowości w naszym kraju, jej dystrybucję i marketing w kanałach klienckich: Ružę Tomić Fontana, dyrektor generalną oraz Kamila Pieniaka, który zarządza kategorią alkoholi wysokogatunkowych. - Połączenia smaków Jack Daniel's Tennessee Whiskey i Coca-Cola nikomu nie trzeba przedstawiać, bo chyba każda dorosła osoba zna dobrze ten drink - mówi Kamil Pieniak (na zdjęciu), dyrektor kategorii premium spirits, Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.

- Tym bardziej cieszymy się, że jako Coca-Cola HBC możemy go teraz dostarczać klientom w Polsce. To nowość, która od dawna budziła spore zainteresowanie – nie tylko ze względu na kultowość marek, które ją tworzą, ale także dlatego, że konsumenci coraz częściej poszukują produktów typu ‘convenience’, gotowych do spożycia. W sezonie wiosenno-letnim takie rozwiązania są bardzo pożądane, dlatego nasz zespół zadbał o to, by Jack Daniel's Tennessee Whiskey i Coca-Cola pojawił się na półkach sklepowych w całej Polsce – zapowiada Kamil Pieniak.

Puszka Jack Daniel's & Coca-Cola ma pojemność 330 ml i zawiera 5% alkoholu.  W kwietniu produkt pojawił się na półkach wybranych sieci handlowych m.in. Auchan, Biedronka, Carrefour i Żabka. Szeroka dystrybucja nowości od Jack Daniel’s & Coca-Cola planowana jest od lipca 2023 r.

Na zdjęciu poniżej: Lana Popović, dyrektor operacyjna The Coca-Cola Company Europe oraz Marshall Farrer, wiceprezes Brown Forman na Europę.