Jak się okazuje, nie tylko w polskim oddziale Netto zaszły duże zmiany. Przypomnijmy. Grupa Salling, właściciel sieci Netto, podziękowała dotychczasowemu prezesowi - Hugo Mesquita za "znaczący wkład w rozwój" marki w Polsce i dokonała zmiany w zarządzie Netto Polska. Nowym dyrektorem zarządzającym Netto Polska mianowany został Brian Nyeng Olesen, dotychczasowy dyrektor działu commercial w Grupie Salling. Zmiany weszły w życie 1 kwietnia 2023 r. (szczegóły TUTAJ).
 
Teraz rada dyrektorów Grupy Salling ogłosiła, że jesienią 2023 r. Per Bank ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego, by zostać prezesem kanadyjskiej firmy detalicznej Loblaw. Stery w firmie obejmie 46-letni Anders Hagh (na zdjęciu), który od 2015 r. jest dyrektorem finansowym Grupy Salling. 
 
- Chciałbym podziękować Perowi za jego wielki wysiłek. Wraz z Andersem i resztą kierownictwa bardzo skutecznie zarządzał Grupą Salling w zmieniających się i trudnych czasach, a firma wydaje się dziś solidniejsza niż kiedykolwiek. W imieniu zarządu życzę Perowi wielu sukcesów w nowej roli. Po 11 latach pełnienia funkcji CEO w Grupie Salling z satysfakcją patrzę, jak został wybrany przez dużą międzynarodową firmę. Jednocześnie jestem bardzo dumny, że w osobie Andersa znaleźliśmy jego następcę. Jako CFO Anders ściśle współpracuje z Perem od 2015 roku i umiejętnie kieruje naszą grupą. Obaj będą kontynuować współpracę, aby zapewnić płynne przejście. Witam Andersa w jego nowej roli i bardzo dziękuję Perowi za wspólnie spędzony czas - powiedział Bjørn Gulden, prezes zarządu Grupy Salling.
 
Anders Hagh do Grupy Salling dołączył 8 lat temu jako dyrektor finansowy. Wcześniej był miedzy innymi dyrektorem finansowym Grupy Toms, zajmował także różne wyższe stanowiska finansowe w firmie AP Møller-Maersk, między innymi w Hongkongu i Pekinie. Jako członek zarządu Grupy Salling odegrał kluczową rolę w tym, że firma pozostała niezwykle solidna finansowo, z silnymi przepływami pieniężnymi i dochodami. Ponadto odegrał znaczącą rolę w szeregu najważniejszych inicjatyw grupy w ostatnich latach, w tym w sfinalizowaniu wykupu Grupy Salling przez Salling Fondene w 2017 r., przejęciu duńskiej sieci dyskontów Kiwi, a także przejęciu Tesco Polska w 2021 r.
 
W nadchodzących miesiącach Anders Hagh wraz z zespołem zarządzającym skupi się na nadchodzącym procesie strategicznym Netto Polska, który dla Grupy Salling jest ważnym i rozwijającym się rynkiem. Per Bank pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego do wczesnej jesieni, wtedy kiedy zgodnie z planem przekaże władzę Andersowi Haghowi.
 
Per Bank do Grupy Salling dołączył w 2012 r., pełniąc między innymi funkcję dyrektora generalnego Tesco na Węgrzech i dyrektora handlowego Tesco w Wielkiej Brytanii.
 
- To był przywilej być na czele transformacji, którą przeprowadzaliśmy w Grupie Salling od 2012 roku. Udało nam się wspólnie stworzyć zorientowanego na klienta, międzynarodowego detalistę, który naprawdę zmienia codzienne życie naszych klientów. Chciałbym podziękować naszym właścicielom i zarządowi, zespołowi pełnych pasji menedżerów, a także każdemu z moich 61 000 kolegów za wzorową współpracę przez ponad dekadę. Po solidnym początku 2023 roku będziemy kontynuować współpracę w nadchodzącym czasie, nie zdejmując nogi z gazu - mówi Per Bank.

Zdjęcie: sallinggroup.com