Octavian Preda z Aldi związany jest od 2020 r. Do września 2022 r. kierował spółką regionalną w Niemczech. W październiku 2022 roku dołączył do zespołu Aldi, we Francji, gdzie również pełnił rolę v-ce CEO. Od 1 maja 2023 r. Octavian Preda pełni obowiązki v-ce CEO Aldi w Polsce.

Wcześniej związany był także z branżą retail, a przez ponad 11 lat rozwijał swoją karierę zawodową między innymi w sieci sklepów Lidl w Rumunii, gdzie pełnił role liderskie w sprzedaży oraz szeroko zakrojonych operacjach.

- Bardzo mnie cieszy możliwość wspólnej pracy oraz realizacji szeroko zakrojonych działań w Polsce związanych z rozwojem. Wierzę w powodzenie założonych planów i wzmocnienie pozycji ALDI w Polsce Wraz z silnym i doświadczonym zespołem będziemy mogli wspólnie dążyć do realizacji wszystkich celów i budowania pozytywnych doświadczeń naszych klientów - mówi Octavian Preda, vice-CEO Aldi w Polsce.

Obecnie w Polsce Aldi ma 261 sklepów i zatrudnia ponad 4000 pracowników. Aldi Polska jest częścią Grupy Przedsiębiorstw Aldi Nord - jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Poza Polską spółka obecna jest także w: Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Portugalii i Hiszpanii.